Mindervaliden dansen allemaal met glans af in het WK met uw Rabocard! Burgemeesterkamer Wis en waarachtig Het is tijd voor de Rabobank Rabobank Dinsdag 2 mei 2006 H 3 HOLTEN - In vier groepen van vijf hebben twintig be woners van ZoZijn vorige week donderdag afgedanst in De Bosehkamp. Voor het vijftiende jaar werd dit dansen voor minderva liden gehouden door Dans school Vollenhrock. De meeste leerlingen komen van ZoZijn, waarvan enkele al vijftien jaar meedoen. "De Boschkamp heeft een pro gramma voor deze kinderen, waarbij ze zelf mogen wat ze doen", legt Sietse Meinsma uit. Hij begeleidt de groep al sinds het begin. Dansen is een van de mogelijkheden. "De cursus begint in septem ber en wordt tot april elke veertien dagen gegeven door Marjan Bosma van de dans school". geeft Sietse aan. Met zo'n tien begeleiders worden ze geholpen om de stappen onder de knie te krijgen. Dit blijkt toch best wel moeilijk. "Ze zijn erg enthousiast, zingen en zwaaien, maar ze hebben weinig gevoel voor ritme", weet Sietse. "We tellen dan wel hardop, maar je moet steeds blijven herhalen. Twee weken later zijn ze het alweer vergeten". Sietse houdt zijn danspart ner dan ook met beide han- Twintig mindervaliden moesten vorige week afdansen in de Boschkamp. Ze slaagden al lemaal. (Foto: Johan Bolink) den stevig vast aan de bo venarmen. "In het begin moet je ze op sleeptouw meenemen en de bewegin gen doordrukken. Later wordt dat wel beter". Zo wa ren er nu leerlingen bij die afdansten voor het hoge goudniveau. Ze moesten bal- lroomdansen laten zien, zo als de quickstep, Engelse wals en de tango. Wel met een begeleider als danspart ner. Sietse: "Er waren deze keer veel ouders bij, die kwamen kijken". Alle kandidaten slaagden en kregen daarvoor een diplo ma uitgereikt met hun cijfer lijst erop. Van de Bosch kamp ontvingen ze daarbo ven nog eens een danspaar beeldje, omdat het de vijf tiende keer was. Betaal met uw Rabocard en maak kans op een wereld aan prijzen. Zoals met zijn vijftienen naar Nederland-Argentinië of duokaarten voor de andere groeps wedstrijden van Nederland! U wint in ieder geval een gratis WK-abonnement op een dagblad naar keuze! Meld u daarom snel aan op www.rabobank.nl. De actie loopt van 1 april tot en met 21 mei 2006. Het is tijd voor een bank die het anders doet. Het is wie zo veer, vêêr en vief mei stoat wier vuur de duurc. Bie- zundere daag'n vuur het hêèle laand, ma vuur Hoolt'n wal hêêl biezunder. Op vêêr mei herdêênke wie de gesneuvelde Hoolter jongs en de Hooltense jödse börgers, diet nooit wier bint e kömm'n uut Duutslaand. Ma det wórdt oavera in ööns laand wal e doane. Woe- rumme is Hoolt'n dan zo biezunder? Wie hebt 'n Canadeez'n karkhof en den nêêmp ne hêêle aparte plaatse in binn'n óönze gemeenschap. De Canadeez'n hebt Hoolt'n bevriejd van de moff'n en doar wawe alderbassend bliej met. Toen noar'n oorlog, óönder aandem bórgemeister Enklaar der vuur zörg'n dat de Canadeez'n op'n Hoolterbarg eur leste róst- plaatse krêêg'n, was ter vuurgood nen baand tuss'n Hoolt'n en Canada. Vanof het begin wórd'n de Canadeese suldoat'n herdach. In die êêrste joar'n stund ik as kind zelf ok met een buske narciss'n in de haand um bie een graf neer te legg'a Wie moss'n met de hêê le schoole lóöp'n noar'n Canadeezen karkhof. dwars duur'n êênk hen. Hêêle regiment'n suldoat'n kwam der noar Hoolt'n. Wie kekk'n öóns de óög'n uut. Doar zatt'n lêêmtige indiaan'n bie en wie ken- n'n allêne ma Winnetou en Witte Veder uut de beukskes. Wie móss'n der mangs zó lange stoa, dat ter wichter war'n die flauw vóll'n. Ma óönze Canadeez'n hadd'n het verdeent dawe netjes blêêm'n stoa, zêê de meister en dus stunne wie, strak as nen poal. Noe nog spölt de schoolwichter de belangriekste rolle bie de her- denking'n. Des ne goeie zaak. Zo hebt de kinder van noe, later good in de smiez'n. hoe zwoar disse jongs, zo vêêr van huus, het hebt e had. Zie könt later 'n fakkel van herdêênk'n oavememm'n van de generatie van noe, want disse jóngs meugt nóóit vergett'n word'n. Jonge kêêrls, twintig, viem'ntwintig joar ööld, diet vêêr van huus eur lêêm'n gaff'n vuur oonze vriejheid. Zo zat ik ok te prakkezêêr'n, toenk met de fïetse rööndum Hoolt'n trapp'n. Hoe zwoar zóllt wal neet weer'ne wes. Det is oe neet vuur te stell'n en doarumme dach ik bie miezelf um ma is één keer nen hêêle zwo- are fietsroute te kiez'n. Ik neum ut vuur miezelf de Canadeez'n route en ik kan oe vertel'n, det het zwoar was. Ie kónt hem op twei menier'n fiets'n en det geet oe neet in de kóölde klêêre zitt'n. Ik hebbe met mien meer dan nêêngtig kilo, die viefentwintig kilo meter in één kêêr e fietst. Ik wasse móói kapot. Ma ai van anleg- g'n hold ist ne mooie route vuur nen hêêl'n dag. Natuurlijk lópp de route ok langs'n Canadeez'n Karkhof. Ak al die grafsteen'n zee, wokk der altied wier stille van. Wöjt ok is prebêêm. det kan. ik kan de route wal bie het VW bezótg'n, ma ik garandêêr oe, det die Canadeese suldoat'n het nog vólle zwoarder hebt e had. Wis en waarachtig. De vêêrkdante viefkop Vervolg voorpagina) HOLTEN - "De onderhouds- groep zou de opknapklus wel aankunnen, maar er was geen genoeg budget". Toch ging de groep, bestaande uit Jan Stam. Gerrit Wibbelink, Mannes Maneschijn en Henk Roelvink, aan de slag. Er werd gekozen om geen dure vloerbe dekking neer te leggen maar la minaat en het plafond geen likje verf te geven. "Enkele leden van de supportersvereniging van de HMV kwamen langs om naar de vorderingen te kijken", zegt Jan. "Het eerste wat ze zei den: 'laminaat op de vloer? Dat kan niet!Zij wilden daarom de vloerbedekking wel betalen. Dan moest het plafond ook maar opgeknapt worden, voor rekening van de Oudheidka mer". Burgemeester Bort Koe- lewijn pakte de sleutel van een kussentje met varkenskoppen erop en opende de kamer. "He lemaal in sfeer!", "Prachtig!", waren meteen de reacties van de aanwezigen. Het lijkt bij bin nenkomst inderdaad wel een stap terug in de tijd. Een zware houten bureau met bakelieten telefoon en een bureaustoel met inscriptie Gemeente Holten 1906. Een houten tafel met daarop een kistje sigaren. Aan de muur een portret van burge meester Enklaar en aan de an dere kant een portret van Julia na. Zelfs een kachel is aanwezig met een stoofpot vol steenkool. Wethouder Willem ter Schure: "Ik heb hier in 1975 zelfs nog gesolliciteerd". "Een heerlijke werkruimte, zonder compu ter!", grapt Bort. "De burgemeesterskamer was zelden alleen bevolkt door de burgemeester, maar ook door burgers. Het werd niet aan de grote klok gehangen wie bin nen was, maar de oplettende burger kon het wel zien", weet Bort. "En wel door de klompen die buiten de deur stonden. Dat was meteen het bewijs dat de burgemeester vroeger bezoek had". Als cadeau gaf Bort daar om een paar klompen aan de voorzitter van de Oudheidka mer. om zo het tafereeltje hele maal af te kunnen maken. Wie de kamer zelf wil bezichti gen kan er terecht tijdens ope ningstijden van de Oudheidka mer: maandags, dinsdags en vrijdags van 13.30 tot 16.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur. (Toto: Sander Schenerman

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3