[armonie Sint Janspeelt al 80 jaar kijkenkiezenkopen I Strop voor gluurders Puzzelen met geld Spelenderwijs in beweging zijn Expositie Henk Mulder binsdag 4 juli 2006 VIERDEN - Dc Wierdense «iziekvereniging Harmo- Sint Jan bestaat dit jaar ichtig jaar. Dit zal worden evierd met een groots con- trt in de buitenlucht op aterdag 8 juli en op 15 juli lordt er in diverse wijken nn Wierden gespeeld. Sint Jan werd opgericht in pril 1926 op initiatief van, oe kan het ook anders, pas- »r Meyerink. Hij vond in e heer Borgers, bedrijfslei- ervan de toenmalige tex tielfabriek Ten Bosch, een medestander. De meeste le den werden dus ook gehaald uit de fabriek en daar hoefde Borgers weinig moeite voor te doen. Als arbeider kon men in die tijd op zo'n ma nier gemakkelijk een wit voetje halen bij de baas en dat werd nog eens versterkt door het feit dat de heer Bor gers meteen ook de dirigeer stok er hand nam. Het aantal leden bleef in die beginjaren steken op ongeveer dertig", aldus voorzitter Jeroen van der Meer. Inmiddels telt Sint Jan zo'n tweehonderd leden en volgens Van der Meer is het een fijne vereniging met goede onderlinge contacten. "Onze vereniging is muzi kaal zeer goed. Het A-orkest speelt in de hoogste divisie van de muziekverenigingen. Daarnaast bieden we ruimte aan de jeugd. Die organiseert haar eigen activiteiten en daar gaan ze heel serieus en gedreven mee om. Ook gaan we als vereniging met de tijd mee, we staan met beide voe ten in de maatschappij. Ons nieuwjaarsconcert bijvoor beeld, stond in het teken van een weeshuis in Afrika. Twee vrouwen uit Wierden hebben dit opgezet en we proberen voor hen op onze bescheiden wijze geld bij elkaar te ver zamelen voor dat weeshuis" .meent Van der Meer die sinds april bestuurslid is. Zelf bespeelt hij de bas-tuba en is vanaf 2000 lid van Sint Jan. Als muziekdocent kan hij erg genieten van het spe len van en luisteren naar mu ziek. "De muziekvereniging is mijn hobby waar ik samen met anderen samenwerk om iets moois te bereiken. Het is uniek dat jongeren en oude ren samen een hobby hebben en elkaar daarin vinden. Vo rig jaar november zijn we op concours geweest en we heb ben daar 96 van de 100 pun ten gehaald in de hoogste af deling. Als je de vergelijking trekt met voetbal, kunnen we ons meten met PSV. Wierden mag trots zijn op zo'n uit hangbord". 15 RIJSSEN - Tot en met de eerste week van augustus exposeert de Holtense schilder Henk Mulder in de bibliotheek in Rijssen. Er zijn twaalf realistische stillevens tentoongesteld. Henk schildert landschap pen, portretten en interieurs, maar zijn grote passie is het stilleven. Hij probeert de dingen zo neer te zetten dat het niet geëtaleerd lijkt, maar natuur getrouw zoals je het op de keukentafel zou kunnen aan treffen. zie kaartjes en rekken ALMELO, Kerkstraat, hoek Grotestraat BORNE, Nieuwe Markt DENEKAMP, Grotestraat 17a GLANERBRUG, Gronausestraat 1237 GOOR, Grotestraat 59 HAAKSBERGEN, Markt 14 HENGELO, Nieuwstraatpassage 47a HOLTEN, Dorpsstraat 6 LOSSER, de brink 23-25 OLOENZAAL, Deurningerstraat 6 RAALTE, Grotemarkt 18 RIJSSEN, Haarstraat 43 VR00MSH00P, Julianaplein 4 ZEVENAAR, Didamsestraat 8 Na spelend leren nu ook spelenderwijs fitnessen. Zit jouw kind graag voor de tv? Zet deze mini loopband voor de buis en laat hem of haar meelopen of zelfs meerennen met de favorie te televisiehelden. Maar er is meer. Wat te denken van een hometrainer met een platformspel. Dan is het sturen en trappen tegelijk. Naast de loopband en Ho- e Trainer met computer- is er ook een mini Air beschikbaar. Prijzen van 129 euro tot ro. Meer informatie srstrekt op www.ga- t~.be. Ooit in de openbare bergen. ruimte met een laptop Wie er wel iets gewerkt en het ge voel gehad dat ie mand over uw schouder mee keek? Grote kans dat dat inderdaad zo was! Onder- zoek heeft uitge- wezen dat 89% van de za- gers heime- lijk meekijkt met hun nietsvermoedende bu- ke ren en dat 69% van de to mensen niets doet om vo hun informatie te ver- on aan wil doen, kan kiezen voor een Pri- t*V - schuift het filter over het scherm en beperkt daar mee de zichthoe- ken van laptop of moni tor. Je moet dus recht voor het scherm zitten om echt iets te kunnen Het is je vast wel eens overkomen. Dat er iets te vieren valt en dat het betreffende feestvarken een duidelijke cadeauwens heeft: doe maar geld. Als je deze wens wel wilt respecteren, maar geld in een envelop niet jouw idee is van een origineel cadeau, is deze 'Don't Count on It' wellicht een grappig alternatief. Je plaatst het geld in de 'Don't Count on It' en zet ver volgens de puzzel vervolgens in elkaar. Om vervolgens toe te kijken hoe de ontvanger probeert deze moeilij ke puzzel op te lossen. Deze aparte cadeauverpakking kost 14,95 euro en meer informatie is te vinden op www.megagadgets.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15