Blauw Wit wint in bekerwedstrijd Lekkende LPG-tank in personenwagen Kansen voor Harold ten Veen in Lochem Oogstfeest Sneeuw in augustus Sportagenda Bresser kampioen Bekeurd VV Holten Zaterdag 26 augustus 3f pH A2 - Holten Al, 14.30 uur (vertrek: 13.15 uur); VMC BI - Holten BI 14.30 uurl3.15 uur; Holten MBI - Hoeve Vooruit MB, 11.00 uur; Holten Dl - Wierden D111.00 uur; Holten El - Excel sior '31 E5, 10.00 uur; Witkampers E4 - Holten E3, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); 26-augWit- kampers E5-Holten E49.00 uur8.15 uur; Holten F1 - Sc. Rijssen F2,11.00 uur; Holten F2 -Holten F3, 10.00 uur; Holten F4 - Witkampers F5.11.00 uur. 0KKENBROEK Stichting Oostermaet Centrum voor Duur zaam Ondernemen houdt zaterdag 26 au gustus een oogstfeest in de Tuin van hEden van 11.00 tot 1.00 uur ink- kenbroek. Het oogstfeest wordt ge vierd met tal van activi teiten. In de eerste plaats zijn er raakvlakken door de Tuin van hEden. Met deze voorbeeldtuin laat Oostermaet zien hoe men door volledige sa menwerking met de na tuur kan bijdragen aan een harmonische, duur zame en ecologische verbinding met de aarde en de kosmos. Daarnaast zijn er lezin gen over historische houtconstructies met ar chitect Hans Coppen, aan de hand van beelden vertelt de twaalfjarige Michiel Regelink alles over verschillende soor ten boerenrosmolens en hun werking, verder is nog de boomverzorger Mark Dclleporte aan het woord en vertelt Kris Tolomei over co-creatief tuinieren en telen met aansluitend een rondlei ding door de ecologi sche Tuin van hEden. Onder de hooiberg mag men een boom tekenen waarna Henk van den Berg na het zien van de tekening al uw zielroer- selen weet te vertellen. Er worden oude land bouwwerktuigen geëx poseerd, graan gedorst volgens de oude metho de met de hand of wan molen, er is een klein boerenmarktje met aller hande biologische en natuurlijke verse waren zoals kaas, honing en worst. Er wordt gemusi ceerd, gezongen en ge danst, en studenten van Wageningen bezorgen kinderen een onvergete lijke middag. Natuurlijk zijn er ook allerhande hapjes en drankjes van proeverij tot een volledi ge maaltijd, gemaakt Van producten uit de Tuin van hEden weer wet Catering Amigos. Vanaf 18 u wordt een viergangendiner opge diend in de Tuin van hE den voor 10 euro (bij vooraf reserveren) of 12 euro (de dag zelf). Het Oogstfeest is op Boerde- ■jj Grote Brander, Oer- dijk 192 in Okkenbroek. toegang is gratis. HOLTEN - Blauw Wit is de voorbereiding op het nieu we seizoen wat onwennig begonnen. Ter voorberei ding op de eerste beker wedstrijd werd in IJddel gespeeld tegen Prins Bernhard. Met nog maar enkele trai ningen in de benen bleek deze tegenstander goed te profiteren van persoonlijke fouten aan Blauw Wit-kant. In de eerste bekerwedstrijd ging het al veel beter. Hoe wel Lettele door de vakan tieperiode nog enkele spe lers moest missen was het veldspel van Blauw Wit vooral in de eerste 15 minu ten veel beter dan de thuis ploeg. In die fase werd ook een 0- 2-voorsprong genomen. Arnoud Beldman gaf een assist die wat gelukkig door Remon Müller werd afge maakt 0-1. Vlak hierna was het opnieuw Remon die al leen op de keeper afging en leek te scoren. Echter, de bal werd net voor de lijn te gengehouden. maar Merijn Offringa was attent en scoorde 0-2. Hierna pakte Lettele het spel beter op. Blauw Wit speelde onrustig. Te vaak werd snel de lange bal ge hanteerd. Na rust leek Blauw Wit even in de ver drukking te komen, maar tien Remon Müller in de 55e minuut 0-3 liet aante kenen was de wedstrijd ge speeld. In het laatste kwar tier kreeg Blauw Wit veel mogelijkheden tegen een leeg gespeeld Lettele.Blauw Wit ging echter niet goed om met de kansen. In de extra speeltijd scoorde opnieuw Remon Müller en bepaalde de eind stand daarmee op 0-4. Lettele - Blauw Wit '66, 0- 4, rust 0-2: 6e Remon Mül ler 0-1, 8e Merijn Offringa 0-2. 55e Remon Müller 0-~3, 91e Remon Müller 0-4. Opstelling Blauw Wit: Maarten Paalman, Arian Vorkink, Gert-Jan Prins (Rolf van Kreij), Gijsbrecht Beldman, Dirk Jan Beld man (Rutger Grootewal), Jurrian Paalman, Maarten Kruimelaar. Arnoud Beld man, Remon Müller en Ste fan Aanstoot. Dinsdag 22 augustus 2006 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Het leek wel een zware sneeuwbui boven De Kol. Grote witte vlokken kwamen naar beneden en hoop ten zich in bulten op. Vooral het clubgebouw van De Bcrg- vliegers aan de Slachthuisstraat moest eraan geloven. Maar sneeuw in augustus? Het bleek inderdaad geen sneeuw te zijn. maar pluizen van de bomen. Het effect was echter hetzelfde. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De brandweer moest vorige week don derdag uitrukken voor een lekkende lpg-tank in een auto aan de Postweg. Omdat er kans was op ex plosiegevaar, kreeg de melding prioriteit 1. Het bleek dat de overdruk- ventiel van de tank in wer king was getreden, waar door een gaswolk eromheen ontstond. Waarschijnlijk heeft de eigenaar teveel ge tankt of is het gas gaan uit zetten door de warmte. Omdat het in de buurt van vakantiehuisjes was, werd extra voorzichtig te werk gegaan. Uiteindelijk bleek het mee te vallen en leverde het geen gevaar voor de omge ving op. Brandweermannen aan het werk bij de auto met lek kende lpg-tank. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - In Lonne- ker zijn op 11 en 12 au gustus de Overijsselse kampioenschappen hippische sport verre den. Thessa Bresser van de Bergruiters uit Holten met Usher behaalden daar het reservekam pioenschap dressuur- klasse LI. Ze wisten daar met veel overtui ging de eerste proef te winnen met 69.17 pro cent, wat 5 procent meer was dan de nummer twee. Tijdens de finaleproef slopen er wat kleine foutjes in. wat resulteer de in 64.2 procent 0.8 procent te weinig voor het kampioenschap. Hetzelfde overkwam Malou Hoefman met O'Tara van de Bergrui ters. Zij won de eerste Z1 -proef tijdens de fina le is ze uiteindelijk heel mooi vierde geworden. Tijdens het springen heeft Marjet Drost van de Bergruiters met Cherleone Z een achtste plaats behaald. HOLTEN - Een 20-jari- ge Holtenaar werd don derdag 17 augustus om streeks 19.00 uur op de Dorpsstraat bekeurd voor het rijden in zijn auto terwijl hij een ont zegging van justitie heeft. HOLTEN/ LOCHEM - In Lochem wordt zondag 10 september de zesde wed strijd voor het Open Ne derlands Kampioenschap Zijspancross gehouden. Natuurlijk spelen de gebroe ders Willemsen een bijzon dere rol in dit kampioen schap. Daniël heeft zich te gen die tijd wellicht verze kerd van een vijfde Wereldti tel en Marcel staat in de tus senstand van het kampioen schap op een verdienstelijke derde plaats met uitzicht op misschien wel de tweede plaats. Hiertoe moet hij dan nog wel even afrekenen met de combinatie Schrijver/ Verhagen. Bijzonder tijdens de wed strijd in Lochem is mis schien wel het optreden van Harold ten Veen uit Holten. Vorig jaar nog acteerde hij als passagier bij Jan Willem Nijland uit Laren. Maar de Holtenaar wilde meer. Zelf aan het stuur leek hem een geweldige uitda ging. Samen met de ervaren bakkenist Tom van Duijnho- ven ging hij de strijd aan tij dens een clubwedstrijd in ei gen woonplaats. Ten Veen: "Het was een super ervaring. We waren nota bene in felle strijd gewikkeld met Marcel Willemsen. Prachtig was het. Een geweldige wedstrijd en ik voelde meteen dat dit was De organisatie van de Open Nederlands Kampioenschap Zijspancross in Lochem ver wacht veel van de zijspancombinatie Harold ten Veen en Tom van Duijnhoven. wat ik wilde. We hebben een 660 cc KTM viertakt motor blok in ons VMC frame ge bouwd en alles loopt ge smeerd. Nergens zie je een zelfde combinatie als welke wij hebben", klinkt het trots. In de tussenstand van het ONK staat het team op een verdienstelijke veertiende plaats en in de Belgische competitie behaalde het tweetal zelf een zevende plek. De combinatie Ten Veen/ Van Duijnhoven komt naar Lochem om een top tien resultaat neer te zetten. Harold ten Veen begon in jaar 1998 met endurorijden. In 2000 samen met Paul van Aalst vier jaar lang fanatieke zijspancross. In 2005 besloot Harold om met Jan Willem Nijland nog één jaar hard rij den als bakkenist. Half 2005 begon hij als rijder. Tom van Duijnhoven startte met zijspan toen hij 14 jaar was. Samen met zijn broer Carlo. Hij heeft het virus overgenomen van zijn vader, die zelf ook twintig jaar heeft gereden. Tom reed de eerste drie jaar MON en een jaar IMBA's.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7