pr0ïlncl^Qverijssel MM Saneringsregeling voor asbestwegen en -erven Veilig zwemmen in open water Water leven Platteland onder druk? Wachtlijsten jeugdzorg Zoekplaatje redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 45 e-mail nieuwsredactie@prv-overljssel.nl JMBÉMV De regering, de provincie Overijssel en de jeugdzorg =S£s3ssssk= S~£r instellingen zetten alles op alles om de wachtlijsten in de jeugdzorg dit jaar weg te werken. In het dossier 'Wachtlijsten jeugdzorg' op vindt u hierover nieuws, achtergrondinformatie en video's. iSSSL- A Van 22 mei tot en met 30 juni 2006 hebben eigenaren (particu lieren en bedrijven, instellingen, stichtingen) van asbestwegen en -erven in de regio Hof van Twente de laatste mogelijkheid zich aan te melden voor de saneringsrege ling asbestwegen. Eigenaren die vermoeden dat er asbest op hun terrein aanwezig is of hierover twijfelen, worden ook verzocht zich aan te melden. Het Rijk betaalt het onderzoek en de even tuele sanering. Na 30 juni 2006 kan de inspectie van het ministerie van VROM handhavend optreden. Eigenaren die dan nog asbest in hun wegen of erven hebben zit ten, kunnen strafrechtelijk worden vervolgd. Bovendien draaien zij zelf op voor de kosten van de sanering. Aanmelden Het aanmelden van asbestwegen voor de saneringsregeling kan tijdens kantooruren bij het loket asbest in het nieuwe gemeente huis van Hof van Twente. Voor informatie of aanmeldingen kun nen eigenaren ook terecht bij het Landelijk Meldpunt Asbest, telefo nisch 0800 635 32 72 (0800-MELDASBEST) of internet www.meldasbest.nlNa 1 juli blijft het Landelijk Meldpunt Asbest open voor asbestmeldingen buiten de saneringsregeling asbestwegen. Er gaat niets boven een frisse duik in koel water als het kwik boven de 20 a 25 graden komt. Toch kunnen er risico's aan de frisse duik in meren of zandwinnings piassen verbonden zijn. Vervuiling kan het water ongeschikt maken om in te zwemmen, het kan zelfs gevaarlijk zijn. De provincie Overijssel heeft dertien plassen, verspreidt over de provincie, aangewezen die geschikt zijn om in te zwemmen. Deze plassen worden gecon troleerd op de kwaliteit van het water, de aanwezigheid van voor zieningen en veiligheid. Meer informatie Voor meer informatie over veilig zwemmen, kijk op www.overijssel.nl en nos-tele- tekstpagina 725. Daarnaast is het mogelijk informatie op te vragen via zwemwater@Qverijssel.nl. Bij de provincie of uw gemeente ligt ook een speciale zwemwaterfolder voor u klaar. Of bestel hem bij de provincie via 038 425 23 46. Zonder water geen leven. Denk aan de gevol gen van droogte in Afrika, Ook teveel water kan de dood bete kenen. Beelden van de tsunami en New Orleans staan op ons net vlies. Bij te vies water moet ik denken aan de situatie in de Roemeense provincies Teleorman en Giurgiu, waarmee Overijssel samenwerkt. Op veel plekken geen goed drinkwater en rioolvoorzieningen, waardoor makkelijk ziek tes ontstaan. Er komt meer water en ook meer droogte op ons af. Daarom treffen we maatregelen. Niet alleen bij de IJssel, maar ook via diverse projecten bij de Vecht, de Regge en elders in de provincie. Veiligheid en droge voeten zijn belangrijk! Ook aan water kwaliteit moeten we nog veel doen. Dit is nodig om in de toekomst goed drinkwater te hebben. En om veilig te kunnen zwemmen in buitenwateren. Wat kunnen we zelf? Veel! Gebruik niet meer water dan strikt noodzakelijk. Waarom bij voorbeeld je tuin sproeien als het gras ook vanzelf weer groen wordt? Voor kwetsbare planten is een gieter voldoende. Water is kost baar! Piet Jansen, gedeputeerde Landelijk gebied, Water en Energie Oplossing zoekplaatje april: Langestraat in Enschede. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag -9 juni 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: meuwsredactie@prv-overijssel nl Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Provinciale Staten gingen vorige week de provincie in om te luisteren naar 'plattelanders'. Voor de tweede keer organiseerde de Staten een publieksdebat met als onderwerp 'Platteland onder druk?' Er werden drie sessies gehouden, achtereenvolgens in het Dorpshuis van Grambergen, in het Kulturhus in Zwartsluis en tenslotte in het Kulturhus van Notter-Zuna. Het publiek kon reageren op diverse stelling over voorzieningen en ven/oer en met elkaar of met de aanwezige Statenleden in debat. Tal van specifieke plattelandsproblemen passeerden de revue: leegloop, verschraling, te wei nig woningen, winkelaanbod en de vergrijzing. Maar ook nieuwe en positieve plattelandsinitiatie ven, zoals de Kulturhusen kwamen aan de orde. Het is de bedoeling dat Provinciale Staten met de opbrengsten van deze publieksdebatten actie gaan ondernemen. Het publiek wordt hiervan op de hoogte gehouden via de mail of via de site van Provinciale Staten. Een uitgebreid verslag van de publieksdebatten is binnenkort te vinden op mj'iïfl'L'TÏÏiLK-IkiWTÏ'TifïT>:Hl»HOilBHet verslag is

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 21