Normaal als extraatje Stichting wil weer film in Parkgebouw Huwelijkscadeau Bestuur mfc Parkgebouw Parkgebouw op internet Racen over Reggesingel G. Schuitert wint Boxtel Leden NBvP op de fiets Dinsdag 29 augustus 2006 RIJSSEN - Het bestuur van de toekomstige stichting mfc Parkge bouw ziet er als volgt uit. Voorzitter Aart Dok ter, leden Rieks Roze- muller, Dick van Cor- bach en Henk Wolterink tevens voorzitter stich ting Horeca Parkge bouw. De pr en contac ten met de theaterbu reaus en dergelijke Johnny Jansen. Namens de gemeente Rijssen- Holten verzorgt Mark Jaarsma de administra tie. Als adviseurs zijn toegevoegd Ties de Rooy en Jan van Coe- verden. RUSSEN - Ook het mfc Parkgebouw gaat met de tijd mee. Sinds kort is er een eigen website waar op onder ook het sei zoenprogramma van de theaterzaal Parkgebouw te bekijken is. De op bouw van de site www.parkgebouw.nl is nog niet helemaal klaar. In de toekomst komen er ook uitgebreide be schrijvingen van de voorstellingen op te staan. RUSSEN - Van een 18- jarige automobilist uit Wierden is zondagmor gen augustus het rijbe wijs ingevorderd. Omst reeks 01.00 uur werd met behulp van de laser- gun geconstateerd dat hij over de Reggesingel in Rijssen reed met een snelheid van 114 kilo meter per uur, waar 50 kilometer is toegestaan. Bovendien had hij ge dronken. Op het bureau weigerde hij mee te wer ken aan de ademanalyse en later ook aan de bloedproef. Hij kreeg di verse processen verbaal. RIJSSEN - Afgelopen zaterdag werden ruim dertienhonderd postdui ven van Het Luchtver- maak om 13.20 uur ge lost in het Brabantse Boxtel. De wedstrijd werd gewonnen door G.J. Schuitert die zijn eerste duif klokte om 14:47 uur. Uitslag: 1 en 4. G.J. Schuitert; 2. H. Seppenwoolde; 3. Joh. van .Losser; 5. A. Pijffers. Jeugduitslag: 1 Jesse Seppenwoolde; 2. Gebr. Seppenwoolde; 3. J.W. Immink. RUSSEN - De fietsclub Op de Pedalen van de NBvP Vrouwen van Nu houdt woensdag 30 au gustus haar wekelijkse fietsavond. Het vertrek is om 19.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Ro- zengaarde. RUSSEN - Normaal komt 1 februari 2007 voor de derde keer voor een try out naar het Parkgebouw. Met dat nieuws kwam een trotse Johnny Jan sen, pr-man van de beheers commissie mfc Parkgebouw vorige week naar buiten. "De leden van de Achterhoekse rockband hebben zelf geko zen voor een try out van hun nieuwe programma in het Rijssense Parkgebouw. Net zoals veel andere landelijk bekende artiesten komen zij graag naar onze theaterzaal. Bij veel andere theaters ver geleken is de grote zaal van het Parkgebouw met 465 zit plaatsen klein, maar we heb ben een groot podium en een prima publiek." Samen de Kulturele Raad Rijssen heeft de commissie mfc Parkgebouw weer een flitsend programma voor het komende theaterseizoen sa mengesteld. "Voor iedereen zijn er zeker vier of vijf avonden met muziek, voor stellingen of cabaret waar hij of zij van houdt", vindt Jan sen, die met 33 verschillende voorstellingen weer een re cord heeft gevestigd. Naast cabaret en amateurtoneel, vijf klassieke podiumavon den, een drietal kindervoor stellingen, de Keltische band Rapalje, muziektheaters zo als de Beatles Rivival, en Abba-fever, bestaat het pro gramma uit optredens van bekende artiesten als Henk Westbroek, Guido Weijers en Harry Sacksioni, een slag werkshow van Percossa, Gipsy-jazz, popmuziek avonden met Jim (van Idols) en populaire rockband Di rect en nu ook een avond vol De leden van de Achterhoekse rockband Normaal hebben zelf gekozen voor een try out van hun nieuwe programma m het Parkgebouw. r (f7(0. ))R) boerenrock met Normaal. "We moeten nu toch zeker van ons stoffige imago af zijn", hoopt voorzitter Aart Dokter van de beheerscom missie. "Al diverse jaren be staat ons theaterprogramma al lang niet alleen meer uit koor-, muziek- en dialect avonden en de Rijssense Re vue. Maar we vinden het als beheerscommissie wel erg jammer dat er dit jaar geen Rijssen Revue komt." Inmiddels hebben de dui zend abonnementhouders van vorig seizoen hun keuze al kunnen maken. Tot 1 sep tember kunnen nog abonne menten worden besteld. Een aantal avonden is inmiddels al uitverkocht. Als extraatje worden naast de lagere abon nementsprijs ook nog vijf maal twee vrijkaarten voor een voorstelling na keuze on der de abonnementhouders verloot. Na 1 september 1 gint de losse verkoop van kaarten. Deze week wordt huis-aan-huis in Rijssen, Wierden, Enter, Markelo en Holten de nieuwe theaterbro chure van het Parkgebouw verspreid. Daarin staan alle voorwaarden en prijzen. RIJSSEN - De nog op te richten stichting mfc Parkge bouw wil in de nabije toe komst weer filmvoorstellin gen in het Parkgebouw. "Wij zijn aan het onderzoeken of we op de één of andere ma nier de film weer terug kun nen krijgen in het Parkge bouw", vertelt Aart Dokter, beoogd voorzitter van deze nieuwe stichting, die de ex ploitatie van het Parkgebouw na de privatisering voor haar rekening gaat nemen. "Het zal dan een soort film huisconstructie met leden worden. Als ruimte denken wij daarbij aan een kleine theaterzaal met plaats voor tachtig tot honderd personen. Na een broodnodige facelift zal zaal 1 geschikt kunnen zijn voor dit soort kleine pro ducties. Filmvoorstellingen in de grote zaal zijn niet haalbaar omdat wij daarvoor veel te grote investeringen moeten doen. En ook omdat wij een film pas kunnen hu ren nadat deze soms weken lang in de grote bioscopen in de omliggende steden heeft gedraaid." In september be slist de raad van de gemeente Rijssen-Holten over de pri vatisering van het Rijssense Multifunctionele Centrum Parkgebouw en de oprichting van een stichting, die de ex ploitatie van het Parkgebouw regelt. Wanneer de plannen doorgaan heeft het bijna zes jaar geduurd voordat de pri vatisering van het Parkge bouw gestalte krijgt. Inmid dels is al de stichting Horeca Parkgebouw van de grond gekomen. Deze stichting Ho reca gaat nauw samenwerken met de stichting mfc Parkge bouw. Naast elkaar, maar elk met een eigen werkterrein. De afgelopen tijd is er een wisseling geweest in het be stuur van de vroegere be heerscommissie. "Alle per sonen, die nu lid zijn van het bestuur zijn potentiële leden van de nieuw op te richten stichting", vervolgt Dokter, die jarenlang de voorzitters hamer van de beheercom missie Parkgebouw hanteer de. "Het college heeft zich met name het laatste jaar in gespannen om de privatise ring rond te krijgen. We heb ben al een voorschot van 25 mille gekregen om het hore- cagebeuren in het Parkge bouw weer van de grond te krijgen. Later hopen we daar later meer dan de helft van terug kunnen geven." Zonder een goed activiteiten programma zal de stichting Horeca niet goed lopen en daarom zal de toekomstige stichting mfc Parkgebouw hard aan een succesvolle ex ploitatie van het Parkgebouw werken. "We hebben het ko mend seizoen een mooi theaterprogramma, we den ken aan zaalverhuur voor congressen en gaan allerlei activiteiten ontplooien om meer activiteiten naar het Parkgebouw te trekken, met dien verstande dat verenigin gen, die al van ruimtes in het Parkgebouw gebruik maken hebben altijd vóór gaan. Ten slotte is het Parkgebouw in de jaren tachtig door de ge meente aangekocht voor het Rijssense verenigingsleven." RIJSSEN - De Tour de France actie, die Bloemendal Fietsplus in het kader van het wieier- feest Tour de France hield, is gewonnen door Mare Kolenbrander. De deelnemers aan deze wedstrijd moesten raden welke renners zouden winnen. Mare raadde twee winnaars en won daarmee de mooie Trek race-fiets. Lang had hij de mooie fiets niet in eigendom, hij schonk hem aan zijn aanstaande vrouw Yvette Wessels, waar hij op vrijdag 15 september mee in het huwelijksbootje hoopt te stappen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 24