wint pony prijzen Loten Keunefeesten Na nachtmerrie Auto gestolen Zonnebloem Bus naar tentfeest Vergadering Heuvelrug Hippique Opbrengst collecte Wandeling Voorverkoop zomerfeest Zeil weekend voor jonge mantelzorger Dinsdag 13 juni 2006 HOLTEN - Vrijwilli gers van de plaatselijke Zonnebloemafdeling gaan loten verkopen van de Nationale Zon nebloemloterij. Mensen die een of meer loten van 2 euro per stuk kopen, dingen mee naar 5020 geldprijzen, waar onder de hoofdprijs van 15.000 euro. Met de opbrengst houdt de Zonnebloem tal van activiteiten, zoals dag tochten en diverse aan gepaste vakanties waar jaarlijks heel veel zieken en gehandicapten van genieten. Bovendien leggen de ruim 37.000 vrijwilligers per jaar meer dan een miljoen bezoeken af aan mensen die door ziekte of handi cap aan huis gebonden zijn en behoefte hebben aan persoonlijke aan dacht. Voor meer informatie: T. Aarsen, telefoon 0548- 366726 of I. Lubberd- ink, telefoon 0548- 363278. D1JKERHOEK - Voor Holtenaren rijdt er za terdag 24 juni een gra tis bus vanaf Smidsbelt naar Dijkerhoeks Feest. Vertrek is om 22.00 uur. Ook de terugreis is gra tis en zal zo rond 02.00 uur zijn. Kijk ook op www.dijkerhoek.nl HOLTEN - In het ge meentehuis van Holten wordt maandag 19 ju ni om 19.30 uur een openbare vergadering van het Overlegorgaan Nationaal Park de Sal- landse Heuvelrug ge houden. Voor de opening van de vergadering is er de mo gelijkheid voor het ge bruik van spreektijd door het publiek. Ge gadigden voor de spreektijd gelieven zich voor het begin van de vergadering te melden bij het secretariaat, (te lefoon 038-425 17 56). Belangstellenden zijn van harte welkom deze vergadering bij te wo nen. De stukken voor de yergadering liggen ter inzage in de openbare bibliotheken en gemeen tehuis. Maar ook op www.sallandseheuvel- rug.nl. HOLTEN - Op het paardensportterrein °P de Borkcld zal za terdag 1 en zondag 2 juli het Rabobankcon- cours van de Bergrui- ters worden gehouden. Dit jaar is er voor het perst een kür op muziek 111 de klasse Z1 en Z2, wat voor veel spektakel 2al gaan zorgen. HOLTEN - De eerste na men van de Keunefeesten zijn bekend. De band Fragment treedt vrijdag 8 september op in de tent. Ook treden Nick en Si mon, de vrienden van Jan Smit, die dag op. Roofgarden zal dit zaterdag 9 september gaan doen. Deze showband komt zondag 10 september terug. Daarnaast zijn de Sjonnies en Jannes geboekt. Het programma van de scho lierenavond op donderdag 7 september is nog niet be kend. Verder staat vrijdags het be- drijvenborreluur gepland. Dan wordt ook de officiële opening verricht. HOLTEN - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds heeft in Holten 3400,72 euro opgebracht. Epilepsie is een tijdelijke functiestoornis in de herse nen die zich uit in aanvallen. Het geld wordt onder meer gebruikt voor wetenschappe lijk onderzoek. MARKELO - IVN Markelo houdt woensdag 21 juni om 19.00 uur een wandeling over de Borkeld. De start is vanaf de parkeerplaats van SBB. Borkeldweg in Marke lo. Informatie: Joke Vosman, telefoon 0547-361450. HOLTEN - Zat ponv Night Mare maandagavond 23 januari nog verstrikt in een hekwerk en werd gevreesd voor haar leven, zaterdag 27 mei regende het prijzen tijdens de wedstrijden van De Bergruitertjes. "De pony zat met de benen helemaal door het hek", zegt Harmien Barvelink. Drie van haar kinderen rijden po ny. "Het dier was erg toege takeld en het zag er dan ook slecht uit dat ze het zou over leven". De Hoitense brandweer en de dierenartsen Coppoolse en Johanna werden gebeld en die wisten Night Mare te bevrijden. "Met een nijptang knipte de brandweer de pony los", geeft Harmien aan. "En op een zeer vakkundige ma nier. Ook al gaat het om vrij willigers, ze losten het erg professioneel op". Zo werd de sirene van tevoren uitge zet om te voorkomen dat de pony in paniek zou raken, werden de kinderen zeer goed opgevangen en werd Night Mare op een vakkun dige manier bevrijd. Zo'n vier maanden later werd de pony kampioen springen, kampioen dressuur en clubkampioen. Een hele prestatie, vindt Harmien. Zij wilde daarom de brandweer bedanken voor de vele vrije tijd en energie die de vrijwil ligers in de hulpverlening steken. Countryfair met markt en muziek HOLTEN - Op initiatief van Willy Kartutu en Eve lyn Ezendam wordt zondag 25 juni van 11.00 tot 17.00 uur voor de eerste keer Countryfair De P nne ge houden aan de Schreurs- weg 12. Met zeker dertig kramen, twaalf oude trac toren, workshops, muziek en een terras. De entree is gratis. "Op een verjaardag kwam het zo voor de gein eens ter sprake", vertelt Evelyn. "Dat hier in Holten helemaal geen countryfair werd gehouden". Evelyn en Willy vonden het daarom een goed idee zelf maar zoiets op te gaan zet ten. Evelyn: "We gingen in eerste instantie uit van zo'n twaalf kramen, maar dit wer den er in de loop van de tijd maar liefst dertig". Er meld den zich zelfs mensen spon taan aan. Die vonden ook wel iets leuk te hebben voor op de markt. "We hebben een imker, houten speelgoed, glas in lood, ansichtkaarten en veel eigengemaakte pro ducten als jam, Engelse sco nes en andere zoete waren". Ook Annemarie Wonen heeft een stand. Kinderen kunnen pony rijden of via een hoogwerker boven de bomen uit kijken. "Mis schien dat er radiografisch bestuurbare vliegtuigjes ko- Evelyn Ezendam heeft met Willv Kartutu het idee opgepakt om voor het eerst in Holten een Countryfair op te zetten. (Foto: Sander Scheperman) men, maar dat is nog niet ze ker". Er zijn gedichten en er wordt viool gespeeld. Verder zijn twee schilders bezig met het maken van schilderijen in verschillende genres. "De een schildert bloemen in aquarel en de ander is juist meer abstract bezig". De HOT-club (Hoitense Ou de Tractoren club) zorgt voor antieke trekkers en psycho therapeute Carolien Rood- voets doet een act. Op het terras zijn ook soep, broodjes en taartjes te koop. "Mijn man Roel zorgt voor saté en zijn vriend Fred voor Gado Gado", geeft Evelyn aan. "De soep en broodjes worden door collega's ge maakt". Evelyn en Roel wer ken bij de NS. "Collega machinistdichter Lejo van Kuyeren heeft veel dichtbundels uitgegeven. Voor deze fair heeft hij ge dichten op A4 afgedrukt, die kunnen worden gekocht". Alhoewel de entree van de countryfair gratis is, staat er wel een bus voor een goed doel. "Ik schrijf met een ge vangene in Thailand. Hij komt bijna vrij, maar heeft geen geld genoeg voor de te rugreis. Ik hoop hierin te kunnen bijdragen". Parkeren van de auto kan langs de Schreursweg en bij veel bezoekers, zal er op een weiland kunnen worden ge parkeerd. "Iedereen vindt het een ge weldig leuk idee", zegt Eve lyn. "We hopen dan ook op veel mensen die even een kijkje komen nemen". DIJKERHOEK - De voorverkoop van het Dijkerhoeks Feest is alleen zaterdag 17 ju ni vanaf 19.15 uur tij dens het Vogelschieten bij 't Bonte Paard. Kaarten voor zater dag 24 juni kosten in de voorverkoop 5 euro per stuk. Normaal: 10 euro per stuk. Kinde ren van 12 tot en met 18 jaar betalen 1,50 euro. De band 7 Op de Schaal van Richter en Sugar Lee Hooper tre den op. Verder komt er een paaldanseres langs. In de Klup 53-tent tre den DJ Sjors en Appie Braakman op. Na de brunch om 11.30 uur met de Hoolter Korhanen, treedt zon dag 25 juni vanaf 13.00 uur Diep Triest op. Verder is er zaterdag om 10.00 uur de op tocht met aansluitend modeshow Walk of Fees. De Je kunt er niet onder uit spelen begin nen om 14.00 uur. De kinderen kunnen zich zondagmiddags verma ken met vele activitei ten als Scream Machi ne en de sneeuwhel- ling. Ook is er een gro te zandbak. Daarnaast zijn er demonstraties smeedvuur, model spoorbaan en modelhe likopter Chinook. Het feest begint vrijdag 23 juni om 19.45 uur natuurlijk met de DAT- revue DAT slöt an. HOLTEN - In het weekend van 30 juni tot 2 juli houdt Cari- nova een ontmoe- tingsweekend voor jonge mantelzorgers van 16 tot 20 jaar. Er zijn nog een paar plaatsen over. Omdat dit project fi nancieel wordt onder steund door Pekoenja (het fonds van Stich ting Kinderpostzegels) is deelname gratis. Aanmelden kan via doyoucare@carino- va.nl. Kijk voor meer informatie op www.jongerenzor- gen.nl. HOLTEN - Een 32- jarige man uit Holten deed dinsdag 6 juni aangifte van diefstal van zijn auto. De auto betreft een metallic groene Sko da, type Octavia met het kenteken 83-HP- VR. Deze werd weg genomen vanaf de A.J. Goldsteinstraat in Holten tussen maan dag 5 juni om 19.30 uur en dinsdag 6 juni om 07.30 uur. Pony Night Mare met de brandweer. Vier maanden geleden werd ze door hen bevrijd uit een penibele situatie en nu wint ze prijzen. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5