H# s.v. EXCELSIOR '31 RKSV gaat uit van eigen kracht Paspoort Paspoort Excelsior'31 bekert verder et gebied van kreatieve handvaardigheid, textiele werkvormen en adm Dinsdag 29 augusutsus 2006 15 io oost Deventer in combinatie met mijn studie Bedrijfskunde aan de UT Twente in En schede was bijna niet te doen. Aangezien ik mijn studie absoluut belangrijk vind, kwam de interesse van Excelsior'3 1rond de jaar wisseling, mij bepaald niet slecht uit. Zeg nou zelf, wat doe je liever: voetballen op de maandagavond in het tweede van een BVO, voor een handjevol toeschou wers, óf bij een prima hoofdklasser in het eerste voor een volle bak? Dan is de keuze snel gemaakt, toch?" Op den duur de stap, terug naar het betaalde voet bal, maken, zoals Sjors Brugge dat deed, is voor Van Pijkeren niet aan de orde. "Daar houd ik mij absoluut niet mee bezig. Ik ben juist blij dat ik weer voor Excel sior'31 speel." John van Pijkeren maakte bij Excelsior'31 in de voor bereiding een prima indruk. Sterker nog, hij is bijkans niet meer weg te denken uit de basis, van het eerste elf tal. Druk voelt hij echter niet. "Integendeel. Stel dat ik het eerste niet zou halen, dan speel ik in het tweede nog steeds op een hoog ni veau. Zij zijn niet voor niets landskampioen geworden, toch? Ik denk dat het niveau van de Excelsior-reserves niet zoveel onder dóet voor Go Ahead Eagles 2. Wat heb ik dan te verliezen? Met die instelling ga ik bij het eerste het veld in en dat bevalt me prima. Als je pas 20 bent kom je in feite net kijken. Dan moet je bereid zijn je ogen en oren goed de kost te geven. Ik word veel ge coacht door Erwin Leurink. die heeft natuurlijk een RIJSSEN - Middels een ver dienstelijke, maar zwaar be vochten 3-1 overwinning op het sterke Geldrop AEK heeft Excelsior'31 zich ge kwalificeerd voor de volgen de KNVB bekerronde. Twee keer Erwin Looms en één maal Sander ter Harmsel be zorgden de Rijssenaren za terdag de volle winst. Van Pijkeren terug op vertrouwde nest Op het oog heeft Excelsi- or'31 zich voor het nieuwe seizoen niet versterkt met de écht grote namen, van het kaliber Looms, Schep pink, Fernandez Hesse- link, Hoekstra, Leurink of Dijk. Desondanks is men bij de Rijssense hoofdklasser ui terst content met de terug keer van twee (linksbeni- gejspelers, oorspronkelijk afkomstig uit de eigen jeugdopleiding, vanuit het betaalde voetbal. Van FC Twente/Heracles Almelo Al keerde Matthijs Rozemuller (19) terug op het oude nest, John van Pijkeren (20) deed dat van de reserves van Go Ahead Eagles. Na 8 seizoenen op De Ade laarshorst vond Van Pijkeren het welletjes. Uitzicht op een contract bij de eerste se lectie was er niet. Zo klaar als een klontje. "Ik hoefde niet weg, absoluut niet. Maar het voetballen in schat aan ervaring opgedaan in het betaalde voetbal. Dat zijn spelers waar je wat van kunt opsteken. Ik ben bo vendien prima opgevangen in de spelersgroep. Er is veel kwaliteit aanwezig. Ex celsior'31 is een club die enorm leeft, in de regio. Een andere club is voor mij nooit een optie geweest. Er is maar één club: en dat is Ex celsior'31." Sportpark: De Koerbelt Telefoon: 0548 - 541939 Trainer: Gerard Geerdink Johannink Klasse: hoofdklasse zater dag Aantal leden: 1280 Aanvang thuiswedstrij den: 14.30 uur RUSSEN - RKSV begint de competitie met een derby op eigen terrein. Op zondag 3 september speelt het eerste team van RKSV op het sportpark aan de Elsmaten tegen het eerste van Rijssen Vooruit. Deze wedstrijd is al tijd extra belangrijk voor beide teams. Pr-man Wesley Fransen laat weten dat RKSV alleen voor de drie punten speelt. "We willen ons eigen spel spelen tegen Rijssen Vooruit, zoals we dat tegen elke tegenstander doen." Vanaf dit seizoen be ginnen de thuiswedstrijden van RKSV om 14.00 uur, een half uur eerder dan tot nu toe. Afgelopen seizoen speelde RKSV in de 6e klasse B. Daar behaalde het team met 33 punten de zesde plaats. De club werd periodekam pioen en er werden op He melvaartsdag en de weken daarna nog drie extra wed strijden gespeeld. De selectie van RKSV be staat uit: Ruud Geerdink, Ar jan Holtkamp, Nick Loohuis, Tom Kamerink, Wouter Ka- merink, Guido Meinders, Martin Isik, Lahdo Yousef, Azis Onan, Ibrahim Oztas, Wesley Fransen, Sander Schuiling, Jordy Scherphof, Daniel Basmaci, Bernardo Mulder, Dave Loohuis cn Pe ter Geuzendam. Leider is jongens uit zijn parochie lid werden van de neutrale ver eniging Rijssen Vooruit. Bo vendien had de kerk een ter rein aan de Enterweg dat ge schikt was om een voetbal veld aan te leggen waar de nieuwe club gebruik van mocht maken. Nu het huidi ge voetbalpark De Elsma ten. Bas Ebbink en het team wordt getraind door Frits van der Worp. Fransen vertelt dat bij de der by tegen Rijssen Vooruit, de start van de competitie, ie dereen van de partij is. "Hoe het dit seizoen verder gaat is moeilijk te zeggen. We ho pen op een periodetitel zoals afgelopen jaar, maar dat zal niet makkelijk zijn. We gaan er van uit dat we goed in de middenmoot mee kunnen draaien." RKSV heeft 250 actieve le den. Er zijn drie heren seni oren teams en een dames, een mini-F, Fl, El, Dl, Cl en een Al. De damesafde ling verzorgt elk jaar een succesvol toernooi op He melvaartsdag. RKSV werd begin 1944 opgericht op ad vies van de toenmalige pas toor van de rk-kerk. Pastoor Peters zag liever niet dat de Sportpark: Elsmaten Telefoon: 0548-512130 Trainer: Frits van der Worp Klasse: 6B zondag Aantal leden: 250 Aanvang thuiswedstrijden: 14.00 uur Boven van links naar rechts: Azis ONan, Wouter Kamerink, Dave Loohuis, Peter Geuzendam, Ruud Geerdink, Mar tin Isik, Frits van de Worp en Tom Kamerink. Voor van links naar rechts: Bernardo Mul der, Arjan Holtkamp, Wes ley Fransen, Guido Meinders, Sander Schuiling, Lahdo Youzef en Daniel Basmaci. Leider Bas Ebbing ontbreekt op deze foto. Besloten werd de niet meer bestaande RKVV De Een dracht nieuw leven in te bla zen. De Eendracht, de eerste Rijssense katholieke voet balvereniging werd in 1924 opgericht en in 1939 ont bonden. Omdat De Een dracht bij de liquidatie niet aan alle financiële verplich tingen had voldaan, moest een nieuwe naam worden gekozen. De nieuwe club werd ingeschreven onder de naam RKSV Stormvogels 1944, later werd dit bij in schrijving bij de Nederlan- sche Voetbal Bond veran derd in RKSV

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15