Meedeinfestijn mikt dit jaar op jongeren f Jonge mantelzorgers kunnen weekend weg Japanse op piano opent huisconcert Duo HBK uitgeklede versie Reijling Co Gezocht: tekeningen van de Waerdenborch Toertocht motoren Soos voor bejaarden weGeNeR Oad vestigt omzetrecord Holtens Nieuwsblad Si Dinsdag 29 augustus 2006 HOLTEN - De Motor cn Automobielclub De Holterberg houdt zater dag 2 september voor de elfde keer keer de motor klassiekerrit genaamd Keunerit. De rit staat open voor klassieke en veteraan motoren en heeft een lengte van cir ca 100 kilometer. De start is om 11.00 uur bij het MAC clubge bouw 't Stuurhuus aan de Beusebergerweg 37 in Holten. Vanaf 10.00 uur zullen de motoren voor bezichtiging wor den opgesteld. De route wordt gereden met voor rijders en tevens zijn routebeschrijvingen be schikbaar. Halverwege de rit is er een pauze. De finish van de rit is bij 't Stuurhuus, met voor ie dereen een 'broodje keun'. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 euro en voor passagiers 3,00 eu ro. Meer informatie via telefoon 0548-61 36 94 of 0548-36 25 28. HOLTEN - In centrum Irene aan de Bosch- kampstraat wordt dins dag 5 september vanaf 14.30 uur de eerste be- jaardensoos van het nieuwe seizoen gehou den. Op deze eerste bij eenkomst wordt bingo gespeeld. Alleen voor de koffie zijn er kosten. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-niail: abonnementen@whk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: DJ. Schuppert, tel. 0548-597357 mobiel 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wegcner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: -'•V.Munsterman A'gemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochcmsen Algemene voorwaarden www.wcgcnerhuisaanhui3krantcn.nl HOLTEN - De lat wordt dit jaar hoger gelegd. Zo wel door de Hoolter Kor- hanen als het vrienden clubjeskoor. Het derde Meedeinfestijn op de za terdagmiddag tijdens de Keunefeesten moet dan ook het beste worden tot nu toe. Onder leiding van de nieuwe voorzitter van de Korhanen, Leo Thiele, gaat dat ook zeker lukken. "Het blijft moeilijk steeds weer wat nieuws te beden ken", vindt Tonnie Geerling van de Hoolter Korhanen. "Maar we hebben voor dit jaar een zeer gevarieerd programma in elkaar kun nen zetten". Henk Vincent: "We hebben weer twee po dia. Een hoge en ervoor een lage. Daarnaast gaan we ge bruik maken van een cat walk". De invulling van de zater dagmiddag bleef altijd erg achter. Er werd wat gedaan voor de vele vriendenclub jes die Holten rijk is. Maar hier kwam slechts een Het koor WMO uit Nieuw-Heeten is een van de gasten op het derde Meedeinfestijn, (fo to: pr) handjevol publiek op af. De zet van de Hoolter Kor hanen om er een Meedein- jaar gerepeteerd", lacht hij. "En deden we optredens bij André Struik in het Knetter- hok en in de feesttenten van Jan van de Paapen en Club DIS". Nu dus tijdens het be- drijvenborreluurtje, vrijdag middag 8 september. Hier komen bedrijven met hun personeel naar de tent om het einde van de werkweek te vieren en het begin van de Keunefeesten. Gezellig on der het genot van een biertje en een warm- en koud buffet. Vervolg van voorpagina Duo HBK (Holterbroek) is een uitgeklede versie van Reijling Co, bestaande uit de broers Bert en Erik. "We beginnen met rustige easy listening en bouwen het ge leidelijk op tot knalrepertoire met Reijling Co", legt Erik uit. "Het is niet voor de eer ste keer dat we met z'n bei den optreden", vertelt Bert. "Jaren terug al bij toneelclub OCH. Daarna hebben we 15 festijn van te maken, bleek een gouden. "De eerste keer hadden we zeshonderd man in de tent en vorig jaar zelfs achthonderd", weet Tonnie. "En dit jaar proberen we dat in elk geval te evenaren". Leo: "We hebben een pro gramma voor alle leeftijds groepen". Was het de voor gaande keren vooral op ou deren gericht, nu wordt het een festijn voor iedereen. "Voor de allerkleinsten heb ben we buiten een draaimo len, suikerspinkraam. pop corn en de kop van jut staan", zegt Tonnie. "Verder treden Joke Vruggink en Annet Nikamp op, met re pertoire dat ook jongeren zal aanspreken". Verder komt het koor WMO uit Nieuw-Heeten langs en het piratenkoor Melbuul'n uit Borne. En natuurlijk het clubjeskoor uit Holten. El ke vriendenclub kon hier voor enkele afgevaardigden naartoe sturen. "Ze wilden voor dit jaar zelf de lat ho ger gaan leggen door twee stemmig te gaan zingen", vertelt Henk Vincent. "Dat wordt zeker de moeite waard". Het Meedeinfestijn is zaterdag 9 september in de tent en duurt van 14.00 tot 18.00 uur en de entree is gratis. HOLTEN - De Oad Groep zet in 2006 naar verwachting honderd miljoen euro meer om dan in 2005. Dat maakte Oad-topman Louis Frankenhuis woensdag bekend tijdens de pers presentatie van de win- terprogramma's. De om zet van de Oad Groep groeit dit jaar naar ver wachting met 1214 pro cent tot een bedrag van 882 miljoen euro. Het aantal passagiers dat Oad vervoert stijgt licht tot 728.000. De omzetgroei komt voor een belangrijk deel voort uit de overnames van reisbureaus; de groei van de Oad Groep zelf bedraagt circa één procent. Hoewel de ei gen groei wat lager uit valt dan de Oad Groep de laatste jaren gewend was, toonde Franken huis zich tevreden over de resultaten. "We heb ben de onverwacht grote terugloop van de markt voor Turkije-vakanties, gelukkig tijdig onder kend en kunnen com penseren met uitsteken de resultaten op andere bestemmingen. Boven dien gaat 2006 de boe ken in als het jaar waarin we enkele belangrijke fundamenten hebben ge legd voor de toekomst, We zijn zeer voortva rend van start gegaan met de bouw van een compleet nieuwe e- world, de grootste inves tering uit de Oad-ge- schiedenis. Daarnaast hebben we Hotelplan overgenomen en onze positie versterkt." Volgens Bert Wansink ou de Waerdenborch meer moeten zijn dan een fundament, (foto: Harry Broeze) HOLTEN - Ergens in een ar chief, ergens bij een liefheb ber. Zijn er nog oude teke ningen van de Waerden borch'.' Dat vraagt Holtenaar Bert Wansink zich af. Hij zou graag zien dat de oude kasteelruïne aan de Oranje straat in ere wordt hersteld. Stichting liet Oversticlit in Zwolle zal zich hier de ko mende tijd over buigen. Op dit moment zijn er alleen te keningen van hoe het er on geveer uit moet hebben ge zien, maar geen officiële te keningen. Wansink zou graag zien dat de Waerdenborch herken baar wordt voor toeristen. Volgens de Holtenaar zou de Waerdenborch meer moeten zijn dan een fundament. "Het zou meer waarde moeten krijgen. En het zou mooi zijn als de historie erbij wordt verteld." Gekeken wordt nu naar de mogelijkheden om de Waerdenborch in ere te herstellen. HOLTEN - Speciaal voor jonge mantelzorgers van 12 tot 15 jaar verzorgt het Steunpunt Mantelzorg sa men met een team van jonge mantelzorgers een weekend van 13 tot 15 ok tober. De locatie is een kampeerboerderij in Dren te met eigen bos. Deelna me is gratis. Ook jonge mantelzorgers uit Holten kunnen mee. Er is plaats voor maximaal dertig per sonen. Tien tot twintig procent van alle jongeren groeit op in een gezin waar spra ke is van een chronische ziekte, een handicap, psy chiatrische ziekte of een alcohol-, of drugsversla ving, Deze jonge mantel zorgers hebben vaak extra taken in huis en kunnen niet zomaar zorgeloos op vakantie gaan. Ze moeten altijd rekening houden met degene die ziek of ge handicapt is. Voor deze jongeren verzorgt Carino- va dit ontmoctingsweek- end. Als eerste kennismaking staat twee weken van tevo ren een bowling op liet programma. Begeleiders en vrijwilligers zijn dan ook van de partij. In het weekeinde zijn de activi teiten onder andere een spannend nachtelijk smokkelspel, uitdagende survivalactiviteiten en leuke workshops. Belangstellenden kunnen zich aanmelden op doyou- care@carinova.nl, of kijk- voor meer informatie op de website: www.jonge- renzoreen.nl. DIJKERHOEK - Het huis concertseizoen 2006/2007 wordt zaterdag 9 september geopend met een buitenge woon recital op fortepiano door de Japanse Keiko Shi- chijo. Op uitnodiging van mevrouw Visscher speelt ze een schitterend programma met werken van Scarlatti, Mozart en Van Beethoven. Shichijo ontving haar eerste pianolessen op driejarige leeftijd. Ze studeerde piano, ensemblespel en clavecim- bel aan de Toho Gakuen University of Music in To kyo. Haar Masters-diploma voor fortepiano behaalde zij in 2002. Sinds september 2002 vervolmaakte zij haar spel op de fortepiano aan liet Amsterdamse Conversa- torium bij de gerenommeer de specialist Stanly Hoog land. In 2004 won Shichijo de eerste prijs in de Interna tional Fortepiano Competi tion in Brugge. Ze trad re cent op in het Festival Oude Muziek in Utrecht met Bart van Oort en Maicom Bilson. Begin augustus van dit jaar won zij samen met de violis te Yukie Yamaguchi de eer ste prijs in de categorie En semble bij de Brugge Inter national early music compe tition. Het concert begint om 20.00 te huize van me vrouw Frean Visscher in De Waterhoek. Maneschijns- weg 27 in Dijkerhoek. Be langstellenden die het bij zondere concert op de deel bijwonen, kunnen contact opnemen met mevrouw Lammi Wink, telefoon 0548-36 29 53/l.wink@ho- me.nl. Kosten voor leden van K&C 15,00 euro, niet leden betalen 17.50 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5