Volle bak in tent met Jan Smit en Jannes HtóElS RIJ55EN Activiteitenprogramma tijdens Koninginnedag Holtens Nieuwsblad Lezing Hans Stolp 'Mt> v,rt'W MMt$nti«ie§48'997366 /UMMMMMteprljt46,40 lomnuimnm <- u v, 'mmtVand* Maat ^ResNt^i&E Koninginnedag geopend Dinsdag 25 april 2006 - Nummer 17 Holtens Nieuwsblad TUINCENTRUM - HOVENIERSBEDRIJF Rolterstraatweg Buitenrot 1 Snvl. Rijssen, tel. 0540-51 26 69 HOLTEN - Hans Stolp geeft woensdag 17 mei een lezing in de Kande laar. Deze heeft als titel ESPELO - Al vroeg in de avond stonden de eerste bezoekers van het Pira- tenRockfeest voor de grote tent aan de Espelo- dijk. Maar liefst 2500 man kwam naar dit eve nement om te genieten van Jan Smit, Martin Dams, Gewoon Jansen en Jannes. Jan Smit stond al vroeg op de avond op het pro gramma. Gewoon Jansen begon als opening, maar moest voortijdig stoppen omdat een gitaar ermee stopte. Niet getreurd, de dj's van Hekkalf FM pak ten het professioneel op en gooiden enkele cd's in de speler. Nog nooit was het zo druk op het PiratenRockfeest. Het vermoeden dat er ook veel fans van Jan Smit van buitenaf zouden ko men, bleek mee te vallen. Het was te vergelijken met de Keunefeestenz een gezellig feest met erg veel bekenden. Het leek erop dat heel Holten, Dijker- hoek en Espelo in de tent stonden. Wie geen zin had om vooraan te staan, kon ach terin goed volgen wat er Jan Smit wist meteen de sfeer in de tent te krijgen. (Foto: Johan Bolink) op het podium gebeurde. Er was namelijk halver- HOLTEN - Koninginnedag wordt dit jaar op zaterdag 29 april gevierd. Hieronder het programma. 10.00 uur, klokgelui; 10.15 uur, aubade voor het gemeentehuis; 10.30 uur, rommelmarkt op de Smidsbelt en de parkeerplaats bij Albert Hein en presentatie verenigingen; 11.00 uur, brun ch verzorgd door de Holtense Horeca op de Smidsbelt met optreden van de Brandheultjes. Kaarten vooraf verkrijgbaar bij deVW; 13.00 uur, regelmatig heidswedstrijden voor veter aan- en klassieke wegracemo toren op het circuit rond het MAC-clubhuis aan de Beuse- beigerweg; 14.00 uur, muziek festijn op Smidsbelt; 14.30 uur, kindercircus Tubantino uit Ol- denzaal op de Kalfstermans- weide; 14.30 uur, toneelvoor stelling voor senioren in ge bouw Irene. OCH speelt het to neelstuk: De Tuinkabouter. Toegang gratis. 19.30 uur, live muziek door The new Comets met optreden van de zangeres Sylvana en de zanger Jaman op de Smidsbelt; 23.00 uur einde Koninginnedag. Het muziekfestijn wordt s mid dags samen met HMV georga niseerd in verband met het 50- jarig bestaan van de drumband. Aanvang 14.00 uur: optreden Blasmusik Niedersfeld uit Winterberg; de kinderen van groep 5 tot en met 8 krijgen een instructie hoe ze met hun zelf gemaakte instrumenten kun nen drummen. Drumband F1MV: Braziliaans voorspeel werk voor de verzamelde kin deren. De kinderen halen in een muzikale optocht omstreeks 15.30 uur al spelend op hun ei gen instrumenten de circustoe schouwers van de Kalfster- mansweide. 16.00 uur: optre den van de kapel van HMV; 16.30 uur: optreden Blasmusik Niedersfeld Winterberg; 17.15 uur: optreden Drumband HMV De hele dag zijn er gezellige terrassen op de Smidsbelt voor een hapje en een drankje ver zorgd door de Horeca Holten. wege de tent een video scherm neergezet. Tussen de optredens door, werden hier beelden van de soap rond Jan Smit uitgezon den. Edwin van Hoeve- laak was uitgenodigd als presentator en stelde zijn studio aan de overkant be schikbaar, om de artiesten onder te brengen. Zo nu en dan klonk er meisjesgegil tijdens het optreden van Jan Smit. Hij liet zijn bekendste krakers horen als Laura, maar ging ook terug in de tijd toen het nog Jantje was en zong over zijn oma. "Goh, wat zit ik toch allang in dit vak", merkte hij dan ook op. Nadat de Volendammer was vertrokken, nam de surprise-act het stokje over: Martin Dams. Jannes bleek een zeer goede afsluiter'te zijn. Hij kreeg het publiek hele maal los. Aan synagoge, kerk en moskee voorbij: van religie tot menswor ding. Religies zijn pas na At lantis ontstaan. Toen verloor de mens de (hel derziende) verbinding met de geestelijke we reld. Troffen zichzelf als verloren op aarde aan. Dit voelde als het ver dreven worden uit het paradijs. Zo ontstonden verschillende religies, ieder ging op eigen ma nier zoeken naar ver bonden worden met die wereld van herkomst. In onze tijd, de drempel van een nieuwe tijd, gaan we al die verschil lende religies weer los laten. Een ingrijpende overgang na zoveel dui zenden jaren religie. Die wereld waarnaar we hunkeren leeft in ons zelf. We hoeven ons'dat alleen maar bewust te worden en vanuit die krachten gaan jeven. Dan worden we weten den. Dan worden we zo als de mens bedoeld is: zelfbewust, vrij, luiste rend naar de stem van het geweten, levend op aarde en tegelijk ver bonden met de geestelij ke wereld. Hoe komt het dat we juist in deze tijd die belangrijke stap kun nen gaan zetten. Hans Stolp wil op deze vraag gaan antwoorden. De organisatie stelt aan melding op prijs. Dit kan via e-mail: holten.bezieling@pla- net.nl of telefoon: 0548- 364181. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Als abonnee bent u BON daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee ballpoint Inzenden aan: als u ons Holtens Nieuwsblad een nieuwe Postbus 692, abonnee 7500 AR Enschede opgeeft! t.a.v. Service-afdeling 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuw blad op: Dhr./mevr. Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:_ HOLTEN - Grand café 't Keuntje staat zowel vrijdag 28 als zaterdag 29 april helemaal in het teken van Oranje. Dan wordt namelijk de Oranje Swing Night gehouden. De entree is gratis. De avonden brengen de aanwezigen terug naar een tijd waar uitgaan nog veilig was en weer muziek werd gemaakt om op te dansen. Na de hippietijd waar muziek vooral was om te luiste ren en de idealen, kwam de soulmuziek en de dis- comuziek. Het was de tijd dat onder andere Jackson Five, Pointer Sisters, Gloria Gaynor, Sister Sledge, Tavares zorgden voor ongelofe lijke swingende muziek. Maar ook gevestigde na men als Diana Ross, Bee Gees en Tina Turner brachten een totaal an der muziekgenre als voorheen. De laatste edities waren een doorslaand succes met vele 30-plussers die weer een gezellig avondje uit hadden. Als de temperatuur aange naam genoeg is, kan men zelfs genieten van een drankje op het terras op de lounge area van het Keuntje die buiten, naast de dansvloer zal worden geplaatst. DJ Botox en co draaien de hits vanaf de jaren ze ventig tot de hedendaag se muziek op deze avond. Buutje van Hoe- velaak is in ieder geval van de partij. Met Dj Marcel Colee is inten sief contact en Anton Paul van der Made zoekt nog tijd in zijn overvolle agenda.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 1