Fokveedag met kalveropfokclub Start inschrijving Keune Bridgedrive Wis en waarachtig Gratis naar 50+-beurs Festival der dieren Vanach hek alderbassend slech e sloap'n. Wat zeg ik, ik heb gen ööge dichte doane! En net ak wier zö'n betje in sloap wasse, dan bizz'n der wier ene oaver mie hen. Ieder halluf uur gung bie óóns op de sioapkamer het lech wier an urn det stuk ongeluk nen kop kleiner te maak'n. Ik kon den terrorist ma neet te pakk'n krieg'n. Tureluurs wörd'n ik der van. En dan zeg de vrouwe, hallef in'n slo ap, ok nog van, isse der wier? Ie zoll'n der oe op ver- helg'n. In de mann'ntied toen'k ten langen leste toch nog n'sloap vatt'n, dreum'n ik oaver terrorist'n, Hezbollah, El kaida en oaver bomm'n op'n Smidsbeelt. Het zwêêt brökk mie uut. De vliegtuug'n scheer'n vlak oaver mie hen en gooi'n de bomm'n noar beneed'n. Ik krêêget Spaans be- neuiwd. Van één van die bomm'n tröff mie nen scharve, net achter't oor. Ik schrökke mie wééz'nloos. De vrouwe ok. Wat hij toch, zêêi ze bezorgd. Ik vleuige rech op in berrre, veul'n mie achtert oor en joawal heur, doar had mie wier zunne pokk'nmugge stökk'n. Ie zöllt begriep'n dak bienoa n' hêél'n godsgaanselijken dag saggereinig wasse. De vrouwe was blie dak noar't middagett'n eff'n een steuitje van de kökk'n of gunge. En ik mött zegg'n, ik knapp'n der zelf ok van op. Doar was braderie op'n Beelt. Het was der gezellig drok. Ie könn'n wa zee, dat de Hoolter nog met vakaantie waar'n. Ie zagg'n der praktisch allééne ma vrêêim'n. Het weer wark'n merakeis met. De wichter stunn'n der met kreuimpkes en n'één'n poch'n nog harder dan'n n'aander. Zie hadd'n a vuur meer dan dartig Euro verkoch. Altied wier een móói gezichte, die kleine potnött'n met die glemm'nde köpkes. Ik wasse die pokk'nmugg'n a wier glad vergett'n, toenk op huus an wolle. En joa heur, doar stunne op'n hook bie Bets van'n Bosch. Nen kêarl en wat verkoche, juust ja, elektrische mugg'nmeppers en wal hêêle goeien. Diss'n vedöóm'n de mugg'n neet. nee dit apparaat was eens zo stark en maak'n ze kaant kapot en det hak neudig. Braand'n möss'n ze. Zun apparaat möss ik hemm'n. De batterieën kreeg ik der nog vuur niks bie, ok nog! Mien dag was wier good. In huus hek het drek uutprebêêrt op die terrorist'n van'n vuurigen nach en het wark'n. N' êêrst'n de best'n knettem bie mie op'n n'elektrischen mepper. Ik veul'n mie nen echt'n terrorist'nbestrijder en noe ma hopp'n dak vannach kan sloap'n, want aans dan knettert der wat bie ööns op de sioapkamer en det bin ik neet Wis en waarachtig neet. De vêêrkaante viefkop HOLTEN - Oad Reizen brengt bezoekers vrij dag 22. zaterdag 23 en zondag 24 september gratis naar de 50+- beurs. Iedereen kan zo kennis maken met de verzorgde busvakanties van Oad Reizen en de service van deze op een na grootste Allround touroperator in Neder land. "Oad Reizen biedt, als marktleider in verzorgde busvakanties, gratis ver voer aan naar de 50+ beurs om deze doelgroep het comfort en gemak van busreizen zelf te la ten ervaren. Vanuit heel Nederland halen we men sen op en brengen we ze na afloop terug naar de opstapplaats", vertelt Wim Gramsma. Manager Corporate Marketing. Het thema van de beurs dit jaar is Het leven is verleidelijk. Net als voor gaande jaren is er op deze beurs veel informatie te vinden over gezondheid, mode, vrije tijd. huis en tuin, vakantie, wellness, beauty en nog veel meer. Klanten betalen alleen voor het toegangsbewijs: 15 euro. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingsacties. Meer in formatie of boeken via www.oad.nl/beursagenda of telefonisch op 0547 - 28 44 43. Koeien worden geshowd aan het publiek en de jury, tijdens de roodbont- en zwartbont- show in Espelo. ESPELO - De jaarlijkse roodbont- en zwartbont- show wordt zaterdag 26 au gustus voor de 43ste keer in Espelo gehouden. De keuring vindt plaats op het terrein van de familie Steegink - Boode Okken- broekseweg 1 in Holten. De dieren zullen in de ru briek tevens op beste uier en beste benen worden gekeurd. Waarna er een bedrijfsgroe pen wedstrijd zal plaats heb ben. Hieruit zal de beste groep worden aangewezen door een deskundige jury. Als laatste onderdeel staat de kampioenschapkeuring op het programma. De keuring start 's morgens om 9.30 uur en zal eindigen om 14.30 uur. Ook dit jaar, na een jaar van afwezigheid, zal de kal- veropfokclub weer van de partij zijn. De jongens en meisjes komen met hun kalf naar de fokveeshow nadat thuis al het nodige trainings- werk is verricht. En zetten op de dag alles op alles om het kalf op z'n mooist aan de ju ry te tonen. Bij dit alles zijn er natuurlijk prachtige bekers te winnen. ■Dinsdag 22 augustus 2006 Holtens Nieuwsblad Kindertentoonstelling Gestipt gestreept, Na- luurdiorama Holterberg, zondag 30 april 2006 - zondag 3 september Fokveedag en KOC- leuring. Espelo, zater- dag 26 augustus 2006 Rangers op Holterberg, Natuurdio- rama, woensdag 30 au gustus 2006, 13:30 - 16:00 Orgelconcert J.W. Doc- ter. Kandelaar, vrijdag 1 september 2006, 20:00 Endurance Holterberg, Holterberg, vrijdag 1 september 2006 - zaterdag 2 sep tember 2006 Keunerit klassieke mo toren, Holten, zaterdag 2 leptember 2006, 11:00 Mountainbike Trophy, Zuurberg, zondag 3 sep tember 2006 Passage Holten: fiets tocht naar museumboer derij Pothaar in Bath- men. Kandelaar, don derdag 7 september 2006,20:00 Keunefeesten, Kalfster- mansweide, donderdag 7 september 2006 - zon- 10 september 2006 NBvP Holten: Avond over Turkse cultuur. Vos man, dinsdag 12 sep tember 2006 Vrije markt HMV, Holten, zaterdag 16 sep tember 2006 Golden Tulip Rally, Beusebergerweg, zater- 16 september 2006 Autocross, Schupperts- weg, zondag 17 septem ber 2006, 12:00 Nationale Vlinder nacht, Natuurdiorama, zaterdag 23 september litwisselingsmoto- cross, Zuurberg, zater dag 23 september, 9:30 Holterbergherfsttoer ATB- en wegrit, Sport hal 't Mossink, zondag 24 september 2006. 9:00 HOLTEN - Een evene ment als voorproefje op het te realiseren Kulturhus in Holten, genaamd 'festival der dieren', wordt op za terdag 14 oktober van 13.30 tot 16.30 uur ge houden in het centrum van Holten. Het sluit aan op het thema van de kinderboekenweek. Et zijn die middag vele (gratis)activiteiten voor i°ng en oud. Op het Smidsbelt is een grote markt waar vele vereni gingen en instellingen hun kunsten tonen met sds onderwerp dieren. Daarnaast is er de mede werking van theaterma ker Dolf Moed. Er zijn diverse voorstellingen en optredens, geheel in het teken van het thema, vis klapper komt er een H™®' van circus Bolh ui naar Holten, waarmee [edereen op de foto kan. m het gemeentehuis zijn diverse activiteiten, *aar onder andere een grote expositie van kun stenaars uit Holten (ook s morgens), een poëzie- estafette en diverse die- tenfilms te zien zijn. oe ni HOLTEN - Veel bridgers hebben na de (lange) zo merstop zin in een dagje gezellig bridgen. Daartoe geven de Holtense bridge clubs volop gelegenheid want zij organiseren, in sa menwerking met de Keu nefeesten, op zaterdag 9 september de tweede Keu ne Kroegen Bridgedrive. In een viertal horecagele genheden in het dorpscen trum van Holten wordt die morgen om 10.00 uur be gonnen met deze gezellig heidsdrive. Er worden zes ronden van vier spellen gespeeld op vier verschillende locaties. In principe wisselen alle spelers na elke ronde van locatie. De locaties liggen op geringe (loop)afstand van elkaar in het centrum van het Sallandse toeris tendorp. Na het succes van vorig jaar (toen nog op drie loca ties) zijn al een aantal aan meldingen binnen. Wilt u ook meedoen dan kunt u tot uiterlijk 29 augustus inschrijven door overma king van het inschrijfgeld op bankrekening 3285.75.518 ten name van J.R Hanenburg in Holten onder vermelding van de naam en adres van beide De organisatie van de Keune Kroegen Bridgedrive is klaar voor de tweede editie tijdens de Keunefeesten. (Foto: Sander Scheperman) partners. De inschrijvin gen worden geaccepteerd in volgorde van binnen komst want het aantal pa ren is, gezien de ruimte bij de accomodaties, gelimi teerd. De kosten voor deze dag bedragen 35 euro per paar. Hiervoor krijgt u op uw eerste locatie koffie met cake of koek en tussen de middag een uitgebreide Sallandse koffietafel. Na afloop zijn er bij de prijs uitreiking voor elke deel nemer 2 consumptiebon nen voor de feesttent van de Keunefeesten. Nadere inlichtingen telefo nisch bij Anita Haan tele foon 0548-365174 of digi taal bij Joop Vreriks: j.vre- riks@gmail.com

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3