Smikkelen van gezonde lunch Aangeboden: Leden met een mening! NBvP Espelo over RSI Jeugddienst Koninklijke artikelen Expositie Koningshuis Reisje bejaardensoos Bijeenkomst Tsjernobyl weGeNeR De kandidaten voor de ledenraad zijn geselecteerd. U als lid van Rabobank West Twente kunt hierover stemmen tijdens de afdelings vergadering Holten-Markelo. De afdelingsvergadering vindt plaats op dinsdag 23 mei. U bent vanaf 19.30 uur welkom in Restaurant De Poppe, Holterweg 23 te Markelo. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda, de kandidatenlijsten en de overige stukken kunnen leden vanaf vandaag inzien op ons kantoor in Holten. Uw stem telt. Houd daarom 23 mei vrij en kom ook! Verkorte agenda - Opening - Afdelingsreglement - Benoeming van de ledenraad - Mededelingen en rondvraag De Directie Coöperatieve Rabobank West Twente U.A., gevestigd te Nijverdal Uw stem telt Houd daarom 23 mei vrij en kom ook! Rabobank Holtens Nieuwsblad Dinsdag 2 mei 2006 ESPELO - Voor de laatste afdclingsavond van het seizoen hadden Vrouwen van Nu Espe lo YVagenaar en Van Poecke uitgenodigd, van Chiropractie- Deventer. Zij vertelden hoe chiro- practie een uitkomst kan zijn bij rug-, nek-, lede maten-, en schouder klachten, hoofdpijn, car- paal tunnelsyndroon en RSI. De leden gaan donder dag 11 mei samen op de fiets voor een leuke tocht. Woensdag 7 juni is er een koffieochtend om de foto's van het ju bileum van afgelopen januari te bekijken. Het jaarlijkse verrassings reisje is dinsdag 20 juni. HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zon dag 7 mei om 19.00 uur een jeugddienst gehou den over God. Wie is Hij en hoe is Hij? Of moet we helemaal niet spreken van Hij, maar van Zij? Beelden, inbreng van de jongeren en de kerkband zijn be langrijke elementen in de dienst. HOLTEN - In de biblio theek in Holten is de prach tige verzameling oranje-ar tikelen van mevrouw Stam- Hasewinkel te bewonderen. Boeken, foto's, bekers en le pels. Van alles heeft ze ver zameld. Stam begon met de verzameling, nadat ze in 1957 koningin Juliana mocht bedienen tijdens een lunch in de Gouden Aren in Markelo. De meeste voorwerpen heeft ze gevonden op rommel markten. Ze krijgt ook vaak artikelen. Soms ligt er iets in de brievenbus en weet ze niet eens wie de gulle gever is. Bij elke verjaardag, geboorte of huwelijk in het Koninklijk Huis stuurt ze een felicitatie- kaart. Meestal krijgt ze een kaart, vaak met een foto, te rug. Alle voorwerpen zijn voor haar dierbaar en ze wil de bibliotheekbezoekers er graag van laten genieten. HOLTEN - In boerderij Zorgvliet aan de Larense- weg 106 wordt tot en met vrijdag 5 mei een expositie over het Koningshuis ge houden. Allerhande artikelen die met de Oranjes te maken hebben, liggen uitgestald. Opening stijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Leerling Rutger Ossewaarde van De Regenboog geniet van zijn gezonde lunch, die werd aangeboden door de Albert Heijn. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De dertig leer lingen van groep acht van De Regenboog werden af gelopen donderdag getrak teerd op een lunch van Al- bert Heijn. Geen kroketten of hamburgers. Nee, gezon de bruine boterhammen met veel sla, komkommer, bananen en tomaat. Daar naast was er veel zuivel drank. Meester Chris Offringa had de groep opgegeven voor de ze lunch. Een actie van de landelijke Albert Heijn. 'Zo'n 40 duizend scholieren in heel Nederland krijgen op dit moment een gezonde lun ch aangeboden", vertelt Bert Wansink van de Albert Heijn in Holten. Smikkelend laten de leerlingen zich deze ge zonde maaltijd smaken. "Een heel erg leuke actie", vindt Chris. "Het helpt mee aan de bewustwording om gezonder te gaan eten..Soms zie je ze in de pauze een ongezonde hap nemen. Hopelijk dat ze met deze actie op andere ge dachten worden gebracht". Dat ze het lekker vinden, blijkt. Niemand klaagt en ve len geven zelfs aan het erg lekker te vinden. Toch hopen enkele leerlingen stiekem dat snackbar 't Klavertje ook eens zo'n actie gaat houden. Uit onderzoeken blijkt dat groente en fruit steeds vaker worden vervangen door een vette hap. Zeer ongezond, dus. Albert Heijn hoopt met deze actie te laten proeven dat gezond eten net zo goed lekker kan zijn. HOLTEN - Dc laatste bij eenkomst van de bejaar densoos van dit seizoen werd vorige week dinsdag gehouden. Jo Roelofs gaf het woord aan mevrouw Huzen die enkele zelfgemaakte gedichten voordroeg in het dialect. On der meer over de levensloop van boerinnen en hun werk. Verder werd er bingo ge speeld en afscheid genomen van Tine Span van der Berg, die 35 jaar bestuurslid was en de laatste zeven jaar voor zitter. Ze ontving een VVV- bon en bloemen. Daarna werden mededelin gen gedaan over het reisje wat dinsdag 23 mei wordt gehouden. De reis gaat naar de Veluwe, Hattem, Elburg en Harderwijk. Vertrek is om 9.00 uur en de leden hopen rond 17.00 uur weer thuis te zijn. Inlichtingen: 0548- 362254. H 5 HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobyi- kinderen Holten houdt woensdag 10 mei om 20.00 uur in de Kande laar een informatie avond voor (potentiële) gastouders die acht we ken een Wit-Russisch kind in hun gezin wil len opnemen. Vorige week (26 april) was het twintig jaar ge leden dat de Tsjemobyl- ramp plaatsvond. Veel mensen worden echter nog dagelijks met de ge volgen geconfronteerd. Reden genoeg voor de Stichting om van 20 september tot en met 13 november 2006 opnieuw een groep van dertig kinderen uit het stra- lingsgebied naar Holten en Rijssen te laten ko men, ter verbetering van hun gezondheid. Op de avond zal informatie ge geven worden over de ramp, de gevolgen en de actuele situatie. Verder zal worden ingegaan op het programma en zul len praktische zaken als hoe met de kinderen om te gaan aan de orde ko men. Voor meer informatie, kan contact opnemen met Tonny Heusinkveld van de Stichting, tele foon 0548-363388, of de website: www.tsjer- nobylholten.nl. E-mail- en kan ook: info@tsjer- nobylholten.nl. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV. in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: WH. Beyers, secretaris, Kollingserf 4. 7451 XC Holten." Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens. nieuwsblad@whk. wegener.nl Infeveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj.sehuppert@whk.wege- ner.nl Bladmanager: B.A. Zieleman. tel 06- 51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wegcnerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5