Touwtrekken Jongens Blauw Wit F1 in halve bekerfinale Volleybaltoernooi voor bedrijven Hardlopen bevrijding Uitslagen handbal 4 l* i j% ya Sportagenda Loting Darten Concert Isalana Dinsdag 25 april 2006 HOLTEN-Voor de 22e keer wordt vrijdag 5 mei de bevrijdingsloop gehouden door AV Holten. Als vanouds ligt het ac cent bij dit evenement op de scholierenloop. Honderden jonge scho lieren verschijnen aan de start. De basisscholen in Holten werken zelf enthousiast mee aan de voorinschrijving. Om aansluiting te vin den bij de jeugd van het voortgezet onderwijs, wordt dit jaar een presta tieloop van 2,5 kilome ter toegevoegd. Liefheb bers van de korte baan en atleten die nog niet zoveel kilometers in de benen hebben, zijn ook van harte welkom bij dit onderdeel. Daarna kunnen de spe cialisten van het langere werk, in een wedstrijd loop van 10 kilometer, testen hoe ze ervoor staan aan het begin van het seizoen. Voor wie dat nog een tikkeltje te ver is, start vijf minuten later de prestatieloop van 5 kilometer. Bij de wedstrijdloop van 10 kilometer worden drie categorieën onder scheiden: dames, heren senioren en heren vete ranen. Voor elk van deze categorieën zijn drie geldprijzen beschikbaar. Bij dit onderdeel zal door Hol ten se vrouwen en mannen ook gestre den worden om de felbe geerde wisselbekers voor het Holtens kam pioenschap. Het hele programma op een rij: 18.30 uur, scho lierenloop meisjes groep 1 en 2 - 700 meter; 18.40 uur, scholieren loop jongensgroep 1 en 2 - 700 meter; 18.50 uur, scholierenloop meisjes groep 3 tot en met 5 - 1000 meter; 19.00 uur, scholierenloop jongens groep 3 tot en met 5 - 1000 meter; 19.10 uur, scholierenloop meisjes groep 6 tot en met 8 - 1400 meter; 19.20 uur, scholiercnloop jongens groep 6 tot en met 8 - 1400 meter; 19.30 uur, G-atleten - 400 meter; 19.45 uur, korte presta tieloop dames en heren - 2,5 kilometer; 20.00 uur, wedstrijd dames, heren senioren, heren vetera nen - 10 kilometer; 20.05 uur, middellange prestatieloop dames en heren - 5 kilometer. De prijsuitreikingen bij de scholieren en G-atle- ten vindt om 19.35 uur plaats. Van de prestatie loop 2,5 en 5 kilometer: direct na de finish. Wed strijd 10 kilometer: 21.15 uur in de kantine van het sportpark. Voor de Holtense scho lieren wordt via de scho len een voorinschrijving gehouden. Alle overige deelnemers kunnen zich ter plaatse inschrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van sportpark Meermanskamp. Voor aanvullende infor matie kan men bellen met Jos van der Spek, telefoon 0548-361284. HOLTEN - De dames en heren van handbelvereni- ging Holten namen dit weekeinde deel aan de eer ste ronde van het beker toernooi. De wedstrijden werden ge speeld in toernooivorm. De dames van Holten speelden in Lochem tegen HHZD, Groesbeeks Glorie en HV Schalkhaar. Holten als enige eesteklasseploeg was min of meer verplicht om een ronde verder te komen. Dat leek er in de wedstrijd tegen HHZD uit Heino niet op. Holten kwam met 0-4 achter, maar liet zich niet verder verras sen. De wedstrijd werd als nog in een 7-11 overwinning omgezet. Ook de wedstrijden tegen Groesbeek (10-3) en Schalkhaar (11-5) werden gewonnen, waardoor Holten als eerste eindigde en door gaat naar de tweede ronde. De heren hadden een zwaar dere poule. Achilles (eerste klasse) en Reflex en Groes- sen (beiden tweede klasse) en Tyfoon (derde klasse) Holten startte goed met een ruime 14-7 zege op Groes- sen. Achilles was duidelijk een maat te groot wat een 8- 23 verlies op leverde. Yan Reflex werd gewonnen met 12-7. Tyfoon presteerde ver rassend goed zodat de wed strijd tegen Tyfoon de beslis sing moest brengen over de tweede plaats wat recht op de tweede ronde gaf. Holten speelde goed en gaf Tyfoon geen kans. Een duidelijke 18-8 zege bracht Holten de verdiende 2e plaats en een plek in de tweede ronde. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Touwtrekver eniging Okia hield afgelo pen zondag 23 april een touwtrektoernooi voor het Gewest Oost op sportpark 't Vletgoor. Door de afwezigheid van Ol- deneibergen waren er nog vijf tegenstanders waarmee moest worden gestreden in de 640-klasse. Dit lukte ook heel goed tot de laatste wedstrijd tegen Heure, waar Okia zijn meer dere in moest erkennen. Een tweede plek was het resul taat. De 720-klasse moest ook voor de middag trekken wat met een paar andere spe lers toch leidde tot een beter resultaat dan het eerste toer nooi met een vijfde plek, door te winnen van Vorden, Casteel en Elshof en een ge lijk spel tegen EHTC. De andere vijf teams waren nu nog even een maatje te groot voor Okia. Na de mid dag de 680 kiloklasse. Hier was een goede start met drie winst partijen van EHTC, Hertme, en Eibergen kwam het team van Okia Heure te gen die ook in deze klasse weer beter was. Het werd wel een zeer zware strijd wat bij Okia wel wat slijtage had op geleverd. Mede door de wed strijden van voor de middag, Bovenste rij van links naar rechts: Dion Rietman, Stefan Lubbers, Job Garritsen, Bram Aanstoot en Dennis Bolink. Onderste rij van links naar rechts: Mike Koning, Gerrit-jan van Dam, Stefan Dijkink, Jarno Veltkamp en Roy Schuppert. Blauw Wit Dinsdag 25 april Blauw Wit 1 - Oeken 1, 19.00 uur; De Blauw Witters 2, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). Donderdag 27 april Achilles E3 - Blauw Wit 4, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). Dinsdag 2 mei CS Markelo 1 - Blauw Wit 1, 19.15 uur (vertrek 18.00 uur). Dinsdag 9 mei De Esch 3 - Blauw Wit 4, 19.30 uur (vertrek 18.15 uur) VV Holten Zaterdag 22 april EpseAl - Holten Al, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Hol ten BI - Wesepe BI, 14.30 uur; Holten B2 - Hulzense Boys B3, 13.00 uur; Holten wat de Holtenaren in de vol gende beurt tegen de Bisons weer moesten bekopen met een gelijkspel. De andere twee wedstrijden werden weer wel gewonnen, met als resultaat een gedeelde twee de plek. Ook de jeugd draai de een prima dag door met het B-team een tweede plek te veroveren. Het A-team draaide met een vierde plaats ook een prima toernooi. Met twee gelijke spelen was dit goed met perspectief in deze toch zware tegenstand. Het damesteam presteerde zeer goed door met een nieuw team toch nog beslag te leg gen op de derde plaats. HOLTEN - In Bar 't Mossink heeft afgelopen vrijdag 21 april de lo ting plaatsgevonden voor het Holtens Kam pioenschap Darten. In mei strijden de darters om de felbegeerde wis selbeker in Bierlokal am Bahnhof, 't Bonte Paard, Bar 't Mossink en 't Kla vier. Info: www.free- webs.com/goudenkeun BATHMEN - In de concertserie uitgaande van de Stichting Mu- ziekkring Bathmen geeft Capella Isalana onder leiding van Klaas Stok zondag 30 april om 19.30 uur een concert in de Dorps kerk van Bathmen. Bij het concert in Bath men zal Klaas Stok de Capella Isalana door drie eeuwen Slavische religieuze koormuziek leiden. Het wordt een klinkend overzicht ge schetst vanaf de Barok tot de twintigste eeuw. Naast grote namen als Tsjajkovski, Rachmani- nov, Krysztof. Penderec- ki en Arvo Part, zal ook muziek ten gehore wor den gebracht welke tot de perestrojka in het westen nauwelijks be kendheid had gekregen. Entree is 10 euro. Cl -RohdaR. C2, 12.30 uur; Holten Dl - Hulzense Boys Dl, 11.00 uur; Holten D2 - Wijhe'92 D4, 10.00 uur; Hol ten D3 - Achilles '12 D5, 10.00 uur; De Zweef E3 - Holten El, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Rohda R. E7 - Holten E2, 8.30 uur (vertrek 7.30 uur); Holten E3 - Blauw Wit '66 E3, 10.00 uur; Hol ten F1 - SDOL Fl, 11.00 uur; Haarle F2 - Holten F2, 11.00 uur; Holten F3 - Roh da R. F12, 1 1.00 uur; Holten F4 - Lemelerveld F5, 11.00 uur; Rohda Raalte F17 - Hol ten F5, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Holten MB 1 - JC Hellendoorn MB1, 14.30 uur; HHC MB2 - Holten MB2, 11.30 uur (vertrek 10.15 uur). Woensdag 26 april CJV'ers F2 - Holten F5, 18.30 uur (vertrek 17.30 uur). HOLTEN - Blauw Wit Fl heeft in het bekertoernooi een tot nu toe wel heel bij zondere prestatie neergezet. In Hengelo bij Achilles'12 werd een hoogtepunt geno teerd. De 1-4 winst krijgt op 26 april een vervolg in en te gen Bornerbroek Fl. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. Hieronder het verslag van de winst in de kwartfi nale. Een zonnige woensdagavond met een stevig windje en een uiterst gemotiveerd Fl waren de ingrediënten voor een zin derende kwartfinale op sport park 't Wilbert in Hengelo. Het belang van deze wedstrijd was goed bekend bij de Holtense sterren, er moest dus gewon nen worden van deze tweede klasser. De wedstrijd begon wat voorzichtig, duidelijk was dat beide ploegen nog wat aan het aftasten waren. Blauw Wit speelde in tegenstelling tot af gelopen zaterdag in de plaat selijke derby sterk. Vooral het combinatievoetbal liep goed. Als je blijft voetballen, combi neren en kijken, dan komen er vanzelf kansen. Zo ook deze wedstrijd. Na een mooie aan val was het Dennis die de sco ren kon openen; 0-1De man nen van Achilles lieten ook zien dat zij niet voor niets ook in de tweedeklasse spelen en met een sterke aanvalsdrang wisten zij al gauw de gelijk maker te noteren. Zo werd ook de rust bereikt: 1-1. De tweede helft leverde een tweetal voordelen op. Zo hoef den de Holtenaren niet meer tegen de zon in te kijken en kregen ze zelfs de wind in de rug. Door sterk samenspel konden er diverse mooie aan vallen worden uitgevoerd, waaruit de mannen van F1 re gelmatig voor het vijandelijke doel opdoken. Uit deze aan vallen kon Blauw Wit nog drie keer scoren. Alle doelpunten kwamen op naam van Dennis, die dus zeer productief bleek deze avond. Wel gaat er een compliment uit naar alle spe lers, want de klus is met zijn allen geklaard, waarbij zeker ook een dikke pluim is voor Stefan die met soms miracu leuze reddingen de tegenstan der het scoren wist te beletten. Eindstand 1-4. HOLTEN - Het jaarlijkse recreanten volleybaltoer nooi van de volleybalver eniging Mintonette wordt vrijdag 12 mei om 19.00 uur in sporthal 't Mossink gehouden. Dit, in afwijking van vorige jaren. Het toernooi is bedoeld voor teams van verenigingen, stra ten. families en bedrijven. Elk team moet ten minste be staan uit twee dames en het niveau mag niet hoger zijn dan maximaal twee spelers(sters) van eerste klas se niveau. De kosten voor deelname van een team be dragen 15 euro. De contact persoon van het team waar men in meespeelt, krijgt bij aanmelding bericht over het speelschema en de tijden die daarmee verbonden zijn. De organisatie gaat uit van een maximum van achttien teams. Degenen die zich het eerst aanmelden gaan voor bij de indeling. Opgeven kan tot 7 mei via de telefoon, via e-mail of via een mededeling op de trainingsavond bij een van onderstaande personen. E-mail heeft de voorkeur. Jaap Bogaard telefoon 0548- 362398, E-mail: jaap.mar- ry@xs4all.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7