Jeugd vermaakt zich goed met KNVB-truuk Dood apparaat leeft Kleurwedstrijd AH Uitslagen MTB'ers Uitslagen handbal Zomermarkt Okkenbroek Kerkdienst in dialect HAVELTERBERG - Timo de Vrijer, Bruno Mooiweer en Jarno Vasters hebben afgelo pen zaterdag meege daan aan het NK Mountainbike, wat verreden werd in de bosrijke omgeving van de Havelterberg. Timo moest in het begin van de wedstrijd de kop groep al laten gaan. Bij de eerste finishdoor- komst lag hij op een elf de plaats. Gedurende de wedstrijd kon hij geen 'maatje' vinden om aan te klampen of om mee samen te werken. Hij heeft de wedstrijd vooral in z'n eentje moeten rij den. Uiteindelijk kwam hij op een keurige acht ste plaats over de finish. Bruno Mooiweer kwam in één van de eerste bochten ten val. Waar door ook hij moest be ginnen aan een in haal race. Bij de eerste door komst kwam Bruno als achtste door. Een ronde later had hij al vier plaatsen terug gewon nen. Helaas mocht deze groep niet nog een extra rond rijden met deze hit te. Dus werd Bruno knap vierde in zijn cate gorie. Jarno Vasters moest als laatste starten. Hij heeft een goede ach terhoede gevecht gele verd. En is in de tweede ronde nog een aantal plaatjes naar voren ge schoven. Dinsdag 13 juni 2006 HOLTEN - De hand baldames wonnen hun thuiswedstrijd tegen HHZD 2 met gemak. Holten was sterker en leidde bij rust als met 9- 4,-Na rust speelde men door de warmte wat rus tiger, maar het weerhield Holten er niet van om een ruime 18-7 overwin ning te boeken. Door een overwinning op medeconcurrent Dalfsen pakte het meis jes BI-team het kam pioenschap op het veld. Beide teams speelden een leuke technische wedstrijd. Holten had aanvallend meer in te brengen en gaf ook ver dedigend weinig weg! Daardoor werd een rui me 20-9 overwinning behaald, waarmee het kampioenschap binnen was. Meisjes Cl was vooral in de eerste helft een maatje te klein voor Swift "64. De gasten uit Swifterbant waren tech nisch en fysiek sterker. Na de 1-7 ruststand speelde Holten een beter tweede helft, maar werd toch met 3-11 verloren. Meisjes D was te oner varen tegen Lettele 1 Met het warme weer had Holten meer moeite dan .Lettele. Via een 1-4 ruststand werd met 2-8 verloren. HOLTEN - Ter afsluiting van de jubileumactiviteiten van de Blauw Wit '66 stond voor de jeugd op zaterdag 10 juni de KNVB-Truuk centraal. Een activiteit die de organisatie van 's och tends vroeg tot in het begin van de avond bezig hield. Te rugkijkend was het een waar spektakel, waar de jeugd zich prima kon ver maken. Op een warme zomerse dag met veel zon begon de KNVB Truukdag bij Blauw Wit. De bus van Oad Reizen met aan hanger werd vakkundig het terrein op gereden, waarna een instructie voor de 30 hel pers begon. Het opzetten van de diverse spellen was een grote klys die zorgvuldig uit gevoerd moest worden. Ech ter, zoals alles deze dag, ver liep alles gesmeerd met dank aan de coördinator, de drie medewerkers van de Truuk en alle vrijwilligers. De jeugd ging in viertallen met begelei ding op pad langs 15 spelon- derdelen. Het vier tegen vier spel was achteraf toch wel fa voriet. Echter, ook de andere onderdelen waren op voetbal gericht zodat de kinderen zich ook hierop prachtig konden uitleven. De 130 deelnemers streden met elkaar en tegen el kaar voor de punten. Bij één spelonderdeel konden de kin deren uitrusten, want hier gin gen ze, verzorgd door foto- Ter afsluiting van het jubileum van Blauw Wit kwam de KNVB-truuk langs met hierin veel voetbalspelletjes voor de jeugd. (Foto: Johan Bolink) club Profoto, één voor één op de foto. Langs het veld waren voldoende opfrismogelijkhe- den om de hoge temperatuur te kunnen weerstaan. Nadat alle spelonderdelen waren af gewerkt kon de KNVB dele gatie met de puntentelling be ginnen. Het winnende team bij de oudste deelnemers moest nog diverse voetbalvra- gen goed beantwoorden op het podiumvoetbalveld. Ook de jongste winnaars kregen nog diverse kennisvragen voorgeschoteld. Spelleider Roel werd echter ook enkele malen flink op de proef ge steld. De gegeven antwoorden leverde niet het verwachtte onderscheid op, waardoor hij diverse malen achter elkaar een nieuwe vraag moest be denken. Echter, de acht win naars gingen met een mooie prijs naar huis, waarna de an dere deelnemers nog een prachtige knvb-cap konden verdienen door een juist ant woord te geven. Voor alle deelnemers was er nog een certificaat waar de deze mid dag gemaakte foto nog op komt met een Blauw Wit sti cker. De deelnemers gingen vermoeid maar voldaan naar huis. net als de organisatoren die op een geslaagde activiteit kunnen terugki jken. OKKENBROEK - De Midzomermarkt wordt zaterdag weer gehouden in Okkenbroek van 10.30 tot 16.00 uur in de kom van het dorp. Vele koopwaren, nieuw en tweedehands, gezelligheid, muziek en een hapje en een drankje, het is er allemaal. Bovendien wordt die dag de kerk ter bezichtiging open gesteld, evenals het dar- naast gelegen motormuse um van Hein van der Vegt. In het Noaberhuus is en ex positie van kunstwrken met het thema Noabers als on derdeel van de grote kunst fietsroute kunst-van-hier- tot-ginder die leidt door de groene omgeving van Ok kenbroek en waar onderweg kunstwerken in een grote diversiteit en soms met veel humor te bekijken zijn. De ze route kan ook zondag nog worden gereden. Ook per auto. OKKENBROEK - Onder de titel Proat ie ok plat? wordt zondag in de Okken- broekse dorpskerk een ere dienst gehouden in de eigen streektaal. De kerkenraad gaat er vanuit dat mensen die in hun dage lijks leven dialect spreken, ook een dienst in de eigen taal moeten kunnen beleven. Zowel de gesproken als de gezongen tekst is omgezet naar dialect, ledereen is wel kom in deze dienst die om halftien bepint HOLTEN - Dat ouderen niet met computers om zouden kunnen gaan, is vaak wat wordt gedacht. Gerrit van Zeijts Iaat het tegendeel zien. Hij is 71 jaar en zeven jaar gepen sioneerd, maar knutselt op zijn zolderkamer aan de Kolweg verschillende robo tachtige apparaten in el- Laar. En hij laat die bestu ren door de computer. 'Ik vind het hartstikke leuk oni iets met de computer te kunnen besturen", vertelt Gerrit. Hij werkte in de werktuigbouwkunde en deed fteet- en regeltechniek. De computer deed zijn intre de en hij zag dat zo'n kast Kn printer aan kan sturen. Dat daarmee wieltjes, palle ts en rollers gingen werken. Gerrit vond dit zo fascine- tend. dat hij zelf apparaatjes Slng bouwen om deze met de computer te besturen. "Een fan mijn eerste projecten be stond uit een ouderwetse typemachine", zegt Gerrit. Hier heb ik de hamertjes uitgehaald die de letters op Papier tikken. In het midden bouwde ik en cilinder met ferschillende kleuren vilt stiften". Met behulp van mo ortjes kreeg hij, via de com puter, leven in deze handma- coine. Er kwamen tekenin gen uit. Door de cilinder te a'en draaien, kon hij voor jen andere kleur kiezen. k heb deze hobby toch al zeker zo'n 25 jaar", zegt Ger- i ln de jaren tachtig volg- e ik een Teleac-cursus over microprocessoren". Hiermee Leerlingen van de Regenboog kijken aandachtig naar een creatie van Gerrit van Zeijts. Met knoppen kunnen ze het zelfbesturen. (Foto: Sander Scheperman) was de basis gelegd en pro grammeert hij nu voor de gekste apparaten. Een robot die spijkers kan verslepen of een spiraal die via de af standsbediening van de ra dio, ronddraait. "Vroeger heb ik veel machi nes gesloopt. Van de ge meente kon ik soms aan af gedankte apparaten komen". Ook is hij vaak te vinden op de gemeentewerf. Op zoek naar weggegooide apparaten, die vol zitten met bruikbare onderdelen. Zo komt hij thuis met afgedankte prin ters, kopieerapparaten en zelfs met complete compu ters. "Ik kijk meestal eerst naar welke onderdelen ik op voor raad heb", legt Gerrit zijn werkwijze uit. "Dan denk ik na wat ik daarmee zou kun nen maken". Daarna vult hij vele uurtjes achter de com puter om een besturingspro gramma te maken en bouwt hij een apparaat. Als het dan echt werkt, is Gerrit tevre den. "Dan zet ik het aan de kant en begin ik weer aan een ander". Op verzoek van leraar Chris Oflfringa van De Regenboog, heeft Gerrit onlangs lessen techniekdemonstraties gege ven voor de hoogste groepen van de basisscholen. "Via de overheid wordt gestimuleerd om aandacht te besteden aan het vak techniek. Vooral om dat hierin in de toekomst een tekort ontstaat". In het voormalige pand van Waterloo aan de Industrie straat liet hij de robotjes zien en wat je nog meer met de computer kunt doen dan al leen msn'en en internetten. De kinderen vonden het een leuk gezicht en applaudis seerden zelfs voor de robot die spijkers van het ene bakje naar een ander wist te versle pen. HOLTEN - Uit inzendingen van een kleurwedstrijd van Albert Heijn en de Efteling zijn drie winnaars getrokken. Zij wonnen leuke prijsjes. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9