Nagenoeg geen kosten aan gastouderschap Hom, Braakbal uitpluizen Expositie Gardenier Jeugddienst Kinderen uit Osowaya Vrijwilligers weGeNeR Hollens Nieuwsblad Dinsdag 30 mei 2006 HOLTEN - Kinderen kunnen tijdens de Pinksterdagen (4 en 5 juni) onder leiding van een deskundige van Natuurdiorama Hol- terberg uilenbraakbal- len pluizen. Botje voor botje worden de uilenballen uit elkaar gehaald. Een gevangen prooi wordt in zijn ge heel ingeslikt. De onver teerbare resten worden vervolgens in de vorm van een prop uitge braakt. Zo kunnen de kinderen zien, wat de ui len zoal hebben gegeten: vooral muizen, maar soms ook andere dieren. Elke uilenbraakbal is hierdoor uniek en ook voor de deskundigen een nieuwe ervaring. Uit het voedsel in de ui lenbraakbal len kan wor den afgeleid of er veel of weinig muizen zijn en of er dus veel of weinig uilskuikens worden ge boren dit jaar. Het na tuurlijk evenwicht kan hier dan uit worden af geleid. Natuurdiorama Holter- berg is elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Voor informatie het mu seum, telefoon: 0548- 361979 of op de websi te: www.museumholter- berg.nl HOLTEN - In het ge meentehuis van Holten wordt donderdag 1 ju ni de expositie Jaap Gardenier, toen en nu, geopend. Deze exposi tie wordt georgani seerd door de Stichting Collectie Nagelhout Holten (SCNH). In de collectie Nagel hout bevinden zich zes interessante werken van Gardenier, door J.P. Na gelhout verworven in de jaren zestig. Ook staat een zestal nooit eerder vertoonde tekeningen ter beschikking. De SCNH is verheugd dat de in Frankrijk levende kunstenaar zich bereid heeft verklaard ook een aantal recente acryl- schildcrijen in bruikleen te geven om mede zijn ontwikkeling in de afge lopen decennia te tonen. Daarnaast worden er ook een aantal schilde rijen uit particuliere col lectie getoond. De expositie is vanaf 1 juni tot en met 29 sep tember voor iedereen gratis te bezichtigen in het gemeentehuis Hol ten, Smidsbelt 6. Geo pend tijdens kantooru ren. HOLTEN - In de dorpskerk wordt zon dag 11 juni ont 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Het gaat over democra- 'te. De band zorgt voor muziek. HOLTEN/ RIJSSEN - Stichting Hulp aan Tsjer- nobylkinderen Holten is nog op zoek naar gastou ders. Kosten zijn er nage noeg niet aan verbonden, omdat de stichting deze be taalt. "De kinderen hoeven alleen een plek in het gezin te krijgen en het gezin zorgt voor eten en drinken. Dat is eigenlijk alles", geeft voorzitter Henny Kruk aan. Zo'n dertig kinderen in de leeftijd van negen tot tien jaar en enkele begeleiders komen van 20 september tot en met 13 november naar Holten. Zij wonen in de buurt van Tsjernobyl en ko men hier vooral naartoe om aan te sterken en te genieten van de frisse lucht. "De kinderen gaan 's och tends gewoon naar school en krijgen les van hun eigen le raar", vertelt Tonny Heusink- veld. "Daarna volgen ze acti viteiten die door de stichting worden betaald". Het gaat dan bijvoorbeeld om zwem men, een tochtje met de huif kar, een herfstwandeling of een middagje naar Natuurdi orama Holterberg en naar Dolle Pret in Almelo. Henny: "De gastouders hoe ven de kinderen alleen 's ochtends naar basisschool De Regenboog te brengen en 's middags weer op te halen. Daarna kunnen ze gewoon meedraaien in het gezin". Het is volgens Henny dus beslist niet nodig om 's avonds nog activiteiten met het kind te ondernemen. "Ze zijn thuis helemaal niets ge wend en daarom vaak al hartstikke blij met de klein ste dingen!" De kinderen spreken alleen Russisch, dus is het meestal 'praten' met handen en voe ten. Wel krijgen de gastou ders een woordenboek met plaatjes mee. Ook zijn er tol ken beschikbaar, mochten de ouders er niet uitkomen. "De kinderen leren wel heel snel", weet Henny. Alle drie benadrukken dat de gastouders van de twee vori ge keren, erg te spreken wa ren over hun opvang. "Acht weken lijkt lang, maar die Hondenfair voor eigen viervoeter HOLTEN - Trimsalon Del Prado aan het Zxvartepad houdt Tweede Pinksterdag, maandag 5 juni, van 11.00 tot 16.00 uur een honden- fair. Het hangt nog even van het weer af of het binnen of buiten wordt gehouden: op KaH'stermansweide of in het leegstaande pand van Schuppert Meubelen. "Omdat ik 25 jaar honden- trimstcr ben, wilden we een rasloze hondenshow gaan houden", vertelt Yolanda del Prado. Op Internet kwam zij en haar collega Joke Vrug- gink van alles tegen op hon- dengebied. "De dierenambu lance, alternatieve genees wijzen en hondenmode". De hondenshow werd daar door uitgebreid met verschil lende facetten die ook met honden te maken hebben. Yo landa: "We hebben een markt met ondertussen zo'n twintig kraampjes. Zelfgemaakte kaarten met honden erop, airbrush-schilderen, natuur lijk hondenvoer, beeldjes van honden, Lief Dier staat er met urnen en René Block maakt foto's. Maar er zijn ook veel informatiestands over bijvoorbeeld Bach bloe sem, gedragstherapie, mag neettherapie, gebitscontrole, dierenhotel Boemerang, ho listische dierenarts, dieren- •g Joke Vruggink en Yolanda del Prado zijn er klaar voor: de hondenfair op Tweede Pink sterdag. (Foto: Sander Scheperman) vers voer kunt klaarmaken". Del Prado zelf houdt een trimdemonstratie, hoe hon den worden geknipt en ge wassen. "Kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn verschillende demon straties", weet Joke. "Een jachtdemonstratie, obedien- ce-demonstratie en een klic- kerdemonstratie". Met een kliekertraining wordt de li rl rrolaorrl rst-v Hil/lzonrlo geluiden te reageren. Verder wordt er doggydance gedaan, kunstjes op muziek en is er een modeshow. "Wie geen rashond heeft en toch eens mee wil doen aan een hondenshow, kan de hond meenemen", vertelt Yo landa. "Ze hoeven niet keurig uitgedost te zijn. maar ze worden wel voorgebracht en er wordt gelet op verzorging "Heeft iemand een hond die kunstjes kent? Dan kan tus sen 12.00 en 13.00 uur wor den meegedaan aan de knap- pe-kunstjeswedstrijd. Zowel kinderen als volwassenen zijn welkom om te laten zien wat de trouwe viervoeter kan. Bijvoorbeeld dood lig gen, tellen, rollen of sprin gen". Meer informatie is te vinden op '""Ui: tri f»-> on 1 <-v»i v\»-i <-1 r\ n 1 tijd vliegt voorbij", zegt Henk Jan. Tonny: "Het is meestal huilen bij het af scheid. wanneer de kinderen weer terug moeten". Voor meer informatie: Tonny Heusinkveld. telefoon: 0548- 363388 of 06-51282874. E- mail: info@tsjernobylhol- ten.nl of website: tsjernobyl- holten.nl. Giften zijn wel kom op 32.85.89.454. HOLTEN/ OSOWAYA - Jn het Wit-Russische Tsjernobyl ontplofte in 1986 een kerncentrale. Hierdoor kwam erg veel radioactieve stra ling vrij, waarvan het resultaat vandaag de dag nog steeds zicht baar is. Om de kinderen aan te laten sterken in Neder land, haalt Stichting Hulp aan Tsjernobylkin- deren Holten een bus vol hier naartoe. Deze keer uit het nabijgelegen dorpje Osowaya. "Als ze aankomen zijn ze erg blue en pips en hebben vaak een zwakke gezondheid", weet voor zitter Henny Kruk. "Maar in de loop van de weken zie je ze gewoon gezonder worden en krijgen ze meer kleur op de wangen". De lucht en natuur in Nederland doet de kin deren dan ook erg goed. "Ze worden veel leven diger en nemen dat ook mee naar huis". HOLTEN/ RIJSSEN - Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten zoekt nog vrij willigers die mee willen helpen bij activiteiten voor de kinderen. Voor meer informatie: 0548-363388 of 06- 51282874. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert. tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: djse huppert@ whkwege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman. tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wcgcncrhuisaanhuiskrantcn.nl Het bestuur van Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen is nog op zoek naar gastouders die in het najaar onderdak wil geven aan een kind uit de buurt van Tsjernobyl.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5