Ondanks regen toch de Boer Op Wis en waarachtig Dinsdag 8 augustus 2006 Kindertentoonstelling Gestipt gestreept, Na- laurdiorama Holterberg, zondag 30 april 2006 - zondag 3 september 2006 Braderie, Holten, don derdag 17 augustus 2006 Beachsoccertoernooi. Kalfstermansweide, za- lerdag 19 augustus 2006 Haffafa BBQ Party, Par keerterrein Bonte Paard, zaterdag 19 augustus 2006 Fokveedag en KOC-keu ring, Espelo, zaterdag 26 augustus 2006 Endurance Holterberg Holterberg, vrijdag 1 sep tember 2006 - zaterdag 2 september 2006 Keunerit klassieke mo toren, Holten, zaterdag 2 september 2006, 11:00 Mountainbike Trophy, Zuurberg, zondag 3 sep tember 2006 Keunefeesten, Kalfster mansweide, donderdag 7 september 2006 - zondag 10 september 2006 NBvP Holten: Avond over Turkse cultuur, Vos man, dinsdag 12 septem ber 2006 Golden Tulip Rally Beusebergerweg, zater dag 16 september 2006 Vrije markt HMV, Hol ten, zaterdag 16 septem ber 2006 Autocross, Schupperts weg, zondag 17 septem ber 2006, 12:00 Nationale Vlindernacht, Natuurdiorama, zaterdag 23 september 2006 litwisselingsmotocross, Zuurberg, zaterdag 23 september 2006, 9:30 Holterbergherfsttoei ATB- en wegrit, Sporthal 't Mossink, zondag 24 september 2006, 9:00 Clubmotocross en vete- ranenzijspan, Zuurberg zondag 24 september 2006, 9:30 NBvP Holten: Familiere laties, Vosman, donderdag 12 oktober 2006 Rondje Kulturhus, Ge meentehuis Holten, .za terdag 14 oktober 2006 Jubileumconcert HGK Dorpskerk, vrijdag 20 ok tober 2006 Diepe Hel Holterberg- loop, Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Tentfeest, Dijkerhoek, zaterdag 28 oktober 2006 -zondag 29 oktober 2006 -Speelgoedbeurs, Bosch kamp, zaterdag 4 novem ber 2006 NBvP Holten: Verhalen eji gedichten in dialect. Vosman, woensdag 15 no vember 2006 Intocht Sinterklaas, Holten, zaterdag 18 no vember 2006 Borrel 40-jarig jubileum supportersver. der Rood zwarten, Meermanskamp. ?„'erdag 8 november ^006 Kerstmarkt, Holten, za terdag 9 december 2006 NBvP Holten: Kerstvie- Mg, Vosman, dinsdag 19 december 2006 nerdenkingsplechtig- i d Canadese Begraaf- plaats, zondag 24 decern tar 2006 NBvP Holten: Nieuw- aarsbijeenkomst, Zaal osman, donderdag 4 ja nuari 2007 JBvP Holten: jaarverga- ,der'ng, Zaai Vosman, dinsdag 30 januari 2007 Nation, Holten, zater- dag7juli 2007 Er kon onder meer worden gekeken bij het melkgeitenbedrijf van Jan Meijerink aan de Helhutzerweg. (Foto: Harry Broeze) HOLTEN - Ondanks het slechte weer vorige week woensdag, deden er toch nog 250 deelnemers mee aan de Boer Op. Een fietsroute langs boeren bedrijven, waar belang stellenden kunnen zien hoe het bedrijf werkt. "Er gingen toch nog heel wat op de fiets", vertelt Gerrit Meijerink van de agrarische pr-club Rijs- sen-Holten die de Boer Op organiseert. "Maar ook ve len met de auto". De belangstellenden kon den onder meer kijken bij loonbedrijf Reilink, Ma nege Nijenkamp, WBE, melkveehouderij Gerard en Irma Kemper en melk- geitenhouderij Jan Me ijerink. "De boeren hadden er veel werk voor verricht", weet Gerrit. "Er lag overal in formatie klaar". Met deze fietstocht wordt gepro beerd om ook de toeristen erbij te betrekken, wat al tijd goed lukt. "De Week van het Platteland wordt altijd in juni gehouden, maar daar doen we niet aan mee. Wij kiezen be wust voor de eerste woensdag in de bouwvak vakantie, om zo ook va kantieganger erbij te be trekken". Die leu diet nog könnt lêêz'n en begriep'n wak iedre wek- ke schrieve, zall't ok wa duur een hard bot goa at ze heurt det het plat wier minder wördt e sprökk'n. Toch möwe der vuur bliem'n goa urn het Hoolt'ns, wa we met hebt e krêég'n, zo lange meugelijk uut te drêag'n. Det mött iederene, diet doar vuur de meugelijkheid hef, doon. Dao moss eigelijk op alle lêêgere school'n, één keer in de wekke, een uur plat e praot mönn'n word'n. Het moss zóó weer dai, ai gen plat könnt, nooit ne tiene vuur Nederlands könnt haal n. Doar mött toch nog schoolmeisters weer, diet det ansprekt. Het meuiste kompelemêênt wat ze mie könt maak'n is, at ze zegt, wat proat ie platt, ie kónn'n wa uut Hoolt'n kom- m'n. Was het vuurige wekke nog ne laffe hette, vandage is het één en ai nattighead. Met bekke teglieke kump het uut de loch vall'n. Vin't gek dak röönd lóöpe met ne snotterbel- le, zo verköld'n as nen aap. Mööi woord hê, snotterbelle. Het is a lange e lêêne dak as snotterbelle, met ne snotter belle, bie mie moo kwamme met ne bos snotterbell'n. Ef- f'n met de pu-nte van'n scholk der bie en'n bos op de vaaze en doar gung disse snotterbelle wier. Papier'n zak- deuke, nóóit van e heurt! Zo greuid'n ie op, bie va en moo, tussen de oolde oppó's, opa's en opoe's. Zie preut'n nog van Hê-nkoom en Han- nemeuje. Later wörd'n det ome Henk en tante Hanneke. Ie hadd'n der gen benul van, dat det amoal ma zo vuurbie zóll goa. Het benöawd mie wal is, ak zee hoe rap of alles in de wêê- reld veraandert. Óolde oppo's met knipmuts'n, zie bint ter neet meer. Opoe's met'n knotje, ie zeet ze allêne nog mangs in de revue en mooders met böönte schölke, amoal vöt. Natuurlijk hêwe der ok wat vuur wier krêég'n. Oma's diet gen opoe meer wilt heet'n, ma 't wa bint. Ooms en tantes, die'j noe gewoon bie'jn vuurnaam neumt. De mooders van noe, zöönder scholk met spiekerbokse. Wat vrogger met de pu-nte van'n scholk gung, geet noe met een papier'n zakdeukske. Vêêrder bint ze nog net zóó gek met de wichter as eerder. Zóó zal het altied wal bliem'n veraandernen en zöllt de jonge leu van noe, zich oaver dartig joar ok wa wier of- vroag'n. woet alles toch zo gauw kon veraandem. Wak eerlijke vertell'n wille, geniet van ieder'n dag, snoeft het lêêm'n op, of der noe zunne is of rêêg'n, want het is zo wier mann'n en het wördt nooit wier gistem. Wis en waarachtig neet. De vêêrkaante viefkop Winkel in Afrikaans Rwanda HOLTEN - Wint en Anja Kettelarij hebben sinds kort een winkeltje thuis aan de Beusebergerweg 39. Er komt nog een bordje te hangen met de naam: Byis- himo. De opbrengst van de eigengemaakte producten komt ten goede aan hun project in Rwanda. "De naam Byishimo gaf de bevolking in Rwanda aan mij toen we daar in januari wa ren", vertelt Anja. "Dit bete kent vreugde". Haar man Wim kreeg de naam Barata mee: sterke man. "We hebben daar eigenge maakte kaarten meegeno men. Die zijn ook in het win keltje te koop. Verder onder meer jam. rabarber, kruiden, stekjes, groenten en boontjes uit eigen tuin. En eieren van de kippen en eenden". De winkel is een beetje uit toeval ontstaan. "We wonen naast de route van het Pieter pad", geeft ze aan. De wan delaars kwamen wel eens langs voor eieren en jam. Dit jaar had Anja een kraam bij het feest in Loo-Bathmen en dat liep goed. Om geld in te zamelen voor hun computerproject in het Rwandese plaatsje Rambura, zag ze daarom wel wat in een winkeltje aan huis. Een stuk van de schuur werd Anja en W im Kettelarij hebben een eigen winkeltje aan huis. De opbrengst is bedoeld voor hun project in Rwanda. (Foto: Johan Bolink) hiervoor ingeruimd en ge vuld met eigengemaakte pro ducten, een koffieapparaat en waterkoker voor wie een drankje op het terras wil ne men. Want met mooi weer zet Anja een tafel, stoelen en een parasol buiten neer. "Ik ben zelf niet altijd aanwe zig, maar dan is het winkeltje wel gewoon open", bena drukt ze. "Er staat dan een potje bij met een papier. Be zoekers wordt dan verzocht het geld hierin te stoppen". Volgens haar werkt dat pri ma. Voor de jam haalt ze vruch ten uit eigen tuin of bramen uit het bos. "Ik ga er niet voor naar de supermarkt. Dan is de aardigheid eraf, als ik het eerst moet inkopen", vindt Anja. "Als ik teveel heb, dan eten we het zelf op". Zij en haar man hebben net de inentingen gehaald. "We gaan zondag 27 augustus voor drie weken weer naar Rwanda. De stal staat nu nog vol computerapparatuur en ik hoop dat we dat mee kunnen nemen". Hiervoor wordt een transportbedrijf ingehuurd. "Het is daar echt heel arm moedig. Toen we er in janu ari zijn geweest, liepen we via geitenpaadjes de bergen in en sliepen we bij de bevol king in lemen hutjes. Ze had den nog nooit een blanke ge zien!". Wim en Anja brengen er nu 53 computers en veel randap paratuur heen die ze van scholen en bedrijven hebben gekregen. Broekhuis Auto matisering heeft alle appara tuur nagekeken en gereed ge maakt. "Nu zul je zeggen: compu ters? kun je er niet beter wat anders heenbrengen? Maar computers hebben ze daar niet en is voor hen, via Inter net, de toegang tot de rest van de wereld", geeft Anja aan. "Hierdoor haal je ze uit hun isolement". Met behulp van de plaatselij ke bevolking wordt er een computercentrum ingericht, waar bezoekers voor een klein geldbedrag gebruik kan maken van de apparatuur. "Er zal daar een bestuur ko men, die het centrum beheert en het draaiende houdt. Ook worden ze verplicht perio diek een rapport naar ons te versturen, zodat we weten hoe het daar gaat". Wie meer wil weten over het project, kan kijken op www.rambura.nl. Of langs komen bij het winkeltje aan de Beusebergerweg.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3