Alternatief vervoer levert acht mille op Borkent sponort eerste SC Rijssen Shop tijdig naar I I I Taxatie-weetjes nieuwe hypotheek Wie wordt zomeridol? Oldtimers Jumelage Fit for All Moonlight Dinsdag 18 april 2006 NIJVERDAL - Dc SEN, Stichting Evene menten Nijverdal, is op zoek naar zangtalent uit de gemeente Hel- lendoorn en omstre ken. Tijdens 'Zomer van Nijverdal 2006' vindt op zondag 9 juli en zondag 16 juli een Idols wedstrijd plaats onder de naam 'Zo- merldols'. Iedereen die van zingen houdt en 12 jaar of ouder is, mag meedoen en kan zich nu alvast aanmelden. Ellen, de nummer drie van het afgelopen Idols seizoen, is bij de finale van dit zangspektakel aanwezig. Twee dagen lang staat 'Zomer van Nijverdal 2006' in het teken van Idols. Zondagmiddag 9 juli vindt in de feesttent op het Henry Dunant- piein de voorronde van 'Zomerldols' plaats. De kandidaten komen vanaf 15.00 uur op het podi um.. De driekoppige ju ry beslist, met de hulp van het publiek, wie doorgaan naar de finale van 'Zomerldols', op zondag 16 juli. Wie mee wil doen (van af 12 jaar) kan zich nu alvast aanmelden voor de voorronde zondag 9 juli. Stuur een mailtje met in't kort iets over je zelf en het lied naar stichtingevenementen- nijverdal@hotmail.com ZWOLLE - Op zater dag 22 en zondag 23 april is de IJsselhallen Zwolle twee dagen lang het domein voor de doorgewinterde oldti merfanaat en voor ie dereen die er gewoon een gezellig dagje tus senuit wil. Ruim 10.000 vierkante meter beurs- vloer wordt omgeto verd tot één grote showroom waarin vele oldtimers een goed plaatsje krijgen. Het aanbod van de ten minste vijfentwintig jaar oude automobielen is groot. De trend die zich enkele jaren geleden in zette, zet ook in 2006 in Zwolle door: er worden steeds vaker wegklare modellen - in alle prijs klassen - aangevoerd. De nog altijd groeiende animo voor compleet gerestaureerde modellen heeft alles te maken met het feit dat de echte lief hebber liever een jaartje doorspaart om de opge poetste klassieker te kunnen kopen, dan om er zelf één op te knap pen. Uiteraard zijn de doe-het-zelvers ook meer dan welkom op de Oldtimerbeurs want het aantal onderdelenstands is nog altijd indrukwek kend. De Oldtimerbeurs in de Dsselhallen te Zwolle is zaterdag 22 en zondag 23 april geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9 euro, kinderen tot 15 jaar hebben gratis toe- RIJSSEN - Wie vorige week woensdagmorgen over een van de provinciale wegen rond Rijssen reed, heeft waarschijnlijk zijn ogen uitgekeken. Jongeren op skelters, verkleed als ar tiest uit de Lion King, op pony's en op andere bijzon dere manieren van vervoer gingen allemaal richting Rijssen. "Veel automobilisten toeter den en de fietsers zwaaiden", vertellen de leerlingen van Pius X nadat ze, sommige vermoeid door hun vreemde manier van voorbewegen, op school aankwamen. De Rijssense vestiging van het Pius X college aan de Graaf Ottostraat hield vorige week woensdag haar jaarlijk se actiedag. Dit keer was de opbrengst voor een school project in Gambia van de stichting Marent van de fa milie Te Wierik en Holtmaat uit Enter en Markelo. Deze stichting zet zich in voor de bouw van een nieuwe school voor jonge kinderen in de stad Serrekunda. De actiedag bestond uit een Gambiaanse fancyfair met kraampjes in de aula van de school, die opgezet werd door leerlingen uit het derde en vierde leerjaar en het op een alternatieve manuier naar school gaan, waarbij de leerlingen zich lieten spon soren door familie, vrienden en bekenden. Sommige jon geren kwamen per tractor, koets of met brandweerauto naar school, maar ook veel leerlingen liepen vanaf Wier den, Enter of Nijverdal, want zoals anders op de fiets naar school was er niet bij. De opbrengst van de spon soring van het alternatief vervoer naar school was 8200 euro, daarbij komst nog de opbrengst van de fancy fair, die in de aula van de school gehouden werd. "Een geweldig resultaat voor een school met 371 leerlingen", vindt directeur Charles Lohnstein die net als de an dere personeelsleden die dag als Afrikaan verkleed op school rondliep. Voor de origineelste ideeën waren er prijzen. De jury kende de groep Lotte Ensink, Kelly Oogink en Nick Oog- ink. die met een paard dat er uitzag als een Gambiaanse pakezel naar school kwam, de eerste prijs toe. Tweede werden Sanne Thijs. Noralie Lubbers en Marleen Hege man, die verkleed als artie sten uit de Lion King van Nijverdal naar school liepen en de derde prijs was voor Laura Hendriks, Noortje Nollen en Amely Brinks die in Gambiaanse kleding met een koets gebracht werden. Verder was er nog een aan moedigingsprijs voor een groep leerlingen uit Enter, die als Redende bengeltjes naar school kwamen. 29 ENTER - Sportstudio Fit for All, gevestigd aan de Stationsweg in Enter, zal ook haar steentje bijdragen aan de Jumelage-sportdag in juni. Bij de sportstudio, die inmiddels twee jaar be staat, kan men terecht voor onder andere spin ning, fitness en cardio- fitness en er zijn diverse groepslessen. "Tijdens die zaterdag in juni staan wij met een stand op de braderie met een prijsvraag en voordat de prijsuitreiking van de sportdag plaatsvindt, ge ven wij een spetterende demonstratie. Wij ne men deel aan deze sport dag omdat wij als sport school vinden dat spor ten voor iedereen is. De sportschool is hierbij ook een belangrijk on derdeel geworden en wordt niet meer gezien als een sport waar alleen bodybuilders naartoe gaan", aldus Adille, van Fit for All. ENSCHEDE - Neder landstalige hits, met af en toe een Engelse of Duitse klassieker. Radio Moonlight is in Twente op de kabel te ontvangen op 101.5 MHz (FM) en wereld wijd vis www.radio- moonlight.nl Sanne Thijs, Noralie Lubbers en Marleen Hegeman waren verkleed als artiesten uit de Lion King. (Foto: Sander Scheperman) Spaekspuitbedrijf Borkent Rijssen I Meestal krijgen huiseigenaars een paar weken voor het ver- strijken van de rentevaste periode van hun hypotheek een I voorstel van hun hypotheekverstrekker. Dat voorstel is geba- Iseerd op de huidige voorwaarden en afspraken. De beëindi- B ging van een rentevaste periode is echter een prima gelegen-1 Iheid om naar een nieuwe hypotheek te shoppen. Hou daarom a de rentevaste periode goed in de gaten en maak ruimschoots g vóór het verstrijken ervan een afspraak met de hypotheekadvi- RIJSSEN - Borkent Afwerking heeft de eerste selectie van Sc Rijssen voorzien van een com pleet uitgaanstenue, wat door de zaterdag vierdeklasser zal worden gedragen op de wed strijddagen. Borkent Afwerking is een bedrijf dat zich bezighoudt met wand- en plafondafwerking. Neem gerust eens een kijkje in de showroom aan de Kryptonstraat 31 te Rijssen. Voor de aanschaf van een bestaande woning is meestal altijd een waardebepaling van de woning nodig voor het verkrijgen van de financiering. Een kopie van de WOZ-beschikking vol staat vaak bij lage financieringen. In andere gevallen moet een taxatierapport worden opgemaakt. De kosten van het rapport zijn afhankelijk van de taxatiewaarde van de woning. Kosten voor het opmaken zijn volledig fiscaal aftrekbaar in het jaar waarin deze zijn voldaan, als de taxatie noodzakelijk is voor het verkrijgen van een financiering. Als een eventuele verbouwing wordt meegefinancierd zal het meestal noodza kelijk zijn om een taxatierapport te laten opmaken op het mo ment vóór en na verbouwing. De taxerende makelaar mag niet bij de koop van de nieuwe woning of verkoop van de ou de woning betrokken zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 29