Gerrit Brinks is S chutt er skoning Handbaldames winnen overtuigend bekerfinale Eigen clublied voor jarige Blauw Wit Sportplan in fasen Voetbal straten Actuele boeken Schaakseizoen afgelopen Promotieduels handbaldames Vier dagen zwemmen Dinsdag 13 juni 2006 HOLTEN - Het Net werkplan Sport is goedgekeurd door de sportverenigingen, maar het duurt nog wel even voordat ieder een een plek op sport park 't Vletgoor heeft gekregen. De hoogste prioriteit ligt bij de aanleg van een kunst grashockeyveld. Het plan wordt in sep tember door de gemeen teraad behandeld. Wan neer de raad haar goed keuring geeft, wordt het plan in fasen uitgevoerd. Alle procedures worden daarna zo snel mogelijk gestart. Hierbij zal nog grond moeten worden aangekocht en wijzigin gen in het bestemmings plan moeten worden doorgevoerd. Afhankelijk van het ver loop van deze procedu res kan op z'n vroegst binnen negen maanden na het bestuurlijk ak koord, worden gestart met de aanleg. Deze ter mijn kan echter ook ver traagd worden, afhanke lijk van het verloop van de verschillende proce dures. HOLTEN - Het Hol- tense stratenvoetbal- toernooi wordt zater dag 17 juni gehouden op sportpark 't Vlet goor. Teams van verschillende straten, verdeeld over vier poules, voetballen tegen elkaar. De eerste wedstrijden beginnen om 9.00 uur en de fina lewedstrijd staat gepland om 14.00 uur. Het toernooi bestaat al 25 jaar en er blijkt een stijgende lijn in te zitten. Zo deden er in 2003 elf teams mee, in 2004 en 2005 vijftien teams en nu zelfs zestien. Eerst stond het evene ment gepland op zater dag 3 juni, maar wegens de jubileumactiviteiten van Blauw Wit, is het verschoven naar komen de zaterdag. Iedereen is welkom om de eigen straat aan te moedigen. Na afloop is er natuur lijk een gezellige en lan ge derde helft met bar becue en drankjes. HOLTEN - Bij de bi bliotheek in Holten hoeven bibliotheekge bruikers niet langer op de allernieuwste ro mans en informatieve boeken te wachten dan mensen die boeken ko pen. De bibliotheek in Holten krijgt iedere maand twee exemplaren van tien pas uitgekomen romans en een exemplaar van vijf Populaire net versche nen non-fictie werken direct in huis. Net zo snel als de boekwinkel. HOLTEN - Het schaaksei zoen 2005/ '06 van de Holtsense schaakvereni ging zit er op. In de laatste ronde van de interne com petitie vielen de laatste be slissingen. De kampioen was al enkele ronden bekend, maar daar achter vonden nog heftige schermutselingen plaats. Jan Scheperman had nog een kans om de derde plaats van Ton van Oijen af te snoepen maar daarvoor had hij moe ten winnen van Ben van de Griendt en dat werd nu net een nederlaag. Ook in de middenmoot was het dringen. HOLTEN - Door versterkte promotie vanuit de regio klasse B mogen de num mers twee uit de eerste klasse Oost, Lintburg en Brabant zondag promotie wedstrijden spelen om de extra plek in de regioklasse B. Door de overtuigende tweede plaats in de handbalcompeti tie krijgt Holten in een halve competitie een extra kans om promotie te bewerkstelligen. Holten treedt zondag 18 juni in sporthal Valkenhuizen aan tegen DOS '80 en VIOS. Holten begint om 12.00 uur tegen DOS '80. De verliezer speelt om 13.00 uur tegen VIOS. Om 14.40 uur speelt de winnaar van de eerste wedstrijd tegen VIOS. Dolblij is de kersverse Schutterskoning Gerrit Brinks, nadat hij de romp van de vogel naar beneden haalde. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Gerrit Brinks is afgelopen zaterdag 10 juni aan de Aalpolsweg Schut terskoning geworden. Met uiteindelijk 581 schoten wist hij de houten vogel van de paal te schieten. De kop was er zo af. Bij het "zesde schot lukte het Joop Wansink om de vogel te ont hoofden. Hetzelfde kunstje deed hij bij het veertigste schot met de rechtervleugel. Daarna volgde de staart. Jan Albert Paalman schoot deze met de 96ste kogel eraf. Al- bert Jan Drenth pakte de lin kervleugel, nadat hij de 136ste kogel had verschoten. Het bleef dus nog wel even doorschieten, voordat de romp het begaf. Om en om waagden de deelnemers een poging. Waaronder leden van de HOT-club en de Toga. Zelfs enkele dames hadden de stoute schoenen aangetrok ken om een poging te wagen. "Wordt het een Schuttersko- ningin? Ik hoop het voor een keer", roept organisator Dick Jansen door de luidsprekers. Het wilde echter maar niet lukken. De romp begon wel te splijten en te draaien, maar naar beneden vallen: ho maar. Langzaam liet de maan zich zien en werd het donkerder. Gerard Baan werd erbij ge roepen om een bouwlamp op te halen. Uiteindelijk knalde Gerrit Brinks hem toch naar bene den. Pech voor Herman Krik- kink, die na hem zou schie ten. Hij kreeg daarom de pechprijs. HOLTEN - In zwem bad Twenhaarsveld werd in augustus 1976 voor de eerste maal een zwemvierdaagse ge houden. En omdat er sindsdien geen jaar voorbij is gegaan zon der zwemvierdaagse, betekent dit dat deze dit jaar voor de 31ste maal wordt gehouden: van maandag 12 tot en met vrijdag 16 juni. Dagelijks kan gestart worden tussen 18.00 en 19.30 uur. De zwemvierdaagse is een evenement voor alle leeftijden en voor het gehele gezin. In voor gaande jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 tot vér boven de 70 jaar. Op vier van de vijf beschikbare avon den moet steeds een af stand gezwommen wor den van 500 meter, dat zijn twintig baantjes. Deelnemers van 10 jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen vol staan met 250 meter per avond, dus tien baantjes. Voor de oudere deelne mers (vijftigplussers) bestaat de mogelijkheid om in overleg met het badpersoneel hun baan tjes op een ander tijdstip op dezelfde dagen te trekken, dus bijvoor beeld 's morgens vroeg. Men heeft dan de gele genheid om in alle rust de vereiste afstand te zwemmen. eetrafe „r L i i "Vs" De handbaldames uit Holten tijdens de bekerfinale tegen Oranjerie/Wijhe. HOLTEN - Het handbal dames 1 team van Holten heeft op overtuigende wij ze de bekerfinale van de afdeling Oost van Oranje rie/Wijhe gewonnen. Na een wat afwachtende be ginfase waarin beide teams beurtelings voorkwamen wist Holten halverwege de eerste helft de wedstrijd meer en meer in handen te krijgen. Vooral verdedigen de speelde Holten sterk. Aanvallend kreeg Holten steeds meer kansen, maar door het onder meer missen van twee strafworpen kon Holten pas vlak voor rust een 8-6 voorsprong nemen. Die bleef keurig behouden omdat keepster Jeanet Markvoort vlak voorrust een strafworp stopte. Na rust was Holten de ster kere ploeg. Al vlot werd de voorsprong door fraaie com binaties van Dörthe van Ooijen en Jessica Smit uit gebouwd tot 14-8. Wijhe zag nauwelijks meer kans de Holtense defensie in gevaar te brengen. Tot groot en thousiasme van liet ruim meegekomen publiek was het Jessica Smit die in de slotfase met drie treffers de bekerwinst tot de 18-11-ze- ge bekroonde. Aanvoerdster Monique Plantinga mocht de beker van afdelingsvoorzitter Hans te Riele in ontvangst nemen. Een extra verrassing voor het team was de aankondi ging dat men zondag de kans krijgt op een beslis singswedstrijd voor een ex tra promotieplaats naar de regioklasse. Scores: Jessica Smoit 8; Dörthe Ooijen 4: Monique Plantinga 2: Jolien Bannink. Anita Bieleman, Paulien Schoolem, Bianca Smit 1. MARKELO - In zalen centrum De Poppe in Markelo, daar waar het 40 jaar geleden begon, vierden de leden van Blauw Wit vorige week zaterdagavond het veer tigjarig jubileum. Ruim driehonderd mensen kwamen op het feest af en beleefden een boeiende avond. Namens de Jubi leumcommissie heette Dick Beldman de aanwezi gen welkom en gaf in het kort het doel en de inhoud van de avond weer. Voorzit ter Wint Klein Nagel voort nam hierna het woord en kon negen leden van het eerste uur de speld voor 40 jaar lidmaatschap opstel den. Bennie Aanstoot met lidnummer één was de eni ge van deze groep die ver hinderd was. Dick Beld man, Egbert Beldman, Ri chard Beldman, Gerhard Kolkman, Hennie Paalman, Johan Stam, Renger Veld huis en Herman Withaar ontvingen de onderschei ding. Vier andere Blauw witters werden gehuldigd voor hun jarenlange inzet voor de vereniging. Vooral in de beginperiode waren zij actief voor de vereni ging. Harry Dul en Cor Beukenkamp waren we gens vakantie niet aanwe zig en krijgen op de leden vergadering in oktober het bijbehorende bord uitge reikt. Renger Veldhuis, ja renlang secretaris, heeft de historie van de vereniging van begin tot nu toe meege maakt. De vele plaatsen waar gespeeld werd tot de overgang naar het huidige sportcomplex. Renger is een van de leden van de jubileumcommissie die het veertigjarig jubi leum mede vorm geeft. Uit handen van de voorzitter ontving hij het lid-van-ver- dienste-bord. Dit was er ook voor de totaal verraste Janny Beldsnijder. Zij werd door Wint Klein Nagel voort getypeerd als de moeder van de vereniging. Jarenlang lid van de club huiscommissie, clubhuis medewerkster, lid van de productieploeg van het clubblad en gastvrouw bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Een greep uit de jarenlange inzet voor Blauw Wit '66. De club huiscommissie werd in het zonnetje gezet en twee ras echte Blauw-Witters ver zorgden een intermezzo dat alle aanwezigen enorm konden waarderen. Erelid Johan Stam, Jaap Thalen en Rikus Krenter presenteerden de tekst van het clublied van Blauw Wit '66. Eerst werd hun opna me via de cd afgespeeld, waarna onder begeleiding van The Sherry's het num mer live ten gehore werd gebracht.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7