an nova 'uM2o°6 Carinova Maatschappelijk Werk: gratis hulp voor iedereen dichterbij dan u denkt Praten in een groep. Iets voor u? Carinova éi&m Zorg bij u in de buurt Carinova Algemeen Maatschappelijk Werk biedt hulp bij allerlei problemen. Bijvoorbeeld binnen het gezin, op het werk, met relaties, eenzaamheid of financiën. Een goed gesprek Problemen binnen het gezin, op het werk, met relaties, eenzaamheid of geld. Soms is één goed gesprek al voldoende om allerlei zaken weer op een rijtje te krijgen. Maar meestal zijn meer gesprekken nodig. Geen verwijsbriefje nodig De hulp is gratis en voor iedereen. Carinova biedt ook Gespecialiseerd Maatschappelijk Werk aan voor specifieke doelgroepen, zoals Schoolmaatschappelijk werk, Bedrijfsmaatschappelijk werk en Maatschappelijk Werk voor asielzoekers. Gratis voor iedereen De maatschappelijk werkers en de sociaal raadslieden zijn er voor iedereen. De hulp- en dienstverlening is geheel gratis. Uw persoonlijke informatie is en blijft bovendien strikt vertrouwelijk. Algemeen Maatschappelijk Werk van Carinova organiseert in het najaar van 2006 verschillende groepen met diverse thema's. Is er een onderwerp bij dat u aanspreekt of wilt u weten wat de kosten zijn, bel (0900) 8662 0,10 /min). Verlies van de partner Steun en (h)erkenning door op eikaars evaringen en problemen te reageren. De groep bestaat uit 10 bijeenkomsten van 2 uur. Bewustwording en assertiviteit voor vrouwen Gespreksgroep voor vrouwen vanaf 25 jaar die een balans willen vinden tussen goed voor jezelf zorgen en goed voor de ander zijn. De groep bestaat uit 10 bijeenkom sten van 2 uur. Assertiviteitsgroep voor volwassenen Thema's zijn: nee zeggen, wensen uiten, kritiek geven en krijgen, boosheid uiten en reageren op boosheid, zelfvertrouwen, complimenten geven en krijgen. De groep bestaat uit 8 - 10 bijeenkomsten van 2 uur. Workshop "Uitkomen met je inkomen" Aan het eind van je geld een stuk maand overhouden....Voor mensen die dit willen veranderen en willen leren hoe zij beter kunnen omgaan met hun geld. Twee bijeenkomsten en een individueel consult. Door dik en dun Voor vrouwen met eetproblemen, met of zonder overgewicht. Eetproblemen kunnen zich op verschillende manieren uiten, bijvoorbeeld in over-eten, niet-eten of afwisselend veel en weinig eten. 9 groepsbijeenkomsten. Beter omgaan met pubers Steuntje in de rug voor ouders. Ouders krijgen informatie over manieren waarop zij een goed contact met hun puber kun nen bevorderen. De cursus bestaat uit 6 bijeenkomsten van 2 uur. Groep voor kinderen van gescheiden ouders Ook kinderen merken de gevolgen van een echtscheiding. Door met elkaar te pra ten kun je er beter mee omgaan. De groep bestaat uit 8 bijeenkomsten van 1,5 uur. Sociale vaardigheidstrainingen voor kinderen en jongeren Kinderen hebben per leeftijdscategorie hun eigen groep. Hier praten zij over gevoe lens, het geven van je mening, een praatje maken, complimenten geven/ontvangen, pesten, vrienden maken en het geven en ontvangen van kritiek. De groepen bestaan uit 10 bijeenkomsten van 1,5 uur. Voorbeelden uit de praktijk Wilt u een goede indruk krijgen van het Algemeen Maatschappelijk Werk van Carinova? Kijk dan op onze website www.caiinova.nl Kies Algemeen Maatschappelijk Werk Praktijkvoorbeelden. Werkboek voor kinderen met overgewicht De diëtisten van Carinova hebben voor kinderen met overgewicht een kleurig werkboek laten ontwikkelen. Het werk boek is een aanvulling op de begeleiding van de diëtist. Het is een heel praktisch boek met korte oefeningen om kinderen te interesseren voor het onderwerp. Met behulp van plaatjes worden verschillende onderwerpen besproken en ook moeilijke onderwerpen zoals pesten worden niet gemeden. Ouders die hun kind nog niet echt te zwaar vinden maar wel eens willen laten onderzoeken of de dagelijkse voeding de juiste is voor het kind, kun nen een afspraak maken met de diëtist. In vrijwel elk wijkgebouw zijn v/y wekelijks spreekuren. Binnen twee weken kan men er terecht voor voedingsvragen. De kosten voor zo'n voedingsanalyse worden na verwijzing van de huisarts altijd vergoed door de ziektekostenverzekering (basispakket). De deur bij onze 18 diëtisten staat open. Een afspraak kan gemaakt worden via ons cen trale nummer: (0900) 8662 (co.io/min). ETEN En Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (e 0,10/min). vv Zorg voor uw welzijn T (0900) 8662 (c o,io /min) I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Oalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Oeventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H.J.P Fesevusstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevenskamp 1, Heino Markstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Veldkampweg 19, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Markstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Cursussen Het cursusprogramma van Carinova gaat in september weer van start. Kijk voor meer informatie op www.carinova.nl 15 juli a.s.: Triathlon Holten! 8ewegen is gezond! Daarom is Carinova sponsor van de Triathlon Holten. Wij wen sen alle deelnemers en de organisatie veel succes met dit sportieve evenement. Leden van Carinova Salland Plus voordelig verzekerd op reis! Bij het afsluiten van de Collectieve Doorlopende Reisverzekering bij de zorgverzekering van Groene Land Achmea, krijgt u als lid van Carinova Salland Plus 10°/o korting op de premie. Voor meer informatie kijk op onze website: www.carinova.nl Dagbesteding thuis voor ouderen Dagbesteding Thuis helpt ouderen om in of vanuit huis tot een zinvolle dagbeste ding te komen. Het is voor ouderen die, om wat voor reden dan ook, niet in $taat zijn om de deur uit te gaan. Dagbesteding Thuis is afgestemd op de persoonlijke wensen, mogelijkheden en behoeften. Heeft u vragen over Dagbesteding Thuis of wilt u zich aanmelden? Neemt u dan contact op met: Dagcentrum voor Ouderen De Keppelerhof, H.G. Gooszenstraat 10 te Deventer. Telefoon (0900) 8662 0,10/min). Inloopspreekuur in Olst Het Carinova-consultatiebureau in Olst is met een inloopspreekuur begonnen voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Handig als u een vraag heeft over de ontwikkeling van uw kind of om uw kind een keer extra te laten wegen. Het inloopspreekuur wordt verzorgd door de wijkverpleegkundige van het consultatiebureau Olst en is elke dinsdagochtend van 09.15 uur tot 09.45 uur. Het consultatiebureau Olst vindt u op het adres Averbergen 9, 8121 CA te Olst. Voor inloopspreekuren in andere plaatsen kunt u bellen met (0900) 8662 (c o,io /min) of kijken op www.carinova.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 13