Wedstrijd knuppelhangen bij jongerensoos See You Kunstgras ook voor in de tuin Wis en waarachtig weGeNeR Gestolen auto terug Rijbewijs ingevorderd Optreden Cultureel dineren Concert met orgel en fluit Holtens Nieuwsblad Zoaterdag, 29 april is't wier Koneginnedag. In Hoolt'n vuur zó vêêr ak mie kan indêênk'n, altied ne dag met een lekker vuurjoarszunneke op'n Smidsbeelt. Ok nen dag mef ge- bruuk'n diet zich alle joar'n herhaalt. Toenk zelf zun kêêrltje wasse wórd'n wie op Koniginnedag, s'manns a vrog of marcheert noar het öólde gemeentehuus. Amoal nen oranje sjerp umme en de mêêrkes nen gröót'n oranje strik in't hoar. Moandenlaank was ter oefent um de versjes ma foutloos en zuuver te könn'n zing'n. Biet ge meentehuus kwamm'n de wichter van de de openbare en de fiene schoole bie meka. Ok de kinder uut'n Diekerhook en Splowörd'n annevoert en dan wórd'n der e zung'n. Meister Kroon of meister Brouwer stun'n der altied héél fanatiek vuur te zwaaien. Mangs zung de ene schole wat sneller dan n'aandern, ma zie dêêd'n amoal onmeunig eur beste. Wie zung'n vaderlaandse versjes, zo as T' is plich dat iedre jon ge voor d' onafhankelijkheid Piet Hein en waar de blanke top der duinen en natuurlijk ok in een blauw geruite kiel en nog vólle meer. Noa het zing'n, wórd'n der spóllekes a doane op de Kalfstermansweire, zo as spiekers poep'n en zaklóöp'n. Natuurlijk moch nen film van'n Dikk'n en Dunn'n op zun- nen dag neet ontbrekk'n. Rommelmark det bestund nog neet. In die êêrste joar'n noar'n oorlog was ter gen oaverdoad. Noe wórdt der nog altied e zung'n op'n Beelt, allêêne de ver sjes bint aans, ma het leste is nog altied óóns Wilhelmus. Ik hebbet altied een betje zwoar met Koneginnedag. Mien gedach'n goat stiekum terugge noar die óólde tied. Die va- derlaansde leedjes, die gaff'n altied zo'n stark "wie" geveul. Wat zóllt toch móói wëêr as bevuurbeeld Ai ma zingt of de Hoolter Kbrhaan'n, of allebeire, is wier nen óölderwetse au bade heul 'n bie het óólde gemeentehuus, vuur de wichter van die generatie van vlak noar'n oorlog. Ik zeet a zó vuur mie. amoal leu van boav'n de vieftig diet, s'manns um nêêg'n uur uut volle bórste met zingt met, in naam van Oran je, doe open de poort. Natuurlijk wal in oaverleg met de oranjecommissie. Het bint óólde versjes, die vaste mött hóól'n vuur de kómmende generaties, aans geet het verleur- ne. Hetzelfde is het met de Hoolter taal. Öóns Hooltens is hêêl apart. Het Hooltens duurt langer, dan het plat um óóns hen. In Hooolt'n goawe amoal hêêêl laaank met vakaaantie, al ist ok ma drei wekke. net as oaveral. Hooltens is de meuite wêêrt. Het is belangriek dawe óóns eeg'n ikke in een darp as Hoolt'n vaste hóóld net as al die aandere typisch Hooltense dinge. De óöldheidkamer en de boer'ndaansers, doot wat det angeet a merakels good wark. Misschien is het wal is good dat ók aandere vereneging'n zich doar is oaver buugt. Het ee- gene van Hoolt'n is belangrieker ai dêênkt. Wis en waarach tig- De Vêêrkaante Viefkop huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollinaserf 4. 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert, tel. 0548- 597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj. schuppert@whk. Wege ner, nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten ni Dinsdag 25 april 2006 HOLTEN - De groene Ford Escort, die tussen zondag 16 en woens dag 19 april in Holten werd gestolen, werd woensdagmiddag 19 april aangetroffen in Soesterberg. De eige naar van de auto, een zeventigjarige man uit Holten, is hiervan in middels in kennis ge steld. DE man uit Holten deed aangifte van diefstal van zijn personenauto. De auto werd tussen zondag 16 en woensdag 19 april gestolen vanaf een par keerplaats aan de Ca nadastraat in Holten. HOLTEN - Politie agenten controleerden vrijdag 21 april omst reeks 1.30 uur op de A 1 in Holten een 24- jarige automobiliste uit Apeldoorn. Een blaastest wees uit dat de vrouw onder in vloed van alcohol ver keerde, waarop de agen ten haar aanhielden. Ademanalyse op het po litiebureau gaf een uit slag van 1,86 promille. Het rijbewijs van de vrouw werd ingevorderd en proces-verbaal opge maakt. LAREN - LTO Lo- chem heeft de Reepcr- bahner Stimmungsma- cher uitgenodigd om op vrijdag 12 mei om 20.30 uur op te treden in café De Wippert in Laren. Deze band speelt van Duitse schlagers tot rockmuziek. De entree bedraagt 5 euro. HOLTEN - Senioren uit Holten kunnen vrij dag 19 mei van 17.00 tot 21.00 uur feestelijk dineren in woon- zorg centrum de Diessen- plas. Violist George Constan- tin en accordeonist/ pia nist Jantea Juslian tre den dan op. Het wordt een avond waarbij het duo de gan gen muzikaal zal omlijs ten met muziek uit de Balkan. Het duo is af komstig uit Holten en heeft veel ervaring met het spelen in belangrijke hotel en restaurants- Het diner is bestemd voor iedereen boven de 55 jaar. Dus ook echtpa ren kunnen een hapje nree-eten. Het doel is een gezellig samenzijn, contacten leggen en mensen ontmoeten in een ongedwongen sfeer. Deelname aan het avondje kost 20 euro. Reserveren kan bij de Diessenplas, telefoon 0548-362505. HOLTEN - Dick Slagman en Leon Koppelman ge ven vrijdag 28 april om 20.00 uur een concert in de Kandelaar. De toegang is gratis. Wel wordt er een collecte gehouden. Het concert zal gehouden worden in Oranjestijl. Dick Slagman werd op 22 oktober 1976 in Rijssen geboren. Na enkele jaren zelf het orgelspel te heb ben aangeleerd, ging hij naar de muziekschool in Rijssen. Daar kreeg hij les van onder andere Pieter- Jan Leusink en Dick San- derman. Later volgde hij nog privé-lessen bij Jan- Willem Docter uit Ensche de. Dick Slagman werkt regelmatig mee aan con certen en uitvoeringen,waarvan er enkele zijn vastgelegd op cd. Leon Koppelman werd ge boren op 28 september 1986 in Vriezenveen. Hij begon op elfjarige leeftijd met zijn panfluitstudie bij Gerard Rijken van Olst aan de muziekschool te Al melo, waar hij in 2004 zijn D-diploma cum laude be haalde. Momenteel stu deert hij verder bij Gerard Rijken van Olst en Nicolae Pirvu. Hij bespeelt de sopraan- fluit (22 pijpen), de con certpanfluit (29 pijpen) en de contrabaspanfluit (19 pijpen). De panfluiten die hij bespeelt, zijn afkom stig uit Roemenië en zijn gemaakt door de panfluit bouwer Ion Preda. Johan Kampman, Arno Schoppers, Sabjne Reinaardus, Evelien Beunk en Inge Nijland zijn elke woensdagavond aanwezig om leuke activiteiten met de jongeren te doen. (Foto: Johan Bolink) HOLTEN - Op initiatief van Els Visser startten So- cuwe, de hervormde kerk en de rooms-katholieke kerk onlangs de jeugdsoos See You Holten voor veer tien- en vijftienjarigen. Het keldertje van gebouw Irene is gezellig ingekleed met kleine lichtjes aan het plafond, knusse kleuren, poefs, banken, een tv, bar, voetbalspel en zelfs een lap top met Internet. Vrijwillig ster Inge Nijland: "In de Boschkamp zit een soos voor jongeren in de leeftijd van elf tot en met dertien jaar en in de oude gymzaal aan de Tuinstraat zit een soos voor zestien jaar en ouder. De groep veertien- en vijftienja rigen vallen net buiten de boot". Deze jongeren kunnen nu el ke woensdag van 19.30 tot 21.30 uur gewoon binnenlo pen. Alleen of met vrienden. De deur zit aan de zijkant van gebouw Irene aan de kant van de Boschkamp. "Ze mogen zelf weten wat ze doen. Relaxed tv kijken, ga- men, met elkaar spelletjes doen. Internetten of muziek maken". De jongeren kunnen zelfs voor dj spelen. Grote boxen staan klaar en via de laptop kan worden gemixt. "Ze mogen lekker hun eigen gang gaan", geeft Inge aan. "Bij een beetje grote groep, mogen ze zelf kiezen welke activiteit ze graag willen doen". Om alvast een voor schot te nemen, wordt vanaf volgende week vier weken lang knuppelhangen gehou den. Inge: "Er wordt een knuppel gemonteerd aan het plafond. Wie daar uiteinde lijk het langst aan kan blijven hangen, wint 25 euro". Wie meer wil weten, kan woensdagsavonds langsko men, even surfen naar www.seeyouholten.tk of bel len met De Boschkamp, tele foon 0548-362755. Kunstgras is zeker niet alleen geschikt voor sportvelden en kan ook heel goed worden gebruikt voor in de tuin. Klein Boonschate kan het leveren. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Hoveniersbe drijf Klein Boonschate aan de Ondernemersweg 4 ver koopt sinds kort kwaliteits kunstgras aan particulie ren. Zeer geschikt voor tuintjes en perken rondom het huis. "Het is even wennen, maar wel de ideale oplossing voor mensen die geen groene vin gers hebben of simpelweg te druk zijn om het grasveld te onderhouden. En hondenbe zitters hebben geen last meer van gele vlekken", geeft Peter Aaftink van Klein Boonscha te aan. Nooit meer maaien of bemesten. Het enige wat no dig is, is maandelijks even de hark eroverheen halen. Peter: "Hiermee voorkom je dat er onkruid tussenkomt. Daar naast zorg je voor een betere structuur en gaat het .gras rechtop staan". De mat wordt gelegd op straatzand, zodat mollen op een afstand blij ven. Verder zorgt zand tussen de grassprieten ervoor dat ze rechtop gaan staan en rubber korrels voor vering. Wie ero verheen loopt krijgt dan het gevoel op echt gras te lopen. Klein Boonschate is een van de weinige hoveniersbedrij ven in Nederland die dit le vert aan particulieren. "Het gaat om een kwaliteitspro duct met een garantie van tien jaar", benadrukt Peter. "Niet te vergelijken met goedkopere varianten die je kunt kopen in doe-het-zelfza- ken". Voor meer informatie: e- mail: info@kleinboonscha- te.nl, www.kleinboonscha- te.nl of telefoon: 0548- 366711.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3