'Een trip die ik nooit meer zal vergeten' Stratenvoetbal twee weken later Blauw Wit wint weer Voetbal scholen Jubileum Blauw Wit Oranjedarten Opmerkingen Toernooi bedrijven Blauw Wit thuis Dinsdag 25 april 2006 HOLTEN - De Holten- se Zaterdag Voetbal Vereniging Blauw Wit '66 viert eind mei haar veertigjarig jubileum. Op 24 mei 1966 is de club opgericht en 24 mei 2006 is dus het ju bileum een feit. Naast een receptie en feestavond zal er zowel voor de senioren (veld/ zaal), junioren en pupil len een aantal activitei ten gehouden worden. Zo staat er voor zaterdag 27 mei een groot senio ren reünietoernooi (7 te gen 7) voor alle leden en oud-leden op het pro gramma. Naast de huidi ge leden kunnen ook oud-leden deelnemen (individueel en als com plete groep). In de laat ste twee edities van het clubblad is hier al mel ding van gemaakt en eveneens is deze infor matie op de website van de club te vinden www.holten.net/blauw- wit66. Oud-seniorleden worden dan ook van har te uitgenodigd om op dit toernooi aanwezig te zijn zodat er van een echte reünie gesproken kan worden. De aanmel ding kan via de website waarop een deelname formulier staat, welke na invulling naar de Jubi leum Commissie wordt doorgezonden. Opgave dient voor begin mei plaats te vinden. HOLTEN - Voor de ne gende keer wordt het Oranjedarten gehou den in café Bierlokal am Bahnhof. Op zon dag 30 april, dus de dag na Koninginnedag. Er wordt gestreden om de Bierbokal am Bahn hof. Deze wisselbokaal is beschikbaar gesteld door Gerda van Bierlo kal am Bahnhof en werd vorig jaar gewonnen door Henk Potman. Buiten deze bokaal, zul len diverse bekers be schikbaar worden ge steld. Het toernooi begint om 14.00 uur. De inschrij ving start om 13.30 uur. Er kunnen maximaal 32 darters meedoen. Het in schrijfgeld bedraagt: 2,50 euro. HOLTEN - De redactie van het Holtens Nieuwsblad staat open voor reacties van le zers. Graag wil de re dactie uw mening we ten. Wie tips of opmerkin gen heeft: schroom niet deze op te schrijven en naar de redactie te stu ren. Dit kan naar het e- mailadres onderaan op de voorpagina of per post: Holtens Niéuws- Wad, Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Inleve ren bij Blokker Van de Maat is ook mogelijk. Wie liever anoniem tips doorgeeft: www.hol- tensnieuwsblad.nl HOLTEN - Iedereen kent de graven op de Canadese Begraafplaats. Maar de ge zichten achter die graven kennen de meesten niet. Een ervan is Thomas (Tcd) Crawford. Ted groeide op in Kapuska- sing, Canada. Hij lachte veel en hield van dansen. Vooral in de keuken met z'n moe der. Hij trouwde in 1936 met Edmee Richard en kreeg met haar twee kinderen: Joan en Bobby. Door hartproblemen, overleed Bobby al op 37-ja- rige leeftijd. Joan woont in Kapuskasing met haar man Allan. "Hij was een knappe man en erg gezellig", vertelt Edmee over Ted. "Hij was gelukkig en iemand die vaak thuis en bij z'n familie was. We had den een gelukkig leven sa men". Edmee woont tegenwoordig in Brits Columbia en ze heeft nog steeds goede herin neringen aan haar eerste man. Door de jaren heen is ze aan hem blijven denken en bleef ze met de vragen zitten die ze nooit beant woord kreeg, omdat Ted niet meer terugkwam van de oor log. "In de oorlogsdocumen ten staat nergens waar hij vocht en hoe hij dood is ge gaan", zegt Joan. In het jaar 2000 kreeg ze een krantenar tikel onder ogen waar een Nederlander zocht naar na- Een van de laatste foto's die van Ted Crawford is ge maakt. bestaanden van Ted. "Dit ar tikel gaf me zo'n schok! Het was slechts het begin van het vinden van de antwoorden waar ik zoveel jaren naar heb HOLTEN - Blauw Wit '66 organiseert dit jaar voor de tweede keer het Straten- voetbaltoernooi. Als datum stond gepland zaterdag 3 juni, maar in verband met de jubileumactiviteiten rondom het veertigjarig bestaan op 24 mei is, na overleg met de gemeente vanwege de veldensluiting, het toernooi verplaatst naar zaterdag 17 juni. Onlangs is de organisatie commissie voor de eerste keer bijeen geweest. Het streven is om weer een deel nemersveld van vijftien stra ten/ buurten te krijgen en er met elkaar een gezellig toer nooi van te maken. De lei ders/ contactpersonen van de teams die in 2005 hebben deelgenomen ontvangen bin nenkort een brief met een in schrijfformulier voor deelna me. Even ter opfrissing: de vanaf 2003 door VV Holten en Blauw Wit '66 voor dit stra- tenvoetbaltoernooi nieuwe stijl beschikbaar gestelde wisselbeker kende tot nu toe alleen nog maar nieuwe win naars, namelijk in 2003 het Köllingserf, in 2004 de Dorpsstraat en in 2005 Dij- kerhoek. Aan Dijkerhoek de uitdaging om als eerste de beker twee keer achter elkaar te winnen. gezocht". Nederlander Henk Dijkman, die al jaren in Ca nada woont, zocht naar in formatie over Ted. Hij was in Rha, bij Steenderen, geweest waar de dorpelingen de windmolen weer opbouw den. Deze was tijdens de Tweede Wereldoorlog ge bombardeerd. Ze vertelden over zes Canadese soldaten die op 6 april 1945 sneuvel den, toen ze het dorp pro beerden te bevrijden van de Duitsers. Henk probeerde achter de namen te komen door navraag te doen bij kranten in de buurt. "Na veel telefonische ge sprekken met Henk en vele uren bestuderen van foto's en brieven die mijn vader tij dens de oorlog had geschre ven, bereidden we ons voor op de emotionele reis naar Nederland", vertelt Joan. "We volgden de route die mijn vaders regiment ook had gevolgd. Een trip die ik nooit meer zal vergeten". Ze brachten de nacht door met de meisjes van Rha, die toen tieners waren, in het huis waar Ted en drie andere HOLTEN - Na de mooie ze ge op Paaszaterdag tegen koploper Avanti Twello wist Blauw Wit'66 ook de thuis wedstrijd van Paasmaan dag tegen het laaggeklas seerde EGVV uit Gelselaar, echter wel de zeer verras sende winnaar van de twee de periode, in de volle winst om te zetten. Na een 2-0 ruststand werd het uiteindelijke een dik ver diende 4-1 zege voor de Hol tenaren. Opvallend was dat alle doelpunten tot stand kwamen via mooie combina ties over de rechtervleugel. Nadat de gasten de eerste grote kans kregen, die net naast ging, wist halverwege de eerste helft Alfred Beid- man goed voorbereidend werk van Remon Muller en Stefan Aanstoot fraai en on houdbaar af te ronden. Kort voor rust zorgde Arnoud Beldman voor 2-0 na een mooie voorzet van Remon, die kort daarvoor zelf net had over gemikt. Ook na rust hield Blauw Wit een over wicht en het was Remon die in de 58e minuut het net vond uit een mooie voorzet van de mee opgekomen vrije verdediger Gert-Jan Prins. Onbegrijpelijk gaf Blauw Wit daarna het initiatief weg, mogelijk een gevolg van nogal wat wisselingen (Harald Beldman voor Arian Vorkink, Gert-Jan Ulfman voor Remon Muller en Er- win Prins voor Stefan Aan stoot). De gasten wisten daarvan te profiteren en scoorden uit een hoekschop tegen. Daarna zorgden ze met hoge ballen op hun lange spits nog wel voor wat drei ging, doch grote kansen kwamen daar niet uit voort. In blessuretijd werd de zege nog uitgebouwd, toen inval ler Erwin Prins een voorzet van Harald Beldman be heerst afrondde (4-1). De goed leidende scheidsrechter Compagner uit Heino kon in deze sportieve wedstrijd de kaarten op zak houden. soldaten werden vermoord. Twee anderen werden ernstig verwond. Zij gingen naar een Duits ziekenhuis, waar ze stierven. Joan: "Ze vertelden wat er gebeurde, terwijl de tranen over hun wangen lie pen. Die laatste nacht, de drie meisjes, twee ernstig ge wonde Canadese soldaten en vijf andere Nederlanders za ten verscholen in de kelder. Niet veel groter dan 1,50 bij 1,20 meter. De volgende morgen trapten de Duitsers er de deur in en gaven het be vel dat ze moesten vertrek ken. Zij begroeven mijn va der en drie andere soldaten voor het huis". Joan stond in de kamer waar haar vader werd vermoord. Eens een koeienstal, maar nu een kamer in het huis. Ook ging Joan naar Holten om de Canadese Begraaf plaats te bezoeken. Zij ont moette de vrouw die als jong meisje het graf van Ted had geadopteerd om te onder houden. Zij en haar familie legden er elk jaar bloemen neer. Joan en de andere familiele den zullen deze trip nooit meer vergeten. Zij heeft ant woorden op haar vragen ge kregen en ze weet dat de ge sneuvelden niet zijn verge ten. Dat ze jaarlijks worden herdacht tijdens herdenkin gen op de Canadese Be graafplaats en dat er kaarsjes en bloemen worden gelegd. HOLTEN - De activi teitencommissie van Blauw Wit '66 houdt vrijdag 28 april een be- drijventoernooi. Vorig seizoen kon de zesde editie geen doorgang vinden. Aan dit toernooi nemen twaalf teams deel. ver deelt over twee poules. In de eerste poule ko men de prestatieteams uit. Zij strijden om de grote bokaal. Ten Brinke Transport verdedigt hier de titel. In de andere poule komen teams uit die graag meedoen, maar gezelligheid en sfeer boven de prestatie plaatsen. Hier gaat het dan ook om de gescoor de doelpunten. Alle teams beginnen met hun eerste wedstrijd om 19.00 uur. De laatste wedstrijden zijn om 21.00 uur afgelopen. De prijsuitreiking is aansluitend in het club huis. Hierna bestaat de mogelijkheid elkaar in informele sfeer te ont moeten en gebruik te maken vam-onder meer de barbecue. HOLTEN - Blauw Wit speelt vanavond, 25 april, thuis tegen Oe- ken 1, aanvang 19.00 uur. HOLTEN - Op sportpark Meermanskamp werden afgelopen maandag de eer ste wedstrijden van het voetbaltoernooi voor scho len gespeeld. Elke school doet mee met een meisjesteam en mini maal een jongensteam. Er wordt gespeeld in poulewed strijden zonder finales. De openbare daltonbasis school De Holterenk, verde digt de titel bij zowel de meisjes als de jongens. Don derdag 27 april zijn van 18.30 tot 20.00 uur de laatste poulewedstrijden en dan is bekend wie zich dit jaar de kampioen van Holten mag noemen. De winnaars strijden woens dag 10 mei om het regionaal kampioenschap in Deventer. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9