Stofhappen tijdens Erwin Autocross Amsterdam naar Beijing Uitslagen Autocross Uitslagen Supermoto Oogstdag Dinsdag 1 augustus 2006 Grote stofwolken maken het zicht van de tegenstanders bijna onmogelijk. (Foto: www.fotobolink.nl) HOLTEN - Oad-top- man Louis Franken- huis en Bex-directeur Yolanda Kroef zijn de tweede week niet ge heel schadevrij door gekomen. Glad asfalt heeft inmiddels plaats gemaakt voor wegen met gaten, kuilen en stenen. Dit eist haar tol, met na me voor de auto. Zo bra ken tot twee keer toe bij de Volvo P544 een aan tal cruciale bouten van de wielophanging als lu ciferhoutjes af. Met be hulp van een aantal plaatselijke monteurs is het euvel inmiddels ver holpen en rijdt de Oad- equipe weer. Team Fran- kenhuis/ Kroef bevindt zich momenteel in Turk menistan en gaat er van uit op vrijdag 11 augus tus te finishen op het plein van de Hemelse Vrede in Beijing. De rally brengt team Frankenhuis/ Kroef door vele landen. Zo vervolg de het team na de eerste reparatie hun weg door Turkije. Louis Franken huis daarover: "Een overweldigende route zonder autobaan die ons dwars door de binnen landen van Noordoost Turkije voerde. Na ein deloze variëteiten aan landschappen, kleine dorpen, schaapskuddes, ezels, koeien op de weg, karren niet paarden en oude tractoren, bekroop ons langzaam het Azië- gevoel. Vooral de en thousiaste en uiterst vriendelijke Turkse be volking is hartverwar mend. We reden door lieflijke dalen waar prachtige korenvelden, kleurrijke bijenkorven tegen de heuvels, bloe men en cipresachtige bomen werden afgewis seld met ruwe gesteen ten in vele kleurschake ringen als rood, geel, groen en bruin. Vooral het laatste deel van de tocht is onvergetelijk. Vanuit de hitte hoog in de bergen wisselden zware mist en regen el kaar af op weg naar be neden." Frankenhuis wordt ge sponsord door 'zijn' Oad Groep. Oad heeft hiervoor een aanzienlijk bedrag beschikbaar ge steld, dat in zijn geheel 'en goede komt aan de Stichting Doe een Wens, die als goede doelenpro ject aan de rally is ver bonden. Tevens heeft Traveleeademy op hun website www.travele- eademy.nl voor mensen uit de reisbranche een mternet-rallyspel ont wikkeld waarbij men kan raden hoelang team Frankenhuis.' Kroef doet over een etappe. Het meespelen kost een euro Per etappe en de op brengst hiervan gaat naar de Stichting Doe oen Wens. Gedurende de rally wordt men op de hoogte gehouden van de vorde ringen van het team Frankenhuis/ Kroef. Zie daarvoorwww.franken- nuis.com HOLTEN - Met ronkende motoren staan de auto's tij dens de Erwin Autocross van afgelopen donderdag 27 juli, klaar op het circuit aan de Schuppertsweg. Wachtend op het groene licht, om daarna vol gas door de modderbak te rij den. En modder was er genoeg. "Ik dacht, het zal wel meeval len", zegt Johan Wiersma na zijn rit in de Yeteranenklasse. "Maar je ziet echt helemaal niets. Het zijn alleen maar modderwolken". Gerrit Jan sen: "Ik ben maar gestopt, want je ziet niet eens of je in een bocht rijdt". Ondertussen is zijn zoon druk bezig met een slijptol om een achter wiel vrij te maken, die tegen het metaal aanschuurt. De gezichten van de coureurs zijn, ondanks de helmen, be hoorlijk zwart van de mod der. Door de droogte trekt el ke wagen dan ook een grote stofwolk achter zich aan, waardoor degenen achter hem het zicht helemaal kwijt is. Langs de lijn is dat goed te zien. Veel familieleden van de coureurs hebben zich daar een plekje veroverd om de verrichtingen te kunnen over zien. Maar daarnaast ook HOLTEN - Na 37 jaar vindt Henk Schippers het welletjes en gaat hij met de vut. Officieel is het in okto ber, maar met de vakantie meegerekend, nam hij afge lopen vrijdag 28 juli al af scheid als postbode. Zijn laatste ronde was het rode dorp in Holten. "Via Frits Oosterkamp ben ik in 1969 bij de post terechtge komen", vertelt Henk. "Ze konden er in Holten wel een tje bij gebruiken". Eerst voor twintig uur in de week, maar dat werd later veertig. 'Het bezorgen ging met de fiets. Ook naar Dijkerhoek", weet hij. "Vaak over zandwe gen en dat was behoorlijk pittig". Er kwafn een reorganisatie, waardoor het postkantoor in Holten het buitengebied moest afstaan aan Nij verdal en alleen de bebouwde kom overhield. Henk: "Omdat ik er als laatste bij was geko men, moest ik naar Nij ver dal". Toch anders dan in Hol ten. Nu moest hij bijvoor beeld ook nachtdiensten draaien, die ze op z'n vorige plek helemaal niet kenden. "Je had in die tijd veel meer contact met de mensen. Dan kwam je gewoon bij ze thuis. Nu wordt het buitengebied met een busje gereden, wordt de post in de groene bussen gegooid en dat is het. Con tact met de bewoners is er veel toeristen die even een halfuurtje langskwamen om te zien wat Holtenaren op een donderdagavond zoal doen. Alhoewel tussen de ritten door met een giertank de baan met water wordt natge maakt, heeft dat weinig zin. De eerste ronde gaat het nog, maar dan komen de grote stofwolken weer. Sommige wagens blijven hangen in de 'modderduinen' nauwelijks meer bij". En dat vindt Henk best wel jammer. "Alleen als je een aangete kende brief hebt, bel je nog aan". Ook had de postbode vaak verantwoordelijkheid over veel geld. "Je moest soms geld wegbrengen. Bij voorbeeld de belasting voor mensen betalen. Dan fietste je zo met vijfduizend gulden over straat. En dat was in die tijd behoorlijk wat". Zijn gebied bestaat uit het zomerhuisjesterrein op de en moeten met een shovel eruit worden getrokken. Eén bleef zelfs met de neus ste ken en maakte drie tot vier koprollen. "De wagens moeten hele maal gestript worden", ver telt Johan Wiersma naast zijn eigen bak. "Alle brandbare onderdelen moeten eruit. Kijk: ze hebben het dak eraf gezaagd, stangen geplaatst voor de stevigheid en het dak Borkeld en het rode dorp bij de Oad. In het begin werd de bestelling op de fiets gedaan en later op een brommertje. Tegenwoordig kan dit relaxt in een busje. Henk: "Vroeger was het veel zwaarder. Je had toen nog echte winters en dan was het vaak ploeteren". Wel is volgens hem de werk druk behoorlijk omhoog ge gaan. Alles moet veel sneller. Daarnaast wordt de post voor een groot deel machinaal be handeld. er daarna weer opgelast". De auto is dan ook helemaal leeg. Alleen de bestuurders stoel zit er nog in. Verder zijn alle ramen eruit gehaald. "Er deden dit jaar ruim zestig deelnemers mee", weet Har ry van Coeverden van MAC de Holterberg. "Dat waren er meer dan vorig jaar. Verder zo'n tien dames". Waaruit blijkt, dat het toch zeker niet alleen een mannensport is. Henk zet daarom ook tevre den een punt achter zijn post bodecarrière en heeft nu meer tijd voor zijn vrouw Ri- kie en familie. Ter afsluiting moest hij de post rondbrengen in het rode dorp. Maar niet zomaar op de fiets. Nee, er stond een shovel met bank voor hem klaar. Zo werd hij opgetakeld en netjes bij elke brievenbus neergelaten. Ook hadden de bewoners voor Henk af scheidscadeautjes. HOLTEN - Uitslagen van de Erwin Auto cross. Deze werd af gelopen donderdag 27 juli gehouden aan de Schuppertsweg. Veteranen: 1. Gerrit Hoogeboom; 2. Arie Bruyns; 3. Albert Mül- ler. Dames: 1. Maaike Dommerholt; 2. Joan Vrielink; 3. Joyce Beumer. Heren: 1. Wim Aaftink; 2. Chi ron ter Doest; 3. Je roen Dommerholt. Inters, eerste manche: 1Remy van Rees; 2. Mare Fraikin: 3. Mar cel van Drunen; 4. Pe ter Nijs; 5. Peter van den Berk. Tweede manche: 1. Remy van Rees: 2. Mare Fraikin; 3. Marcel van Drunen; 4. Peter van den Berk; 5. Peter Nijs. Euro. Eerste manche: 1. Mario America B Suzuki; 2. Oliver Ma- hy B KTM; 3. Ruud van Roozendaal NL Honda; 4. Tom van Teeffelen NL Suzuki; 5. Stefaan Vanrobaeys B KTM. Tweede man che: 1. Mario America B Suzuki; 2. Oliver Mahy B KTM; 3. Ruud van Roozendaal NL Honda; 4. Tom van Teeffelen NL Suzuki; 5. Wouter Vanlerbergh B Suzuki. MARKELO - De Folkloristische Ver eniging Markelo houdt zondag 6 au gustus samen met Openluchttheater De Kosterskoele en Mu seumboerderij Eungs Schoppe een Histori sche Oogstdag. De oogstdag vindt plaats in De Kosters- koele aan het Beuken laantje (ingang zwem bad) in Markelo. Het '(doorlopende) pro gramma begint om 1 1.00 uur tot en met 16.30 uur. De toe gangsprijs is 1 euro per persoon en kinde ren tot 12 jaar hebben gratis toegang. Tijdens de oogstdag wordt het oogsten met de zig, met het paard en met de tractor en aflegger gedemon streerd. Hierbij wordt op levendige wijze uit leg gegeven en de be zoekers worden in de gelegenheid gesteld om zelf te maaien en de rogge te binden. Te vens wordt het dorsen van het graan op ver schillende manieren gedemonstreerd. Naast de oogstactivi- teiten worden optre dens verzorgd door de Folkloristische Vereni ging Markelo en Amu sementsorkest de Grossmeijers. Dit alles staat garant voor een gezellige dag. Henk Schippers stopt als postbode Voor de laatste keer sorteert Henk Schippers de post. Zijn collega's zorgden voor bal lonnen en briefjes met de tekst: 't Is zo wiet, Henk Schippers geet met de vut". (Fo to: Jan Slooijer) SCHIPPERS

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7