Visvijver aan Larenseweg omgeven door ganzenpoep SSSISSB 'Festival der dieren' in het centrum van Holten Holtens Nieuwsblad Jumelage met partnersteden Nieuw leven Twentejob.nl Mannenkoor strikt Smid Wilders blijft weg Grond voor fietspad Dinsdag 5 september 2006 - Nummer 36 Holtens Nieuwsblad i.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van (te Maat 548 - 59 548 - 59 HOLTEN - De Stichting Jumelage Rijssen-Hol- ten wil op 15, 16 en 17 juni 2007 een jumelage weekend houden met de Duitse partnersteden Steinfurt en Winterberg. De reacties van burge meesters, ambtenaren en jumelagecommissies van de drie gemeenten op dit initiatief waren positief en enthousiast. Op 7 oktober houdt de Stichting een brain stormsessie met afge vaardigden van Winter berg en Steinfurt. Ook burgemeester B. Koele- wijn is daarbij betrok ken. 'Een bijzondere aanlei ding om dit jumelage- feest op dit moment groots te vieren is het historische gegeven dat we dit jaar kunnen te rugzien op vriend schapsbanden met de partners, die respectie velijk al ruim 20 en 35 jaar bestaan', schrijft de Stichting Jumelage Rijs- sen-Holten in een brief die vorige week is ver stuurd naar verenigin gen en instanties, die eerder positief reageer den op een uitwisseling. "We willen de vereni gingen er in een vroeg stadium bij betrekken, zodat we er met z'n allen een grandioos uitwisse- lingsfeest van kunnen maken", geeft Gerhard Zwoferink, voorzitter van de Stichting Jumela ge aan. Een eerste opzet van het programma is er al. Lees verder op pagina 7 HOLTEN - Twentejob.nl is onlangs overgenomen door twee initiatiefne mers. De website heeft enige tijd stilgelegen, maar komt nou weer tot leven dankzij twee HBO-studentes uit Hol len. Zij zijn naast hun studie volop bezig met de coördinatie en pro motie van Twentejob.nl. Een vacature en cv bank die specifiek gericht is op het gebied Twente: dat is wat Twentejob.nl mhoudt. Op Twentejob.nl worden vraag en aanbod van werkend Twente bij el kaar gebracht. Ideaal voor zowel bedrijven als werknemers. HOLTEN - Een evenement als voorproefje op het te re aliseren Kulturhus in Hol ten, genaamd 'festival der dieren', wordt op zaterdag 14 oktober van 13.30 tot 16.30 uur gehouden in het centrum van Holten. Het sluit aan op het thema van de kinderboekenweek. Er zijn die middag vele (gratis) activiteiten voor jong en oud. Op het Smids belt is een grote markt waar vele verenigingen en instellingen hun kunsten tonen met als onderwerp dieren. Daarnaast is er de medewerking van theater maker Dolf Moed. Er zijn diverse voorstellingen en optredens. Als klapper komt er een olifant van cir cus Boltini naar Holten, waarmee iedereen op de foto kan. In het gemeente huis zijn onder andere een grote expositie van kunste naars uit Holten (ook 's morgens), een poëzie-esta- fette en diverse dierenfilms te zien zijn. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling O 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) O 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: HOLTEN - Het Holtens Mannenkoor heeft de bekende tenor Ernst Da niël Smid gestrikt voor een gastoptreden. Smid werkt mee aan het jubi leumconcert dat het mannenkoor op 4 no vember geeft. Het con cert heeft plaats in de Kandelaar in Holten en begint om 20.00 uur. Pianist tijdens dit con cert is Henk Ruiter. HOLTEN - De bijeen komst met Geert Wil ders in Holten is vorige week op het allerlaatste moment afgelast. De politicus zou Holten aandoen in het kader van de verkiezingstour nee van zijn Partij voor de Vrijheid. De partij kreeg dezelfde dag te horen dat het de kosten van de veiligheidsmaat regelen, zo'n 1.000 euro, zelf zou moeten ophoes ten. De partij maakte kenbaar het geld niet te hebben. HOLTEN - De gemeen te gaat grond ruilen 'met gesloten beurs'. De ge meente staat 520 vier kante meter grond af aan de familie Koop man-Aanstoot en krijgt er 270 vierkante meter grond voor terug. De verworven grond wordt gebruikt voor de aanleg van een fietspad langs het Groenewegje in Hol ten. De aanleg van het fietspad past binnen het Verkeersstructuurplan. HOLTEN - De buurt spreekt er schande van. De omge ving van de visvijver tussen de Larenseweg en de Aal- tinksweg ligt bezaaid met uitwerpselen. Afkomstig van de ruim veertig ganzen die er rondzwemmen en paraderen. "Een stukje wandelen zonder poep onder je schoenen te krijgen, is niet mogelijk", zegt een buurtbewoner. "En wat te denken van de rolstoe lers die er eventjes uitwil- len." Het gevolg laat zich ra den. Het aantal ganzen is verge lijkbaar met een jaar of drie geleden. Toen zorgden een kleine vijftig waterdieren ook voor de nodige overlast. "De gemeente heeft er toen een behoorlijk aantal gevan gen en ergens anders uitge zet", weet de buurtbewoner zich nog te herinneren. Het probleem was toen nagenoeg verholpen. In tegenstelling tot nu. "Het probleem is weer terug. We kunnen er niet fat soenlijk lopen." De milieu- politie is inmiddels op de hoogte gesteld van de uit werpselen die overal om en nabij de visvijver liggen. "Zij gaan de zaak onderzoeken", weet de buurtbewoner. Tot die tijd blijft het behelpen en hopen de omwonenden van de visvijver dat de gemeente actie gaat ondernemen. "Ze hebben al een aantal eieren geraapt, maar daarmee is het probleem niet verholpen. Na het broedseizoen zijn er een stuk of twintig ganzen bijge komen." En dat veroorzaakt de problemen. "Wellicht dat de gemeente er weer een aantal kan vangen en ergens anders uit kan zetten", sug gereert de buurtbewoner. Tot die tijd blijft het voor de wandelaars goed uitkijken waar ze hun schoenen neer zetten. Wandelaars bij de visvijver moeten heel goed uitkijken waar ze lopen. Een stap to; Harrv Broeze) in de ganzenpoep is zo gemaakt, (fo-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1