wint Ierse King of Clubs Hoffesstraat woensdag in teken Straatspeeldag Holtens Nieuwsblad Rit met Jan Willem Plekkenpol Jubilerend koetsen A echtpaar Oplichting Te hard Controle Gastouders gezocht Spetterend Beusebergs Feest Dinsdag 30 mei 2006 - Nummer 22 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Voor de 25ste keer houden de Bergrijders de Holter- bergrit. Op zondag 11 juni vertrekken de koetsen om 10.00 uur en maken onder meer een tussenstop op Kalf- stermansweide. Hier wordt ook een optre den gegeven door de Stroat Keerls uit Lut- tenberg. De tocht begint dit jaar vanaf de Borkeld en gaat richting Rijssen. Daarna weer terug naar de Bor keld voor een sherry stop, om 11.15 uur bij de familie Meuleman. Daarna gaat de rit via de Beuseberg naar Kalf- stermansweide. Hier wordt een middagstop gehouden van 12.30 tot 14.00 uur. Het mannen koor de Stroat Keerls geven dan een optreden. Het défilé door het dorp is om 14.15 uur. Eerst in stap en daarna in draf, waarbij van elke aan spanning commentaar wordt gegeven. HOLTEN - Een 57-ja- rige vrouw uit Holten en haar dochter van 22 zijn in 2005 in zee ge gaan met een Ameri kaans bureau dat be middeld in het afslan-, ken van lichaamsge wicht, genaamd Salu- gen. Zij deden maan dag 22 mei aangifte van oplichting. De behandelingsmetho de was zeer uniek: men stuurde wattenstokjes op, men moest wang- slijm bij zichzelf opne men en dat opsturen. Aan de hand daarvan werd via DNA vastge steld hoe je het best af kon vallen en werden daartoe speciale tablet ten toegestuurd. Om het af te kunnen handelen, moest er wel eerst be taald worden en dat ging via het opgeven van een creditcard. Er werd in totaal vijf maal 589,67 euro van hun rekening geschre ven en men kreeg een busje met gewone vita- minetabietten. Via via heeft men gehoord dat er op grote schaal op de ze wijze mensen zijn op gelicht en het telefoon nummer dat men kon bellen in Den Haag wordt al drie weken niet meer opgenomen. HOLTEN - Jan Willem Plekkenpol is eerste gewor den bij de King of Clubs, een belangrijke viswed strijd in Ierland. Hij won hiermee een auto. "Met Nederlandse viswed strijden kun je een ticket naar Ierland winnen, zodat je het jaar erop mee kunt doen aan de King of Clubs", vertelt Jan Willem. "Een grote vierdaag se viswedstrijd in het westen van Ierland". Hij doet al jaren mee aan grote viswedstrijden en het lukte hem vorig jaar een ticket te bemachtigen. "De eerste dag werd ik vierde en de andere drie dagen eer ste", geeft Jan Willem aan. "Je mag een dag laten verval len, zodat ik in totaal drie punten overhield". Wie in to taal de minste punten ver dient, is winnaar. De laatste dag was nog zeer spannend en het hing erom of de Holtenaar wel met de auto naar huis zou gaan. "Er wa ren nog vijftien deelnemers met drie punten. Nummer twee had uiteindelijk maar 70 gram minder dan mij gevan gen! Jan Willem was al een week voor de wedstrijd in Noord-lerland aangekomen om daar mee te doen aan een vrije vijfdaagse viswedstrijd. Hier werd hij negende. Daarna reisde hij door naar de westkust van Ierland voor Herman Scholten werd 78ste tijdens de King of Clubs. Jan Willem Plekkenpol eerste en won daarmee een auto. (Foto: Jan Houwers) de King of Clubs. "We had den erg slecht weer en wer den met een trekker naar de waterkant gebracht", vertelt hij. "We visten van 11.00 tot 16.00 uur bij verschillende meren. Aan het eind van de dag werd het totaalgewicht van de gevangen vis geno teerd. Vooral voorn en bra sem". Thuisgekomen, bleek zijn hele huis versierd te zijn. En kon hij met de familie een feestje gaan bouwen. HOLTEN - Het was zondag 28 mei zestig jaar geleden dat de heer en mevrouw Rei- link-Braakman zijn getrouwd. Burgemees ter Koelewijn bezocht het jubilerend paar af gelopen maandag 29 mei. Het echtpaar heeft twee zonen, beide getrouwd. Er zijn vijf kleinkinde ren en een achterklein kind. Beide echtelieden genie ten, gezien de leeftijd, nog een goede gezond heid. Meneer is altijd land bouwer geweest en dat was tevens ook zijn gro te hobby. HOLTEN - Een 32-ja- rige man uit Duitsland reed dinsdag 23 mei om 20.30 uur 114 kilo meter per uur op de Raalterweg in Holten. Wegens zijn woonadres in Duitsland werd er contact opgenomen met justitie. Het boetebedrag werd vastgesteld op 180 euro, dat ter plaatse moest worden betaald. HOLTEN - Er vond woensdagmorgen 24 mei een controle plaats op de Al in Holten in verband met het in- haalverbod van vrachtauto's. Er werd zesmaal een proces-verbaal opge maakt. HOLTEN - Net als de drie voorgaande jaren houdt kinderdagverblijf Kakelbont dit jaar weer de landelijke straatspeel dag. De Hoffesstraat wordt woensdag 31 mei vanaf 14.00 tot 16.00 uur voor verkeer afgesloten en kin deren kunnen zonder hin der van auto's op straat spe len. Wat valt er zoal te beleven voor ze: een springkussen, blik gooien, schminken, een echte auto verven, stoepkrijten, waterballon nen gooien, en natuurlijk wat lekkers te drinken en te eten. Om 14.00 uur komt de brandweer langs met één van hun dienstwagen zodat de kinderen daarin een kijkje kunnen nemen. Een keer per jaar dus dolle pret voor de kinderen. Ge woon op straat. Zonder op te hoeven letten of er een auto langs scheurt. Als lezer van het Geef dat ook eens Holtens Nieuwsblad wordt aan een ander door! u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u BON daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Parker-Jotter ballpoint Inzenden aan: als u ons Holtens Nieuwsblad een nieuwe Postbus 692, abonnee 7500 AR Enschede opgeeft! t.a.v. Service-afdeling D 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Dhr./mevr. Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597350 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijsfc 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1