Zijspan slaat aan bij publiek Supermoto Braderie met vrijmarkt op twee donderdagen Holtens Nieuwsblad Werven gesloten Nieuwbouw Lageweg Schermen tegen lawaai Dinsdag 1 augustus 2006 - Nummer 31 Gifts' ie** I548 59 370 HOLTEN/ RUSSEN - De gemeentewerven in Holten cn Rijssen zijn de zaterdagen 5, 12 en 19 augustus gesloten. HOLTEN - Het college van B en W heeft goed keuring gegeven aan de bouw van negen sociale koopwoningen aan de Lageweg. Hiervoor wordt een blok van vier rijtjeswoningen gesloopt. Deze huizen staan al ge ruime tijd leeg, terwijl de bouwtekening ook klaar lag. De gemeente en Spectrum Wonen konden het echter niet eens met elkaar worden. Vooral het middenter rein voldeed volgens de gemeente niet. Deze wordt nu gebruikt als parkeergelegenheid, met aan de rand garage boxen. Op de eerste tekening was volgens de gemeen te te weinig ruimte vrij gehouden voor parkeer gelegenheid, terwijl dat daar beslist nodig is. Zowel het leegstaande huizenblok als de gara geboxen zullen worden gesloopt. Naast het blok ligt nu een grasveldje waar enkele jaren gele den nog twee huizen stonden. Een ervan moest door brand wor den gesloopt, waarbij het hoekhuis ook is meegenomen. Op dit stuk zullen nu weer zes woningen wor den gebouwd. Omdat hier al zoveel huizen hebben gestaan, mogen deze binnen de milieu cirkel rond slachthuis Hogeslag worden ge bouwd. De andere drie worden buiten deze cirkel neer gezet en komen rechts, waar nu het speelterrein- tje is. Aan de kinderen is ook gedacht. Er zullen daar om nieuwe speelvoor- zieningen komen. Op korte termijn kan Spectrum Wonen een bouwvergunning aan gaan vragen bij de ge meente. Als alles mee zit, zou daarna over en kele maanden met de werkzaamheden kunnen worden begonnen. HOLTEN - De Holtense Handelsvereniging houdt op de donderdagen 3 en 17 augustus een braderie. In tegenstelling tot voor gaande jaren is de locatie gewijzigd. Deze keer is er voor gekozen om de brade rie te houden op Smidsbelt. De route loopt dan richting de Dorpskerk waar een vrijmarkt voor kinderen wordt gehouden. Deze grondplaatsen zijn gratis voor kinderen tot en met 15 jaar. De braderie duurt van 14.00 tot en met 21.00 uur. Daarnaast is het koop avond. Iedereen kan zich opgeven voor de braderie. Wie inte resse heeft in een markt kraam, kan bellen naar: 06- 55563398. De braderie wordt in sa menwerking met Javo Pro motions gehouden. Uit de regio zelf zullen dertig standhouders via Javo Pro motions aanwezig zijn. wnÊÊimaKÊiiaÊmmtÊifaiÊtaiiKÊaiiÊfiiÊÊÊiÊmimÊiÊmmÊÊm j Adres: Als lezer van hei Geef dat ook eens I D Holtens Nieuwsblad wordt gen ander door, J POStCOde u goed geïnformeerd. Woonplaats: Als abonnee bent u j daarvan verzekerd. J Telefoon; Gebruik deze bon voor i U ontvangt het opgeven van eenGeeft als abonnee voor bet een fraaie nieuwe abonneeHoltens Nieutvblad op: Parker-Jotter ballpoint Inzenden aan:Dhr./mevr.: als u ons Holtens NieuwsbladAdres: een nieuwe Postbus 692, abonnee 7500 AR Enschede WoonPlaats opgeeft! ta v' Service"afde'ing j Postcode: Telefoon: D €48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Bankrekening: €46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0.95Handtekening: HOLTEN - Door het schrappen van de Noordelijke aftakking van de Betuweroute heeft het Rijk extra maatregelen toegezegd in ondermeer het plaatsen van geluids schermen. Dit omdat de spoorlijn door Rijssen-Holten ex tra goederenvervoer te verwerken krijgt. De eerste (technische) verkenningen hiervan vonden in 2002 plaats. In 2003 en 2004 werden inloopbijeenkomsten gehouden in Holten en Rijssen. Vervolgens ble ken diverse nadere on derzoeken nodig. Op basis van alle be schikbare informatie wil de gemeente de realisa tie van twee geluids schermen in Rijssen en twee in Holten verder voorbereiden. In Holten gaat het om een scherm met een hoogte van twee meter aan de zuidkant van het spoor vanaf het station tot industrieterrein De Haar en een scherm met een hoogte van 1,5 me ter aan de noordkant van het spoor. Het scherm aan de noordkant begint tussen het station en de Deven- terstraat en eindigt voor bij de Aaltinksweg. Het scherm is daarmee in lengte uitgebreid ten op zichte van het plan dat op 3 april 2003 is gepre senteerd. Het plan komt daarmee tegemoet aan de wensen van omwonenden. Het vervolgtraject is gelijk aan dat in Rijssen. De zijspancombinatie Harold ten Veen en Tom van Duijnhoven uit Holten deden ook mee aan de demorace. Ze lieten zien dat ze niet alleen met zand uit de voeten kunnen. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Met een vaart schieten de deelnemers van de klasse Inters, met Remy van Rees voorop, over het industrieterrein Vletgaars- maten. Hier werd afgelopen zondag 31 juli voor de Su permoto een racecircuit aangelegd met zowel ver harde als onverharde stuk ken. Crossmotoren met slicks, banden voor droog asfalt, scheuren over het terrein. Zeer spectaculair zijn de bochten die vaak met een slip pend geluid worden genomen. Ook al deden er geen Holte naren mee aan de race, toch kwamen er veel kijkers af op het evenement. Het weer was dan ook zeer goed te noemen, op een regenbui na. Maar de ze kwam pas aan het eind, wat juist weer een extra dimensie gaf aan de demorace van de zijspannen. Klappend in de handen of met de duimen omhoog zoefde de combinatie Daniël Willemsen en Sven Verbrugge door de bochten, terwijl Sven soms bijna met de rug het asfalt raakte. Door de regen aan het eind, gleed de zijspan soms vervaarlijk, maar geen kick bij de rijders. Die scheurden gewoon door. Het was een demorace, maar bleek toch zeer goed aan te slaan bij de bezoekers. De supermoto was vorig jaar te vroeg afgelopen door het wegblijven van deelnemers bij de quads. Daarom werd voor dit jaar naar andere Mas ses gekeken. Zoals de pitbik- es. Kleine motoren voor rij ders vanaf 14 jaar. Maar hier deden ook net zo goed vol wassenen aan mee. Daarnaast de zijspannen. De organisatie wilde eerst kijken of het een goede klasse zou kunnen worden. Gezien het enthousiasme van zowel de rijders als het publiek, zou het wel eens een blijvertje kunnen worden.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1