Albert kwam om door een zeventienponder Reijling en Co komt met Hazes Night Z Fietstocht IVN Uitslagen schaken Mercedes gestolen Landelijke fietstocht Agenda Dinsdag 2 mei 2006 MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 7 mei een voorjaars fietstocht. genietend van de voor jaarszon en de ontlui kende natuur brengen de IVN-gidsen de fietsers op mooie plekken in de omgeving van Markelo. Af en toe wordt even stilgestaan voor een we tenswaardigheid of een mooi uitzicht. Vertrek is om 13.30 uur vanaf VVV-Markelo, Grotestraat 1 in Marke lo. De deelname is gratis alhoewel een vrijwillige financiële bijdrage op prijs wordt gesteld. HOLTEN - De uitsla gen van de 27e ronde van de interne compe titie van de schaakver eniging Holten. De wedstrijden zijn ge speeld op maandag avond 24 april. Johan Klein Teeselink - Dick van de Griendt, 0- Jan Scheperman - Ton van Oijen, 1 -0; Ronald Klein Teeselink - Jim Klinge, 0-1; Martijn .Ha- ge - Dinant van Beek, Gerrit Stevens - Bas van Beek, 1-0; Henk van Beek - Karl Heinz Leisten, 1 -0; Ben van de Griendt - Aloys eulenbroek, 1-0; Rob Gervedink Nijhuis - "ertus van Beek, Wt-'/i. HOLTEN - Aan de Pannenbakkersstraat vond maandag 24 april een inklimming plaats in een woning. Er werden autosleutels gestolen en vervolgens is men er met de auto er vandoor gegaan. Uit de woning mist men verder niets. De auto is een grijze Mercedes E 240 sedan, kenteken 09-DV-GS. Bouwjaar 2000, waarde auto nog 30.000 euro. HOLTEN - Het Neder lands Bureau voor Toe risme en Congressen (NBTC) ziet zich ge noodzaakt te stoppen met de Landelijke Fietsdag. i De VVV Sallandse Heu- velrug/Reggeland met [kantoren in Den Ham, Enter, Heino, Holten, Hellendoom-Nij verdal Rijssen, Raaite, Vrie- zenveen en Wierden komt daarom zelf met een idee. De hele maand mei, die bekend staat als j dé fietsmaand, biedt de Regio WV al haar regi oroutes aan voor 1 euro Per stuk. De normale eerkoopprijs bedraagt 1,50 euro. Deze actie is alleen geldig in de maand mei. 17 HOLTEN - De Canadese Albert Bushensky stierf op 8 april 1945 in Neder land. Hij was toen slechts 24 jaar oud. Zij graf is te vinden op de Canadese Begraafplaats in Holten. Zo'n 7600 Canadesen stierven, net als Albert, tijdens hun weg in Europa om Nederland te bevrijden van de Duitsers. Zijn kleindochter Lynn Hunter die in Toronto woont, zag foto's van de knappe Albert die wegge stopt waren in oude fami liefotoalbums. Hij deed zich een beetje lijken op haar en haar broer Ken. Deze soldaat bleef jaren lang maar in haar hoofd spoken, totdat ze besloot om op de zolder van haar ouders oude oorlogsbrie- ven door te gaan lezen. Lynn was de eerste die de brieven sinds jaren door las. Privé-krabbels op dun lichtblauw papier, bedoelt om de leegte te vullen die was ontstaan door de af stand met de familie in Canada en de oorlog. Lynn: "Ik las in de brieven dat wanneer ze in de buurt van een piano waren, hij erop ging spelen. Iedereen genoot daar erg van. De soldaten konden daardoor even hun gedachten ergens ander op richten. Ook al Albert Bushensky in zijn legerwagen. Hij ligt begraven op de Canadese Begraafplaats. was het maar voor even". Ze las dat Albert pilootlo- ze vliegtuigwrakken ink lom, op zoek naar stukjes metaal om daar ringen en oorbellen voor zijn vrouw Gladys van te maken. "Ik maakte dat vroeger op school ook altijd zelf', zegt Lynn. Het waren vooral de alle daagse dingen in de brie ven die Lynn erg aanspra ken. "Het lijkt net of hij over een eettafel zit te pra ten in plaats van over een oceaan", geeft ze aan. "Zo staat er: 'Lieverd, je moet naar de tandarts'. Ik weet niet of mijn grootmoeder dat toen ook gedaan heeft, want ze heeft nu een kunstgebit', lacht Lynn. De brieven waren leuk, maar zijn kleindochter wilde meer. Ze maakte contact met de Common wealth War Graves Com mission en vroeg om hulp via een Nederlandse web site. Een Nederlandse ge- schiedenisliefhebber stuurde haar een kopie van de oorlogsagenda van het regiment waar haar groot vader onderdeel van was. Hierin stond de dood van Albert beschreven op een bewolkte en koude dag. Zijn wagen werd geraakt door een 17-ponder. 'Waarschijnlijk was de tankcommandant niet zo goed in het herkennen van wagens', stond erbij. HOLTEN - Reijling en Co is er klaar voor. Bar 't Mos- sink staat zaterdag 6 mei vanaf 21.00 uur in het te ken van de Hazes Night. Geen namaak-Andrés op het podium, maar wel lied jes van deze overleden volkszanger. Vertolkt door fans en met veel overgave gebracht. Soms nog beter dan het origineel? Oordeel zelf en kom langs om te ge nieten. De entree is gratis. Bert en Erik Reijlink, Jan, Wim en Tonnie Geerling zijn al weken aan het oefenen in Bar Reijlink. Erik op de drums en Bert op de key board. De broertjes Geerling nemen de zang opzich, ter wijl Bert en Erik soms ook vocaal ondersteunen. Onder de naam Reijling en Co treden ze voor het eerst op. "We hebben al vele posi tieve reacties gehoord over de Hazes Night", vertelt Wim. "We zijn zelfs al ge vraagd voor feestjes en par tijen". Wim is zelf een groot fan van Hazes en heeft z'n kunnen al eens gedemon streerd tijdens de Keunefees- ten. Zijn stem komt dan ook erg dichtbij die van de echte Hazes. Met bier, nootjes en droge worst in handbereik, wordt druk geoefend aan de Jeurlinksweg. Nummers als Vaag en Stil, Geef mij je angst en Bloed, Zweet en Tranen worden ingezet. Zelfs al tijdens het repeteren, le vert de muziek kippenvel op. Zoveel emotie wordt erin ge bracht. De zangers geven duidelijk echt alles wat ze in zich hebben. "Het kiezen van de nummers was eigenlijk best wel moei lijk", geeft Tonnie aan. Wim: "We hebben uit de toppers van Hazes de echte toppers gehaald. Maar daarbij bleek het toch vaak moeilijk keu zes te maken. Die man heeft zoveel goede platen ge maakt!" Sponsor Henk Vin cent zorgt in bar 't Mossink voor het licht en een deel van het professionele geluid. In ruil hiervoor krijgt hij een VIP-piaats. "Alles wordt live gespeeld. Niets vanaf band", benadrukt Bert. Jan: "We gaan geen look-a-likeshow geven, maar we doen een eigen interpre tatie van Hazes. Gewoon on ze eigen stemmen". Gastheer Björn Rustebiel van het café in de sporthal, zal zelf ook een nummer doen. "De zin gende barman gaat een lied zingen uit de tijd toen Hazes zelf ook nog een zingende barman was", lacht Wim. "De finale doen we geza menlijk". Met elkaar zijn ze het eens: het wordt een groot feest. "Kom op tijd, want vol is vol". Herdenkingsplechtig heid, Canadese Be graafplaats, donderdag 4 mei 2006, 11.00 Valkenshow, Erve De- ijk, Churchillstraat 19, donderdag 4 mei 2006, 14:00 Bevrijdingsloop, Hol ten, vrijdag 5 mei 2006 Trekkersiep en oldti mersiep, Oude Holter- dijk Loo-Bathmen, za terdag 6 mei 2006, 15:00-22:30 Jaarlijkse boottocht Rode Kruis Holten, Holten, maandag 8 mei 2006 Cursus Nordic Wal king, Losse Hoes, dins dag 9 mei 2006 Mozartconcert voor bovenbouw Regenboog, Dorpskerk, vrijdag 12 mei 2006 NBvP Holten, Vosman, maandag 15 mei 2006 Lezing Hans Stolp. Holtengroep, Kande laar, woensdag 17 mei 2006, 20:00 Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek. Bonte Paard, donderdag 18 mei 2006, 20:00 Meester Knijff Toer nooi, Vletgoor, zaterdag 20 mei 2006 Bloemenmarkt, Hol ten. zaterdag 20 mei 2006 Jubileumwedstrijd VV Holten, Meermans kamp, zondag 21 mei 2006 Receptie 40-jarig jubi leum Blauw Wit, Vlet goor, woensdag 24 mei 2006 Ponyconcours, Borkeld, donderdag 25 mei 2006 Hemelvaartsfietstocht. Boschkamp. donderdag 25 mei 2006 Dauwwandelen. Na- tuurdiorama, donderdag 25 mei 2006 Beusebergs Feest. Langstraat, vrijdag 26 mei 2006, zaterdag 27 mei 2006 Jubileumtoernooi seni oren Blauw Wit, Vlet goor, zaterdag 27 mei 2006 Allard van Bruggen- toernooi. Meermans kamp, zaterdag 27 mei 2006 Feestavond 40-jarig ju bileum Blauw Wit, Vlet goor, zaterdag 3 juni 2006 Hondenfair, Kalfster- mansweide. maandag 5 juni 2006, 11:00- 16^0 Valkenshow. Erve De- ijk, Churchillstraat 19, donderdag 8 juni 2006, 14:00 Koningsschieten, Aal- polsweg, zaterdag 10 ju ni 2006 Koetsenrit Bergrijders. Holten, zondag 11 juni 2006 Stratenvoetbal. Vlet goor, zaterdag 17 juni 2006 Vogelschieten. Dijker- hoek. zaterdag 17 juni 2006 Nordic Walking Twee daagse. Holten, vrijdag 23 juni 2006 - zaterdag 24 juni 2006 Dijkerhoeks Feest, Dij kerhoek. vrijdag 23 juni 2006 - zondag 25 juni Mini Fair. Schreursweg 12, zondag 25 juni 2006 Seiectiewedstrij den WK touwtrekken, Vlet goor, zondag 2 juli 2006 Enkele leden van Reijling en Co. Zij zetten zich helemaal in om van de Hazes Night een succes te maken. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17