Erik Davids heeft wat recht te zetten Topcircuit junioren extra waarde triatlon 303 Jim en Wim zitten in bekerfinale Darten om gouden keun W Holten tegen Wijhe Concert Uitslagen Stal de Eik Sportagenda Race met klassiekers Dinsdag 18 april 2006 HOLTEN - De vierde dartwedstrijd om het Gouden Keun wordt zondag 23 april gehou den. Dit geloot koppel- toernooi, wordt ge speeld over vier wed strijddagen. De vierde en dus finale wedstrijd wordt ge speeld bij 't Klavier. De inschrijving begint om 13.30 uur en de loting is om 14.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt: 2,50 euro. In tegenstelling tot voor gaande jaren zijn er nog ongeveer acht darters die in aanmerking ko men voor de eindover winning. Darters, die niet in de gelegenheid zijn om mi nimaal drie van de vier wedstrijden mee te doen en niet in aanmerking komen voor een eind klassering, kunnen ge woon meedoen aan deze afzonderlijke wedstrijd. Alle info over het Gou den Keun is te vinden op: www.freewebs.com/gou denkeun HOLTEN - VV Holten speelt zondag een thuiswedstrijd tegen Wijhe. De Wijhenaren hebben de laatste wedstrijden in winst omgezet en maken daardoor nog volop kans op de tweede periodeti- tel. Na het ongelukkige verlies in de slotminuten tegen Helios (1-2), lijkt het seizoen voor de roodzwarten voorbij. Met nog vijf competitie wedstrijden voor de boeg kan de selectie van trainer van Jos Bakker zich in alle rust gaan voorbereiden op het ko mende seizoen. De wed strijd op sportpark Meermanskamp begint om 14.00 uur. ENTER - De christelij ke muziekvereniging Irene uit Enter houdt op zaterdag 22 april haar voorjaarsconcert. Het thema deze keer is Disney. Het concert be gint om 20.00 uur en wordt gehouden bij De Kröl aan de Dorps straat in Enter. De toegang is gratis. De harmonie onder leiding van Wim de Vries brengt filmmuziek ten gehore waaronder Sh rek, Circus, Oregon. Tij dens het finalestuk Po cahontas wordt ook de film Pocahontas ver toond. De drumband staat onder leiding van gastinstructeur Rutger Jansen en spelen stuk ken als Constantin en Smalltown. De leerlin gen van de drumband hebben de afgelopen weken flink gestudeerd op hun nummer "repeti tion march" en het resul taat hiervan kan men 's avonds beluisteren. HOLTEN - Bij manege Stal de Eik is de laatste wed strijd van de wintercompe titie gehouden. Deze competitie bestond uit driemaal een dressuurwed- strijd en een keer een spring wedstrijd. De vele supporters konden genieten van een spannende afsluiting in de vorm van de springwedstrijd. Uitslagen: dressuurcompeti- tie. Groep 1:1. Esmee Boon; 2. Renee de Bruin; 3. Jettie Kolkman. Groep 2: 1. Mar lies Ipskamp; 2. Rosaly van der Borg; 3. Miranda Biele man. Groep 3: 1. Sarina Kers; 2. Lucy van Donselaar; 3. Gerda Slot. Groep eigen paard/ pony: 1. Mandy Helmink; 2. Haafkes; 3. La- rissa Lutgerink. Senioren: 1. Margriet Leeuwenburgh; 2. Sanneke Moleman; 3. Remy Bosch. Uitslagen springwedstrijd. Grond junioren 1. Sarina Kers met Twingo; 2. Simone de Winter met Twingo; 3. Kim van der Heide met Twingo. 30 cm: 1Gerda Slot met Duo Penotti; 2. Kaylee Jongman met Bento; 3. Nao mi Jansen met Suffie. 50 cm: 1Dagmar Rozier met Orlan do; 2. Djulita van der Lende met Twingo en Kelly de Haas met Catcho; 3. Lucy van Donselaar met Orlando. 70 cm: 1Annemiek Krüger met Floran; 2. Willem Blanken voorde met Beauty; 3. Be rend Dijsselhof met Pam. Se nioren grond: 1. Merel Tui- tert met Jolly en Marianne Berendsen met Duo Penotti: 3. Siny Preger met Olleke. Een andere motorrijder raakte Erik Davids in de binnenbocht, waardoor ze beiden ten val kwamen. (Foto: Johan Boiink) SINT ISIDORUSHOEVE - Erik Davids wist, ondanks slechte finishpiaatsen in Sint Idisorushoeve, zondag 9 april, toch op de tweede plek in de totaalstand te blijven. "Zaterdags had het geregend en zag de baan er niet goed uit. Maar zondags tijdens de wedstrijd werd het beter", vertelt Erik. Hij mocht als nummer vier starten, maar kwam niet goed weg en wist als tiende te vertrekken. "Ie mand wilde me via een bin nenbocht inhalen, maar reed tegen me aan, waardoor we hard ten val kwamen. Het duurde daardoor even voor dat ik weer kon rijden". Van de vijftiende plek wist Erik zich toch weer op te werken naar een derde finishplaats. "De nummers een en twee waren ver weg en niet meer haalbaar voor mijDoordat ik de schade behoorlijk moest inhalen werd de motor erg warm en kwam er zelfs stoom uit".In de tweede manche startte hij als zevende, maar kon zich opwerken tot de vierde plek. "Ik moest nog 15 minuten, toen de motor ging roken, olie lekte en begon te stinken. Hij wilde maar niet meer opgang komen, net als of je in de vierde versnelling wilt gaan optrekken." Daar naast kwam hij naast een springbult terecht. Uiteinde lijk wist hij toch derde te wor den. ALMERE - Na twee jaar van voorbereiding is het de NTB gelukt om een Neder lands-Belgisch topsportcir cuit voor junioren van de grond te krijgen. Dit circuit moet als voorportaal dienen om (nog) betere Nederland se junioren af te kunnen vaardigen naar Europese kampioenschappen en We reldkampioenschappen. De werkgroep Topsport van de NTB wilde graag zo'n cir cuit om talentvolle junioren de gelegenheid te geven om zich internationaal te meten in stayerwedstrijden. Momenteel bestaat het circuit uit twee Ne derlandse en twee Belgische wedstrijden; voor de toekomst wordt gekeken naar uitbrei ding met meer landen. De cir cuits: Seneffe (België) op 21 mei, selectiewedstrijd A- en B-junioren voor EK. Er is ook een wedstrijd voor de jeugd; 28 mei, Meerhout (België), selectiewedstrijd A- en B-ju nioren voor EK. Er is ook een wedstrijd voor jeugd; Holten (sprint zonder stayeren), 15 juli:, voor alie junioren en de jeugd; Aalsmeer (NK sprint met stayeren voor A- en B-ju- nioren), 27 augustus, NK jeugd in aparte wedstrijd. De eerste twee circuitwedstrij den in België zijn tegelijker tijd voor zowel de NTB- als de BTF-selectiewedstrijden voor het EK. Omdat in het verleden er in Nederland geen stayerwed strijden werden georganiseerd voor junioren, moest de erva ring opgedaan worden in de Belgische, Luxemburgse en Duitse juniorenwedstrijden. Atleten kwamen met een mi nimum aan specifieke erva ring op het EK aan en het re sultaat was de eerste keer ook niet altijd positief. Vorig jaar werd door een groep atleten deelgenomen aan de Belgi sche selectiewedstrijd in Meerhout en het Duits kam pioenschap in Krefelt. Vooral in de laatste wedstrijd werd duidelijk dat Nederlandse ju nioren op dat moment te wei nig in het zwemmen inves teerden en de aldaar opgelo pen achterstand was voor de gemiddelde Nederlandse triat leet al te groot om een hoge klassering te halen in een stay erwedstrijd. Blauw Wit Maandag 24 april Blauw Wit Cl - Haarle Cl, 19.00 uur; Stevo C2 - Blauw Wit C2, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). Dinsdag 25 april Blauw Wit 1 - Oeken 1, 19.00 uur; De Blauwwitters 2 - Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). Donderdag 27 april Achilles E. 3 - Blauw Wit 4, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). Handbal Zaterdag 22 april Dijkoraad/ Kwiek 1 - Meis- HOLTEN - MAC de Holterberg houdt in samenwerking met de Historische Motor sport Vereniging, op Koninginnedag haar klassiekerrace op de Beusebergring. De Beusebergring is een prachtig circuit, dat ge legen is rond het MAC- clubgebouw 't Stuur- huus en een lengte heeft van 1700 meter. Er worden ruim twee honderd deelnemers aan de start verwacht, waar onder diverse rijders uit het buitenland. Het deel nemersveld wordt ver deeld in acht verschil lende klassen, alleen so lo's, en rijden allemaal twee manches. Het rennerskwartier is vrij toegankelijk voor het publiek. Daarnaast is er een mo- tormarkt. Naast de vele stands met klassieke motoren en gebruikte onderdelen zullen er ook voor de wat modernere motorrijder diverse stands met onder meer accessoires, kleding en helmen aanwezig zijn. Informatie: 0572- 321230 of 0548-362528 of www.macdeholter- berg.nl. De trainingen beginnen om 10.30 uur, de wedstrijden om 13.00 uur. De toegang be draagt: 3 euro, jeugd tot en met 14 jaar 1,50 euro, kinderen tot en met 8 jaar gratis. jes B, 12.50 uur; LHC 2 - Meisjes B2, 14.20 uur; Meis jes Cl - Tyfoon 1, 11.00 uur; Schalkhaar 2 - Meisjes C2, 13.50 uur; Schalkhaar 1 - Meisjes Dl, 13.00 uur. Zondag 23 april Dames senioren - Sc. Wese- pe 1, 11.00 uur. Bekercompetitie eerste ronde Dames spelen in Lochem: tegen HHZD om 14.30 uur; tegen Groesbeeks Glorie om 15.40 uur; tegen Schalkhaar om 17.30 uur. Heren spelen in Apeldoorn: tegen Groessen om 12.00 uur; tegen Achilles om 12.30 uur; tegen Reflex om 15.00 uur; tegen Tyfoon om 16.30 uur. Het topcircuit junioren maakt onderdeel uit van de triat lon in Holten. (Foto: Johan Boiink) HOLTEN - Na het externe geweld van de afgelopen weken werd de afgelopen twee eindelijk weer eens twee volledige ronden in de interne schaakcompetitie gespeeld. Ook werd de hal ve finale van de interne be ker voltooid. Wim Kees van Rijssen won een paar weken geleden al van Bertus van Beek. Jim Klinge bleek te sterk voor Gerrit Luggenhorst. In de interne competitie wa ren diverse verrassingen te noteren. Wat te denken van de overwinning van Rob Gervedink Nijhuis op Jan Scheperman die daarmee zijn kansen op de derde plaats drastisch zag afne men. Afgelopen week zorg de Rob wederom voor een verrassing door van Alrik Baltus te winnen. Nog meer verrassingen; Gerrit Luggenhorst kwam tegen Roelf de Jonge niet verder dan remise. De grootste verrassing leek de eerste nederlaag van Jim Klinge te worden. Henk van Beek had hakbijl al in han den. Met een vol stuk meer kon hij onbekommerd voor te winst gaan. Echter Jim manoeuvreerde zich in een patnet, waardoor diens toren een zogenaamde dolle toren werd. Het prestigeduel tussen va der en zoon Van Beek werd wederom door senior ge wonnen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7