Excelsior viert feest met Marianne Weber Programma Excelsior Column wijkagenten winw mm Dialezing over Spanje Avond voor echtparen Inzameling textiel Transformed Dinsdag 9 mei 2006 27 I Jubileumprogramma: Woensdag 24 mei, 20.00 tot 24.00 uur: Hollandse Avond, met Marianne Weber, Arne Jansen, Bouke, Harm Wolters en Harry Tienstra; donder dag 25 mei (Hemel vaartsdag): Pré Summer Party, van 16.00 tot 22.00 uur; vrijdag 26 mei: Playbackshow, van 20.00 tot 24.00 uur; za terdag 27 mei: familie dag, van 10.00 tot 17.00 uur, met onder meer mixtoernooi, koeschij- ten op hoofdveld, optre den Hardboard; maan dag 29 mei, van 19.00 tot 23.00 uur, jubileum activiteiten met onder meer wedstrijd eerste elftal Excelsior'31 anno 1982, tegen prominen- tenelftal RTV Oost; dinsdag 30 mei: jubi leumreceptie/ sponsor avond; woensdag 31 mei: jeugdmiddag, van 13.00 tot 19.15 uur, met spelers van FC Twente. Om 19.00 uur wordt in de Reggehal een futsal- wedstrijd gespeeld, tus sen Excelsior'31 1 én LZV Marku Bouw, met onder andere prominen ten als Marinho Letema- hulu. Mohssine Ouche- ne en keeper Mike van Houten; donderdag 1 ju ni: finales (koppel) Darttoernooi, van 19.00 tot 24.00 uur; vrijdag 2 juni: afsluitende feest avond voor leden Excel- sior'31vanaf 19.30 uur. RIJSSEN - Lezers zagen ze elke week voorbij ko men, de wijkagenten met hun eigen stukje tekst over hun wijk. Na de zomervakantie zijn ze weer terug, niet meer iedere week maar één keer per maand. Tot die tijd vragen zij uw aan dacht voor het volgende. "Samenwerken is voor de politie erg belangrijk. U bent onze ogen en oren. U ziet wat er bij u in de wijk gebeurd en u kunt ons daarover iets vertellen. Zonder u weten wij veel minder van wat er speelt. Wij hebben uw tips hard nodig en wanneer u niet belt, is dat misschien voor ons wel een gemiste kans. Het zou zo maar het puz zelstukje kunnen zijn die wij missen en zo heel hard nodig hebben. Wan neer u iets ziet, dan voelt u vaak wel aan of dat wel of niet goed zit. Laat dat gevoel dan spreken en wacht niet met bellen. Wij kunnen beter voor niets komen dan datje achteraf moet zeggen 'had ik nu maar gebeld'. Uiteraard gaat niet alles even vlek keloos, ook wij maken fouten en soms kunnen we niet komen omdat er andere meldingen zijn die nu eenmaal voor gaan. Desalniettemin proberen we zoveel mogelijk pro blemen aan te pakken en dat gaat beter met uw hulp. Wij vragen u dan ook, blijf ons helpen te werken aan een veilige en )wric.ei RIJSSEN - Bert Sitters bezoekt woensdag 17 mei om 20.00 uur de bibliotheek in Rijssen. Hij zal dan vertellen over de fietstocht die hij maakte van Sevilla naar Santiago de Com- postella in Spanje. Bert Sitters verkent op zijn fiets de wereld. Hij schrijft boeken over zijn tochten. Verder geeft hij boeiende dialezingen die ook voor niet-fiet- sers interessant zijn. De historische pelgrims route van Sevilla naar Santiago de Compostel- la wordt ook wel de Zil verroute genoemd. Bert Sitters fietste langs his torische steden en prachtige landschappen. Toegang is 3,50 euro. Kaarten zijn verkrijg baar bij de informatie balie in de Rijssense bi bliotheek en bij de balie in de bibliotheek in Hol ten. RIJSSEN - In de Ark wordt dinsdag 16 mei om 20.00 uur een echt- parenavond gehouden. Nico van der Voet zal deze avond verzorgen met als thema: geloof en karakter. Iedereen is voor deze avond van harte uitgenodigd, alleen of samen. RIJSSEN - Om geld in te zamelen voor het kerk- en pastoriege bouw Rijssen-West, wordt er vrijdag 19 mei een grote inzame ling gehouden van huishoudtextiel. Alle nog te gebruiken boven- en onderkleding, nog draagbare schoenen (graag aan elkaar kno pen) en bijvoorbeeld la kens, dekens, gordijnen, handdoeken, theedoe ken, hoedjes, sjaals en zachte knuffels zijn wel kom. De spullen kunnen om 17.30 uur buiten worden gezet in geslo ten plastic zakken of do zen. Is het om 20.30 uur nog niet opgehaald, dan kan men bellen met 0548-514289. Ook is het mogelijk de spullen zelf te brengen naar kerkplein Rijssen-West, Veeneslagen 107. Dit kan ook zaterdag tussen 9-00 en 10.30 uur. RIJSSÉN - De christe- l'jke interkerkelijke jongerenbeweging Transformed houdt zondag 14 mei om 19.00 uur in het Park gebouw haar maande- bjkse bijeenkomst. De doelgroep is gericht °P jongeren in de leef- t'jd van 16-26 jaar. Het Programma zelf begint °m 19.30 uur. De toe gang is gratis. RIJSSEN - De Rijssense voetbalvereniging Excelsi or werd in 1931 opgericht en bestaat dit jaar daarom maar liefst 75 jaar, en dat wil men weten ook. Een heus jubileumbestuur werd - reeds ruim voor de jaarwisseling - gevormd, met onder meer oud-clubbe- stuursleden Anton Schooten als voorzitter en Jan Me- ijerink, in de functie van pen ningmeester. Uit alle lagen van de vereniging werd ver volgens een afgevaardigde toegevoegd aan de commis sie, en uiteindelijk rolde er een jubileumprogramma uit dat klinkt als de spreekwoor delijke klok. Wandelen voor hulp aan Codlea Anton Schooten is dan ook maar wat trots op 'zijn' com missieleden. "Men kan zich er ongetwijfeld iets bij voor stellen dat er nogal wat uren in de voorbereiding van een dergelijk evenement is gesto ken, dat spreekt voor zich. Feest vieren is iedereen in principe wel voor te porren, maar om een en ander op po ten te zetten is bepaald een ander verhaal. Vooral de Hol landse Avond belooft een waar spektakel te worden, we den gedaan naar waar de be hoefte in het land precies lag. Ze dachten in eerste instantie aan thuiszorg, maar dat bleek helemaal niet zo te zijn". Een medisch en therapeutisch dagactiviteitencentrum bleek wel nodig. "Hiermee probe ren we 66 jonge mensen met een handicap of psychische ziekte te helpen. Dat ze niet opgeborgen worden en weg kwijnen door de hele dag op een stoel te zitten". "Maar zoiets kost veel geld en daarom zijn we gestart met deze looptocht", vertelt Piet. "Velen vinden het ab surd, maar daardoor is het juist een goede zet en krijg je aandacht". Ze zijn de wandeling op 4 april begonnen en hopen op 15 juni helemaal rond te zijn. Daarna beginnen ze op 24 ju li aan hun laatste deel van hun tweede loopproject: Am sterdam - Codlea. Hier zijn ze al gevorderd tot Oradea en hopen op 31 augustus, na 500 kilometer lopen, in Cod lea aan te komen. Zestien jonge mensen uit de samen werkende kerken in Codlea zullen om beurten in groep jes van vier met de twee meelopen. Wie een gift wil geven kan dit doen op 3015.45.359 ten name van Stichting Samen voor Codlea Heusden. Of kijk op: www.samenvoor- codlea.nl Het jubileumbestuur van de jarige Excelsior: J. Meijerink, G.J. Beltman, G. Beltman en A. Schooten. (Foto: Sander Scheperman) zijn er trots op dat we kanjers als onder andere Marianne Weber en Arne Jansen in huis hebben weten te halen. Een en ander zal die avond aan elkaar gepraat worden door Harry Tienstra, die trouwens zelf ook nog op treedt. De kaartverkoop loopt lekker door, we hebben een feesttent met een capaci teit van twaalfhonderd man publiek. Voor de Excelsi- or'31 -leden geldt dat zij elke zaterdagmiddag vanaf 16.30 uur in het clubhuis nog kaar ten kunnen bemachtigen, niet-leden kunnen terecht bij de plaatselijke VVV én de ABN AMRO bank", zegt An ton Schooten. HOLTEN - Janny en Piet van der Pol uit Heusden de den vorige week donderdag Holten aan in hun wandel tocht door Nederland. Zij proberen hiermee geld en handtekeningen te verza melen voor Codlea in Roe menië. Met een caravan als slaap plaats. Deze blijft staan en met de auto rijden ze naar het punt waar ze gisteren zijn geëindigd. Vanaf hier gaat het echtpaar wandelen, met rugzakken achterop. Voorbij gangers leggen ze uit wat ze doen en waarvoor ze het doen. Daarnaast vragen ze om een gift en een handteke ning. De handtekeningen ge bruikt het echtpaar als onder steuning om bij de Europese Unie subsidie te krijgen. On dertussen zijn er 6000 hand tekeningen opgehaald en 35.000 euro aan giften. "Het geld wordt goed besteed. Het gaat om geoormerkt geld, dat alleen voor de bouw wordt gebruikt", benadrukt Piet. "Kosten die we zelf maken tijdens het wandelen, betalen we niet van dit geld". Aan het eind van de dag pak ken ze het openbaar vervoer terug naar hun auto. "En ook in de bus en trein kom je veel mensen tegen", zegt Piet. Het gaat om de bouw van een medisch en therapeu tisch dagactiviteitencentrum in Codlea. Helemaal ge bouwd door de Roemenen Piet en Janny van der Pol reizen door heel Nederland om geld in te zamelen voor een project in Codlea. (Foto: Jan Slooijer) zelf. De Nederlanders bege leiden alleen maar. "Het is juist belangrijk dat ze het zelf doen", weet Janny. "Daar leren ze van om zelf ook andere projecten op te pakken". Het echtpaar heeft alle ker ken langs de route in Neder land aangeschreven om het project te steunen. "Zelfs alle kerken in Roemenië doen mee", vertelt Piet. Kort na de omwenteling in Roemenië wilde de Engelse kerk gaan stoppen met het fi nancieren van lopende pro jecten daar. "Wij zijn daar de zendeling Lida Brugmans te gengekomen en gezien hoe verschrikkelijk de situatie daar was", geeft Piet aan. Er werd gevraagd om de lopen de projecten over te nemen, maar dat ontraadde hij. "Eerst moest onderzoek wor-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27