.mill Het is tijd voor de Rabobank. Vaderdag tip! foto actie Na de fusie tussen de Rabobank Holten-Markelo en Twenterand heeft uw bank een nieuw telefoonnummer: (0548) 373 000 Op www.westtwente.rabobank.nl kunt u een overzicht downloaden met andere handige telefoonnummers en mailadressen. Breedtesport Rabobank iaat dier een folo en direct afdragen tOXtö foto (zonder êijgt) 6.00 Drogisterij Wedda Dinsdag 13 juni 2006 Nijhuis Bouw viert feest met familie RIJSSEN - Nijhuis Bouw bestaat deze maand honderd jaar. Dit eeuwfeest van het Rijssense bouwbedrijf met het hoofdkantoor aan de Molendijk Noord en vestigingen in Zwolle, Apeldoorn, Enschede, Assen en Houten, wordt op za terdag 17 juni gevierd met een groot familie feest voor alle ruim 400 medewerkers, hun partners, thuiswonen de kinderen en alle oud-medewerkers. Twee dagen eerder op donderdag 15 juni is er een feestelijke bijeen komst voor genodig den en zakenrelaties. Het in 1906 door Be rend J. Nijhuis, in Rijs- sen Kruut'n Bearnd ge noemd, begonnen aan nemersbedrijf, is na een eeuw uitgegroeid tot een modern bouwbedrijf, dat vorig jaar nog werd uitgeroepen tot digitale aannemer van het jaar. Nijhuis Bouw is werk zaam in alle sectoren van de woningbouw, zo als sociale huurwonin gen, koopwoningen en de verkoop daarvan. Kruut'n Berend begon een eeuw geleden zijn eenmansbedrijfje omdat hij van zijn werkgever geèn loonsverhoging kreeg. Het werd geen vliegende start, met hard werken en zuinig zijn werd langzaam aan een bedrijf gebouwd. Een schuur aan Molen dijk werd gebruikt als timmerwerkplaats en als uur tarief rekende Nij huis 8 cent per uur. In de jaren die volgden groeit het timmerbe- drijfje, zij het nog be scheiden. De timmer man wordt aannemer en enkele jaren later kan Kruut'n Berend vier man in dienst nemen. Het werk bestaat uit het bouwen van woningen, metselwerk en timmer werk en verbouwingen in Rijssen en omgeving. Voor het vervoer van de materialen wordt een bakfiets gebruikt. Na een tiental jaren maakt de schuur plaats voor een nieuwe wer kruimte. Ook worden bij het bedrijf twee vrij staande woningen ge bouwd. Het is hard wer ken, zes dagen in de week. Kruut'n Berend Het hoofdkantoor van Nijhuis Bouw is te vinden aan de Molendijk in Rijssen. Met een groot familie feest wordt het honderdjarig bestaan gevierd. (Foto: Harry Broeze) betaalt zijn werknemers uit op zaterdagavond, thuis bij de borrel. In de jaren tot aan de Tweede wereldoorlog groeit het bedrijf ge staag. Nijhuis mag de eerste uitbreiding van de Schildkerk realiseren en kort daarna de Wester- kerk bouwen. In de jaren dertig is het werkgebied uitbreid van Zwolle en Enschede. Tijdens de Tweede We reldoorlog ligt de bouw overal stil. In de werk plaats aan de Molendijk worden wasknijpers ge produceerd. Direct na de oorlog groeit Nijhuis sterk. Er waren veel nieuwe huizen nodig. In de jaren daarna blijft de vraag naar woningen onverminderd groot. De Rijssense aannemer zet in deze periode een aan zienlijk aantal flats neer en ontwikkelt de drive- in woning. Nijhuis be hoort in de jaren zestig tot de top zes van de wo ningbouwers van Neder land. In de jaren zeventig Nieuw telefoonnummer. bouwt het Rijssense bouwbedrijf met elfhon derd medewerkers een decennium achtereen zestienhonderd wonin gen per jaar. Omgere kend is dat elk uur een woning. Ook worden bejaardencentra, bibliot heken, winkelcentra, hotels en een museum gebouwd. Na de moeilijke jaren tachtig vindt een gelei delijke verschuiving plaats van activiteiten, geheel in lijn met eco nomische en sociale ontwikkelingen. De be hoeften zijn veranderd, dus verandert Nijhuis mee. Projectontwikke ling wordt belangrijk net zoals duurzaam bou wen, bouwen op maat, project- en procesauto matisering. Het Trento- concept wordt ontwik keld en Nijhuis Bouw gaat de digitale markt op. Aan het eind van de eeuw verrijst op steen worp afstand van de eer ste schuur van Kruut'n Berend een heel nieuw kantoorgebouw voor de hoofddirectie van Nij huis Bouw. Inmiddels wordt het bedrijf geleid door de vierde generatie Nijhuis. 26 HOLTEN/ RIJSSEN - Het leek er even op dat sportverenigingen erg enthousiast waren, maar het aantal aan meldingen voor de breedtesportimpuls valt toch tegen. "Erg jammer", vindt Geurt Leppink. "Want verenigingen kunnen er veel aan hebben. Daar naast is er subsidie voor". Hij is nu aange steld om sportclubs toch hiervoor warm te ma ken. "Ze kunnen een integra le kwaliteitsscan laten doen, waaruit de minde re punten naar voren ko men", geeft Geurt als mogelijkheid aan. "Zo weet de vereniging waaraan moet worden gewerkt om het kwali teitspeil nog hoger te krijgen". "Ook kan er worden ge holpen met het opzetten van een plan sponsoren te werven. Sportraad Overijssel heeft hier voor deskundigen in dienst die uitleg geven en helpen met het opzet ten van een project plan". Verder kan er bij voorbeeld hulp en ad vies worden geboden bij financiële zaken, verze keringen en aansprake lijkheid. Advies bij vrij- willigersbeleid of re spect en sportiviteit. Maar ook hulp bij de wet WOZ (Waardering Onroerende Zaken). "Misschien zitten ver enigingen met andere items waar ze hulp bij nodig hebben. Bijvoor beeld seksuele intimida tie", zegt Geurt. "Daar voor kunnen ze ook bij ons aankloppen voor ad vies". In eerste instantie was er een uiterlijke inleverda tum voor het aanmeld formulier, maar dat is nu losgelaten. Wel wordt er gedacht om zo nu en dan een sportcafé te houden. "We nodigen dan bij voorbeeld een bedrijf uit die uitlegt, hoe zij geïn teresseerd zouden kun nen worden om een sportclub te gaan spon soren". Verenigingen kunnen thema's aange ven, die zij graag behan deld zien tijdens zo'n in formele bijeenkomst. êi}gt voor 7.50 2* foto met Cijgt voor 5.00 Dorpsstraat 124 Enter - Tel. 0547-38 12 89

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 26