Bekendmakingen Kort nieuws brengt ambities in beeld Strategisch groenproject Noordwest-Overijssel Provincie Digitale checklist woningbouw Provincie geeft 50.000,- voor Suriname Erkende verkeers regelaars bij provincie Kunst bij Overijssels Straattheaterfestival Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl De ambities van de provincie zijn bekend! Meer digitale diensten aanbieden; verbeteren van bedrij venterreinen; betere aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt; meer ruimte voor water, wonen en het landelijk gebied, het terugdringen van de wachtlijsten in de jeugdzorg en het verbeteren van de bereikbaarheid. Zomaar een greep uit het aantal grote projecten waar het provinciebestuur zich de komende tijd samen met partners en inwoners uit de provincie voor wil inzetten. ES?ti<Xj QftorE ?mcTEn IfgZiCHr? De digitale checklist woningbouw is een goed hulpmiddel om ver tragingen in woningbouwprojec ten te voorkomen. De checklist geeft snel een compleet overzicht van regels, wetten en procedures die van belang zijn bij bouwpro jecten. Hierdoor ontstaat beter inzicht in de mogelijkheid om planningen in elkaar te schuiven, zodat een kortere totale door looptijd ontstaat. De checklist is een initiatief van het ministerie van VROM en de provincies Overijssel en Gelderland, www. Overijsselnil checklistwoningbouw. De gevolgen van de overstro mingen in Suriname laten ook het bestuur van de provincie Overijssel niet onberoerd. Provinciale Staten van Overijssel stellen daarom een bedrag van 50.000,-- beschikbaar voor noodhulp aan de getroffen bewoners in het rampgebied. Het geld van de provincie komt via girorekening 797 terecht bij de Samenwerkende Hulporganisaties (SHO). Sinds medio mei heeft de pro vincie Overijssel 54 erkende verkeersregelaars. Overijssel is hiermee de eerste provinci ale overheid die beschikt over bevoegde verkeersregelaars. Door de invoering van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens in 1990 mochten provinciale medewerkers voor wegonderhoud geen aanwijzin gen meer aan het verkeer geven. Terwijl dit bij de uitoefening van hun werk regelmatig noodzake lijk is. De medewerkers hebben nu een opleiding tot verkeersre gelaar gevolgd en zijn door de korpschefs van de regionale poli tiekorpsen IJsselland en Twente officieel aangesteld, waardoor zij weer kunnen ondersteunen bij calamiteiten en ongelukken. Het grootste straattheaterfestival van Nederland staat weer voor de deur. De veertiende editie van Overijssel op Straat, het provin ciale én internationale straatthea terfestival doet ook dit jaar weer verschillende steden en dorpén in de provincie aan. Het is kunst voor straathoeken, pleinen en ste gen en het staat altijd borg voor vermaak, verwondering of ver bazing. Het provinciebestuur van Overijssel steunt het festival met 90.000,- per jaar. Kijk voor de 'kunsten' bij u in de buurt op www. overijsselopstraat. nl. Oyerïjssel De ambities staan beschreven in de zogenaamde Perspectiefnota die deze maand van de pers is afgerold. Naast concrete projecten voor het komende jaar geeft de nota ook richting aan de komende tien jaar. Flinke bijdrage "Voor de uitvoering van deze projecten is de komende tien jaar zo'n 240 tot 270 miljoen euro nodig", zegt verant woordelijk gedeputeerde Job Klaasen. "Hiermee gaan we op verschillende ter reinen een flinke bijdrage leveren aan het leven, wonen en welzijn in onze provincie." Betrokkenheid Bij de uitvoering van plannen is niet alleen de inhoud belangrijk, maar ook de wijze waarop die plannen worden ontwikkeld en uitgevoerd. Het gaat dan bijvoorbeeld om de keuze van de onderwerpen, de manier van commu niceren en samenwerking. Dit doen we samen met de inwoners, mede-over heden en ondernemers in Overijssel. Het provinciebestuur heeft gekozen om duidelijke keuzes te maken, ruimte te gegeven aan burgers en maatschappe lijke organisaties en te gaan voor con crete resultaten. De keuzes voor 2007 en de resultaten van de plannen die aan het begin van de bestuursperiode zijn opgesteld, zijn nu bekend! Debat Op 7 en 8 juni discussiëren de Statencommissies over de Perspectiefnota. Op 21 juni is de ver gadering van Provinciale Staten gewijd aan de nota en valt er een definitief besluit over de projecten en bijbeho rende middelen. Deze Perspectiefnota is de laatste die het college aan de hui dige Staten verlegt voor de Provinciale Statenverkiezingen in maart 2007. www.overijssel.nl/perspectiefnota Gedeputeerde Staten van Overijssel maken bekend dat voor een ieder ter inzage ligt de derde uitvoe ringsmodule van het Strategisch Groenproject Noordwest-Overijssel. De maatregelen en voorzieningen uit deze module/deelplan landinrich ting vormen een uitwerking van het Raamplan Strategisch Groenproject Noordwest-Overijssel voor het gebied Polders rond de Weerribben. Het Raamplan wordt uitgevoerd in meerdere modules. In een module wordt een overzicht gegeven van de uit te voeren maatregelen en voorzieningen, waarbij afspraken worden gemaakt met de betrokken instanties in het gebied over beleids doelen, kosten, financiering en eigendom, beheer en onderhoud. De landinrichtingscommissie heeft al twee modules in uitvoering. Deze derde module is een vervolg op de eerste module Polders rond de Weerribben en Beulakerpolder. De module is door de landinrichtings commissie Noordwest-Overijssel opgesteld. Ter inzage legging Het ontwerprapport Polders rond de Weerribben II ligt van 6 juni tot en met 4 juli 2006 op verschillende plaatsen ter inzage. Van maandag tot en met vrijdag tijdens kantoor uren bij: - Het kantoor van het Waterschap Reest en Wieden, Blankenstein 540 te Meppel. - Het provinciehuis Overijssel, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. - Gemeentehuis van Steenwijkerland, Vendelweg 1 te Steenwijk; ook op donderdag tot 20.00 uur. Van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 12.30 uur bij: - Gemeentehuis van Zwartewaterland, Telvorenstraat 2 te Hasselt. Van maandag tot en met vrijdag tij dens de reguliere openingstijden bij: - Bibliotheek Vollenhove, Visscherstraat 34 te Vollenhove. - Bibliotheek Oldemarkt, De Hoge Wheeën te Oldemarkt. Zienswijzen U kunt uw zienswijze op de ont- werpmodule/deelplan landinrich ting Polders rond de Weerribben II schriftelijk naar voren brengen van dinsdag 6 juni 2006 tot en met dinsdag 18 juli 2006 bij het College van Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle onder vermelding van 'reactie module Polders rond de Weerribben II'. Daarnaast kunt u op aanvraag uw zienswijze op de ontwerpmodule/ deelplan landinrichting mondeling naar voren brengen op woensdag 12 juli 2006. U kunt daarvoor een afspraak maken via het secretariaat van de eenheid Landbouw, Natuur en Landschap, 038 425 20 13. Aanmelding kan ook per e-mail: J.vd.Graaf@prv-overijssel.nl. Op dinsdag 13 juni 2006 van 09.30 uur tot 17.00 uur orga niseert de landinrichtingscom missie Noordwest-Overijssel een inloopdag in de kantoorunit van de landinrichtingscommissie te Blokzijl, Groenestraat 18 (achter verenigingsgebouw De Ploats). Belanghebbenden kunnen vragen stellen over de ontwerpmodule/ deelplan landinrichting. U kunt hier voor een afspraak maken via het secretariaat van de landinrichtings commissie Noordwest-Overijssel, 038 427-19 99.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 20