Zomerconcours bij Stal de Eik Tineke van Ree opent eigen Galerie Visée Supermoto met demorace zijspan Gewonde bij aanrijding Openstelling Dorpskerk Repetities HMV Winnaar triatlon Met fiets Boer Op Kunstenaars gezocht Vroege wandeling Gemeente zet geluid op kaart Dinsdag 18 juli 2006 HOLTEN - Op de Rijs- senseweg in Holten vond donderdag 13 juli om 16.15 uur eenzijdi ge aanrijding plaats. Een 18-jarige vrouw uit Markelo was door nog onbekende oorzaak met haar bromfiets van de weg geraakt en tegen een lichtmast tot stil stand gekomen. Ze was daarbij onder haar bromfiets terechtgeko men. De lichtmast was door de klap van de aan rijding afgebroken. De 18-jarige is met onbe kend letsel naar het zie kenhuis overgebracht. HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Een interessant boekje met informatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naber-orgel is sa mengesteld. Dit en ook enkele ande re boekjes, kan men ko pen. Tevens zijn er foto's van zowel het gebouw als van het orgel te koop. HOLTEN - De Holten- se muziekvereniging HMV gaat van 28 au gustus de repetities weer hervatten in het HMV-gebouw naast de Houtbeurs. Het orkest oefent dins dags vanaf 19.30 uur en de drumband woensdags vanaf 20.00 uur. Wie langs wil komen of mee wil doen, is van harte welkom. Ook zijn er les sen voor blokfluit, ko perinstrumenten, slag werk en majorettes. Voor meer informatie en opgave: Eline Paalman, telefoon 0548-361540. HOLTEN - De Oek- raïener Andrey Llushchenco is de win naar geworden van de International Triath lon Holten. Bij de da mes werd de wedstrijd, d'e plaatsvond onder zomerse omstandighe den, gewonnen door de Braziliaanse Mariana Vanwege een afzegging van de Nederlandse atle- ,e Wieke Hoogzaad werd de winnares Ohata op het laatste moment toegevoegd aan het ster ke internationale deel nemersveld. De Poolse Uederko en de Tsjechi- 1e Radova comple teerden het podium. HOLTEN - De agrarische PR-club Rijssen-Holten, heeft woensdag 2 augustus vanaf 10.00 uur een aantal interessante agrarische be drijven bereid gevonden om de staldeuren open te zetten, zodat men ook eens een kijkje achter de scher men kan nemen. Het gaat om verschillende bedrijfstakken zoals: een melkveebedrijf, een biologi sche geitenhouderij, een ag rarisch loonbedrijf, de WBE (Wild Beheer Eenheid), een paardenmanege en wat dacht u van een lekkere pannen koek bij het Trefpunt met al lerlei informatie. Met een mooie uitgezette fietstocht van 25 kilometer wordt langs deze bedrijven geleid. Start is bij het VW kantoor aan de Dorpsstraat 27 in Holten. HOLTEN - Een Festival der Dieren wordt zaterdag 14 oktober gehouden in het centrum van Holten. Na het grote succes van vo rig jaar, wordt dit jaar het ge hele gemeentehuis omgeto verd in een grote expositie ruimte, die vele kunstenaars de mogelijkheid biedt hun werken te tonen. Geïnteres seerde kunstenaars uit Hol ten kunnen zich aanmelden bij Hans Wissink. telefoon 0548-363028 of hanswis- sink@hetnet.nl. Vletgaarsmaten staat zondag 30 juli in het teken van de ONK Supermoto. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - MAC de Holter- berg houdt zondag 30 juli op 'circuit' Vletgaarsmaten de ONK Supermoto. Veel inschrijvingen zijn al binnengekomen zoals: Remy van Rees en Marcel van Dru- nen. Maar ook de deelname van de oud-GP wegracecou reur Jurgen van de Goorbergh staat vast. Met de deelname van een flink aantal Belgische coureurs krijgt het evenement zelfs een internationaal karak ter. Naast de klassen Natio naal, Euro en Inters, zal dit jaar voor het eerst ook de klas se Pitbike aan de start ver schijnen. Het is met deze klas se de bedoeling om rijders de gelegenheid te bieden op een betaalbare wijze kennis te ma ken met de Supermotosport, waarbij het plezier in het racen voorop staat. Er wordt gereden met viertakt motoren met een cilinderinhoud tot 125 cc. Deelname is mogelijk vanaf 14 jaar. Verder is de or ganisatie in overleg met moto- crosszijspancombinaties om een demorace te rijden. De trainingen beginnen al om 9.00 uur en de wedstrijden om 12.30 uur. Toegang 5 euro, jeugd tot en met 14 jaar 2,50 euro, kinderen tot en met 8 jaar gratis. HOLTEN - Natuurdio- rama Holterberg is woensdag 26 juli, woensdag 2 augustus en woensdag 9 augus tus het vertrekpunt van een wandeling voor vroege vogels met aansluitend een ont bijtbuffet. Wanneer velen nog op één oor liggen is de na tuur allang wakker en op haar mooist. Samen met een professionele na- tuurgids van het natuur museum gaat men op zoek naar de geheimen van het bos en de heide. Schitterende vergezich ten en het geheimzinni ge Numendal zullen de tocht tot een onvergete lijke ervaring maken. Na de wandeling, die anderhalf uur duurt, staat een uitgebreid ont bijtbuffet gereed bij Restaurant Woody's pancakes stakes te genover het museum. Tot slot wordt een be zoek gebracht aan Na- tuurdiorama Holterberg. De wandelaars vertrek ken om 6.30 uur bij Na- tuurdiorama Holterberg. De kosten voor het com plete programma zijn 13,50 euro per persoon. Van tevoren graag reser veren voor dit speciale vroege vogel-arrange ment, door te bellen naar: 0548-361979 of een e-mail te sturen naar museum@holterberg.nl. HOLTEN - Bij manege Stal de Eik aan de Oude Diepen- veenseweg werd onlangs het jaarlijkse zomerconcours gehouden. Door de deelnemers werd 's morgens dressuur gereden om de springprijzen in de diverse klasses. Het weer was heel ge schikt om te sporten. Niet te warm en droog en de vele supporters hebben kunnen ge nieten van een mooie wed strijd. Uitslagen: Dressuur. F1/F2. 1. Mirjam Udding met Misty, 225 punten; 2. Laura van Velzen met Olleke, 224 punten; 3. Sanne Egberink met Bento, 219 punten. F3/ F4. 1. Annepia Versteeg met Saffier, 229 punten; 2. José van Dussen met Saffier, 225 punten; 3. Simone de Winter met Twingo, 223 punten; F5/ F7. 1. Eva Spithoven met Kleo, 223 punten; 2. Mandy Helmink met Stellert, 222 punten; 3. Larissa Lutgerink met Bill, met 218 punten. F6. 1Kristel Preuter met Kasan- der, 222 punten; 2. Miranda Hettinga met Twingo, 216 punten; 3. Ben Besten met Lex, 215 punten. F8 tot en met 11IMerel Tuitert met Orlando, 223 punten; 2. San- neke Moleman met Zazoo, 221 punten; 3. Margriet Leeu wenburg met Orlando, 218 punten. Tweede proeven in handicap. 1. Margriet Leeu- wenburgh met Kleo, 229 pun ten; 2. Kim Poppe met Kay, 218 punten; 3. Heieen Hulle- man met Kay, 217 punten. Springen grond. 1Sanne Eg berink met Dunja; 2. Mirjam Udding met Dunja; 3. Tatum Schepers met Dunja. 30 centi meter. 1. Meghan Tjallinks met Duo Penotti; 2. Saskia Pe ters met Bento; 3. Mabel Schepers met Bento. 50 Cen timeter. I. Lucy van Donse laar met Orlando; 2. Merel Tuitert met Orlando; 3. Dag- ma Rozier met Kleo. 70/ 90 centimeter. 1. Kristel Preuter met Kasander; 2. Annemiek Krüger met Red Sun; 3. Ben Besten met Lex. HOLTEN - Geluidhinder vormt één van de meest voorkomende klachten in de fysieke leefomgeving van mensen. Bronnen van geluidshinder zijn onder meer weg- en rail verkeer, industrielawaai (waaronder de horeca), bu- renlawaai en evenementen. De afgelopen tijd werkten de Twentse gemeenten samen aan een model geluidsnota. Daarmee kunnen de gemeen ten zelf lokaal geluidsbeleid ontwikkelen. Op deze ma nier ontstaat op lokaal niveau duidelijkheid over de ge luidskwaliteit van elke wijk. Er is gekozen voor een zoge noemde gebiedsgerichte aan pak. Stille gebieden, zoals rustige woonwijken en natuurgebie den, kunnen extra bescher ming krijgen tegen geluids overlast. Tineke van Ree is blij met haar galerie Visée. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN/ DIEPENHEIM - Het hele leven van de Hol- tense Tineke van der Ree staat in het teken van kunst. Zondag opende ze de deuren van haar galerie Visée aan de Grotestraat in Diepenheim. Al 22 jaar zit Van der Ree in het kunstvak. "Ik heb kunst geschiedenis gestudeerd en heb daarna in het museum Boijmans van Beuningen, museum Henriëtte Polak en het Stedelijk Museum ge werkt. Nu combineer ik de laatste twee met mijn eigen galerie." Zelf neemt ze de kwast niet ter hand, dat laat ze liever aan de kunstenaars over. "Ik vertel er liever over. Dat doe ik ook in de musea. En voor mijn galerie heb ik een visie geschreven. Ik weet heel dui delijk wat ik wil", benadrukt Van der Ree. In haar galerie is voornamelijk figuratieve kunst te zien. "Van goede kunstenaars. Ik wil kwaliteit bieden, door middel van aca demisch geschoolde kunste naars." Het liefst had ze een galerie geopend in Holten, dicht bij huis. "Het liefst vlak bij de Holterberg, waar veel toeris ten komen. Maar de huur voor een kleine galerie is hier zo hoog, dat kan ik niet opbrengen. Ik heb nog con tact gehad met Marga Rens- ink, die voorheen ook een galerie in Holten heeft ge had, maar die heeft het hele maal gehad met die galerie. Vandaar dat ik naar Diepen heim ben gegaan. Daar hangt ook al meer een kunstkli maat." Door haar connecties in de kunstwereld heeft ze al enke le grotere kunstenaars kun nen contracteren. "Officieel ga ik 3 september open. Dan exposeert Lou Ten Bosch in mijn atelier. Een hele eer. aangezien hij al in vele grotere galeries en mu sea zijn kunst heeft tentoon gesteld." Om de zes weken exposeert een andere kunstenaar zijn werk in galerie Visée. Galerie Viseé is geopend van donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. firfeci

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9