Menteam Nijenkamp gaat internationaal Wij zoeken dagbladbezorgers in Rijssen Ja, Straatspeeldag Wil je niet de hele dag in touw zijn en toch een leuke cent verdienen? Wij hebben een ideale baan voor je. Het bezorgen van onze krant kost je hooguit een uurtje per dag. ik meld mij aan als bezorger (m/v) voor de Twentsche Courant Tubantia /iibantia mijn wereld, mijn krant Dinsdag 30 mei 2006 22 RIJSSEN - Het team Hans Nijenkamp neemt tijdens de Pink sterdagen deel aan In ternationale menwed strijden in de klasse tandem in Zelhem. "Het gaat de laatste tijd zo goed, dat we dit maar eens proberen", meldt Nijenkamp, die vorig jaar Nederlands kampioen werd en tij dens de wintercompe titie de Twentecup won. "Sinds we meer op de dressuur zijn gaan trainen, gaat het steeds beter. Het team heeft als thuisbasis ma nege Achter 'n Bos aan de Witmoesdijk". Het team Nijenkamp be staat uit menner Hans Nijenkamp (38 jaar) en groom Inge Pijffers (22 jaar) en natuurlijk de twee mooie, blonde elf jarige Welsh pony's. "Wanneer we binnenrij den zijn de jury en de toeschouwers al vol lof over de mooie pony's", vertelt Nijenkamp. in het dagelijks leven werkzaam is als timmer man. "Ik train al bijna acht jaar met het span en nu al een jaar of vijf met Inge als groom. Sinds enige tijd worden we ge sponsord door Hammer Techniek en Detacher ing, een bedrijf dat aan de Kryptonstraat in Rijssen gevestigd is en hebben we meer moge lijkheden. De mensport is een vrij dure sport voor een timmerman". Bert Bosscher van Ham- Menner Hans Nijenkamp, groom Inge Pijffers en Bert Bosscher van Ham mer T D op de thuisbasis bij manege Achter'n bos. (Foto: Harry Broeze) mer T D zag enkele jaren geleden wel wat in het team. "We zijn sport- minded en omdat zoals bij veel bouwmensen het geval is, onze be- Bel voor informatie De heer leeftink C. Huygensstraat 2 Rijssen Tel. 0548 - 51 39 46 Vul onderstaande bon in en stuur deze in een enveloppe (zonder postzegel) naar: DeTwentsche Courant Tubantia, t.a.v. Afd. Logistiek twoordnummer 97, 0 VB Enschede kbmne kktimfiim langstelling bij de paar densport ligt, zijn we bij Hans en Inge terecht ge komen. Onze werkne mers leveren kwaliteit af en dat doet het menteam Hans Nijenkamp ook". Tijdens de nationale menwedstrijden, die en kele weken geleden in Rijssen gehouden wer den, behaalde het team in de klasse tandem ook weer een eerste plaats. Nijenkamp vertelt dat zo'n wedstrijd bestaat uit verschillende onder delen. "Na het inspan nen rijdt Inge het span los en verkleed ik mij. Want tijdens de dres suur, waarbij bepaalde figuren moeten worden gereden, moeten de menner en de groom keurig gekleed zijn. Ook tijdens het vaardigheids- proeven, waarbij tussen kegels door moet wor den gereden, hebben In ge en ik nette kleren aan. Dat hoeft niet bij de Ma rathon, die ook uit drie onderdelen bestaat. Een A-traject van ongeveer negen kilometer, een b- traject, dat een kilome ter lang is en waar de pony's alleen mogen stappen en niet draven en tot slot weer een ne gen kilometer lang tra ject met zes ingebouwde hindernissen, die in de juiste volgorde genomen moet worden. Vooraf fietsen Inge en ik de route en bekijken de verschillende hindemis sen zodat we precies we ten hoe we ze met het span nemen moeten". sSaste; RIJSSEN - Kinderen zijn woensdag 31 mei van 14.00 tot 15.30 uur weer de baas op het fiets- en wandelpad Het Brandlicht in Veeneslagen. Op die dag houdt speeltuin Noord namelijk een straatspeeldag voor alle Rijssense kinderen. Er valt voor kinderen weer van alles te doen op Het Brandlicht. Zo geven politie en brandweer demonstraties. Er worden heel veel leu ke spelletjes gehouden, er is een springkussen voor de kleintjes en po litie, brandweer en ver keersschool Te Morsche werken mee. Burge meester B. Koelewijn opent om 14.00 uur deze straatspeeldag. De da mes, die deze middag organiseren hebben al een leuke openingsacti viteit voor hem bedacht. De straatspeeldag heeft als doel een verkeersvei lige leefomgeving te creëren voor alle kinde ren. "De Verenigde Verkeers Veiligheids Organisatie 3VO heeft Speeltuin Noord ook dit jaar weer gevraagd om weer me dewerking te verlenen aan de Nationale Straat speeldag", meldt Gerrit Voortman, voorzitter van speeltuinvereniging Noord. "Wij vinden dat we daar aan mee moeten werken omdat dit ook gaat om kinderen die in onze wijk op straat spe len". De bestuursleden Eidy Scherphof, Ina Langen- hof en Herma Schep pink hebben een aan trekkelijk programma voor deze straatspeeldag opgesteld. Er zijn ver schillende spellen en een springkussen voor de kleintjes gehuurd. De speeltuinvereniging had zelf ook nog leuke acti viteiten. Voor de kinde ren is er een spelcircuit met blikgooien, muis- slaan, diaboloën en an dere leuke spelletjes. Ook de politie, de brandweer en Verkeers school Te Morsche zor gen voor leuke en leer zame activiteiten. De politie geeft demonstra ties op de mountainbike en laat zien hoe dan fiet send een arrestanten in de boeien wordt gesla gen. Ook komen een ME-bus en twee politie motoren. De brandweer heeft een leuk waterspel en Verkeersschool Te Morsche komt met een vrachtwagen en laat kin deren welke problemen vrachtwagenchauffeurs hebben met de zoge naamde dode hoek bij het afslaan. Naast het organiseren van de jaarlijkse straat speeldag vraagt speel tuinvereniging Noord ook aandacht voor de gevaarlijke verkeerssitu aties voor kinderen in de wijk zoals bijvoorbeeld op de toegangswegen De Stroekeld en De Vee neslagen. "Ook vinden wij de Maatgraven en de vijvers in onze wijk ge vaarlijk voor kinderen en willen wij dat op nieuw onder de aan dacht brengen". Dat dit steeds weer op nieuw onder de aan dacht brengen van ge vaarlijke verkeerssitu aties soms ook resultaat heeft, blijkt wel uit het enkele jaren geleden aangelegde trottoir langs het fietspad langs de Maatgraven.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 22