Broekenaktie met veel voordeel Maron doet examen op werkvloer Nido Arie van Heek gemeentesecretaris Spelletje vervangt vlieg broek 89.95 nu broek 89.95 nu broek S9.95 nu poloshirt 29,95 I Les Bleus ook in aqua, lime en cerise poloshirt 29,951 Les Bleus ook in marine, aqua en cerise streepshirt 39,95 j Les Bleus in div. zomerkleuren 1 Dinsdag 18 april 2006 HOLTEN/ RIJSSEN - Maron Gans uit Rijs- sen deed afgelopen donderdag een deel van z'n praktijkexamen bij Nido Universal in Hol ten. Voor Reggestevn is het de eerste keer dat een leerling een deel van zijn examen op de werkvloer doet. Maron heeft een jaarlang twee dagen in de week, stage gelopen bij Nido en zag erg op tegen het examenonderdeel draai en en frezen; absoluut niet zijn sterkste kant. Met zijn examinator Gerrit Schalk werd daar om afgesproken om het onderdeel montage zwaarder te laten tellen en het onderdeel draaien en constructie juist min der. Het theoriedeel op school telde wel mee als normaal. Nido vond het geen probleem om Ma ron de kans te geven bij het bedrijf examen te doen. Van 8.00 tot 12.00 uur kreeg hij opdrachten om onderdelen van strooimachines in elkaar te zetten. Ondermeer wielpompen. "Hij heeft tijdens de stage goed volgens de structuur en regels van Nido weten te werken", vertelt zijn leermeester Dick Paal man. "Het is belangrijk om zelfstandig goede producten te maken. Ook al zijn het steeds kleine onderdelen van een grote machine. Ze zijn onmisbaar". Exami nator Gerrit Schalk let onder meer op zijn werk- ritme, hoe hij omgaat met collega's en of hij zelfstandig kan werken. "Bij bepaalde handelin gen vraag ik, waarom hij ze zo doet", geeft Gerrit aan. "Het is namelijk be langrijk bewust te zijn waarom iets juist zo moet". Dick: "Voor ie mand die het dagelijks doet, is het routine. Maar wanneer je. net begint, is het allemaal nieuw". Andere punten waar Gerrit op let zijn de werkvoorbereidingen, het bestuderen van de te kening, de werkvolgor- de, het omgaan met ge reedschap, de milieure gels, tempo, gemoti veerd werken en de kwa liteit van het werk. "Het is een vakkanjer, maar dan op zijn gebied", zegt Gerrit over Maron. Al hoewel het de eerste keer is dat Reggesteyn op de werkvloer examens af legt, zal het niet de laat ste keer zijn. Gerrit: "We zullen het zeker niet met alle leerlingen gaan doen, maar het is wel een optie die we per leerling kunnen bekijken". 27 RUSSEN - Het college van Rijssen-Holten heeft dinsdag 4 april A.C. van Eek benoemd tot nieuwe gemeentese cretaris. Hij start op 1 mei 2006. Arie van Eek is tot 1 mei griffier bij dezelfde ge meente. Na openstelling van de vacature waarbij ook externe kandidaten zijn opgeroepen, zijn 45 sollicitaties ontvangen. Uit de gesprekken en het assessment kwam het besluit gedragen door het college, manage mentteam en onderne mingsraad. Door het vertrek van Arie, ontstaat een vaca ture van griffier. Bin nenkort start de wer ving. Arie is sinds 1991 werk zaam voor de gemeente Rijssen-Holten. In 1991 is hij in de oude ge meente Rijssen begon nen als le medewerker/ coördinator milieuza ken. Later werd hij in 1997 coördinator groen/ algemene dienst/ reini- gingswerf en in de nieu we gemeente Rijssen- Holten (2001) werd hij afdelingshoofd Dienst verlening. Toen het duale stelsel in Rijssen-Holten werd in gevoerd in maart 2003 werd hij griffier van de gemeente Rijssen-Hol ten. Arie is gehuwd, heeft twee kinderen, woont in Vriezenveen en is 48 jaar oud. Voordat hij zijn loopbaan bij de gemeen te Rijssen-Holten begon is hij werkzaam geweest in de bouw en bij Rijks waterstaat. Er was al een vlieg die ervoor moest zorgen dat mannen bij het urinoir een beetje leerden richten. Ont werper Marcel Neundörfer denkt echter dat er meer voor nodig is om de man op te voeden: een speciale gamepad. Vooral voor mensen die al heel wat bier gedronken hebben en lang nodig hebben om de blaas te legen. Aangeschoten en toch geconcentreerd blijven! Reggesteynleerling Maron Gans monteert een wielpomp, terwijl hij aanwijzingen krijgt van Theo Doornink. Gerrit Schalk maakt aantekeningen. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27