Kinderen vermaken zich met veel water 'Trek op dat ding!' Even eruit in Okkenbroek Opbrengst collecte Recreatie weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 1 augustus 2006 OKKENBROEK - Op de drie woensdagen in de bouwvakantie, 2, 9 en 16 augustus, wor den in Okkenbroek de erUitStap-middagen gehouden waar genoeg te doen en te zien is voor een hele middag uit voor jong en oud, voor elke portemon nee. Terwijl de winkels ook gewoon geopend zijn, zetten de winkeliers uit 't Noaberhuus buiten kraampjes neer waar voor iedereen wel wat te koop is, van leuke haar- spulletjes tot hebbedin getjes, kleine cadeautjes en speelgoed. Ook wor den er onder meer twee dehands boeken ver kocht en is er een kleed- jesmarkt. Op het terras is het goed toeven, zeker met een gezellig mu ziekje er bij. Binnen in het Noaberhuus kan men de expositie bekij ken van verschillende kunstschilders, dus ook voor verschillende sma ken. Kinderen kunnen zich ook prima verma ken, voor hen zijn er vo lop speelmogelijkheden. In de kern van het dorp staat een collectie oldti mertractoren en land bouwmachines opge steld die zeker de moeite van het bekijken waard is. De Dorpskerk, ruim een eeuw oud, is geo pend ter bezichtiging en daar worden desgewenst rondleidingen gehou den. In het Motormuse um vertelt eigenaar Hein van der Vegt met plezier over zijn passie: zijn grote verzameling alou de motoren. Tuinliefhebbers kunnen een bezoek brengen aan de Tuin van hEden op de monumentale boerderij de Grote Brander waar Kris Tolomey vertelt over de achtergronden van haar manier van duurzaam tuinieren en een rondleiding geeft door de tuin. Vanaf twee uur staat er in de buurt van 't No aberhuus een paard en wagen mét koetsier Waar om een tochtje door het dorp te maken. Zo'n tocht duurt onge veer tien minuten en is gratis. De koetsier heeft echter wel te kennen ge geven dat, wanneer het paard vermoeid raakt, Mj er mee moet stoppen. Wandelliefhebbers kun nen ook zeker aan hun trekken komen: vanuit het dorp zijn er verschil lende routes uitgezet door Okkenbroeks groe ne dreven. Het dorp ligt aan meer dere fietsroutes en zo'n middag erUitStappen leent zich dan ook ge weldig als doel of onder deel voor een fietstocht. Maar ook voor degene die lekker rond wil toe ren met de auto kan dit een leuke tussenstop worden. HOLTEN - Zo'n 96 kinde ren deden afgelopen week mee aan de Kindervakantie week van het Sociaal Cultu reel Werk. De tenten werden van maandag tot en met donderdag opgezet bij cam ping De Zuurberg. Door ziekte en het warme weer werd het programma enigszins aangepast. Inge Hid- dink: "Normaal hebben we een thema rond een spannend verhaalDoor ziekte werd de tijd tekort om dat nu ook te doen. Daarom hebben we ge kozen voor het thema: Beetje vreemd, maar. Ook het warme weer was re den het programma aan te pas sen. "We hebben er niet over gedacht om de vakantieweek af te lassen. De kinderen moe ten zich in april al inschrijven en het zou dan toch wel heel erg sneu zijn wanneer we nu ineens gingen zeggen dat het niet doorgaat". Het gaat daar bij vooral ook om kinderen die verder niet op vakantie gaan. Er worden daarom waterspel letjes gedaan en bepaalde on derdelen van het programma verhuisden naar de Bosch kamp in plaats van in de hitte op het tentenkamp. "We lassen veel pauzes in en veel water", geeft Inge aan. "Van de kinde ren hebben we alleen maar goede reacties gehad en geen klachten over hoofdpijn door de extreme warmte". f r - - - - -.1 Onder meer deden de kinderen mee aan een achtkamp tijdens de Kindervakantieweek van de Boschkamp. (Foto: Harry Broeze) Twaalf tenten waren opgezet op het weiland langs de Ever- tjesweg. Per tent is minimaal een begeleider aanwezig. "De kinderen die meedoen, zitten in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar", zegt Inge. "Ze slapen er niet, maar gaan rond 15.30 uur weer naar huis. Ze hebben er dan een hele dag op zitten en komen dan vaak he lemaal uitgeput thuis". De eerste dag deden de kinde ren een spellencircuit. "Er werd onder meer levend strat- ego gespeeld en het lattenspel, bekend van het programma Wie is de Mol". Zo konden er puzzel stukken worden verdiend, die in elkaar gezet moesten worden. Uitein delijk kwam daaruit een plat tegrond van Raalte tevoor schijn, met een groot vraagte ken. De dag erna gingen de kinderen met twee bussen op zoek naar dat vraagteken. Het bleek recreatieboerderij De Flierefluiter te zijn. Hier kon den de vakantiegangers onder meer genieten van een zwem bad. De derde dag bestond uit een achtkamp op de Zuurberg met veel waterspelletjes, zoals een opblaasbare glijbaan. In ge: "Remmelt de KofF zorgde voor de attracties en sloot de dag met een show af in de Boschkamp met een letter- spel". Uit de letters ontstond uitein delijk de bestemming van de laatste dag: Avonturenpark Hellendoom. Een mooie af sluiting van de vakantieweek. HOLTEN - Team De Look won afgelopen woensdag 26 juli het touwtrektoernooi op de kermis in Holten. De vier deelnemers wisten uiteinde lijk maar liefst 600 kilo 159 centimeter naar boven te krijgen. Tussen de varkens bij het ge meentehuis en het tappunt van de Fienpreuvers, stond een touwtrekinstallatie van Okia. De bedoeling: zoveel mogelijk gewicht omhoog ta kelen binnen een bepaalde tijd. Presentator Jan de Ontvanger zorgde voor commentaar tij dens de trekbeurten, terwijl scheidsrechter Allard Lug- genhorst de fluit hanteerde. Het damesteam van Okia moest als eerste stoppen. De 300 kilo aan het touw, kregen ze met veel moeite 60 centi meter omhoog. Maar ze kre gen een herkansing. "Jullie hebben hem al heel wat ver der dan de eerste keer", moe digt de Ontvanger aan. "Maar de scheidsrechter is streng". Met de stopwatch bij de hand, houdt Allard nauwgezet de tijd in de gaten. De dames kregen het gewicht tot 140 centimeter. De Kratvinders moesten er met 400 kilo mee stoppen. Zij kregen het gewicht tot 125 centimeter hoog. De Look bleef ondertussen maar trekken of het niets was. Zonder het gewicht te laten zakken tijdens het trekken, lukte het ze zonder proble men. De toeter klinkt en de De Beuseberg trekt met man en macht het gewicht de lucht in. Het team zou het uitein delijk redden tot 500 kilo. (Foto: Harry Broeze) lamp brandt als teken dat het hoogste punt is bereikt. Ook de Okia zelf, had er geen moeite mee. Alhoewef dit team niet met de wedstrijd zelf meedeed. De Babyloniërs kregen het echt moeilijk met 450 kilo. Coach Fietsendaal probeert het nog te redden: "Trek op dat ding!" Het mocht niet ba ten, want het 'ding' bleef ste ken bij 90 centimeter. Voor de Turkey Hunters was het ook afzien, maar ze wis ten de eindstreep nog net te halen. De Beuseberg mocht het daarna met 500 kilo gaan pro beren. Het team wist het naar 159 centimeter te trekken, maar blies daarna toch af. Erik Huzen deed zowel mee bij het team van de Beuseberg als bij de Turkey Hunters. Hij zou nu meteen weer moeten komen opdraven en liet zich bij de Turkey Hunters daarom wisselen. Ondanks een frisse deelne mer, kreeg dit team het ge wicht helemaal niet meer om hoog. Een van de vier scheid de er zelfs mee uit, waardoor de score op 0 centimeter bleef staan. "Hoe kan ik zo nog commentaar geven?", zei de Ontvanger. Voordat hij iets wilde zeggen, was de trekpar- tij namelijk alweer afgelopen. Alleen de Look bleef over en trok de 500 kilo zo naar bo ven. Omdat er verder geen andere teams meer waren, werden er kleine tussenpauzes ingelast om de Look op adem te laten komen. Het Okia-team dat voor spek en bonen meedeed, hield het voor gezien. Vanwege de warmte en de te korte tijd tus sen de trekbeurten. De Look moest echter wel verder en won uiteindelijk met 600 kilo die ze 159 centi meter hoog kregen. HOLTEN - De collecte van Stichting Tsjerno- bylkinderen Holten die in de week van 26 tot en met 30 juni werd ge houden, heeft 2.729,21 euro opgebracht. De opbrengst wordt ge bruikt om de komst van 29 kinderen uit het T sjernobyl-rampgebied naar Holten mogelijk te maken. Wie de collectant gemist heeft, kan een bedrag overmaken op rekening 3285.89.454 t.n.v. St. Hulp aan Tsjemobylkin- deren Holten. HOLTEN - Een nieuw team van het Interker kelijk Recreatiewerk start vanaf zaterdag weer op bungalowpark De Lindenberg. Zaterdag vanaf 20.00 uur zal onder een gezel lig kampvuur het nieu we team starten en kan er kennisgemaakt wor den met de leden: Frank, Gert-Jan, Valerie en Le- onie. Daarnaast staan er van maandag tot en met vrijdag kindermorgens op het programma. Deze beginnen om 10.00 uur. Hierin wordt geknutseld, gezongen en gespeeld. Ook is er elke avond een kleuterkwartiertje. Ver der een songfestival, fietstocht, ontdekkings reis en barbecue. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BVt beho rende tot Wegener NY in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollineserf 4, 7451 XC Holten," Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.schuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.Y Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5