Jan Hess stopt bij HMV als tambour-maitre Speciale aulo-actie Ja Lezing door brandweer Uitslagen schaken Herinnering op dvd Veel nieuwe biebleden Project Who's Next Bijenlezing VERZEKERINGEN www.unive.nl Daar plukt de vruchten van! Dinsdag 25 april 2006 28 HOLTEN - Jan Hess stopt als tambour-maïtre bij HMV. Jan van Bruggen (Johan zn.) neemt na Ko ninginnedag de stok over. "Ik ben inmiddels 67 jaar en vind het tijd worden dat jong bloed het overneemt", zegt Jan. Ruim 25 jaar zit hij al bij HMV Eigenlijk een beet je op een toevallige manier. "Mijn oudste dochter had in die tijd verkering met de drummer van het orkest van HMV. Hij vroeg me eens mee te gaan naar een drum repetitie". Jan ging de grote trom doen bij de drumband. Later deed hij ook de pauken bij het or kest. "De pauken stonden maar in de hoek. Niemand die er wat meedeed". Voor een kerstdienst werd hij er voor gevraagd om tijdens Ere zij God, op de pauken te spelen. "Dirigent Bert Fran sen vond het prima, en zo ben ik dit instrument blijven doen". Voor tambour-maïtre ont stond eind 1998 plotseling een vacature. "Ik had het al eerder willen doen, maar toen vonden ze me er nog te jong voor", geeft Jan aan. Nu liet hij het niet nog eens aan zich voorbijgaan. Jan is een beetje aan het af bouwen en is drie jaar gele den na zestien jaar gestopt als secretaris. Sinds vorig jaar is hij ook gestopt met or ganiseren van de taptoe, maar hij voelt dit meer als Jan Hess blijft nog wel de pauken bespelen bij de Holten- se muziekvereniging. (Foto: Sander Scheperman) noodgedwongen. Als oud militair paste dit precies in z'n straatje. "Ik vond het erg leuk werk om de taptoe te or ganiseren. Niet alleen het uitzoeken van de muziek en het leren van pasjes, maar ook andere korpsen regelen en de financiële administra tie". Voor HMV was er echter vaak te weinig tijd om te oe fenen en was het moeilijk ie dereen bij elkaar te brengen om te repeteren. "Ook viel de taptoe in de schoolvakan tie, waardoor sommigen een weekje weggingen", vertelt Jan. "Daarnaast bleek het moeilijk om andere korpsen te krijgen, omdat ze op Ko ninginnedag vaak al andere optredens hadden". Jan zal op zaterdag 29 april nog als tambour-maïtre gaan optreden tijdens de aubade en de ronde langs gedeco reerden. "Daarna ga ik de stok overhandigen aan Jan van Bruggen". Wel blijft Jan Hess de pau ken bespelen en doet hij dienst als postbode en 'ko pieermachinist' bij HMV. WIERDEN Vereniging van Automobieltechnici ATC houdt woensdag 26 april om 20.00 uur een bijeenkomst over brand preventie in de werk plaats. De avond wordt gehouden in café De Marke aan de Vossen- beltstraat 1 in Wierden. H. Brunink en P. Sijtema van het Brandweerkorps Wierden zullen vertellen wat men aan preventie kan doen. Welke eisen gelden er, zijn er vlucht wegen, blusmiddelen en branddetectiesystemen aanwezig. Maar ook over het gebruik van gevaarlij ke stoffen en blusmidde len en het maken van een ontruimingsplan. RIJSSEN - De uitslagen van de onderlinge compe titie van Schaakclub Rijs- sen. R. Koster - Z. Zeeman 0-1, Kuit - Van der Heide 0-1S. Koster - A. Koster 0-1Ten Hove - Slofstra remise, Roosink - J. Lingeman 1-0, Hansman - P. Folkers 0-1. Torn - Van Losser 1-0, Munneke - Ditzel 1-0, Kraayenzang - G. Zeeman 0-1, G. Riemersma - J. Smit 1-0, Waanders - G. Smit 0- I. Woensdag 12 april jongstleden was de officiële opening van het nieuwe kantoor van Univé Drenthe-Overijssel in Rijssen. Ter gelegenheid van deze opening houdt Univé een speciale auto-actie. Sluit u vóór 15 juni 2006 op het kantoor in Rijssen een autoverzekering af, dan ontvangt u een heel jaar lang 15% korting op de toch al zeer voordelige autopremie van Univé. Wist u trouwens dat Univé met de lage premie, gecombineerd met de uitstekende service, tot de allerbeste autoverzekeraars behoort?* Kortom, met een autoverzekering van Univé zit u goed! Kom langs bij het Univé kantoor in Rijssen en profiteer direct van de speciale openingsactie. RIJSSEN/ HOLTEN - Bi bliotheek Rijssen-Holten biedt vanaf 19 april een nieuwe service aan door middel van een samenwer king met MediaConver- sions, de specialist op het gebied van Media Conver sie. Men kan home video, 8 mm- film of dia's vol dierbare her inneringen aan vakanties, bruiloften of het opgroeien van (klein)kinderen, defini tief veilig op dvd laten zetten. Zo kan men ook in de toe komst, op een eenvoudige manier, blijven genieten van al die mooie momenten. De service werkt heel een voudig. Men brengt de video, 8 mm-film of dia's naar de bi bliotheek in Rijssen of Hol ten. De bibliotheek stuurt dit op naar MediaConversions. Men krijgt bericht als men de dvd op kan halen in de biblio theek. RIJSSEN/ HOLTEN - Tij dens de ledenwerfactie rondom de boekenweek hebben de Overijsselse bi bliotheken ruim zevenhon derd nieuwe leden inge schreven. Ook hebben bijna tienduizend bestaande le den meegedaan aan de lote rij 'uw pasnummer is uw lotnummer'. Een nieuw lid kreeg ter ver welkoming het Boekenweek geschenk en een Boekenbon ter waarde van 5 euro. HOLTEN - Een missen de groep bij veel sport verenigingen zijn de tie ners. Om deze leeftijdsgroep kennis te laten maken met sport, wordt er gewerkt aan een project met de naam Who's Next. Het is een vergelijkbaar project als Kies voor Hart en Sport, zoals die nu bij de basisscholen loopt. Scho lengemeenschap De Wa- erdenborch heeft al toege zegd dit een goed initia tief te vinden en wil hier aan meewerken. MARKELO - IVN Die- penheint houdt donder dag 27 april om 20.00 uur in café De Vier sprong, Lochemseweg 1 in Markclo een lezing over bijen door Jan Ru- ven. Hij is een groot kenner van bijen en heeft ook les gegeven aan imkers. Daarnaast is hij een boei end en humoristisch ver teller, zodat men naast een leerzame ook een leuke avond zal hebben. Aan de orde komen voorjaar, zo mer, overwintering, werk verdeling, koningin, werkbij, darren, bijentaai, zwermen en goede ho- ningplanten. Voor niet-le- den zijn de kosten 2 euro en voor IVN-leden gratis. ik wil graag meer weten over de autoverzekering van Univé Drenthe-Overijssel. Consumentengids augustus/september 200 Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon vast Telefoon mobiel E-mail Bel mij voor een vrijblijvende afspraak Ik ben het best bereikbaar op: ochtend Stuur mij een brochure JJ kunt déze coupon versturen in een ongcfrankeerde envelop naa Univé Drenthe-Over middag osei Antwoordnummer 719, 7440 WH Rijssen. Univé Drenthe-Overijssel Boomkamp 35 7661 AW Rijssen

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 28