Darter Robin Koning Holten F3 Kampioen Holtens kampioen Inschrijven voor run-bike-run Clinic W Holten Allard van Bruggen Honger in Bedanda Reisje soos Opbrengst collecte Zwerftocht Holterberg rfÉUKW»f Dinsdag 30 mei 2006 HOLTEN - Gerhard Voordes en Paul Ak kerman zijn net te rug uit Bedanda waar ze samen met de dorpelingen wa terreservoirs hebben gebouwd. Er zijn ne gen nieuwe reser voirs in aanbouw'. Deze moeten half ju ni klaar zijn, want de regentijd begint in mei en in juni stijgt het grondwater. De Holtense aanne mer Gerhard Voordes heeft goed samenge werkt met zijn collega bouwvakker uit Gui nee Bissau. Volgens Gerhard is de Afri kaan een goed vak man. Hij heeft een groep leerlingen om zich heen zodat meer mensen leren hoe ze waterreservoirs kun nen bouwen. "We hebben vrucht baar samengewerkt, maar we werden ook geconfronteerd met honger", geeft Paul aan. "We logeren daar in mijn lemen huis middenin het dorp en we zagen dat de men sen te kort hadden Wel kregen we zelf genoeg te eten. Maar de rijst is op terwijl de volgende oogst pas in november is. De oogst van 2005 was mislukt door onvoldoende re genval De dorpelin gen ontbijten niet meer en binnenkort eten ze maar één keer per dag. Sommige keukens zijn al dicht. De rijstpellers staan stil. Er worden reepjes mango gedroogd zo dat ze daar straks op kunnen kauwen, 's Nachts worden gewas sen van de velden ge stolen". Stichting Vrienden Holten Bedanda en de Bedanda reizigers, zijn met een hulpactie bezig door het rijstma- gazijn van het dorp van reserverijst te voorzien. Een zak gepelde rijst van 50 kilo kost 20 euro. Van één zak rijst kunnen vier personen één maand leven. Paul: "Wij hebben de ze week al 1000 euro overgemaakt via de Nederlandse consul naar onze vrienden in Bedanda. Goed voor vijftig zakken rijst of een maand eten voor tweehonderd mensen. We willen over twee weken weer 1000 euro overmaken. Intussen blijf ik wekelijks in contact met Bicosse, via zijn mobieltje. De hele streek heeft rijst- tekort. Een regerings missie gaat onderzoek doen. Wie Bedanda wil steu nen, kan een bijdrage overmaken. Voor een rijstzak is dat 20 euro. Stichting Vrienden Holten Bedanda bank nummer 340778792. Voor meer informatie kan men bellen: 0548- 366558. 13 HOLTEN - Met een nieuwe bus van Gebo- toers en chauffeur Luit Kamper, vertrokken de leden van Bejaar densociëteit Holten dinsdag 23 mei rich ting de Veluwe. Via Zwolle kwamen de reizigers aan bij het Bakkerijmuseum in Hat- tum. Hier stond de kof fie met gebak al klaar. Er werd uitgelegd hoe het oude ambacht van brood bakken is ont staan. Het bleek hard werken te zijn. Het moest allemaal met de hand gebeuren en de ovens werden gestookt met takkenbossen. In Harderwijk werd ge geten. Daarna werd de reis vervolgd met een mooie rondrit door de Veluwe langs onder meer kasteel Staverden. Voor een theestop werd Hoenderloo aangedaan. HOLTEN - Dankzij de grote inzet van de col lectanten heeft het Ast ma Fonds 3200,55 euro opgehaald. Door deze steun kan het Astma Fonds mensen helpen met astma en COPD. Met de op brengst wordt geïnves teerd in wetenschappe lijk onderzoek. D1JKERHOEK - Darter Robin Koning werd afge lopen vrijdag is bij res taurant 't Bonte Paard in Dijkerhoek Holtens Kampioen geworden. HOLTEN - Het Nationaal Park de Sallandse Heuvel rug houdt een avontuurlij ke zwerftocht langs de mooiste plekjes van het ge bied. Deze tocht wordt be geleid door de gastheer van het nationaal park en is ge pland op vrijdag 16 juni. Een hele dag zwerven over bergen en door dalen, onder begeleiding van een ervaren boswachter. Hij zal de mooi ste plekjes laten zien en alles vertellen over de grote varia tie van de flora en fauna die u onderweg tegenkomt. Er kunnen maximaal vijftien personen deelnemen. Aange zien er een flinke afstand af gelegd wordt (20-25 kilome ter), is een goede conditie noodzakelijk. Er wordt gestart om 7.00 uur, zodat u getuige bent van de ontwakende natuur. Er zal onderweg voldoende gele genheid zijn om stil te staan bij de unieke plekjes en vra gen te stellen aan de gast heer. Rond 17.00 uur wordt de zwerftocht afgesloten. Het start- en eindpunt van de zwerftocht is bij het bezoe kerscentrum Sallandse Heu velrug van Staatsbosbeheer, Grotestraat 281 in Nijverdal. De kosten voor deze begelei de zwerftocht zijn 7,50 euro per persoon. Voor de lunch wordt gezorgd. Opgave is noodzakelijk. Dat kan bij het secretariaat van het nationaal park via e-mail: info@natuurmilieu.nl of te lefonisch: 038-4250960. Kijk ook eens op www.sal- landseheuvelrug.nl In de finale won Robin met 4-1 (in sets) van Jan Deijk. In de kleine finale (om de derde/ vierde plaats) was Hinke Moleman met 3-1 (in sets) te sterk voor Jan Tutert. Onder grote publieke be langstelling werden deze finalewedstrijden in de winnaarronde gehouden. De finalewedstrijden van de verliezerronde werden afgelopen woensdag ge houden bij Bar 't Mossink. Daar werd Gijs Veneklaas winnaar, door met 6-4 te winnen van Rik Paalman. In de kleine finale was Andre Weigraven net iets te sterk voor Nick Meester. De beste dame van het toernooi werd Ursulien Weigraven. De hoogste fi nish was voor Marco van Menum (156, 3x20, 3x20 en 2x18). Uitslag HK-Dar- ten 2006 Winnaarronde: eerste prijs: Ronin Koning; tweede prijs: Jan Deijk; derde prijs: Hinke Mole man; vierde prijs; Jan Tu tert; verliezerronde: eerste prijs: Gijs Veneklaas; tweede prijs: Rik Paalman; derde prijs: Andre Weigra ven; vierde prijs; Nick Meester; divers: hoogste finish; Marco van Menum; 156 3x20 3x20 2x18; beste Alle winnaars van het darten om het Holtens Kampioen schap op een rij. (Marco van Menum, Rik Paalman en André Weigraven ontbreken.) dame: Urselien Weigraven. Voor meer info en foto's kijk op www.freewebs. com/hkdarten HOLTEN - Het Allard van Bruggen Toernooi werd afgelopen zaterdag op Meermanskamp voor de 29e keer gehouden. Dit toernooi, vanaf 1973 vernoemd naar de plotse ling overleden pupillenlei- der en vriend van de aller jongste voetballertjes Allard van Bruggen. In totaal na men 47 teams van elf clubs deel aan dit toernooi. Naast de wedstrijden werd er ook vol overgaaf gestreden om een grote beker die het spe lertje kon winnen door het snelste een parcours af te leggen. De winnaars van het toer nooi waren in de: F1-Poule: Blauw-Wit Fl; El-Poule: AG OVV El; Dl-Poule: Oranje Nassau D2; F2-Pou- le: Holten F2: E2-Poule: AG OVV E2; D2-Pouie: Witkampers D2; F3-Poule: ABS F3; E3-Poule: AGOVV E3; D3-Poule: Oranje Nassau D6; F4-Pou- le: De Zweef F5; E4-Poule: AGOVV E4; F5-Poule: Hol ten F5. HOLTEN - Op sportpark Meermanskamp zijn de voetballers van Holten F3 kampioen geworden. Het zat zal een tijdje in de lucht maar aan het eind van de competitie werd het door wat ongelukkig puntenverlies toch nog spannend. De op dracht: "gewoon"winnen en dat deden de jongens dan ook. ze wonnen met 5-0 van ASC62 uit Dalfsen. Basisscholieren kunnen de dag voor de triatlon meedoen aan de run-bike-run. Start en finish zijn op Smidsbelt. HOLTEN - Vast onderdeel van het triatlonweekend is de scholieren run-bike-run om het Holtens kampioen schap. Leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 van de Holtense basisscholen kun nen deelnemen. De wedstrijd bestaat uit een rondje lopen (zo'n 1 kilome ter), gevolgd door 4 kilome ter fietsen en vervolgens weer een rondje lopen. Start en finish zijn op Smidsbelt, compleet ingericht als triat lonarena met tribunes, waar zaterdag 15 juli alle duizend deelnemers aan de triatlon ook zullen finishen. De eerste groep gaat vrijdag 14 juli om 20.00 uur van start. De overige groepen volgen na het finishen van de voorgaande groep. Meedoen kost 2 euro. Fiets- helm is verplicht en iedere deelnemer krijgt een mooie herinnering. Aanmelden kan voor het eerst via de website: www.triathlonholten.nl. Maar ook door het invullen van een formulier, informatie bij Joke N ij land. 0548-361462. prachtige opstelling van de clinic met opblaasbare boar dings te zien verrijzen op het hoofdveld aan de Valkenweg. Gelijk aansluitend aan het Allard van Bruggentoernooi werd er gestart met de clinic om 14.30 uur met de E-pu- pillen, later volgenden ook de D-pupillen. Ondanks de vermoeidheid van de drie wedstrijden, werd er met en thousiasme deel genomen aan de clinic HOLTEN - FC Zwolle hield afgelopen zaterdag op Meermanskamp een clinic voor de D- en E- Pupillen van VV Holten. Deze clinic werd door Marco Roelof- sen en Jelle Jaap van Hoff verzorgd op uitnodiging van de Supportersvereni ging der Roodzwarten in het kader van het 40-jarig bestaan. Het was imposant om de

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 13