Kort nieuws werkt bij oplossen problemen Eigen Kracht Energie uit warmte Minder klachten over Overijsselse bedrijven Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl Bij problemen in een gezin kunnen mensen In Overijssel sinds 2004 een Eigen-kracht conferentie aanvragen. Alle krachten rond dat gezin worden dan gemobiliseerd, nabije familieleden en vrienden, maar ook anderen zoals een buurvrouw of vriendjes van de kinderen. Samen maken zij een plan om de problemen de baas te worden. Hulpverleners geven alleen aan het begin uitleg en aan het eind beoorde len zij of het plan wei veilig is voor de kinderen "Dat is een moei resultaat", vindt Gert Ranter, gedeputeerde Zorg en Participatie in Overijssel. "Door Eigen-kracht conferenties wordt er -- mei van 20,00 tot n je gyr in restaurant de Btterskooi in Dwarsgrarh! Belanghebbenden kunnen tót 12 juni 2006 schriftelijk of monde ling bedenkingen indienen bij Gedeputeerde itaten van ©verijssel, ter attentie van de afdeling LNt, sectie 141, postbus 1007B, B0§0 @g iwolle, y©or mondeling ziens wijze kunt u een afspraak maken via QM m li 18, litdagen Ir worden twee zitdagen georga niseerd waarvoor u op afspraak nader geïnformeerd kynt worden- - Salland; mei In Administratiekantoor Kleinlangsveldslo Uit onderzoek van de provin cie blijkt dat er goede moge lijkheden in Twente zijn om warmte die vrijkomt bij indu striële processen te gebruiken als alternatieve energiebron. De zogenoemde restwarmte wordt gebruik om huizen te verwarmen. Hiermee wordt een energiebesparing bereikt die vergelijkbaar is met het jaarlijkse gasverbruik van tienduizenden huishoudens. De provincie Overijssel wil samen met de gemeenten Hengelo, Enschede en de bedrijven Twence, Akzo en Essent de mogelijkheden voor een warmtenet verkennen. www.restwamw.ni 85 Procent van de Overijsselse automobilisten doet de autogor del om. Dat is een ruim 20 pro cent meer dan tien jaar geleden. De voorlichtingscampagnes van de rijksoverheid, de wegbeheer- ders en 3VO hebben daarmee aantoonbaar effect. Sinds 1 maart 2006 is het bovendien verplicht om kinderen die kleiner zijn dan 1,35 meter te vervoeren in een kinderzitje met keurmerk. www.mve.nl Bij het milieupunt Overijssel zijn vorig jaar 1160 meldingen bin nen gekomen over overlast van bedrijven en onveilige situaties. Vergeleken met 2004 zijn dat 464 minder klachten. De meeste klachten (335) gin gen over geluidsoverlast van de goederentrein die over de spoor lijn Zutphen-Hengelo rijdt. Op de tweede plaats staat Aluminium Hardenberg met 172 klachten, Dit bedrijf veroorzaakte tot het faillissement in oktober 2005 vooral geur- en rookoverlast. Daarnaast kwamen ook over Ekpblok BV (Almelo), Gebroeders Bouwens (floor) en AKG Auf de Haar Kunststofgroep BV (Vroomsheop) klachten binnen. www. Overijssel, nl/miiieupunt Overijssel Actief netwerk Drieëntachtig Overijsselse gezinnen kregen de afgelopen twee jaar een Eigen-kracht conferentie aangebo den, De ervaringen van degenen die daar gebruik van maakten laten zien dat mensen samen met hun naasten tot veel meer in staat zijn dan vaak wordt aangenomen, In tweederde van de onderzochte zaken blijkt dat de steun uit dl directe kring rondom ouders en kind groeit. Door hun eigen keuze voor hulp ontstaat ook een betere samenwerking met hulp verleners. Minder professionele hulp Doordat families zelf nadenken over mogelijke oplossingen voor problemen wordt in veel gevallen minder zware jeugdzorg gevraagd. Pe familie steekt zelf de handen uit de mouwen om het gezin te helpen, Ir wordt bijvoorbeeld geen jeugdbe scherming ingeschakeld en kinderen worden niet uit huis geplaatst. Ie gaan bijvoorbeeld bij familie wonen in plaats van in een internaat of bij vreemden. Ook hulpverleners vinden dat families goede plannen maken die veilig zijn voor het kind, minder vaak een beroep gedaan op de jeugdzorg, waardoor er meer en eerder ruimte is voor jongeren die wel echt hulp nodig hebben. Bovendien is het goed dat ouders, kinderen en hun omgeving zelf actief aan de slag gaan met het pro bleem. We trekken daarom als pro vincie 200.000 euro per jaar ex!ra uit. Daarmee kunnen er in Overijssel jaarlijks ongeveer 100 gezinnen een Eigen-kracht conferentie houden Uitbreiding Nationaal Park De Weerribben Al enige tijd word! er gediscussieerd over de mogelijke uitbreiding van het huidige Nationaal Park De Weerribben tot één groot Nationaal Park Wieden- Weerribben. Het overlegorgaan van het huidige Nationaal Park De Weerribben en pok de provincie Overijssel, gemeente Steei iwijkerlanri, Vereniging Natuurmonumenten en staatsbosbeheer staan positief tegen over deze uitbreiding onder de voor waarden dat het budget wordt uitge breid en dat er draagvlak voor uitbrei ding in de Wieden is bij bewoners en gebruikers, Om het draagvlak te pei len, zijn er begin april vijf kleinschalige informatieavonden gehouden voor de besturen van plaatselijk belang, de recreatiesector, de landbouwsector, de ficiteeHsettor §n de binnenvisserij, Ook voor particuliere eigenaren Wordt er een informatieavond georganiseerd op; Daarnaast worden veer de bewo ners van de Wieden twee inloop avonden georganiseerd, van 20,0Q tot 21J0 uur met ieder half uur een korte presentatie. -1 mei in restaurant Hollands Venetië in Giethoorn; 10 mei in Dorpshuis de landbelt in lelt-ichutsleot. Natuurgebiedsplannen Vecht-Regge en Salland Gedeputeerde Staten passen de natuurgebiedsplannen vecht-regge en Saiiand aan, Be planaanpassingen betreffen entwerpbegrenzing van nieuwe natuur in drie deeltrace's van de robuuste ecologische verbindingen; -- Tracé Hattem-Smmen -- Tracé Raastdal-Smmen -- Tracé Qmmen-Holterberg Be belangrijkste wijziging ten opzichte van het voorontwerp van deze tracés is dat de byitengrens op een aantal punten is aangepast, Verder is rond Uerderholfhuis de doelstelling minder ©p bosaanleg gericht en meer op weidevogels.. De buitengrens van het plan is in het ontwerp met een stippellijn aangegeven en kan bij de uitvoe ring nog wijzigen. Inzage In de periode van 1 mei tot en met 11 juni 2006 zijn de stukken tijdens kantooruren in te zien in het bestuursgedeelte van het provinciehuis te Zwolle en hij de betreffende gemeenten, 6f via www.ovenjssel.nl via beleids thema natuur en landschap- De Weerd 4 te Heine, - Vecht-Regge: 18 mei in Be Nieuwe Brug Be afspraak kunt u maken via 01142121 IB, Vervanging Amerikaanse eiken langs de N756 Raaite Be provincie Overijssel heeft het voornemen om de nog aanwezige oude Amerikaanse eiken langs de N7iê, gedeelte Broekland - Raaite aan de noordzijde, te vervangen door inlandse eiken- Be nog res terende oude Amerikaanse eiken verkeren inmiddels in slechte staat an worden verkeersgevaar!^ door vaal uitvallend deed hout, Be kapvergunning zal binnenkort bij de gemeente Raaite worden aangevraagd, Be uitvoering van de werkzaamheden zijn gepland in het najaar van 200# en voorjaar van 2997. Bit nadat de kapvergunning definitief is geworden.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 24