Beuseberg wint dubbele prijs Column: Wil Fronenbroek Zege voor Blauw Wit Uitslagen poasboakens Campanella zingt Evensong Prijs voor ontvangst Handbal - - -. V Dinsdag 25 april 2006 HOLTEN - Blauw Wit blijft aan de winnende hand. Zaterdag wer den uit Harfsen drie punten meegenomen, zodat Uit de laatste vijf wedstrijden maar liefst dertien punten werden behaald. In Harfsen was Blauw Wit voor rust de betere ploeg. Na een afwach tend begin kwamen de Holtenarcn in de der tiende minuut gemakke lijk op voorsprong door een eigen doelpunt van Harfsenverdediger Pas man, na een misverstand met zijn keeper. Even daarvoor had Remon Müller rakelings naast geknald. Blauw Wit hield het be tere van het veld spel te gen een thuisclub die vooral met lange ballen probeerde tot succes te komen. De Blauw Wit- verdediging liet zich echter niet verrassen. Halverwege de eerste helft leken de Holtena ren de voorsprong te vergroten, doch Merijn Offringa zag zijn harde schot via de binnenkant van de paal het veld weer in stuiten. Tegen de verhoudingen in kwam de thuisclub in de 35e minuut op gelijke hoog te toen Harfsen-jnidden- velder Gerben Leidek ker (inderdaad, de zoon van Blauw Wit Al-trai ner Rinus) uit een afge slagen hoekschop door een woud van benen raak schoot (1-1). Na rust was Stefan Aanstoot vervangen door Ernst jan Harmsen. De eerste kans was voor Blauw Wit doch Jurrian Paal man lobte na goed voor bereidend werk van Alf red Beldman uit vrije positie rakelings naast. Daarna nam Harfsen ge leidelijk aan het initia tief over. Blauw Wit zakte om onbegrijpelij ke redenen steeds verder terug. Vrijwel niets luk te meer. Gert-Jan Ulf- man kwam in het veld voor Dirk Jan Beldman, doch ook hij kon geen positieve wending aan het zeer teleurstellende optreden van Blauw Wit geven. Ook de thuisclub bakte er echter weinig van, zodat de tweede helft het aanzien nauwe lijks waard was. Toch kreeg Harfsen wel enke le mogelijkheden, doch doelman Arjan Nijhuis en zijn verdedigers wis ten met kunst- en vlieg werk een achterstand te voorkomen. In de slotfa se lachte het geluk Blauw Wit zelfs toe. toen Arnoud Beldman weifelend optreden van de Harfsen-defensie af strafte (1-2). Even later leek Remon de voorsprong nog uit te bouwen, doch uit vrije positie mikte hij net naast. Blauw Wit wist in de laatste minuten de voorsprong vast te hou den, zodat na hét laatste fluitsignaal van scheids rechter Schrik uit Zwol le weer een zege kon worden gevierd. HOLTEN - De paasbult van de Beuseberg mat in hoogte 11,98 meter, in om trek 73,64 meter en in in houd 2585 kubieke meter. De buit zelf was mooi glad afgewerkt. Ook het terrein lag er prima bij. Hiermee wonnen de bouwers de eerste prijs en ook nog eens de prijs voor de mooiste bult. Op de tweede plaats stond Espelo met een hoogte van 10.64 meter, een omtrek van 86.42 meter en een inhoud van 2428 kubieke meter. Op de derde plaats: Holterbroek. Hoogte: 12.69 meter. Om trek: 70.18 meter en inhoud: 2238 kubieke meter. Op de vierde plaats: Dijkerhoek. Hoogte: 11.68 meter, om trek: 75.40 meter en inhoud: 2114 kubieke meter. Vorig jaar stond Dijkerhoek nog op de eerste plek. HOLTEN - Koor Campa nella zingt zondag 30 april om 19.00 uur Evensongs in de Dorpskerk. Evensongs bestaan al hon derden jaren in de traditie van de Anglicaanse kerk en zijn ontstaan vanuit de oude kloostergebeden en liederen. Er wordt uitgegaan van een vaste indeling zoals dit al in 1662 is beschreven in The Book of Common Prayer. Een Evensong is bedoeld als een bezinningsbijeenkomst. De toegang is vrij. Wel is er een collecte bij de uitgang. HOLTEN - Het was de za terdag voor Pasen een uniek moment voor de Beuseberg. De gebouwde paasbult aan de Evertjes- weg bleek niet alleen de mooiste, maar ook nog eens de grootste. Sinds 1981 is dat voor de Beuseberg niet meer voorgekomen. Reden voor een groot feest op Eerste Paasdag. De dag ervoor werd het al gevierd in café Bierlokal am Bahnhof, waar de prijsuitreiking plaats had. Wethouder Wim Stege- man kwam zondags rond 21.00 uur langs om de brand in de bult te steken. Daarna kon het feest pas echt losbar sten. Lekker staren naar de warme hoge vlammen met een pilsje in de hand. Boakebouwer Hans Coster is erg tevreden met de prijs en het verloop van het evene ment. "We hebben totaal geen narigheid gehad. Alles verliep goed. Het paasvuur werd goed bezocht". Ook was hij blij met de hulp van de jonge jongens. "Zij hiel pen enthousiast mee. Daar naast zijn zij de bouwers van de toekomst". HOLTEN - Voor de eerste keer werd er bij de paasvuurkeuring een ontvangstprijs uit gereikt. Deze Spitax-bokaal werd gewonnen door Dijkerhoek. De jury vond het gast heerschap goed, ont vangst door alleen jon gens. De commissie waardeerde het ten zeer ste, dat de jongens hier voor tijd namen. Ook werd er veel aan dacht besteed aan de mensen, die de boake op moesten meten. Er stond vervoer klaar, om door de modder te komen. HOLTEN - Meisjes B1 boekte een- keurige ze ge op BI van Dijko- raad/Kwiek. Via een 3-7-stand bij rust werd met 6-15 ge wonnen. B2 kwam uit tegen LHC te kort. Hol ten keek bij rust al tegen een 15-1 achterstand aan. De tweede helft ging iets beter maar meer dan de 22-3 neder laag zat er niet in. Meisjes Cl speelde een spannende wedstrijd te gen Tyfoon. Beide team waren aan elkaar ge waagd. Toch was het Ty foon dat na een 3-5 rust stand nipt met 8-9 wist te winnen. "Joepie!", dacht ik inwen dig toen Peter Bulthuis mij onlangs belde met de vraag of ik een column wilde schrijven voor het Holtens Nieuwsblad dat deze maand huis-aan-huis wordt verspreid. Als oud gediende van HN kan ik moeilijk weigeren en de pen hanteer ik bovendien nog graag. Beter gezegd het toetsen bord. Mijn antwoord luidde direct: "Ja, graag!" Let u vooral op de toevoeging 'graag', want ik vroeg on middellijk of ik carte blan che had aangaande de in houd van mijn bijdrage. Aanvankelijk kreeg ik een positief antwoord daarop, maar toen ik mijn pennen vrucht eenmaal had doorge stuurd lagen de kaarten in eens anders geschud. Kri tiek, ook al is dat voor een flink deel opbouwend be doeld, schijnt moeilijk te verteren te zijn. Het spijt mij derhalve oprecht dat ik een flink deel moest schrappen. Waar blijven we dan beste Anton van Beek - vorige week columnist hier - als jij schrijft dat het mooi is dat Holten een onafhankelijk weekblad heeft? In welke richting vloeit haar pen dan wel?, vraagt u zich af. Is het de kinderboerderij? Of is het misschien de lente waar we op het moment van dit schrijven nog altijd zo smachtend naar uit kijken? Nee, niets van dat al. ik wil u hier deelgenoot maken van mijn gevoel over HN. Maar wat eraae een hartig woord- (Foto: Sander Scheperman) je richten tot de directie en de hoofdredactie van HN en niet te vergeten de Stichting Holtens Nieuwsblad. Want geachte dames en heren, be seft u niet dat HN al geruime tijd bezig is een langzame dood te sterven? Dat het twee voor twaalf is en het hoog tijd is voor daadkrach tig ingrijpen!? Het aantal Holtenaren dat de teloor gang van HN met lede ogen aanziet is allang niet meer te tellen. Het moet maar eens openlijk gezegd worden. Ik verwacht trouwens dat u zelf wel voelt waar de schoen wringt - neem alleen al het feit dat er besloten is tot deze huis-aan-huisactie. Of u de zaak hiermee redt betwijfel ik trouwens ten zeerste. Er zal meer moeten gebeuren. Ik vrees ronduit dat u zich lang niet sterk (genoeg) maakt voor behoud van onze 'Hoolter kraante'. Inderdaad een bijzondere krant, zoals Van Beek vorige week meld de. Maar nogmaals: het ge voel bekruipt niet alleen mij, maar zéér velen in Holten. Mijn angstig voorgevoel werd nog eens extra beves tigd toen enige tijd geleden de gemeentelijke publicatie richting Rijssens Nieuws blad (RN1 verdween. Nota- bene een meer dan belangrij ke financiële stoelpoot die onder de krant werd wegge zaagd! Had er waarachtig niet meer in gezeten? En dan toch nog een politiek tintje: had de wethouder financiën - uiteindelijk ook Holtenaar - niet iéts creatiever kunnen handelen in deze zaak? Ja. ik weet het: die eeuwige cij fers. Die beslissen nu over leven en dood van een van een blad dat destijds met zo veel gedrevenheid het le venslicht zag en ondanks economische recessies en wat dies meer zij toch nog wekelijks van uw drukpers rolt. Maar u vergeet één on gelofelijk belangrijk aspect dat hier in Holten telt. En dan denk ik aan zaken als betrokkenheid, gevoel en niet in de laatste plaats trots. Beseft u eigenlijk wel vol doende welke bijna unieke status HN in den lande heeft? Hoeveel weekbladen kunt u mij noemen die nog met abonnees werken? Ook als uitgever zou die trots moeten voelen en vechten voor het behoud van het blad! Nu bereiken mij steeds vaker opmerkingen als 'het stelt niets meer voor' of 'ik kijk er nauwelijks in en gooi het vrijwel direct in de oud pa pierbak'. Zoiets doet pijn - mij in elk geval wel. En niet in geringe mate kan ik u ver zekeren! Ons aller wijlen Beijers en Wiggers zouden eens moeten weten! Ik ben zeker weten de laatste die HN ongelezen weggooit. Daarvoor voel ik mij nog al tijd te veel verwant ermee. Maar ook ik zie met lede ogen aan dat HN allang geen volwaardige spiegel meer is van wat zich in ons dorp af speelt. Het stukje meerwaar de dat een lokale krant moet hebben ten opzichte van 'concullega's' als ik het zo mag uitdrukken, mis niet al leen ik, maar velen met mij. Wat moeten wij hier met be richten uit Nijverdal, Enter of Wierden? Niets! Het is niet te verwonderen dat u zo veel abonnees verliest! Want wat zijn nu die paar pagi- naatjes redactie op tabloid ormaat met een klein stukje overlees als ik het even bij vakjargon mag houden? En een overlees nu al in West Twente (WT) naar ik be grijp. Een weekblad dat niet eens heel Holten dekt! Zoals ik voorzien had is geschied: het proces van geruisloze in tegratie in WT is ingezet. Niet alleen qua berichtge ving, maar sinds kort ook qua eindredactie. Bezin toch eens voor u deze overstap definitief aangaat! Een krant met verlies draai en, is geen optie. Dat begrijp ik ook wel. Ik ben er echter van overtuigd dat er moge lijkheden zijn om het tij te keren. Waar een wil is is een weg. Maar de kans om daar over hier mijn ideeën te spuien is mij door de redac tie ontnomen. Laat ik daar om maar zo besluiten: een gerede reddingspoging bent u allen Holten op zijn minst schuldig! En het liefst een heel stuk overtuigender dan tot nu toe! Wil Fronenbroek De boakebouwers van de Beuseberg bij het eindresultaat: de grootste en de mooiste.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5