Iedereen kan omgaan met AED-defibrillator 'Geweldig om aan deze sportdag mee te doen' Goed optreden majorettegroep Marathon gospel Collectanten gezocht Snuffelmarkt afgelast Dronken achter stuur Ter Harmsel overleden - Dinsdag 16 mei 2006 ENTER - De Evangeli satie Commissie Enter (ECE) houdt donder dag 25 mei, Hemel vaartsdag, een gospel- marathon op het Dorpsplein in Enter. Vanaf 11.00 tot 15.30 uur zijn er doorlopend optredens van verschil lende gospelkoren en - bands. Naast muziek zijn er ook andere activiteiten rond het plein zoals ver schillende spelletjes, schminken en stands van verschillende in stanties. De lokale afde ling van Amnesty Inter national en Unicef zijn tevens aanwezig. Even als voorgaande jaren zijn dauwtrappers en an dere belangstellende van harte welkom. De toe gang is gratis. Tijdens de marathon tre den de volgende koren en bands op: Paintbox, Bruz en Gospel Unlimi ted. Gospels zijn populaire, geestelijke liederen. Bij evangelisatie wordt veel gebruik gemaakt van gospels omdat het een aantrekkelijke manier is de boodschap van het geloof in Jezus Christus over te dragen. De rode draad door alle optre dens heen blijft dan ook het goede nieuws van het evangelie. RUSSEN - De ANGO is op zoek naar collec tanten voor de collecte Handicap.nl. De collec te zal plaatsvinden van 5 tot en met 10 juni. Ook wil de ANGO graag mensen aantrek ken die de collectes in Rijssen-Holten willen gaan organiseren. Zij worden daarbij onder steund door de regio coördinator. De Algemene Neder landse .Gehandicapten Organisatie zet zich in voor mensen met een (beperkte) handicap en chronisch zieken. Uit de collecte van Handicap.nl worden aanvullende voorzienin gen betaald die niet uit getrokken kunnen wor den uit de reguliere mid delen. Daarnaast geeft de ANGO gratis belas tingadviezen en juridi sche bijstand voor ruim 17.500 leden. Ook door derden, dus bijvoorbeeld de EHBO of de scouting, mag worden gecollecteerd. In dit geval mag 25 procent van de opbrengst wor den besteed aan een ge- handicaptendoel, dus bijvoorbeeld de aanleg van een invalidentoilet of het rolstoeltoeganke lijk maken van een club huis. Voor informatie kan men terecht bij: Anneke Hoppen, telefoon 0546- 613057 of Wilma Mug- Hembrecht, telefoon 0547-38 45 05, mobiel: 06-36051955. HOLTEN/ RIJSSEN - EHBO Holten heeft een enquête gehouden onder de Holtenaren en daaruit bleek niemand echt op de hoogte te zijn van de wer king en de vindplaats van de automatische externe defibrillator (AED). Een apparaat dat stroomstoten geeft aan het hart, en daarmee levens kan red den. Op zes plekken in Holten: Rabobank, brandweer, ser viceflat De Molenbelt, Het Bonte Paard, De Liezen- boerderij en sporthal 't Mossink hangt zo'n appa raat. In Rijssen: Brasserie de Beyaardier, winkelcen trum De Hoge Wal, Zuider- kerk, Apotheek De Kroon- nweide, sporthal De Regge- hal, sporthal De Stroekeld, brandweerkazerne. Parkge bouw, USA Sportaccommo datie en Van Buuren Bouw materialen. "Het idee komt uit Amerika en is officieel voor leken bedoeld", geeft Johan Schuppert van de EHBO aan. Bij het aanzetten geeft het apparaat dan ook via een duidelijke stem aan, hoe het moet worden gebruikt. "Bij iemand waarvan het hart al stilstaat helpt de AED niet meer. Ook de ap paratuur in de ambulance krijgt het hart dan niet meer aan de gang en waarschijn lijk kunnen ze in het zieken huis ook niets meer doen", benadrukt Johan. "Maar in negen van de tien gevallen, pompt het hart nog wel, maar erg onregelmatig. Of te snel of te langzaam. Dan kan de AED juist wel hulp bieden". De gemeente heeft in Rijssen en Holten in to taal twintig van deze appa raten neergehangen, die dag en nacht bereikbaar zijn. Hierbij is strategisch te werk gegaan, zodat het maximaal vijf minuten duurt om bij de dichtstbij zijnde AED te komen. Veel eerder dan dat een ambulan ce meestal op de plek aan komt. Natuurlijk moet als eerste 112 worden gebeld, zodat er geen kostbare tijd verloren gaat voordat pro fessionele hulp arriveert. De tweede stap zou moeten zijn: een AED ophalen, ter wijl een ander ondertussen probeert te reanimeren. Daarna aanzetten en precies de aanwijzingen volgen die de stem aangeeft. "ledereen kan het apparaat bedienen, wanneer de dui delijk gesproken instructies maar worden opgevolgd", geeft Johan aan. "En het ambulancepersoneel wil het apparaat graag mee hebben, omdat het hartritme door de AED wordt geregistreerd". Wel is het mogelijk om bij de EHBO voor de bediening een cursus te volgen. Johan: "In dit soort situaties is het altijd handiger als je van te voren al weet hoe het werkt, dan datje dat ter plekke nog moet uitzoeken". Deze cur sus is een vervolg op de cur sus reanimatie. 11 WIERDEN - In ver band met de Jumelage- dagen medio juni, was het de bedoeling dat in Wierden op vrijdag 16 juni onder andere een snuffelmarkt gehou den zou worden met tal van kraampjes. Diverse verenigingen zouden zich presenteren voor zowel burgers als gasten. Maar de markt gaat niet door omdat de Wierden- se Winkeliers Vereni ging (WWV) verwacht dat er weinig animo voor zal zijn in verband met het WK-voetbal. "We denken dat er heel weinig bezoekers komen omdat het Nederlands elftal dan een wedstrijd moet spelen en Velen dus voor de buis ge kluisterd zitten. Dat geldt ook voor leden van de zanggroepen en dergelijke die aan de ene kant best invulling wil len geven aan een gezel lige dag maar eigenlijk ook graag naar het voet bal willen kijken. Het is wat dat betreft echt een onderbreking van ons programma. Ook hebben we nog geen idee wanneer de gasten uit de partnerste den arriveren en hoeveel dat er zijn. Vandaar dat we het er niet op gokken om de activiteiten door te laten gaan", aldus John Veneberg namens de WWV Turnschool Enter doet mee aan de mini-olvmpiade tijdens de jumelag (Foto: Harrv Broeze) 'dagen. WIERDEN - Veel sporten nemen deel aan de mini- olympiade tijdens de ju- melagedagen medio juni in Enter. Ook de turnschool Enter. Sinds anderhalve maand ge vestigd aan de Fleuweweg (industrieterrein) neemt hieraan graag deel. Dit re gionaal turncentrum bestaat uit selecties van Raduga En ter, GV Nijverdal, OKK Nijverdal, FC Hellendoorn en DOS Rijssen die op par ticulier initiatief vooral be zig zijn met trampoline springen en turnen op hoog niveau. Dit begint al met jonge kinderen. "We vinden het geweldig om aan deze sportdag mee te doen, na tuurlijk ook wel voor een stukje promotie. We moeten natuurlijk wel aan de weg timmeren met onze nieuwe sportschool. Het is de be doeling dat we op onze lo catie wedstrijden springen en toestelturnen (dames) or ganiseren. Hieraan nemen vijf personen per land deel", aldus Bert Hop die hoofdtrainer is samen met Edwin Hartgers. WIERDEN - De majorette- groep van muziekvereniging Harmonie Wierden heeft za terdag een succesvol optre den verzorgd in Vrooms- hoop. Tijdens het Show, Drum, Mars en Majorettefestival ge organiseerd door muziekver eniging "De Harmonie" uit Vroomshoop voerden de meisjes onder leiding van in- structrice Monique Hermüh- len en miss-majorette Laura Arents een goede show op. De jury beoordeelde het optreden met 8,15 punten. Goed voor een tweede plaats. Het ver schil met de winnaar was maar 0,05 punten. De majo rettes hebben veel geoefend om deze prestatie te bereiken. Dit jaar zullen ze nog twee RIJSSEN - Op de Verleng de Oranjestraat in Rijssen werd zondag 14 mei omst reeks 06.00 uur een 20-ja- rige man uit Enschede aangehouden voor het rij den onder invloed. Aan het bureau blies hij 1.0 promille. Aangezien het een beginnend bestuurder be trof, is zijn rijbewijs inge vorderd en een proces-ver- baal wordt ongemaakt. maal deelnemen aan een festi val: op 17 juni in Overdinkel en op 9 december in Wierden, waaraan ook de minirette- groep zal deelnemen. Tussen door zijn ze (samen met de minirettgroep) te bewonderen op Hemelvaartsdag als de he le muziekvereniging op He melvaartsdag van 6.00 uur door Wierden loopt. Op woensdag 31 mei houden de minirettes en majorettes een showavond vanaf 18.30 uur in gebouw In Harmonie speciaal voor familie, bekenden en an dere belangstellenden. Ook treden de minirettes en majo rettes op tijdens het Open luchtconcert dat door de gehe le muziekvereniging Harmo nie Wierden op 24 juni wordt gehouden op het Cultureel Po dium aan de Nijverdals- estraat. RIJSSEN - Vorige week stond in deze weekkrant een bericht over het echtpaar Gerrit en Hanna ter Harm- sel-Dommerholt, dat op 3 mei hun 65-jarig huwelijks jubileum vierden. De gezondheid van de 87-ja- rige bruidegom was toen al erg slecht. Begin vorige week ontvingen we het be richt dat de heer Ter Harm- Johan Schuppert van EHBO Holten: 'Iedereen kan het apparaat bedienen, wanneer de duidelijk gesproken instructies maar worden opgevolgd'. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 11