Witte Wieven redden boeren r- Fusie zorggroepen Geslaagd waterstanden Fietstocht Symposium Holterberg Dinsdag 4 juli 2006 HOLTEN - De voorzit- C|1 ters van de Raden van jn Bestuur van Carinova en Zorggroep De Lei- de boom hebben woens dag 28 juni hun hand tekening gezet onder het document van de Bestuurlijke fusie. Dat betekent dat er van af die datum één Raad van Toezicht en één Raad van Bestuur is. De Raad van Bestuur wordt gevormd door H.P. Ver meulen (voorzitter) en J. Oerestein. De nieuwe organisatie biedt in de toekomst een breed, geïntegreerd zorgpakket aan. Daar naast kan de organisatie haar aanbod beter af stemmen op de vraag van cliënten, biedt zij een grote keuzevrijheid aan en kan zij door een bundeling van kennis een hogere kwaliteit van dienstverlening neerzet ten en meer aandacht besteden aan het ont wikkelen van nieuwe producten. In de volgende fase zal toegewerkt worden naar een verdere integratie zowel zorginhoudelijk als ook de ondersteu ning. Daarna zal er met kleinschalige regionale eenheden gewerkt wor den. Deze regionale een heden bieden een com pleet pakket van zorg diensten en -producten aan in een bepaald ge bied, de zogeheten woonservicezones. Carinova en De Lei boom werken op dit mo ment al samen in een aantal projecten. Zo biedt Carinova nachtzorg in verzor gingshuizen van De Lei boom, waar Diessenplas ook ondervalt, en bieden ze samen een zorgarran- gement voor het project in Okkenbroek dat on langs door prinses Mar griet werd geopend. HOLTEN - De geslaag den van het herexamen bij scholengemeen schap De YVaerden- borch. VWO: Elizeter Balkt, Goor; Wouter Breed- veld. Holten; Marloes Elkink, Markelo; Mar- liek Ravenshorst, Rijs- sen: Mijke Wildenborg Holten. HAVO: Frank Bussink Markelo; Charlotte Caudron Goor; Lotte Dijkers Goor; Janne Heuvelman Deventer; Danielle Ringersma Goor; Wenke van der Veen Diepe.nheim. VMBO Holten: Justin Borsboom Markelo; Mehtap Gevrekoglu R-ijssen; Naomi van Ginkel Goor; Neslihan Kara Deventer; Andrea van Noort Goor; Sa- fantha Oolbekkink Goor; Noël Polhoud Holten; Robbert-Jan Rossing Haarle; Boudi- ne Slot Goor; Patrick Udink Markelo; Naomi <le Vlas Holten. HOLTEN - Waterschap Regge en Dinkel verwacht dat er binnen afzienbare tijd wateronttrekingsver- boden moeten worden in gesteld. De waterstanden in de beken binnen het beheergebied van Regge en Dinkel nemen als gevolg van de aanhoudende droogte namelijk zeer snel af. Ook de komende dagen wordt er weinig neerslag in Twente verwacht. De waterstanden in de beken worden dagelijks gecontro leerd, indien nodig wordt er een wateronttrekkingsverbod ingesteld. MARKELO - 1VN Marke lo houdt in de maanden ju li en augustus zomerfiets- tochten op de dinsdagmid dag. Op 4, 11, 18, 25 juli en 18, 15, 22 en 29 augustus kun nen deelnemers heerlijk dwalen door de riiooie omge ving van Markelo, waarbij de gidsen over veel wetenswaar digheden kunnen vertellen en over weggetjes rijden die men zelf niet zou hebben ontdekt. De lengte van de fietstochten is ongeveer 25 kilometer en de fietssnelheid bedraagt on geveer 15 kilometer per uur. Halverwege is er een rust pauze waarbij er gelegenheid is om een consumptie te ge bruiken. Er wordt gestart om 13.30 uur vanaf de VVV-Markelo, Goorseweg 1 HOLTEN - Doron en Da- lith Tempert werken mee aan een theatervoorstel ling op de Holterberg. Het gaat om een wandeling van ongeveer een uur, waarbij kijkers worden meegenomen naar een sprookje over Witte Wie ven. De oogst van twee boeren mislukt en hij krijgt de hulp van de Witte Wieven. Het gaat over sagen van de Sai- landse Heuvelrug, maar het speelt wel in het heden af. De elf acteurs zijn in de leeftijd van 13 tot en met 20 jaar. Het wandeltheater Uit de mist wordt zaterdag 8 en zondag 9 juli gehouden. Er is een middag- en avond voorstelling: 14.00 en om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. Wie wil komen kij ken, wordt geadviseerd goe de wandelschoenen aan te doen, omdat de voorstelling zich lopend in het bos af speelt. HOLTEN - Het jaar lijkse veldsymposium De Toestand van de Natuur in Overijssel wordt vrijdag 7 juli ge houden op de Salland- se Heuvelrug. Om 9.00 en om 10.00 uur starten groepjes op de fiets en fietst men langs diverse deskundi gen die in het veld staan opgesteld om iets te ver tellen over de specifieke kenmerken van de Sal- landse Heuvelrug. De startlocatie is schaaps kooi Twilhaar. Voor deelname dient men zich aan te melden. Historische elementen op de Sallandse Heuve- lug, nut en noodzaak van handhaving in het gebied, de reptielen van de Sallandse Heuvelrug, waterwinning en natuur (speciaal voor deze dag is het terrein van drink waterbedrijf Vitens opengesteld). Deelname kost 35 euro. leden van vrijwilligers organisaties betalen 17,50 euro. Dit is inclu sief koffie, thee, lunch en een drankje achteraf. Voor meer informatie en opgave kan men contact opnemen met Nico Driessen van Natuur en Milieu Overijssel, tele foon: 038-4250979, e- mail: n.driessen@na- tuurmilieu.nl. Meer in formatie is te vinden op www.natuurmilieu.nl/ac tueel/aaenda. Sploder Feest met Dennie Christian ESPELO - Het feestterrein aan de Espelodijk is er weer klaar voor: het Splo der Feest. Dit wordt van vrijdag 7 tot en met zon dag 9 juli gehouden. Met onder andere de Sploder Revue, Dennie Christian en Kabaal. En natuurlijk de optocht, die vanaf dit jaar anders gaat lopen. Splo lot zich wier hörn. De leden van de Sploder Revue hebben hun research in de buurt weer gedaan en zijn druk aan het oefenen om de laatste roddels goed op het podium te brengen. Vanaf 19.15 uur gaat de tent open en om 20.00 uur begint de revue. Na afloop zal het Ag rarisch Duo verder om er een mooi feestje van te ma ken. De entree bedraagt 5 euro. Had Espelo altijd de eer een optocht te hebben die langs geen enkel huis voorbij kwam. Sinds dit jaar komt hier verandering in. Het op stelweiland aan de Koewei- deweg is verkocht. Daar naast was het oversteekpunt bij 't Trefpunt over.de Raal- terweg, niet erg veilig. Daarom is besloten de route te veranderen en begint de optocht vanaf de Pasmans- weg 10. Het opstellen be gint zaterdag 8 juli om 8.30 Natuurlijk zullen de Oud-Hollandse spelen niet ontbreken tijdens het Sploder Feest. (Foto: Johan Bolink) uur en het vertrek richting feestterrein staat gepland op een uur later. In de tent volgt daarna de uitslag van de optocht, ter wijl buiten de kinderspelen gaan beginnen, voor leerlin gen van de Bosschool. De ouderraad hoopt dat bezoe kers niet in de tent blijven zitten, maar een stoel mee naar buiten nemen en bij de gezellige spelletjes komen kijken. De rommelmarkt op het terrein duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Er zijn alleen grondplaatsen beschikbaar, dus voor een kraam moeten verkopers zelf zorgen. Een plek kost 5 euro. Reserve ren is niet nodig, wie zich wil aanmelden kan bellen met 0572-320320. Ondertussen wordt rond 15.00 uur in de tent een dienstenveiling gehouden. Verenigingen kunnen zo diensten aan de man bren gen. Bijvoorbeeld een ont bijt op bed verzorgen, bij ie mand Sint en Piet spelen of de tuin omspitten. De op brengst is voor de gezamen lijke verenigingen in Espe lo. Natuurlijk zijn er van 13.30 tot 17.00 uur ook nog de Volksspelen en kunnen vriendenclubs, buurtschap pen of andere groepen met teams meedoen aan ver schillende oud-Hollandse spelen. Een team bestaat uit zeven personen: een coach en zes spelers, waarvan mi nimaal twee dames. Aan melden kan via nummer: 06-25463838. Die avond en zondags tre den artiesten op. Hooked on Red doet dat zaterdags. De ze band staat veelvuldig in discotheken en tenten en weet het publiek in goede feeststemming te krijgen. De pauzes worden opgevuld door Black Light. Ben Lansink komt zondag rond 12.00 uur, tijdens de brunch langs. Deze duurt van 11.00 tot 12.30 uur. Wie hieraan mee wil doen, kan een brunchkaart kopen. De Bathmense groep Ka baal begint om 14.00 uur. Rond 16.00 uur sluit Dennie Christian het feest af. Alhoewel, niet helemaal. Want de feestcommissie heeft besloten een groot scherm in de tent neer te zetten, zodat bezoekers de finalewedstrijd van het WK-voetbal kunnen bekij ken. De entree is zondags gratis. Zaterdagavond be taalt met 7 euro. Doron en Dalith Tempert uit Holten doen mee aan de wandclvoorstelling Uit de Mist. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5