Schaakteam Holten I Top Support steunt Ook denksport bij Mini - Olympiade speelt zich kampioen actie steunt Malawi Boeldag mannenkoor Actie moederdag Busreisje NBvP Concert Harmonie Verkoping Motortocht 'n Tuf gfeft o Skwwk HnlmPÓ JOPSUPPOKT EACEL5IQR '31 Dinsdag 9 mei 2006 RIJSSEN - Het Rijs- sens Mannenkoor houdt zaterdag 13 mei voor een boeldag op het Stadhuisplein in Rjjssen. De verkoop begint om 09.00 uur en wordt rond 16.30 uur afgesloten. Omdat het de 25ste boeldag is, heeft de or ganisatie extra activitei ten en extra prijzen op het programma. Voor de kleintjes is er een draai molen en een springkus sen. Het enveloppen- en het advertentiespel heb ben dit jaar uitzonderlij ke mooie prijzen. Vanaf 15.00 uur worden er prijzen verloot, waaron der een lang weekend naar Parijs en voor de kinderen een op een ac cu aangedreven auto. ENTER - De Enterse Ondernemers Vereni ging (EOV) heeft voor alle moeders van Enter en omstreken een moe derdagactie in petto. De actiedagen zijn vrijdag 12 mei en za terdag 13 mei. ledereen die iets koopt op die dagen bij de deel nemende winkeliers kan op de kassabon (of an der briefje) naam en adres vermelden en de bon achterlaten in de bus op de toonbank. Zaterdag na sluitingstijd trekt elke deelnemende winkelier enkele namen uit de bus en deze win naars krijgen dezelfde avond nog een waarde bon van 25 euro over handigd. Verscheidene moeders zullen al op za terdag blij worden ge maakt. j De deelnemende de winkeliers zijn herken- baar aan een raamposten RUSSEN - De afdeling Rijssen van de NBvP Vrouwen van Nu maakt dinsdag 16 mei haar jaarlijkse busreis je- De bus vertrekt om 8.15 uur vanaf de parkeer plaats tegenover het sta- ition. De dames bezoe ken het gevangenismu seum in Veenhuizen, ge volgd door een rondrit langs de verschillende gevangenisgebouwen. Daarna gaan de dames kijken bij galerie Zuttne- schien waar de meest uiteenlopende artikelen, gemaakt door hobbyis ten, te zien en te koop jujn. Na de lunch rijdt de us naar Rolde waar de groep in het dorp van aartje rondkijkt en luis- I ert naar een verhalen verteller. Het diner is omstreeks '100 uur in Dalfsen, Waarna de dames weer "aar Rijssen gaan. 33 WIERDEN - Muziek vereniging Harmonie Wierden houdt vrijdag 19 mei om 19.00 uur eenjeugd-concert- avond in de gerefor meerde kerk aan de Spoorstraat in Wier- den. Optredens zullen wor den verzorgd door het C-orkest, de jeudgd- drumband, de AMV- groepen en het B-orkest. Ook zullen leerlingen individueel of in groep jes enkele werken ten gehore brengen. RIJSSEN - Vrouwen vereniging Tabitha van de oud-gereformeerde gemeente Bevervoorde houdt vrijdag 19 mei om 19.00 uur een ver koping in Reggestevn aan de Enterstraat in Rijssen. Ds. J. van Prooyen opent de verkoping, waarna belangstellenden van al les kunnen kopen. Bij voorbeeld mooie eigen gemaakte handwerken, cadeauartikelen, plan ten, bloemen, boeken, kaas, advocaat, slaatjes, gebak, vis, snoep, speel goed en textiel. Ook is er een grabbelton. De opbrengst is voor school, kerk en het zen dingswerk. RIJSSEN - Motortourclub 'n Tuf rijdt zaterdag 13 mei haar jaarlijkse Morsrit. Een toertocht voor moto ren van 240 kilometer. De start van deze rit, die is uit gezet door J. Pas, is tussen 9.00 en 10.00 uur bij het clubgebouw van 'n Tuf aan de Morsweg. RIJSSEN - Excelsior'31's sponsorcollectief Top Support beveelt een unieke actie van de Rijssense Charlotte Plomp van harte bij de leden van de vereniging aan, en heeft dan ook gemeend een essentiële bijdrage van 750 euro aan 'World Servants Malawi' beschikbaar te stellen. Charlotte Plomp: "Komende zomer wordt voor mij niet zom aar een zomer. Samen met andere jongeren uit Nederland ga ik namelijk bouwen aan scholen en klinieken, in Malawi. Het project is een initiatief van de Christelijke organisatie World Servants, uit Wolvega. World Servants biedt jongeren en vol wassenen uit Nederland de mogelijkheid om zelf deel te ne men aan bouwprojecten in tien verschillende ontwikkelings landen. Deelnemers bouwen twee a drie weken lang samen met de plaatselijke bevolking aan scholen, huizen en klinie ken. Het centrale idee achter de werkwijze van World Servants is: 'Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een ander'. Door het bouwproject, dat door de plaatselijke organisatie en ge meenschap is opgezet, kun je zelf bijdragen aan de verbete ring van de levensomstandigheden daar. Iedere deelnemer aan een project draagt bij aan de kosten die onder andere zijn voor de reis en het verblijf, verzekeringen en een deel van de kosten van de bouwmaterialen. Voor het project heb ik 2000 euro nodig. Een bijdrage in de kosten is meer dan banknummer 14.54.95.116 ten name van Charlotte Plomp Rijssen, onder vermelding van project Malawi.' Deze rit gaat door de provin cie Drenthe. Via Den Ham en Slagharen rijdt men naar het land van Bartje. Door Hol- landscheveld en Noordsche schut gaan de motorrijders langs Hoogeveen naar de boswachterij Gees. Hier rij den de motorrijders over een authentieke weg gemaakt van veldkeien. Via Odoorn en Exloo rijden ze de bos wachterij Exloo binnen. Rij dend door het bos'en over een goed berijdbaar stukje zandweg wordt naar Borger gereden. Direct naast de rou te is het grootste hunebed van Nederland en in het naast gelegen museum kan men allerlei wetenswaardig heden over de hunebedden en hun makers te weten ko men. Vanaf hier gaan de Tuffers door het museum dorp Orvelte over binnenwe gen en door Dwingerloo, Fluitenberg en Balkbrug weer naar Rijssen. Er bestaat de mogelijkheid om de rit te verlengen tot een lengte van ongeveer 310 ki lometer. De deelnamekosten voor leden en tijdelijke leden zijn 1,50 euro en voor niet le den vijf euro. Niet-leden zijn van harte welkom. Voor vra gen: B. Pijffers, telefoon 0548-517389 ue scnakers van het eerste team. Zij behaalden in Almelo het kampioenschap. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Het eerste team van de Holtense schakers is vrijdag 29 april in Almelo kampioen geworden. Het moest daar spelen tegen de directe concurrent Almelo 3. Jim Klinge kwam al snel een stuk voor. Het eerste punt was binnen. Bas van Beek moest het opnemen tegen de sterke Anoek Zomer. Bas kreeg voldoende compensa tie om de remise veilig te stellen. Ook Ben van de Griendt maakte remise. Ben was niet tevreden maar het was in middels wel 2-1 voor Holten. Invaller Aloys Meulenbroek sloot ook met remise en Ger- rit Luggenhorst deed dit ook. En weer een halfje erbij (3- 2). De tegenstander van Henk van Beek verzuimde op tijd met het paard een pionzet te verhinderen en toen was het meteen over. Het vierde punt was hiermee eveneens binnen en Holten kon het kampioenschap gaan vieren. Maar er moesten nog twee partijen uitgespeeld worden die beiden in de tijdnoodfase belandden. Jan Scheperman zag zich ge confronteerd met een incor rect stukoffer en stond daar na gewonnen. Ton van Oijen won de kwali teit en zijn randpion kon zo doorlopen naar dame. Echter geheel onnodig deed deze pion dat iets te snel. Ton overzag een matcombinatie die hij heel simpel had kun nen pareren. Het betekende echter wel het enige verlies van de Holtenaren. Met drie overwinningen betekende dit een 5-3 overwinning voor Holten. Echter het is nog on duidelijk wat dit kampioen schap voor consequenties heeft. Normaal gesproken promoveert de kampioen naar een hogere klasse. In dit geval is dat de promotieklas se. Echter de SBO heeft als regel dat de promotieklasse al haar wedstrijden op zater dag speelt. En dat is nu net een mogelijk struikelblok. Het is de vraag of Holten ge noeg schakers (acht) op de been kan krijgen om op za terdag te gaan spelen. reile Mug: "Het wordt vast (Foto: Harry Broeze) RIJSSEN - Niet alleen de lichamelijke sporten zijn aanwezig tijdens de Mini- Olympiade op zaterdag 17 juni in Enter tijdens het Jumelageweekend, maar ook denksporters zoals bij voorbeeld schaakvereni ging Mat Ador uit Wier den. "Tijdens de informatieavond gezellig". destijds in het gemeentehuis vroeg ik de organisatie of denksporters ook welkom waren en dat vond men dus prima. Wij verzorgen op die dag een simultaanwedstrijd (waarbij vijf wedstrijden te gelijk worden gespeeld) te gen eventuele tegenkandida ten uit de partnersteden. Er zijn brieven die kant opge gaan om te peilen hoeveel schakers bereid zijn tegen ons als matadoren te spelen. Het wordt vast wel gezellig", aldus Pelle Mug, bestuurslid van Mat Ador. De schaakver eniging bestaat al 25 jaar en bestaat momenteel uit 35 le den. Men speelt elke donder dagavond een gezellig potje schaak in een zaaltje van de Hervormde Kapel in Wier den.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 33