Heropening van Sallandshoeve Opbrengst eieractie naar Doe een Wens Ongeval Dorpskerk bekijken Braderie en rommelmarkt Kermis naar Smidsbeit Site HHV Blind date in bieb Met rolstoel op stap Klassiekerrit motoren Vrijwilligers nodig in regio Digitale plattegrond I Dinsdag 16 mei 2006 HOLTEN - In de maanden juni, juli en augustus wordt op de vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur de Dorpskerk opengesteld voor publiek. Belangstellenden kun nen het gebouw bezich tigen. Er is iemand aan wezig die wat van het gebouw en van de Her vormde Gemeente kan vertellen. Een interessant boekje met informatie over de geschiedenis van het kerkgebouw en van het mooie Naberorgel is sa mengesteld. Dit boekje en ook enke le andere boekjes kan men kopen. Tevens zijn er foto's van zowel het gebouw als van het orgel te koop. HOLTEN - De zomer- braderieën in het cen trum van Holten, wor den uitgebreid met een kinderrommclmarkt. De braderieën staan ge pland op de donderdag 3 en 17 augustus. (Vervolg voorpagina) HOLTEN - De Dorps straat wordt vanaf dinsdag 25 juli om 18.00 uur gedeeltelijk afgesloten en zal zon dag 30 juli weer vrij worden gegeven. Om voor auto's en vrachtwagens een toe gang te creëren, worden de paaltjes die Kalfster- mansweide afscheiden van het parkeerterrein van Albert Heijn, weg gehaald. Zij kunnen dan een weg vinden langs de oude begraafplaats of langs Bierlokal am Bahnhof, wanneer het huis van de familie Haan tegen die tijd is afgebroken. Het gaat hierbij duide lijk om een testjaar. Na afloop gaat HHV bekij ken hoe de verplaatsing is bevallen en waar eventuele knelpunten zitten die verbeterd zou den kunnen worden. HOLTEN - De Holten- se Handelsvereniging is bezig met een eigen website. Deze moet niet alleen interessant zijn voor de eigen leden, die er bij voorbeeld de notulen van vergaderingen af kunnen halen, maar ook voor toeristen. Zo kunnen er foto's op komen van onder meer de kerstfair. Het moet een promotie van Holten gaan worden. Verder kunnen markt kooplui zich via de site aanmelden voor onder meer een plaatsje op de braderieën en kerstfair. HOLTEN - In de biblio theek worden de bezoekers van 22 mei tot 4 september uitgenodigd zich te wagen aan een blind date. Men kan zich deze zomer storten op een blind date, een afspraakje zonder dat mén weet met wie. In bibliotheek termen betekent dat: een tas met materialen lenen zonder dat men precies weet welke materialen dat zijn. Wel wil de bibliotheek verklappen dat er twee leesboeken, een informatief boek en een dvd in de tas zitten. De kans is groot dat de lener met mate rialen naar huis gaat die men anders niet zo snel zou kie zen. Wie weet bevalt dat heel goed. De biind-datetas kan men gratis drie weken lenen als extraatje bovenop het ge wone aantal boeken. iwi—mmmwuiwiim HOLTEN - Woonzorgcen trum Diessenplas houdt donderdag 8 juni van 10.00 tot 14.00 uur een speciale tocht voor alle Holtenaren die aangewezen zijn op een rolstoel. Samen met een be geleider maken zij een mooie tocht. De route loopt door Holten, maar ook door natuurgebied rondom het dorp. Alle be langstellenden kunnen zich voor 29 mei opgeven bij de receptie van Diessenplas. De kosten zijn 10 euro per deel nemer. Begeleiders kunnen gratis mee. NIEUW-HEETEN - Na een fikse renovatie, ligt vakan tiepark De Sallandshoeve er weer uitnodigend bij. Klaar om de gasten te ont vangen; niet alleen de men sen die hier hun vakantie doorbrengen maar ook passanten die er een gezel lige stop w illen maken of er een feestje willen houden. Sinds januari zijn Monique en Evert Mol eigenaren van het horeca- en recreatiege deelte van de Sallandshoe ve. De bij het park behoren de vakantiewoningen wer den bijna allemaal verkocht aan particulieren maar de verhuur daarvan gaat wel via de familie Mol. Het ho- reca-en recratie-gedeelte kreeg een flinke opknap beurt: allereerst werden de restaurants en de keuken DIJKERHOEK - De eier actie van basisschool Dij- kerhoek heeft maar liefst 500 euro opgeleverd. Betty ter Riet en Antoinette de Jong van Doe Een Wens Stichting kregen de cheque afgelopen donderdag over handigd van Merel Hartge- rink en Kristn Lodder. Daarna lieten de kinderen op het schoolplein ballon nen los met daaraan een ei gen wens. De vinder wordt gevraagd het kaartje terug te sturen en er ook een wens op te schrijven. "We houden met Pasen altijd een eieractie", geeft Jan-Vic- tor Dorlas van basisschool Dijkerhoek aan. "Elk jaar kiezen we voor een ander goed doel. En deze keer is dat Doe Een Wens". Er wer den maar liefst vijfduizend eieren verkocht, wat een be drag van 500 euro opleverde. Merel Hartgerink maakte er een mooie cheque bij. "Doe Een Wens vervult de liefste wens van een kind in de leeftijd van 3 tot en met 18 jaar, die een levensbedrei gende ziekte heeft", geeft Betty ter Riet aan. "Kinderen die redelijkerwijs het twin tigste jaar niet halen". De wensen kunnen zo gek niet zijn; de vrijwilligers van de stichting proberen er alles aan te doen om deze uit te la ten komen. "Een dag prinses De kinderen van de basisschool Dijkerhoek lieten ballonnen los met daaraan een eigen wens. (Foto: Harry Broeze) zijn of een dag miljonair. Thee drinken met de konin gin, bijvoorbeeld. Allemaal wensen die we uit hebben la ten komen. De fantasie van het kind is de begrenzing van de wens", vertelt Betty. "En dat met alle toeters en bellen, zoals met een limousine en onder politiebegeleiding. De kinderen vinden het echt fan tastisch. Onvergetelijk. Het gaat erom dat ze een dag lol en plezier hebben. Dat ze een dag kunnen vergeten dat ze erg ziek zijn". Betty is erg blij met de gift van de basisschool. "We krij gen geen subsidie en moeten het dus puur hebben van de giften en donateurs". Sinds kort hoort Oad Reizen ook bij de laatste. "Het is fantastisch dat kinde ren dit voor andere kinderen hebben gedaan". aangepakt; het zwembad en de bowlingbanen werden onderhanden genomen en vooral het buitengebeuren onderging een ware meta morfose. Evert: "We zijn nu aan het afronden met de verbou wing en aanstaande zaterdag om twee uur 's middags is de officiële opening met aan sluitend open huis waarbij iedereen welkom is." HOLTEN - Motor- en Automobielclub de Holterberg houdt zon- dag 21 mei een Y'oor- jaarsklassiekerrit, een toertocht voor veter aan- en klassieke mo toren. De rit heeft een lengte van ongeveer 100 kilo meter en wordt gereden met voorrijders. Uiter aard zijn er ook routebe schrijvingen aanwezig. Vanaf 10.00 uur zullen de motoren voor bezich tiging worden opgesteld bij clubgebouw 't Stuur- huus aan de Beuseber- gerweg 37. Gestart wordt om 11.00 uur en het inschrijfgeld be draagt 5 euro. Voor in formatie: telefoon 0548- 361298 of 0548- 362528. HOLTEN - Een 53-ja- rige man uit Fleringen raakte woensdagmid dag 10 mei om 12.50 uur gewond toen hij op de rotonde op de Mar- keloseweg door een au to werd aangereden. De bestuurder van de auto, een 27-jarige man uit Zutphen, reed de ro tonde op en had de wiel renner, die hem van links op de rotonde na derde, over het hoofd gezien. De fietser werd met nog onbekend letsel per ambulance naar het ziekenhuis overge bracht. HOLTEN - Doe Een Wens Stichting is in deze regio nog naarstig op zoek naar vrijwilligers. Betty ter Riet: "We zoeken enthousiaste mensen die vijf uur in de week mee willen helpen". Voor meer informa tie: www.doeeenwens.nl HOLTEN - Een herdruk van de VVV-plattegrond van de Holterberg is van de baan. Bungalowpark Landal Twenhaarsveld heeft net nieuwe kaarten laten drukken en wil wel een deel hiervan bij de VVV neerleggen. Volgens de Holtense Handelsvereni ging (HHV) is digitaal de toekomst, en wordt geke ken naar het Abel-project. Dit project, genoemd naar de wereldreiziger Abel Tasman, bestaat uit een digitale kaart met veel gegevens over be zienswaardigheden. En dit allemaal in een handcompu tertje. Het project loopt nu alleen in Twente, maar HHV hoopt dat Holten een pilot- project kan gaan worden voor Salland. Toeristen kun nen het apparaatje huren en zelf een route bepalen. Met behulp van ingebouwde gps- navigatie, wordt de gebruiker langs bezienswaardigheden geleid. Daar aangekomen, geeft het apparaat interessan te informatie over die plek. Vader Evert en zoon Sander zijn er klaar voor. Zaterdag is de heropening van de Sal landshoeve met aansluitend een open huis. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5