Het geheime wapen van Guus Doelman op "ÏORDJACHT spelejgstreken De Ceulaer vindt België 'apenland' "w Kolossaaal huis voor Kalou in Londen ER VOETBALNIEUWS NAAR Hij werd op een zijspoor gezet bij Manchester United, maar desondanks is Ruud van Nis- telrooy messcherp bij Oranje. KNVB Japanners hopen op Rommel Argentinië heeft vederlichte selectie Helend water Voor Rooney SMjafeaï© feiten EhïSKSsBBS Als Australië In de laatste fase van een wedstrijd snakt naar een doelpunt, dan zet Guus Hiddink pinchhitter Joshua Kennedy in, Daarover bestaat bij het verwachtingsvolle thuispubliek "ést- geen enkele twijfel meer. Halver- wege het oefenduel met Liechen- stein, bij een teleurstellende tus senstand van 1-1, bracht Hiddink de 1 meter 94 lange spits binnen de lijnen. Kennedy, bezig aan zijn eerste 4gt interland, stelde zijn coach niet teleur. Binnen luttele minuten zette hij zijn ploeg op voor sprong. John Atoisi bepaalde de eindstand even later op 3-1. Op een basisplaats hoeft Kennedy overigens niet te rekenen. Daarvoor ontbreekt het de toekom stige speler van 1. FC Niimbetg aan vernuft. 'Het klinkt misschien makkelijk, maar ik ben niet gefrustreerd over de problemen bij United', zegt de spits. 'Ik heb zoiets van: Ik zet me daartegen af en zal het ongelijk gaan bewijzen. Ik zou liegen als ik zeg dat die kwestie geen rol speelt. Er is iets in mij dat daardoor nóg meer is gemotiveerd, maar het is géén frustratie. Dat kan alleen maar tegen je werken. Ik heb me altijd vrij relaxed geuit over wat er is gebeurd. Dat bewijst dat ik de hele zaak onder controle heb. Ik probeer er boven te staan en^aéip lukt me goed. In het verleden was dat an ders. Het was dan wachten oohet moment dat ik zou ontploffen.' JÊÈ In Japan richt de voetbalgek- te zich niet langer op cultfi- guren Shinji Ono en Hidetos- hi Nakata. De aandacht van de 127 miljoen inwoners van het eilandenrijk gaat uit naar Rommel, een tienjarige tek kel. Het huisdier, eigendom van de perschef, vervult vol gens de bijgelovige Japan ners een cruciale rol in het nationale elftal. Met de hond lijfelijk in de kleedkamer bleef het land tot aan het WK achttien duels achtereen on geslagen. Dit gegeven is ook bondscoach Zico niet ont gaan. De Braziliaan bewaart een foto van het dier in zijn borstzak. Na een vlucht van twaalf uur in het vrachtruim, arriveerde het beest afgelo pen week in Duitsland. In technisch opzicht beschikt Argentinië, tegenstander van Nederland in de groepsfase, over een van de beste selec ties. Wat lichaamsomvang betreft schieten de Zuid- Amerikanen duidelijk tekort. Het beoogde spitsenduo Heiman Crespo en Javier Sa- viola weegt samen slechts 138 kilogram. Ook qua lengte imponeren de aanvallers van Argentinië nauwelijks. Op Bakary Koné (1 meter 63) van Ivoorkust na, zijn Carlos Te- vez (1 meter 68) en Saviola (1 meter 69) de kleinste spelers van het WK. Het snelle genezingsproces van de voet van Wayne Rooney is wellicht mede te danken aan een onderdom peling in een Romeins bad. Baden-Baden, waar de En gelse selectie zich voorbe reidde op het WK, ligt nabij een kuuroord in het Zwarte Woud. De lokale bevolking raadde Rooney vorige week dan ook aan zijn gekwetste voet in het water te houden. Fitness-coach Ivan Carmin- arti toonde onmiddellijk in teresse. Of Rooney daadwer kelijk een bezoek heeft ge bracht aan het bad is onbe kend. Nederland en Ivoorkust spelen aanstaande vrijdag tegen elkaar op het WK, allebei zónder Salomon Ka lou. De aanvaller tekende afgelopen week een vier jarig contract bij Chelsea. Momenteel is de geboren Ivoriaan druk bezig met zijn nieuwe huis in Londen. 'Het is een enorme woning met vijf slaapkamers, in het westen van de stadzegt de inmiddels oud-Feye- noorder. 'Handig voor als er vrienden overkomen. En ik ga niet alleen. Ik heb een vriendin. Zij gaat met me mee.' De vriendin van Ka lou is de zus van Feye- noord-speler Jonathan De Guzman. 'She is beautiful', aldus Kalou die blij is met zijn transfer naar Chelsea. 'Ik ga naar de grootste club ter wereld en heb er hele maal geen Nederlands pas poort voor nodig. Marco van Basten heeft zijn nek voor mij uitgestoken. Deze transfer geeft hem gelijk.' Na een jaar uitgeleend te zijn aan RKC Waalwijk, keert Benjamin De Ceulaer (22) te rug naar Feyenoord. De Bel gische aanvaller is vol ver trouwen over het aankomen de seizoen als speler van de Rotterdammers. Zijn thuis land moet het wél ontgelden. 'België is een apenland', zegt De Ceulaer. 'Het probleem in ons land is nog altijd het ver schil tussen de Vlaamse en Franstalige spelers. Door nonchalance van een Waai liepen we het EK Onder-21 mis, ik kon die jongen op dat moment wel in elkaar slaan. Dat verschil in mentaliteit is gigantisch en we zuilen nooit op één lijn komen te zitten, ik denk dat het veel beter zou zijn als we België in tweeën delen.' Over zijn eer- ste seizoen bij Feyenoord heeft De Ceulaer niet al te veel verwachtingen. 'Met tien tot vijftien wedstrijden in mijn debuutseizoen zou ik meer dan tevreden zijn', zegt hij. 'Maar ik durf de strijd met Romeo Castelen en Tim Virtc- ken wet aan. Ik ben niet bang voor concurrentie.' Edwin van der Sar (35) staat op het punt het in terlandrecord van Frank de Boer te evenaren. Als de doelman én aanvoerder van Oranje de reste rende groepsduels met Ivoorkust en Argentinië speelt, heeft hij net als De Boer 112 wedstrijden met het Nederlands elftal achter zijn naam staan. Als Oranje de achtste finales bereikt, staat Van der Sar alleen aan kop. Phillip Cocu bereikt tijdens het WK mogelijk ook de mijlpaal van honderd in terlands. Op dit moment staat de middenvelder van PSV op 98 wedstrijden in het shirt van Oran je. Bondscoach Marco van Basten kwam als spe ler tot 58 interlands.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 28