Holtenaren doen mee aan koetsiersexamen Stijging aantal nachtzwaluwen Wat vind je van band Topstars? Kampioenen bij de Marsruiters Amsterdam naar Beijing Triatlon op 7 juli Film over Indonesië Werven gesloten Braderie weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 8 augustus 2006 HOLTEN - Oad-top- man Louis Franken huis en Bex-directeur Yolanda Kroef zijn de laatste grens gepas seerd en hebben China bereikt. Naast wat kleine pro bleempjes is de Oad- equipe redelijk onge schonden de afgelopen week doorgekomen. Al le deelnemers en de meegereisde technici le veren goed werk af, want op de grens met China zijn nog altijd 82 van de 84 gestarte equi pes in de strijd. Vanaf nu is het in etappes naar Beijing waar de rallyka ravaan naar verwachting op 11 augustus zal fi nishen op het plein van de Hemelse Vrede. Dat team Frankenhuis/ kroef de grens heeft be reikt en inmiddels in China rijdt is de enige informatie die beschik baar is. Elk contact in het noorden van China is tot nu toe niet tot stand gekomen. Eerder was dat het geval in Kyr- gizië. Louis Frankenhuis zei daar toen over: "Noch mobiel bellen, noch internetten via UMTS is mogelijk. Daarom zijn we ook een paar dagen uit de lucht geweest en konden we geen verslagen en foto's naar de redactie van de site sturen. Het was ove rigens wel een apart ge voel geen contact met het thuisfront te heb ben." Ook het klassement op de officiële website van de rally organisatie is al een aantal dagen niet bijgewerkt. De verwach ting is dat team Fran- kenhuis/Kroef binnen een aantal dagen weer van zich zal laten horen. Frankenhuis wordt ge sponsord door 'zijn' Oad Groep. Oad heeft hiervoor een aanzienlijk bedrag beschikbaar ge steld, dat in zijn geheel ten goede komt aan de Stichting Doe een Wens, die als goede doelenpro ject aan de rally is ver bonden. Tevens heeft Travelecademy op hun website www.travele- cademy.nl voor mensen uit de reisbranche een internet-rally spel ont wikkeld waarbij men kan raden hoelang team Frankenhuis/ Kroef doet over een etappe. Het meespelen kost een euro per etappe en ook de op brengst hiervan gaat naar de Stichting Doe een Wens. In Nederland zendt RTL7 dagelijks tussen 19.50 en 20.20 uur een samenvatting uit met ac tuele beelden, inter views met deelnemers en achtergrondinforma tie. de website www.abr2006.nl treft menverder alle informa- ,iü over dit unieke eve nement. Louis Franken huis en Yolanda Kroef nebben startnummer 22. HOLTEN - Op het terrein van De Elshof aan de Gesk- esdijk was het zaterdag een drukte van paarden en huifkarren. Twaalf cursis ten, waaronder vier Holte naren, deden er examen voor het koetsiersbew ijs. Een jongen uit Enter doet als enige examen in het rijden met een tweespan. De rest met het rijden met één paard. Ronald Robbers kijkt met streng gezicht naar de ver richtingen van de cursisten. Met een grote hoed op. is hij te herkennen als examinator. "De leerlingen moeten het paard kunnen optuigen, in spannen en met de koets wegrijden", legt meninstruc- teur Gerrit Haakmeester uit. "Tussen auto's en het andere verkeer door. Er wordt vooral gekeken naar veiligheid en of je met vertrouwen rijdt". In zes theorielessen en twaalf praktijklessen heeft hij zijn leerlingen hiervoor klaarge stoomd. "Soms dacht ik: 'Wat moet ik toch met ze?' Dan ging het de week ervoor goed, en de week erop was het ineens weer een puin hoop", lacht Gerrit richting z'n leerlingen, nadat hij van hen een mand met inhoud en een certificaat heeft ontvan gen. Als dank voor z'n lesge ven en de leuke tijd die ze hebben gehad. "Als jullie str aks het koetsiersbewijs in handen hebben, laat het dan niet in de kast liggen. Blijven rijden, rijden en nog eens rij den". Miriam van der Meulen vond het examen wel te doen. "Ik moest vanaf Vosman door het dorp rijden". In zo'n twintig minuten keek de exa minator naar haar verrichtin gen. Miriam: "Ik rij al paard en mijn vader heeft het koet siersbewijs. Dat leek me ook wel leuk". Sabine uit Tubbergen vond het bij verkeerslichten wel moeilijk. "Het paard blijft Miriam van der Meulen tijdens haar examen. Examinator Ronald Robbers kijkt toe. (Foto: Johan Bolink) niet, zoals bij een auto, me teen staan". Omdat ze wil gaan mennen, heeft ze het koetsiersbewijs nodig. Remco Franken vond de praktijk best heftig. "Het was erg druk in het dorp. Het oe fenen deden we steeds op rustige momenten", geeft hij aan. "Daarnaast was ik hart stikke zenuwachtig". Hij werkt bij Stal de Eik en had het rijden met de koets heel anders voorgesteld. "Het is erg rustig. Je gaat op een heel andere manier met het paard om. Ik kan het ieder een aanraden". Als laatste onderdeel van het examen, moeten de kandida- HOLTEN - In de nachten van 23, 30 juni en 7 juli 2006 zijn voor de twaalfde keer weer de jaarlijkse nachtzwaluwtellingen uit gevoerd. Dit jaar werden er maar liefst 62 territoria vastgesteld. Een stijging van zes ten opzichte van vorig jaar en daarmee het hoogste aantal ooit op de Sallandse Heuvelrug geteld. De telling werd uitgevoerd door leden van de Vogel werkgroep Midden Overijs sel (VMO) met hulp van le den van de IVN vogelwerk- groep en medewerkers van Vereniging Natuurmonu menten en Staatsbosbeheer. In totaal waren er 42 mensen op 16 telposten bij betrok ken. Naast de nachtzwaluw werden onder andere de houtsnip, sprinkhaanzanger, bos- en ransuil en de boom valk waargenomen. ten het paard aftuigen. Dat gebeurt op het terrein van De Elshof. Daarna trekt de exa minator zich terug om de ba lans op te maken en is het wachten begonnen. Voor de meesten mag de uit slag nu wel eens komen, want ze zijn 's ochtendsvroeg al met het theorie-examen begonnen en hebben aan het eind van de middag de knol len op. Toch neemt Ronald zijn tijd om tot een goede uitslag te komen. Niet iedereen haalt helaas de eindstreep. Zij krijgen echter over vier weken een nieuwe kans. Als afsluiting en om de span ning van het examen weg te laten vagen, mochten de kan didaten mee voor een rit over de Holterberg met een huif kar met vierspan. Wie het rijden op een koets ook wel wat lijkt, kan zich opgeven voor een cursus bij De Elshof. Voor informatie of aanmelding, telefoon 0548-362165. HOLTEN - Tijdens de Keu- nefeesten komt donderdag 7 september de band Top stars optreden. Bekend van het gelijknamige tv-pro- gramma en hun laatste hit Met de sneltrein naar Zandvoort. Het donderdagavondpro gramma van de Keunefees- ten is speciaal bedoeld vóór schoolkinderen. De entree is daarnaast gratis. De redactie van de Keune- krant wil graag de mening van scholieren horen, wat ze van Topstars vinden en welke artiest ze volgend jaar graag op het podium zouden willen zien. Maar ook wat de kinde ren van de Keunefeesten vin den, en dan vooral van de donderdagavond Geef je op via e-mailadres: holtens.nieuwsblad@whk.w egener.nl en wie weet, kom jij in de Keunekrant te staan. NIEUW-HEETEN - Op de Galoppade in Lonneker heeft de afvaardiging van ruitervereniging de Mars- ruiters het verenigings kampioenschap op haar naam geschreven. De vier dressuurruiters en vier springruiters behaalden van alle deelnemende Over ijsselse ponyclubs het hoog ste aantal punten en hiermee het kampioenslint. Dit betekent ook dat zij een startbewijs hebben verdiend om mee te doen aan de natio nale wedstrijd, de Hippiade, op 2 september in Ermelo. Individuele successen waren er zeker ook voor verschil lende leden van de Marsrui ters. Na een spannende strijd in de BD-dressuur was het kam pioenschap voor Manon van Oldemiel met haar pony Sha- pelou. Of het kampioenschap al niet genoeg was, werd ook de reserve kampioen voor de Marsruiters. Met slechts een punt verschil was dit voor Aniek Bronninkreef met Ma tador. In de LI-dressuur was er een mooie 4e plek wegge legd voor Marieke Veneklaas met Passoa. Bij de klasse L-springen wa ren de deelnemers aan elkaar gewaagd en lukte het Patricia Baltes met Nikieta om een vijfde prijs te behalen en hiermee ook een startplek op de Hippiade te veroveren. HOLTEN - Op basis van de informatie met be trekking tot diverse na tionale en internationale kalenders, is de werkda- tum voor de 23e editie van de Internationale Triathlon Holten vastge steld op 6-7 juli 2007. HOLTEN - De NCRV zendt dinsdag 15 augus tus om 23.05 uur op Ne derland 1 een film uit over de Oorlogsgraven stichting en haar werk zaamheden in Indone- HOLTEN/ RUSSEN - De gemeentewerven in Holten en Rijssen zijn de zaterdagen 12 en 19 augustus gesloten. HOLTEN - De brade rie die dinsdag 8 au gustus in het Markelo- se dorpscentrum wordt gehouden, kent weer tal van plezierige at tracties. Bijzonder is vooral het optreden van de Hon gaarse volksdansgroep Ofella Sandor. Verder een groot levend voet balspel. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: WH. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: DJ. Schuppert. tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www wcgenerhuisaanhuiskramen.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5