Veel deelnemers Bevrijdingsloop Ruimen munitie bijna afgerond Vincent Makelaars houdt open huis m Kerkenpad scholieren Koelewijn bij Anbo Optreden afgelast Stamboom Tultert Infoavond Tsjernobyl Winnaars Voetbal bij Wereldwinkel Dinsdag 9 mei 2006 HOLTEN - De Open Deurgroep in Holten, uitgaande van de drie plaatselijke kerken, houdt voor de scholie ren van groep acht maandag 22 mei een kinderkerkenpad. De kinderen gaan een kijkje nemen in de her vormde kerk, gerefor meerde kerk en de rooms-katholieke kerk in gebouw Irene. De kerken zijn dan allemaal ingericht zoals dat zon dags met de dienst ge bruikelijk is. In elke kerk zal de voor ganger iets vertellen over het interieur en de vieringen. Verder kun nen de kinderen rondkij ken. De medewerkers van de Open Deurgroep zorgen voor de begeleiding van de groepen. HOLTEN - ANBO Holten houdt donder dag 11 mei om 14.30 uur in dorpshuis De Boschkamp om 14.30 uur de laatste ledenbij eenkomst van dit sei zoen. Burgemeester Bort Koe lewijn is gastspreker. Hij zal vertellen over zijn werkzaamheden in de gemeente. Bijvoorbeeld de gemeenteraadsver kiezingen. het nieuwe gevormde college en de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Maar ook de WMO en het senio renbeleid in Holten, waaronder de bouw van nieuwe seniorenapparte- menlen. Na de pauze is er gele genheid om vragen te stellen. LAREN - Het geplan de concert van de Ree- perbahner Stim- mungsmacher op 12 mei bij café De Wip- pert gaat niet door. De LTO zal samen met café De Wippert een nieuwe datum prikken en dan komen alsnog de Reeperbahner Stim- mungsmachers naar de Wippert toe. HARFSEN - De Werk groep Genealogie van de Oudheidkundige vereniging De Elf Mar ken in Gorssel houdt zaterdag 13 mei van 10.00 tot 16.00 uur haar genealogische dag 'n Ons Richtershuis aan de Hulstweg 4 in Harfsen. Evenals vorig jaar staat er weer één familie cen traal op deze genealogi sche dag. Dit jaar is dat de familie Tuitert. De stamboom is die dag te bekijken en te koop. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten houdt woensdag 10 mei een informatieavond voor gastouders, die liefde vol acht weken een Wit- Russisch kind in hun gezin willen opnemen. In de periode 20 september tot en met 13 november zal opnieuw een groep van zo'n 30 kinderen uit het stralings- gebied naar Holten en Rijs- sen komen, ter verbetering van hun gezondheid. Voor een aantal kinderen worden nog gastouders gezocht. Op de informatieavond zal informatie worden gegeven over de ramp en de gevolgen. Verder zal worden ingegaan op het programma in de acht weken dat de kinderen hier zijn en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 20.00 uur in kerkelijk centrum De Kandelaar, aan de Stations straat te Holten. Voor meer informatie, Tonny Heusinkveld van de Stich ting, telefoon 0548-363388, of de website raadplegen: www.tsjernobylholten.nl. E- mailen kan ook: info@tsjer- nobylholten.nl. HOLTEN - Koor Amazing verlootte tijdens Koningin nedag een ballonvaart. Fenny Paalman van de Deventerweg 85 won deze hoofdprijs. De familie Jong man van de Schuttersweg 15 werd verblijd met de tweede prijs: een hangmat. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Vanaf sport park Meermanskamp werd afgelopen vrijdag de Be vrijdingsloop gehouden. Naast de prestatielopen van 2,5, 5 en 10 kilometer, liepen ook de verschillende basisschooigroepen mee in hun eigen categorie. Hierbij enkele uitslagen. 2,5 kilometer: 3. Merel Tuitert, Holten; 6. Steven Boersma. Holten; 7. Wouter Jansen. Holten; 8. Ilse Koopman, Holten; 9. Fenny Rietman. Holten; 10. Hanneke Ver meulen, Holten. 5 kilometer: 5. Remco ter Brake, Holten; 10. Martijn Paalman, Holten; 13. Stefan Paalman, Holten; 17. Carlos Baltus, Holten; 20. Kris Ach terkamp, Holten. 10 kilometer: 6. Rob Steeg- ink, Holten; 7. Peter Baan, Holten; 1.1. Rik Waanders, Holten; 12. Rob de Bruin, Holten; 13. Pim ten Brinke, Holten; 25. Chris Offringa, Holten; 26. Leo Marissink, Holten; 27. Rens van Zoelen, Holten. Voor meer uitslagen, kan men terecht op de website: www.avholten.nl HOLTEN - Zaterdag 13 mei is het Wereld winkeldag. Wereldwin kel Holten nodigt alle kinderen van 8 tot 12 jaar en hun familie en vrienden uit om naar de Wéreldwinkelcara- van op het Rode Plein bij de dikke steen, te komen. Er is van alles te zien dat met voetbal te maken heeft en je kunt er tafelvoetbal spelen. Zo is er onder meer een loterij met een prijsuitreiking om 13.30 uur. De afgelopen weken hebben de groepen 7 en 8 van de basisscholen les gekregen op school over kinderarbeid en de rechten van het kind. Zij hoorden dat leeftijdsge noten in India erg druk zijn met het maken van voetballen voor het WK- voetbal. De snelle, han dige kinderen maken er wel zes of zeven op een dag, anderen maar vier. En het loon dat ze ermee verdienen, geven de kin deren in Holten op een middag, op de markt uit aan snoep. De kinderen hebben tekeningen ge maakt, die zaterdag bij de Wereldwinkelcaravan te zien zijn. Ook hebben ze rode kaarten tegen kinderarbeid onderte kend en ingeleverd. Alle getekende rode kaarten doen mee in de Europe se loterij met prijzen tot 500 euro. HOLTEN - Het opsporen en ruimen van munitie op het Vitensterrein in Hol ten is bijna afgerond. De ze week wordt de Veenweg onderzocht, het laatste deel van de opdracht aan de firma Leemans. Het opsporen en ruimen van munitie is begin de cember 2005 gestart op en rond het Vitensterrein. In middels is bekend wat het zoeken naar munitie op het terrein tot nu toe heeft op geleverd. Alleen de Veen- weg wordt nog onderzocht. Deze weg wordt om die re den afgesloten voor ver keer. Met name fietsers maken van deze weg ge bruik. De munitie afkomstig uit Engeland, is vanuit vlieg tuigen afgevuurd op de Duitse munitietrein. Door de zachte (bos)grond is een aantal hiervan niet ont ploft. Het strategisch schroot wordt op een speciale ma nier behandeld en gaat niet rechtstreeks naar de ijzer verwerking. Schroot af komstig van verpakkingen en explosieven gaat naar de schroothandel. Het onderzoek heeft iets langer geduurd dan vooraf was afgesproken. Tijdens het onderzoek is op basis van de toen bekend gewor den gegevens, het gebied uitgebreid. Deze uitbrei ding - langs de spoorbaan - was niet in de opzet meege nomen. Na overleg met de eigenaar van de grond. Pro rail, is besloten deze grond te zeven. Ook dat onder zoek is afgesloten en wat daar gevonden is, is in dit schema meegenomen. De uitvoeringskosten voor de werkzaamheden langs de spoorbaan en de Veen- weg passen binnen het ge raamde budget. De EOD heeft de gevonden munitie in de afgelopen maanden een aantal keren op een afgelegen terrein la ten 'springen'. Om het opsporen mogelijk te maken, heeft een aantal bomen moeten wijken. Dat waren voornamelijk eiken. Om dit weer te herstellen worden op het terrein in het najaar 2.000 nieuwe eiken geplant. Tot nu toe gevonden: 56 brisantgranaten van het caliber 7,5 cm. compleet, Duitsland; 66 ontstekers voor granaten, compleet, Duitsland; 81 restant ont stekers met explosieve la ding, Duitsland; 1 valge- wicht van 4 Lbs brandbom, Engeland; 1 seinpatroon, Duitsland; 68 brisant/ pant- serbrand granaat van cali ber 20 mm., Engeland; 4 brissantpantsergranaat van 7,5 cm. leeg, Duitsland; 1 restant duplexslagpijpje, Duitsland; 9 restant pa troonhuls van 7,5 cm., Feldkanone neuer art, Duitsland; 190 kg. strate gisch schroot; 6.400 kg schroot afkomstig van ver pakking en explosieven. Tonnie en Betsy van Vincent Makelaars nodigen iedereen uit langs te komen. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Vincent Make laars, gevestigd aan de Dorpsstraat 33, houdt don derdag 11 mei open huis. Iedereen is van harte wel kom om onder het genot van een hapje en een drankje kennis te maken met alle vernieuwingen die zij de laatste jaren hebben doorgevoerd. Vincent Makelaars is een ge vestigde naam sinds 1873, een begrip bij kopers en ver kopers. Van oudsher begeeft Vincent Makelaars zich op het gebied van woningen en landhuizen in het duurdere prijssegment. "Hierom staan wij bekend en hierin zijn wij sterk. Echter hebben wij de laatste jaren bewezen ook in andere prijssegmenten sterk te zijn. Dit blijkt ook uit de grote differentiatie in ons woningaanbod. Onze exper tise reikt verder dan alleen de verkoop van onroerend goed. Ook taxaties, aankoopbege leiding en advies op het ge bied van vastgoed behoren tot het ons vertrouwde werk terrein." Twee jaar geleden nam Betsy ter Schure het roer over als directeur/ make laar. Niet onopgemerkt zal zijn dat zij samen met haar ondersteunende medewer kers, Tonny Heusinkveld en Willy Baltes, sinds die tijd bezig is met het doorvoeren van vernieuwingen. "Onze huisstijl heeft een metamor fose ondergaan en vervol gens was het tijd voor het vernieuwen van de inrichting van ons kantoor. Garantie voor Stijlvol Wonen, dat is wat wij willen uitstralen." Het nieuwe interieur wordt gekenmerkt door openheid en laagdrempeligheid, een stijlvolle inrichting, chique en toch modem. Met andere woorden een uitstraling pas send bij Vincent Makelaars. "Wij willen u graag kennis laten maken met onze nieu we huisstijl en inrichting en nodigen u uit een kijkje te komen nemen op ons kan toor op donderdag 11 mei van 19.00 tot 21.00 tijdens ons Open Huis. Ook bieden wij u deze avond graag een gratis en geheel vrijblijvende waardebepaling van uw wo ning aan. Komt u ook kij ken? Graag tot ziens op 1 1 mei," Aldus Betsy ter Schu re.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5