Eigen winkeltje leerlingen handel Mannenkoor viert feest met Schmidt Actie tegen Z'zandtracé Expositie Hans Wissink Collectie Unicef NBvP Holten Ontmoeting mantelzorg Dinsdag 18 april 2006 HOLTEN - Actiegroep Zilverzandtracé De Look heeft een be zwaarschrift naar het college van B en W ge stuurd. Als direct be langhebbenden zijn de bewoners van De Look het niet eens met de be slissing om het Zilver zandtracé te realise ren. De actiegroep wordt ge vormd door Aad Bogers, Dick van der Torre en Pieter Schipper. Zij ver tegenwoordigen de vil lawijk. die door het Zil verzandtracé afgesneden zouden worden van Hol ten. "Wij voelen ons in onze belangen geschaad", be nadrukt Aad. "We kun nen het centrum van Holten op twee manie ren bereiken. Maar door de komst van het tracé, wordt dat slechter. Dan willen ze. op Meermans kamp straks dure huizen neerzetten. Hoe moeten die straks naar Holten?" Dick: "De gemeente zegt dat het tracé dé op lossing is voor de ont sluiting, maar dat is nooit onderzocht. Hier is gewoon een procedu refout gemaakt. Alterna tieven zijn nooit beke ken". Volgens Dick zou het centrum verkeersluw worden gemaakt door bijvoorbeeld verkeers drempels. Het verkeer zou je dan via een ande re weg kunnen sturen, anders gaat het door de woonwijk. Volgens hem zou hiervoor het Zilver zandtracé niet nodig zijn. "Het is een bovenge- meentelijk probleem. Het doorgaand verkeer komt vooral van buiten de gemeente", zegt Dick. "De gemeente kwam er zelf maar niet uit en had daarom veel eerder de Provincie in moeten schakelen. Dat is ook een doorn in het oog van de Provincie". Mocht de gemeente het bezwaar van de actie groep naast zich neer leggen, dan gaat de groep verder procede ren. Het bezwaarschrift geeft aan dat niet alleen de veiligheid van de plaat selijke bewoners op het spel staat. Maar ook die van schoolgaande fiet sers, die over de paral lelweg het nieuwe tracé zullen moeten overste ken. De verkeersprognoses voorspellen dat op het traject aansluitend op het Zilverzandtracé een onacceptabel aantal van negenduizend motor voertuigen per 24 uur wordt verwacht. Het college stelt dat de aanleg van het Zilver zandtracé de voorwaar de zou zijn voor het ver keersluw maken van het centrum. Aangetoond is echter dat simpele maat regelen op het tracé door het centrum in veertien jaar heeft geleid tot een verkeersafname van 39 Procent, aldus het be zwaarschrift. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp wordt van 18 april tot en met 11 mei een expositie gehouden met fo to's van Hans Wissink. Hans Wissink geniet binnen de landelijke vrijetijdsfoto- grafie bekendheid vanwege het niveau van zijn portret en figuurfotografie. De basis hiervoor is gelegd in twee cursussen die hij in de jaren '80 heeft gevolgd bij de Aca demie voor Fotografie in Haarlem. Nadien heeft hij zich in deze specialisatie ver der ontwikkeld, wat onder meer resulteerde in een aan tal solo- en groepsexposities in het gehele land. De expositie in de Bosch kamp heeft de titel Dubbel portret gekregen. Dit omdat de expositie uit twee delen bestaat, elk met portretfoto's, maar toch totaal verschillend van elkaar. Eén deel van de expositie be staat uit zwartwitportretten en figuurfoto's. Het andere deel van de expo sitie hangt in de gangen en bevat kleurenportretten van een andere passie van Wis sink: reizen in Afrika. In de afgelopen jaren is hij een aantal malen in West-Afrika geweest. Voor deze expositie heeft hij een selectie ge maakt van een aantal kinder portretten uit Gambia, Sene gal, Burkina Faso, Mali en Ghana. De expositie kan bekeken worden op maandag tot en met vrijdag tijdens kantooru ren in het dorpshuis aan de Tuinstraat 2 in Holten. Met het omgooien van bussen, opende rector Van Minderhout de nieuwe winkel van de sector Handel en Administratie. (Foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Leerlingen van de sector Handel en Admi nistratie van scholenge meenschap De Waerden- borch drijven sinds woens dag een eigen zaak: Het Luik, zoals ze het noemen. Een winkel in broodjes ge zond, croissants, pakjes (ge zond) drinken die door de leerlingen tussen de mid dag kunnen worden ge kocht. Nog voor de opening, die of ficieel werd verricht door rector Van Minderhout door het omgooien van bussen, liep het al storm en was het dringen geblazen. Daardoor werden de verkopers meteen al in het diepe gegooid en konden ze alvast een beetje wennen aan het werken on der druk. De aanvoer van hun koopwaar was de verant woordelijkheid van de sector Zorg en Welzijn die onder meer de inkoop deed maar ook de broodjes gezond klaar maakte in de nieuwe keuken. Doelstelling is volgens me vrouw Perik van Zorg Wel zijn dat de leerlingen niet al leen binnen hun eigen sector moeten leren samenwerken maar ook met andere afdelin gen tot goed overleg moeten kunnen komen zoals dat in de praktijk ook gaat. HOLTEN - Het Holtens Mannenkoor houdt van culturele verrassingen en heeft er voor vier novem ber weer één op stapel staan: een optreden van Ernst Daniël Schmidt Dat gaat gebeuren in het kader van het dertigjarig jubi leum van het koor en de mannen zijn er trots op deze zanger, met niet al leen een geweldig volume maar ook met een enorm charisma, te hebben kun nen contracteren. Het optreden vindt plaats in De Kandelaar, in afwisse ling en samenwerking met het koor. Schmidt's vaste pianist Henk Koster zal het geheel begeleiden. De kaartverkoop begint al in september en de richtprijs ligt zo rond de vijftien euro. Ruim van te voren zal via de media de voorverkoop wor den aangekondigd; dus lief hebbers: houdt de kranten in de gaten! Er zal plaats zijn voor zo'n 750 mensen en het koor ver wacht niet alleen mensen uit Holten maar ook uit omlig gende plaatsen. Het Holtens Mannenkoor: niet alleen bekend om de geestelijke liederen maar ook om wereldse zang, werd dertig jaar geleden opge richt door Jan van der Meu- Het Holtens Mannenkoor is al druk aan het oefenen voor hun jubileumconcert met Ernst Daniël Schmidt. (Foto: Sander Scheperman) len, Geert Heusinkveld en Gerrit Beltman. Het werd een hechte, gezellige club waarvan het ledental van rond de dertig man behoor lijk stabiel blijft. Een aantal leden zijn er al vanaf het be gin bij en willen niet graag hun wekelijkse repetitie avondje missen. Gerepe teerd wordt er in de basis school De Regenboog onder leiding van de nieuwe diri gent Henk Valk die Willem Jan van Asselt opvolgde. Er wordt regelmatig opgetre den, niet alleen in Holten maar vooral ook in een gro te regio. De gezelligheid onderling komt vooral tot uiting in de gezamenlijke uitstapjes en de reisjes die met de partners worden ge maakt en waaraan meestal weer optreden aan gekop peld is in het kader van een uitwisseling met andere ko ren. Zo waren ze ondermeer te horen in het Limburgse Gulpen, in het Duitse Win terberg en ze staken zelfs het water over naar Schier monnikoog. De onderlinge band is dus bijzonder goed. Jaarlijks wordt er een uit voering gegeven en daarbij houden ze wel van culturele stunts. Maar de jubileum avond op vier november zal toch wel een heel bijzonder tintje krijgen, zo meent de jubileumcommissie bij monde van Gerrit Hulsman, Rikus Kremer en Gerrit Teusink. HOLTEN - De voor jaarscollectie 2006 van UNICEF is uit, met daarin kaarten met frisse bloemen, bijzon dere natuurfoto's en schitterende cadeaus. Dankzij de verkoop van deze kaarten en cadeaus maken kinderen elders in de wereld een goede start in het leven; ze krijgen meer onderwijs en gezondheidszorg. In Holten kan men kaar ten van Unicef kopen bij de volgende verkoop adressen: M. Boogaard, telefoon 0548-362398 en op de vrijdagmarkt bij de Wereldwinkel. HOLTEN - NBvP Hol ten houdt woensdag 19 april om 20.00 uur in zaal Vosman aan de Oranjestraat. H. Uylenburg uit Fred- riksoord geeft een le zing, aan de hand van een video, over binnen huisarchitectuur. Bij Vosman wordt maan dag 8 mei om 14.00 uur, een themamiddag over AED gehouden. D. Lichtenberg uit Holten zal informatie geven over de Automatische Externe Defibrillator. Dit zijn apparaten die het hart weer op gang kunnen brengen, bij ie mand met een hartstil stand. BATHMEN - Carinova Steunpunt Mantelzorg houdt in samenwerking met Woon zorg- en dienstencentrum 't Dijkhuis in Bathmen een ont moetingsgroep voor mantel- zorgers san dementerenden. De groep start maandag 15 mei van 13.30 tot 15.30 uur. In to taal zijn er wekelijks zes bijeen komsten die plaats vinden in het Woon- zorg- en diensten centrum 't Dijkhuis, Gorsselse- weg 2 te Bathmen. Dementeren betekent verande ren. Dit roept voor mantelzor- gers soms zeer lastige vragen op. De verzorging vraagt niet alleen heel veel geduld en be trokkenheid maar ook de be reidheid om uzelf steeds af te vragen: 'Doe ik hier goed aan?'. Vaak komt men voor moeilijke keuzes te staan. Binnen de ontmoetingsgroep wordt men uitgebreid geïnfor meerd over dementie en wat dit in de praktijk met zich mee brengt. Ook wordt men verteld over de verschillende vormen van zorg en ondersteuning. De zorg wordt doorgaans alleen maar zwaarder. Daarom is het belangrijk dat men goed geïn formeerd is over de hulpverle- nings- en ondersteuningsmoge lijkheden. Zodoende kan men dan vroegtijdig hulp aanvragen om het zorgen voor de naaste te kunnen delen. Dit kan overbe lasting voorkomen. Hoewel deelname gratis is, dient men zich wel op te geven. Hiervoor en voor meer infor matie kan men elke werkdag bellen met Carinova en vragen naar het Steunpunt Mantelzotg, telefoon: (0900) 8662 0,10/min).

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5