André Doornink start eigen verkeersschool Platenmaatschappij voor band Goed Goan Sportdag nieuwe stijl Training met rollator Tennis Enterrun Motorrijder onderuit Avond4daagse Dinsdag 16 mei 2006 19 WIERDEN - De jaar lijkse sportdag voor de leerlingen van de groe pen 7 en 8 van de Wier- dense basisscholen wordt donderdag 18 mei gehouden. De sportdag is dit jaar in een nieuw jasje gego ten. Het geheel zal plaatsvinden in twee dagdelen. Tijdens het ene dagdeel zijn de leerlingen actief in sportcentrum De Stouwe, waar zij zich mogen onderscheiden bij drie sportonderdelen. Een skeelerwedstrijd met als thema De Frie- sche Elfsteden; Een spe- lenkermis met een rol stoelestafette, een gewo ne estafette, handdoek volleybal, uni-hockey, tjoekbal en Bewegen Op Muziek; Een attractiehal met drie enorme op- biaasspeeltoestellen. Het andere dagdeel be staat uit buitenactivitei ten op sportpark 't Lage- veld. WIERDEN - Thuis zorg Noord West Twen te geeft vrijdag 2 juni van 10.00 tot 11.30 uur in de recreatiezaal van 't Wedervoort in Wier den een bijeenkomst over Veilig op pad met de rollator; gebruik en onderhoud. De bijeenkomst wordt gegeven door een fysio therapeut van De Kop pel met wie Thuiszorg Noord West Twente on langs is gefuseerd. Er wordt onder begelei ding geoefend met on der meer het nemen van obstakels zoals een stoep of een helling en met het opstaan vanuit een stoel. Ook worden rollators opnieuw afge steld en gecontroleerd op gebreken. Geïnteresseerden kun nen zich op werkdagen aanmelden bij Thuiszorg Noord West Twente, te lefoonnummer 0900- 0678 (lokaal tarief). Dit kan ook via de website www.tnwt.nl. WIERDEN - Tennis- liefhebbers kunnen van maandag 26 juni tot en met zondag 2 ju li meedoen aan het 80+-toernooi. De wedstrijden zijn be stemd voor dames-, he ren- en mixdubbels in de categorieën zes, zeven cn acht. Deze dubbels moeten op 31 december 2006 samen de leeftijd van 80 jaar hebben be reikt. Belangstellenden kun nen een inschrijfkaart aanvragen bij C. Mars man, Primulastraat 27, 7641 VP in Wierden. Al le inschrijvingen kunnen lot 25 mei worden opge stuurd. Het inschrijffor mulier is ook verkrijg baar via www.wtcbeu- kersweide.nl. HOLTEN - André Door nink aan de Churchil- lstraat 155 is gestart met zijn eigen Verkeersschool Doornink. Naast autorijles sen kan men bij André ook terecht voor motorrijlessen en bromfietscertificaat. André was al enkele jaren 'besmet' met het motorvirus. Toen hij zelf zijn rijbewijs haalde, was het hek van de dam. "Mijn motorinstructeur had me wel gevraagd of rij-in- structeur niet wat voor mij was. Ze zaten namelijk te springen om goede instruc teurs". Doornink werd vervolgens opgeleid bij Jongepier in Soesterberg, een zeer geren ommeerd opleidinginstituut. De opleiding ging hem pri ma af. Hij bleek goed les te kunnen geven, geduldig ge noeg te zijn. Thuis aan de Churchillstraat heeft hij zijn garage ver bouwd en ingericht als theo rielokaal. André: "Ik ga ge bruik maken van het nieuw ste interactieve lesmateriaal. Geen statische beelden, maar je ziet bijvoorbeeld de perso nenauto, fietser en wande laar echt bewegen. Elke denkbare situatie kun je laten zien. Door de animaties geeft dat een veel duidelijker beeld dan een stilstaande dia". André geeft dus auto-, mo tor- en theorieles, ook voor HOLTEN - Holtenaar Jerry Hutten is ondertussen al weer vijf jaar drummer van de dialectband Goed Goan. Deze band heeft de studio in Beemte, bij Apeldoorn en treedt landelijk op. Goed Goan stond zelfs al in het voorprogramma van Nor maal en is nu gevraagd voor de slotconcerten van Row- wen Hèze in America. "We hebben vorig jaar nog een live-cd in Beemte opge nomen", vertelt Jerry. "Op 48 sporen, waarvan al twaalf spo ren bedoeld waren voor de drums". Er werden twintig nummers gespeeld. Hiervan kwamen uiteindelijk vijftien op de cd terecht. Jerry: "Als muzikant wil je de opnamen zo perfect mogelijk hebben. Ook al hoort het publiek het niet, toch val je dan vaak nog over kleine foutjes". Uiteinde lijk werd de knoop doorge hakt en kwam een goede live- cd in de winkels te liggen. "We hebben sinds kort een platenmaatschappij, Silverco- ast, die het voor ons regelt", geeft Jerry aan. "Hierdoor wordt het album landelijk uit gebracht en zelfs gepromoot bij de landelijke radiostations zoals bij het programma van Giel Beelen". Goed Goan komt overigens zelfs veelvul dig voorbij op TV Oranje, een televisieprogramma met lou- het bromfietscertificaat. Maar ook voor opfris- en bij scholingscursussen kan men bij de nieuwe verkeersschool terecht. "Bijvoorbeeld hoe je stapvoets op de motor moet rijden, maar ook voor het op krikken van je rijstijl". Mensen die motorles willen gaan volgen, hoeven zelf geen motorkleding mee te nemen. Verkeersschool Doornink heeft beschermen- ter Nederlandstalige muziek. Jerry: "We werden vorig jaar gevraagd om een kerstgroet in te spreken. Ook vroegen ze of we geen videoclip hadden". Deze bleek de band niet te hebben, maar was wel snel ge maakt. "We hebben stukjes uit live-opnamen geknipt en ver der andere delen opgenomen, gemonteerd en de muziek er achter gezet". Het resultaat mag er wezen en komt veel vuldig voorbij op tv-zender. de kleding en helmen. Bij zonder is ook zijn manier van lesgeven: "Ik volg de leerling op de motor en niet in de auto. Dan heb je beter het gevoel wat de leerling ook voelt op de weg en in de bocht". Belangstellenden kunnen zichzelf opgeven voor een cursus, maar het is ook mo gelijk een les cadeau te doen. Verkeersschool Doornink Ook staat de band deze maand in het muzikantentijdschrift Music Maker, met een inter view over hun platenmaat schappij. Dat de band popu lair is, blijkt wel uit opmerkin gen van het management van Normaal. "We zouden als voorprogramma teveel pu bliek trekken. Of het jaloezie is, weet ik niet. Maar we wil len beslist geen concurrent van Normaal zijn. We hebben onze eigen muziek en probe- verkoopt cadeaubonnen voor een rij- of theorieles of een tegemoetkoming daarin. Deze bonnen zijn er al vanaf 10 euro. Voor meer informatie: Ver keersschool Doornink, Chur chillstraat 155, telefoon 0548-367171, info@ver- keersschooidoornink.nl of www.verkeersschooldoör- nink.nl ren onze eigen sound te creë ren. We halen de kracht uit meerstemmig zingen tijdens live-optredens. We blijven een rockband voor jong en oud. Dus niet alleen gestamp". De band bestaat uit vijf man. Naast Jerry Hutten op drums, zanger Peter Visser, gitarist Martin Hoek, basgitarist Ro nald Klein Bramel en solo slaggitarist Gerwin Beuving. Voor meer informatie: www.goedgoan.nl. ENTER - De Enterrun is een evenement waar in gehandicapte jonge ren mee mogen rijden in het zijspan van een motor. Daarvoor ko men op zaterdag 20 mei 35 motorrijders met hun zijspanmotor naar 't Kluphoes van de EMC in Enter. Er wordt 's ochtends door e Twente gereden, 's Middags wordt een bezoek gebracht aan St. Isidorushoeve waar mo torclub HAMC een spet terend programma heeft. Muziekvereniging Irene heeft bij terugkeer om een muzikale verras sing. RIJSSEN - Een 48-ja- rige motorrijder uit Wierden raakte don derdagavond 11 mei op de Markeloseweg in Rijssen gewond. Hij reed als vijfde be stuurder in een rij van zes. Voor hem reden drie auto's en twee motoren. De eerste auto sloeg ter hoogte van de Singel- weg abrupt linksaf. De twee automobilisten en motorrijder die voor hem reden, remden en kwamen tot stilstand. De motorrijder schrok hier van. Hij trok te hard aan zijn voorrem en kwam ten val. ENTER - De 61e editie van de avondvierdaagse in En ter staat op de agenda van dinsdag 16 tot en met vrij dag 19 mei. De mooiste ge bieden in Enter en omstre ken worden door de wan delaars bezocht. Net als voorgaande jaren kan men kiezen uit een route van 5 of 10 kilometer. Dit geldt voor de eerste drie avonden. De laatste avond moet dan nog respectievelijk 7,5 en 15 kilometer worden gelopen. De eerste drie dagen ver trekken de wandelaars om 18.30 uur bij sporthal De Zomp. Ook op de laatste avond vertrekken de deelne mers van de 7,5 kilometer op die tijd, alleen de 15 kilo meter begint om 17.30 uur aan de tocht. Het speeltuin- tje aan de Marijkelaan zal ook dit jaar het eindpunt zijn. vanwaar het onder mu ziekbegeleiding via Marij kelaan, Rijssenseweg, Het Reggedal, Bornerbroekse- weg naar de sporthal zal lo pen. Deelnemers kunnen zich woensdag 10 mei van 18.30 tot 19.30 uur inschrijven bij sporthal De Zomp. In verband met de drukte tij dens de eerste avond willen wij verzoeken om zoveel mogelijk deze avond al in te schrijven. Wanneer er van deze gelegenheid gebruik wordt gemaakt bedragen de inschrijfkosten 3,50 euro per persoon. De kosten tijdens de vierdaagse bedraagt 4,00 euro per persoon. Het is ook mogelijk om 1 avond mee te lopen. De kosten voor deze avond bedragen 1,50 euro. Holtenaar Jerry Hutten: 'Als muzikant wil je de opnamen zo perfect mogelijk hebben'. (Foto: Sander Scheperman) André Doornink tussen zijn leswagen en -motoren. Hij is gestart met Verkeersschool Doornink. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 19