Kulturhus in Okkenbroek Inschrijven voor a Run-Bike-Run Eindeloze tocht over Heuvelrug Blauw Wit jubileert Handbal in bekerfinale Zomerfeest Netwerkplan gaat door motoren ABS - Ajax loo-bathmen - Dinsdag 30 mei 2006 HOLTEN - Door een 13-15-overwinning op SDOL hebben de handbaldames van Holten zich geplaatst voor de bekerfinale van de afdeling Oost. In Haarle kon Holten zaterdagavond op volle sterkte aantreden. In de eerste helft voer den de defensies de bo ventoon. Het duurde tot de negende minuut alvo rens de eerste treffer viel. SDOL nam nog een 3-1 voorsprong maar Holten bleef goed bij de les en kwam bij 5-5 weer op gelijke hoogte. Vlak voor rust kwam Holten door een fraai af standschot van Kristel Meerman op de 7-8 stand bij rust. Na rust drukten de beide scheidsrechters een ne gatief stempel op de wedstrijd. Slecht aan voelen van spelsituaties, onterechte tijdstraffen maar vooral het toelaten van (te) harde overtre dingen aan beide zijden, brachten vee! onrust op het veld. Holten ver zuimde de voorsprong uit te bouwen door drie strafworpen te missen. SDOL maakt goed ge bruik van een drietal overtal-situaties en liep met nog acht minuten te spelen uit naar een 12- 10 voorsprong. Holten nam daarna echter op nieuw het initiatief. Door goed keepsters werk van Jeanet Mark voort kon Holten met enkele breaks en fraaie combinaties treffers sco ren door Jessica Smit en Judith Tiekink. Tot groot enthousiasme van het ruim aanwezige Holten- se publiek liep Holten uit naar een 12-15 voor sprong. Met nog 3 minu ten te spelen zorgden een zware overtreding voor een spierblessure bij Jessica Smit. Holten hield echter het hoofd koel en stond SDOL nog 1 doelpunt toe. Daarmee was een finale plaats een feit. Scores: Jessica Smit 8; Judith Tiekink 4; Kristel Meerman, Jolien Ban- nink, Monique Plantin- gal. In de ander halve finale won Oranjerie Wijhe verrassend van SC Overwetering. Daardoor gaan Holten en Wijhe zaterdag 10 juni in Doc- tinchem uitmaken wie de beker gaat winnen. Het allermooiste feest van het jaar voor jong cn oud in de gemeen schap Loo is tijdens het derde weekend van juni. Mede daardoor krijgt vaderdag in Loo jaarlijks een extra fees telijke dimensie. Al vele uren, dagen en maanden zijn tientallen mensen bezig met de voorbereidingen van het School en Volksfeest in t-oo-Bathmen. HOLTEN - De klank bordgroep Netwerk plan Sport heeft 22 mei 'ja' gezegd tegen de verdere uitwerking van de inrichtingschets voor 't Vletgoor. Groen licht werd gege ven tijdens een klank bordgroepbijeenkomst op locatie. Op uitnodi ging van de sportraad Rijssen-Holten en de ge meente Rijssen-Holten is de klankbordgroep op werkbezoek geweest naar twee sportparken in Deventer en Arnhem die een vergelijkbaar proces doorgemaakt hebben. Aansluitend aan dit be zoek gaven de vereni gingen hun positieve mening over de nu voor liggende schets. Hier mee wordt het startsein gegeven voor een ver diepingsslag van het plan. Nu het pakket van eisen voor de inrichting van 't Vletgoor in grote lijnen vastligt, kan de fi nanciële haalbaarheid in beeld worden gebracht en voorgelegd worden aan commissie en raad. Wethouder W. Stege- man, die overigens sym bolisch het 'stokje' voor dit project over heeft ge dragen aan collega wet houder W.A.J. Ter Schu- re. heeft de verenigingen beloofd te streven naar behandeling van het uit gewerkte plan in de raadscommissie van 5 september 2006. Annemarie was de eerste die zich inschreef voor het project. (Foto: Sander Scheper man) OKKENBROEK - Een uniek project. Zo wordt het totale plaatje gezien waar binnen tien zorgwoningen zijn gebouwd, vier appar tementen voor mensen met een verstandelijke beper king zijn gerealiseerd én een gebouw is gerenoveerd en ingericht om zoveel mo gelijk voorzieningen te kunnen herbergen die voor alle dorpsbewoners en diis voor de leefbaarheid van Okkenbroek van vitaal be lang zijn. De officiële opening vindt vrijdag 2 juni plaats, 's mid dags om halftwee voor alle genodigden en inwoners van Okkenbroek en directe om geving; 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur is er open huis voor iedereen. Het Kulturhus, zo wordt het voor het gemak in de Okken- broekse volksmond ge noemd. Een 'vaag idee', ont staan aan de keukentafel van Anny Soeteman-Klijn Vel- derman, aan de koffie met ds. Anneke Kruithof-Looije. "Wat zou het fijn zijn wan neer alle ouderen hier ge woon zouden kunnen blijven wonen en niet naar andere plaatsen zouden moeten ver huizen om een prettige oude dag door te brengen." Tien zorgwoningen staan nu klaar voor hun eerste bewo ners, gesitueerd op wat in het verleden de parkeerplaats was van café Visser, de fami lie die drie generaties lang het winkel- en cafébedrijf dreef en waarnaar de nu ge heten Visserhof is genoemd. Hun oude winkelpand, dat al HOLTEN - Vast onderdeel van het triatlonweekend is de scholieren Run-Bike- Run om het Holtens kam pioenschap. Leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van de Holtense basisscholen kun nen deelnemen. De wedstrijd bestaat uit een rondje lopen (zo'n 1 kilome ter), gevolgd door 4 kilome ter fietsen en vervolgens weer een rondje lopen. Start en finish zijn op Smids belt, compleet ingericht als triatlonarena met tribunes, waar zaterdag 15 juli alle duizend deelnemers aan de triatlon ook zullen finishen. De eerste groep scholieren gaat vrijdag '14 juli om 20.00 uur van start. De overige groepen volgen na het fi nishen van de voorgaande groep. Meedoen kost 2 euro. Fiets- helm is verplicht en iedere -deelnemer krijgt na afloop een mooie herinnering. Aanmelden voor de Run-Bi ke-Run kan dit jaar voor het eerst via de website: www.triathlonholten.nl. Maar ook door het invullen van een formulier. Nadere informatie bij Joke Nijland. telefoon 0548- 361462 of 06-13040896. sinds heugenis de Oerdijk siert, biedt binnenkort onder dak aan vier cliënten van Zo- Zijn die zeker hun rol zullen spelen in het dagelijkse Ok- kenbroekseleven. In het voormalige cafépand zijn meerdere voorzieningen ondergebracht en deze zal dan ook, vanwege de sociale functie in het dorp, het No- aberhuus worden genoemd. Men kan elkaar ontmoeten in de buurtsuper, de kapsalon, de allerhande-winkel, bij de pedicure of de biologische wijnhandel; iets leesbaars uitzoeken in de bieb of infor matie winnen bij de gemeen te via het gemeentelijk servi cepunt; lekker bijkletsen in de huiskamer of als passant gewoon even bijkomen op het terras onder het genot van koffie of een drankje. HOLTEN - Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug houdt in samenwerking niet Landschap Overijssel, Ver eniging Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer een drie daagse wandeltocht oxer de Sallandse Heuvelrug. De eerste tocht is gepland van 5 tot en met 7 juli, de tweede van 31 augustus tot en met 2 sep tember. Drie dagen wandelen onder begeleiding van een er varen natuurgids over restanten van de voorlaatste ijstijd. De tocht zal gaan van de Lemeler- berg, via de Eelerberg, de Hel- lendoomseberg, de 'bergen' in het Nationaal Park de Salland se Heuvelrug en eindigen aan de voet van de Holterberg. Aan deze Eindeloze Heuvelen- tocht kunnen maximaal vijftien mensen deelnemen. Aangezien er flinke wandelingen (20 tot 25 kilometer per dag) op het programma staan, is een goede conditie noodzakelijk. De kosten voor deze begeleide groepstocht zijn 125 euro per persoon op basis van overnach ting in eigen tentjes op eenvou dige kampeerplaatsen. Voor de inwendige mens wordt gezorgd en met de groep zal worden ge kookt. Voor meer informatie: Thea Peters, telefoon: 038- 4250977/ 06-12472155 of per e-mail t.c.peters@ivn.nl. HOLTEN - Een viertal mo torclubs uit de regio hou den ook dit jaar een Motor- Avondvierdaagse. Op vier opeenvolgende da gen, te beginnen op dinsdag 6 juni, is er een prachtige route door het oostelijk deel van Nederland uitgezet. Deze toertocht voor motoren wordt gereden volgens route beschrijving en heeft een lengte van tussen de 80 en 100 kilometer per avond. Het is geen verplichting om alle vier avonden mee te rijden, men kan ook gerust een of twee avonden meerijden. De startadressen in de ver schillende plaatsen is als volgt: 6 juni: Motorclub MCNH. Imminkservestraat 4, Hellendoorn; 7 juni: MAC de Holterberg, Beuseberger- weg 37, Holten; 8 juni: En- terse Motorclub, Krompatte 4, Enter; 9 juni: HAMC Au to-en Motorclub, Café Mos, Veldmaterstraat 45 Haaks bergen. Gestart -kan worden tussen 18.30 en 20.00 uur en het in schrijfgeld bedraagt 5,00. BATH MEN - ABS speelt dinsdag 11 juli om 19.30 uur op sportpark De Looënk in Bathmen tegen Ajax. De voorverkoop voor deze wedstrijd is inmiddels ge start. De prijs voor een kaart je bedraagt 12,50 euro. Kaarten zijn te koop bij Fo- to-Video-Cd-shop Ten Velde in Holten. De Club van Veertigjarigen gaf Blauw Wit een buitenklok en een naambord voor boven de poort cadeau. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Blauw Wit '66 bestaat veertig jaar en dat wordt onder meer ge vierd met een reüniewed strijd, een feestavond en zaterdag 10 juni met de KNVB-voetbaltruuk. Vo rige week woensdag werd een receptie gehouden in de kantine op 't Vletgoor. Voorzitter Wim Klein Na gelvoort: "Veertig jaar lijkt een lange tijd, maar we zijn de jongste vereniging in de gemeente". Wel eentje die vaak heeft moeten verhui zen in het begin. "Opge richt in café Aanstoot (De Poppe), waren er meteen al zestig personen lid van de club. Ook sloot de club zich meteen aan bij de bond". Blauw Wit voetbalde op een veld bij camping De Poppe, maar na het cam pingseizoen was er weinig terug te vinden van een voetbalveld. "In achttien jaar zijn we zesmaal ver huisd", weet Wim. "En nu zitten we alweer 22 jaar op 't Vletgoor". Dollekamp van KNVB Dis trict Oost deelde verschei dene speldjes uit aan jubi larissen en een oranje vlag aan Blauw Wit. De Club van Veertigjarigen, zorgde ervoor dat Blauw Wit bij de tijd is, door een buitenklok cadeau te doen. Ook heeft deze club een naambord voor boven de poort ge maakt, zodat het voor ie dereen duidelijk is dat hier Blauw Wit zit.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7