Allemaal ballonnen boven de camping Rabobank introduceert Rabo HypotheekHulp® Kermis op oude stek Wis en waarachtig Het is tijd voor de Rabobank. De beste begeleiding bij de aankoop van je eerste huis. Rabobank Dinsdag 1 augustus 2006 H3 Kindertentoonstel ling Gestipt ge streept, Natuurdiora- ma Holterberg, zon dag 30 april 2006 - zondag 3 september 2006 Braderie, Holten, donderdag 3 augustus 2006 Braderie, Holten, donderdag 17 augus tus 2006 Beachsoccertoer- nooi, Kalfstermans- weide, zaterdag 19 augustus 2006 Haffafa BBQ Party. Parkeerterrein Bonte Paard, zaterdag 19 au gustus 2006 Fokveedag en KOC- keuring, Espelo, za terdag 26 augustus 2006 Endurance Holter berg. Holterberg, vrijdag 1 september 2006 - zaterdag 2 sep tember 2006 Keunerit klassieke motoren, Holten, za terdag 2 september 200611:00 Mountainbike Tro phy, Zuurberg, zon dag 3 september 2006 Keunefeesten, Kalf- stermansweide, don derdag 7 september 2006 - zondag 10 sep tember 2006 NBvP Holten: Avond over Turkse cultuur, Vosman, dinsdag 12 september 2006 Aandachtig kijken deelnemers naar hun ballonnen of deze niet in de bomen blijven steken. (Foto: www.fotobolink.nl) HOLTEN - Een zee van ballonnen was het afgelopen donderdag 27 juli bij camping De Holterberg. In samen werking met Footzy, werden hier om 19.00 uur 250 ballonnen los gelaten. Ook op ande ren plekken in Neder land gebeurde dat om die tijd. Iedereen kon voor 1 eu ro een ballon kopen met daaraan een naamkaart je. Sommigen kochten zelfs meerdere, want er waren leuke prijzen mee Als je voor de eerste keer een huis gaat kopen, komt er nogal wat op je af. De Rabobank biedt je de hulp die je nodig hebt. We regelen de juiste hypo theek en verzekeringen en de rompslomp er om heen, zoals taxatie en notaris. Daarnaast nemen we een flink deel van de bijkomende kosten voor onze rekening. Bovendien nodigen we je na een jaar uit voor een Update gesprek, om te kijken of je nog tevreden bent over je hypotheek. Met de Rabo HypotheekHulp® is het kopen van je eerste huis een hele zorg minder. Maak snel een afspraak met een van onze hypotheekadviseurs. Het is tijd voor een bank die het anders doet. te verdienen. Daarnaast ging de opbrengst naar War Child. Met een begeleidend muziekje over de boxen op het speelveld van de camping, verzamelden zich de deelnemers. Langs de rand vouwca ravans en de geur van barbecue. "Er zijn nog ballonnen te koop, maar je moet er wel snel bij zijn", roept Robert Veneklaas door de microfoon. "Want het duurt nog vier minuten!" Het aftellen begon en meteen daarna was het allemaal oranje in de blauwe lucht. Alle bal lonnen waren foetsie. Ofgeleup'n zundag leup ik saam'n met de vrou we te waandeln op'n Hoolterbarg. Het is ter al- tied wier móói. Ik kan't oe anroa um det ok is een kêêr te doon. Het is gezöönd en ie blieft ter jöónk bie. En doar is nog a wat veraandert op'n barg. De Wiel'n, têèg'noaver het Lösse Hoes. det heet noe de Woedie's. Det möj toch e zeene hemm'n. want ie wéét wa, ai der neet bint e wes, köi der neet oaver met proat'n. Ik dwaale of. wak oe vertell'n wolle, ik wasse doar um te waandeln met de vrouwe en wat wil het geval? Het geval wil da'k, anns, vêêrachter'n Canadeez'n karkhof, in één kêêr mózze. Doar was gen tied meer um noar ne plaatse te goan, diet doar vuur uut e vunn'n is. Wie wörd'n in de natuur duur diezelfde natuur oavervöll'n en het móss gebuur'n achter nen dikk'n bööm. Ma têêg'nwoordig mag det neet meer. Dan binj in oavertreding. At ze oe zeet dan slingert ze oe op de bon. Det is toch van de zotte, det köj toch neet meer normaal neum'n. Ik kan mie good vuurstell'n. dai met de Keune- feest'n neet met zien all'n Kalfstermansweire öönder "water" zet, ma ai op'n gegêêv'm öög'n- blik nen kêêr mött en ie könnt zö gauw neet wa aans en netjes oe pleitske zeukt. dan mött det könn'n. Det oaverkump ööns amaol wal is of neet dan. De natuur dwi-ngt oe doar touw. En wat lêêz'n ik in de de kraante? De plietsie gif ne bekuuring, umdet een mêêrke van een joar of dreie zit te piss'n in't park. En dan kank wa zóó heilig word'n. Zóó heilig, dan wi'k den plietsiekearl het water wal is vuur vêêr'ntwintig uur ofsluut'n. Dan wêê'k vaste dette de volgende kêêr méér rekkening heult met zo'n ki-nd, det neurig mött. Doar bint dinge woe- we, in ööns köölde kikkerlaand. nöh ja kóöld, völl te vêèr in duur scheet. Het is dan ok gen wöönder det de leu zegt, hebt die plietsiekêêrls neet wat aans te doon. Dan bedoe-1 ik netuurlijk neet det ze dan ma snelheidscontroles mött doo, want ai ne bekuur ing kriegt umdai een betje te hard rie-dt of dai riedt zöönder gordel, doar zakt oe de bokse ok vanof. Noe heur'n ik ne dag later dettet ne nepplietsie zöll weeme wes, doar in det park. Toen wörd'n ik opni-js wier helg. Loat ze den den griep'n in plaats van ne bekuuring vuur iets te hard rie. Bah! Wak wa tof vi-nne is, det ze oe netjes waar- schouwt, hoe hard öj riedt ai Hoolt'n wier binn'n komt. Det helpt, zö gauw ai het apparaat zeet stao, goa op de remme en doar geet het uuteinde- lijk umme. Ma det ze bie een klein vergriep drek a ne be kuuring van twintig of dartig Euro mött stuur'n det veult as puure geeldklopperieje. Wat zeg ik, det is geeldklopperieje. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop HOLTEN - De kermis terug op Smidsbelt. Een goede zet. Maar door het vervallen van de Dorpsstraat, von den de meeste bezoe kers het toch tegenval len. De vrijdagmarkt wilde niet nog een keer op de Tuinstraat worden ge parkeerd. Net als de week ervoor met de triatlon. Hierdoor vea- viel het kermisdeel op de Dorpsstraat en kreeg de markt daar een plek. Er moesten daarom wel enkele attracties worden afgezegd, omdat de plek op Smidsbelt te klein is. De botsauto's vulden bijna de hele ruimte, met daaromheen een draaimolen voor de kin deren. een draaiende bank en verder onder meer de grijpers en gok automaten. De Fienpreuvers kozen ervoor om geen tent neer te zetten, maar en kele picknicksets, sta-ta- fels, een tappunt en een hamburgerkraam. Het was warm en droog, waardoor dit zonder problemen kon. Ver scholen erachter stond echter nog het spook huis, dat een beetje in de verdrukking kwam. Veel bezoekers zagen het over het hoofd. In het verleden ging de kermis aan de achter kant van het gemeente huis door, waar ook de tent van de Fienpreuvers een mooie plek had. Smidsbelt blijkt een goede locatie, maar over de invulling ervan valt te discussiëren. (Foto: Harry Bróeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3