Jeu de boulers regiokampioen Val en droogte spelen parten voor Erik Davids Okia 680 kampioen Blind-date in bieb Openstelling Dorpskerk Expo foto's triatlon Topstars op Keunefeest Bello rijdt ook op zondag Treintje Bello Dinsdag 4 juli 2006 HOLTEN - In de bibli otheek in Holten wor den de bezoekers tot 4 september uitgenodigd zich te wagen aan een blind-date. Een groot aantal bezoekers heeft zich al aan het avon tuur gewaagd en was enthousiast. Inde bibliotheek in Hol ten kan men zich deze zomer storten op een blind-date, een af spraakje zonder dat men weet met wie. In biblio theektermen betekent dat: een tas met materia len lenen zonder dat men precies weet welke materialen dat zijn. Een slipje van de sluier: er zitten twee leesboe ken, een informatief boek en een dvd in de tas. De verrassing zit in de titels. De kans is groot dat men met mate rialen naar huis gaat, die de lener anders niet zo gauw zou kiezen. Wie weet bevalt dat heel goed. De blind-date tas kan men gratis drie we ken lenen als extraatje bovenop het gewone aantal boeken. Er is een beperkt aantal blind-da- te-tassen. HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Een interessant boekje met informatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naber-orgel is sa mengesteld. Dit en ook enkele ande re boekjes, kan men ko pen. Tevens zijn er foto's van zowel het gebouw als van het orgel te koop. HOLTEN - De Foto club Profoto heeft in het Medisch Centrum een selectie van foto's van de triatlon in Hol ten 2004 en 2005 geëx poseerd. De foto's geven als het ware een film van beel den van de deelnemers weer. Zwemmend in de Schipbeek, op de fiets over de Holterberg en rennend door het dorp. veel kleurrijke en artis tieke composities van de triatlon in actie. teel Holtenaren zullen Z1ch herkennen op de fo to s. Ook prominenten als Erica Terpstra staan er op. De expositie is te bezichtigen tot 1 sep tember HOLTEN - Topstars komt in september naar de Keu- nefeesten. De formatie bestaande uit vier jongens treden donder dag op. De laatste jaren heeft de organisatie steeds een uit stekende act weten te strik ken voor de jeugd van Hol ten. Zoals Chipz en vorig jaar Djumbo. Topstars is bekend van de Kids Top 20 en van de serie op tv. Ze zijn met zijn vieren: Marne, Aiko, Martijn en Lie- we. Ze hebben al enkele hits op hun naam staan, als Te min voor Katja en de nummer 1 hit uit de Kids top 20: Jong. Op dit moment is hun nieu we album uit en ligt deze week hun single in de win kels: Met de sneltrein naar Zand voort. Naast Topstars zal de forma tie Vip de avond verder op luisteren. Verder staan er nog enkele gastoptredens ge pland. Voor meer informatie: www.keunefeesten.nl en www.topstars.nl HOLTEN - Naast de ritten op de dinsdag rijdt Treintje Bello op de zondagen in ju li, augustus en september voor Staatsbosbeheer. Vertrektijden zijn 14.00 uur, 15.15 uur en 16.30 uur vanaf het bezoekerscentrum. Kos ten: volwassenen 2,50 euro en kinderen tot en met 12 jaar 1,50 euro. HOLTEN - "Iedereen is trots", zegt een speler van jeu de boulesclub Buten- boel. Op een bord boven hun speelterrein op 't Vlet- goor staat geschreven: We are the champions. Buten- boel werd afgelopen dins dag 27 juni dan ook regio kampioen. Voorzitter Jan Beekman is erg blij met het behaalde re sultaat. Er is deze keer dan ook taart bij de koffie tijdens de pauze van de reguliere speeldag. "Er deden acht clubs aan mee", geeft Jan aan. "Tijdens de finale moesten we tegen de Vijfhoek bij Deventer. Deze wedstrijd speelden we gelijk". Genoeg om te win nen, want Butenboel stond met een punt voorsprong op Enter als eerste genoteerd in de lijst. Enter verloor in de finale met 3-5, waardoor zij slecht drie punten kregen en Buten boel vier. "Hierdoor kwamen we op een voorsprong van twee punten en waren we kampioen", zegt Jan. HOLTEN - Treintje Bello is een wegtreintje dat elke dinsdag in de maanden juli en au gustus tussen Holten en Hellendoorn over de Sallandse Heuvelrug rijdt. Elke dinsdag vertrekt Bello om 9.30 uur bij Landal Greenparks Twenhaarsveld in Hol ten via VVV Holten naar VVV Nijverdal en Hellendoorn naar Bui tencentrum Hellen doorn. Rond 13.00 uur arn veert Bello weer in Holten. Deze rit wordt twee keer per dag verzorgd; het middagtreintje vertrekt om 14.00 uur uit Holten en is om 17.45 uur weer terug. Men kan natuur lijk ook bij Vakantiepark Hellendoorn opstappen om 11.45; rond 15.45 uur is men dan weer te rug. De tochten duren ongeveer vier uur. Reservering vooraf is noodzakelijk, want Bel lo kan een beperkt aan tal passagiers vervoeren. Opgave kant bij één van de genoemde vertrek punten. Telefonisch re serveren kan ook bij VVV Hellendoom-Nij- verdal, telefoon 0548- 612729. Prijzen: vol wassenen 5 euro, kinde ren 4 tot en met 6 jaar 2,50 en kinderen tot 3 jaar 1,25 euro. HOLTEN - Voor het eerst is het 680-kiIoteam van touwtrekvereniging Okia Nederlands kampioen gewor den. Ondanks dat de verwachtingen juist voor het 640-team veel hoger waren dan de 680, behaalde dit slechts de vier de plek. Wel werd het team poulewinnaar. Voor de 680 was het gewicht meteen goed. Zelfs mis schien iets te licht. Volgens trainer Henk Veurink was Okia in de voordeligste poule gedeeld. 'Alle sterke teams zaten in de andere poule', geeft hij aan. 'Hierdoor konden wij rustig gaan opbouwen. En kregen de touwtrekkers behoorlijk veel zelfvertrou wen'. Een andere mooie bijkomstigheid was dat de ge duchte concurrent van Okia, de Heure, in de andere poule werd uitgeschakeld. Hierdoor moest Okia trekken tegen de Veensche Boys in de halve finale. "Geducht, maar we kon den ze goed onder druk houden", vertelt Henk. Op een ge geven moment zwichte de ploeg uit Veenendaal toch. Okia ging door naar de finale, waar de Holtenaren de Val leitrekkers uit Scherpenzeel aan de andere kant van het touw vonden. "We waren bang voor wilde rukken aan het touw", zegt de trainer. "Maar de jongens wilden deze kans op het kampioenschap niet lagen gaan, nu ze zover waren gekomen". Het werd een goede stevige trek. Goed aan het touw blij ven hangen en wachten. Ondanks twee waarschuwingen, hield Okia de druk erop en zwichte Valleitrekkers in de eerste helft. In de tweede trekronde kreeg Scherpenzeel al vrij snel twee waarschuwingen, zodat het team zich niet veel meer kon veroorloven. Een derde waarschuwing en het is afgelopen. Okia zag hiermee de kans schoon om door te trekken en met de winst naar huis te gaan. MARKELO - Erik Davids had de motocross op de Herikerberg in Markelo voor het WK toch iets an ders voorgesteld. In de eer ste manche kwam hij na melijk ten val. Hij had zaterdag een 24ste trainingstijd behaald en start te afgelopen zondag dus iets achteraan. En kwam daar door op een 28ste plek te lig gen. "Ik kon dit wel ophalen naar een twintigste plaats en ging door richting vijftiende", geeft Erik aan. "Ik wilde een jongen in gaan halen, maar daarbij glipte me het stuur uit de handen", zegt de Holtense crosser. Hier door kwam hij ten val en be zeerde zijn hoofd. Behoorlijk dizzy ging Erik terug naar zijn camper om daar bij te komen en te sla pen. De eerste manche was voor hem over. "Waarschijnlijk heb ik er lichte hersenschudding van overgehouden. Maar toch wilde ik wel proberen om te starten bij de tweede man che". Hij liet het afkomen op het laatste halfuur om te zien of hij zou kunnen rijden. Da vids begon toch aan de start. "Na de eerste ronde ging het me steeds beter af', vertelt hij. "Uiteindelijk eindigde ik als 21ste." Erg tevreden is hij niet over het resultaat. "Ik had er meer van verwacht". Het was behoorlijk warm op het circuit, maar daar bleek Erik weinig last van hebben gehad. Door de droogte was het par cours behoorlijk hard gewor den. "On-Nederlands". Nor maal hebben Nederlanders voordeel bij de zachtere on dergrond, maar dit verdween door de droogte. Zodat ook de buitenlanders er goed mee uit de voeten konen. Erik Davids tijdens de motocross in Markelo. Door een val in de eerste manche kwam hij niet erg ver. (Foto: Johan Bolink) De leden van Butenboel zijn trots. De club werd vorige week regiokampioen. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7