Fototentoonstelling over Koninginnedag Jeugdteam Mors met overmacht kampioen Nieuwe voorzitter voor CDA Wierden Veldtocht Markelo a Excuses n gemeente Natuurfilm over vogels Wandeling Borkeld Enkhuizer wijsheid Dinsdag 18 april 2006 l HOLTEN - De ge- u meente heeft maandag n 10 april enquêtes over leefbaarheid en veilig- heid zijn naar een gro- h te groep inwoners in Rijssen-Holten ge- t stuurd. 5 Door een interne selec- tiefout, zijn echter men sen buiten de doelgroep van 16 jaar en ouder aangeschreven. De ge- ,1 meente biedt hiervoor I, oprechte verontschuldi- gingen aan. De enquête over leef- baarheid en veiligheid is een vervolg op de en quête die een aantal ja- e ren geleden is gehou- den. Een groot aantal van de inwoners heeft n hier destijds aan meege- n daan. ,f De resultaten zijn ver werkt en maatregelen zijn genomen. Om te be- s zien of de ingeslagen weg de juiste is, wordt er I dit jaar weer een enquête gehouden. Voor het onderzoek zijn 2800 adressen van de I gemeente gebruikt. Hoewel de opzet was al- 3 leen inwoners van 16 I jaar en ouder aan te schrijven, is deze selec- Itie helaas mislukt. Dit betekent dat 2800 wille- I keurig gekozen inwo ners een enquête hebben I ontvangen, ongeacht hun leeftijd. Op dit mo ment is nog niet bekend of dit in de hele gemeen te is gebeurd, of in delen van Holten, Dijkerhoek en Rijssen. Het collegebestuur biedt hiervoor zijn oprechte verontschuldigingen aan. Natuurlijk is dat hel geval bij jongeren onder de 16 jaar, maar zeker ook wanneer de enquête gericht zou zijn geweest aan een overledene. Heeft een jongere onder de 16 jaar een enquête ontvangen, dan verzoe ken wij vriendelijk of een van de gezinsleden van 16 jaar of ouder de ze enquête wil invullen en opsturen. RUSSEN - In het club gebouw van de vogel vereniging Zangfust aan de Morsweg 8b in Rijssen wordt woens dag 19 april om 20.00 uur een natuurfilm ge toond. De film gaat over zeld- zame in Nederland doorkomende cultuur- dogels. Ook andere die ren die je niet dagelijks Z|et zullen worden ver toond. Het is J. van de Maat, die deze film vertoont, met veel geduld, gelukt Prachtige beelden te ma ken van zowel vogels als andere dieren. De avond is vrij toegan kelijk voor zpwel leden a's niet leden. RIJSSEN - De eerste activi teit van de viering van Ko ninginnedag 2006 is een fo totentoonstelling in de Stadhuishal. De Oranjever eniging Rijssen houdt daar van woensdag 26 april tot en met zaterdag. 29 april de fototentoonstelling Koning innedag Rijssen door de ja ren heen. De expositie wordt op dins dag 25 april in besloten kring geopend door mevrouw Rie Velner, die meer dan een kwart eeuw bestuurslid van de Oranjevereniging Rijssen is geweest. De expositie, die bestaat uit foto's van particulieren en in stellingen, die gemaakt zijn tijdens vieringen van eerdere Koninginnedag in Rijssen, is de dagen daarna door ieder een te bezichtigen. De ope ningstijden zijn op woens dag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, op de koopavond op donderdag van 18.30 tot 21.00 uur en op Koninginnedag, zaterdag 29 april van 10.00 tot 16.00 uur. "Een aantal van de foto's ko men uit de fotoalbums van Rijssense burgers", vertelt voorzitter Erna Meijer. "Ook kregen we er veel van oud bestuursleden, leerkrachten en natuurlijk het Rijssens Museum. Alle oude foto's zijn gescand door fotograaf RIJSSEN - De waterpolojon- gens van RZ&PC De Mors konden zaterdag 8 april feest vieren. In de laatste thuis wedstrijd werd Proteus uit Twello verslagen. Het polo team is daarmee met zelden vertoonde overmacht kam pioen geworden van Overi js sel in de leeftijdscategorie onder 14 jaar. Ongeslagen en met meer dan 300 doelpun ten voor en minder dan 30 te gen was er reden voor een leuk feestje. Het 300ste doel punt werd tijdens deze laat ste thuiswedstrijd gescoord. En dat wilden de jongens weten. Het team herbergt een aantal talenten en hoopt vol gendjaar opnieuw hoge ogen te gooien in de competitie. R. Smelt en afgedrukt op het formaat twintig bij dertig centimeter." De foto's zijn op thema bij elkaar gehangen. "Dit is ge daan omdat we bijvoorbeeld van het ene jaar heel veel fo to's hadden en van een vol gend jaar weinig. We hebben nu bijvoorbeeld de thema's WIERDEN - De CDA frac tie in dc gemeenteraad van Wierden heeft Hans Bekke benoemd tot haar nieuwe fractievoorzitter. Bekke zal deze functie gaan invullen na de afronding van de col- lege-onderhandelingen tus sen CDA en PPW en de be noeming van de wethou ders. Bekke is 51 jaar en werd dit jaar als nieuw raadslid geko- aubade, optochten, straatver sieringen, feestmutsen. Door de tentoonstelling willen we jongeren en nieuwkomers la ten zien hoe er vroeger in Rijssen Koninginnedag ge vierd werd en welke tradities erbij hoorden. De oudere in woners van Rijssen zullen zeker nog wel de spelletjes zen. Tevens heeft de CDA- fractie Jos van Maasacker benoemd tot vice-fractie- voorzitter en Arjan Hage- doorn tot fractiesecretaris. Hagedoorn zal benoemd worden tot raadslid na afron ding van de collegeonder handelingen en de benoe ming van de wethouders waarvoor namens het CDA Ria Broeze-van der Kolk en Dirk Velten de kandidaten zijn. op Koninginnedag op De Mors herinneren, het gebied waar nu het Rijssense indus trieterrein is. Later werden de spelletjes verplaatst naar de speelweide van het zwem bad De Koerbelt." Meijer vertelt verder nog dat alle fo to's op de tentoonstelling be steld kunnen worden. MARKELO - Heel Marke- lo staat in de week van 24 tot en met 27 april bol van de activiteiten op het ge bied van kunst en cultuur in het kader van de Veld tocht. De Veldtocht is een initiatief van Kunst Cul tuur Overijssel en wordt in samenwerking met onder meer de CuBaHof - Cultu rele Basisvorming Hof van Twente - georganiseerd voor alle kinderen op de basisscholen. Het programma wordt met de kinderen op maandagoch tend 24 april feestelijk ge start bij Bill's Bar. Daarna zijn er gedurende de hele week workshops, voorstel lingen en andere activiteiten. De Veldtocht wordt afgeslo ten op donderdagavond 27 april vanaf 18.00 uur in en rond herberg De Pot en de voormalige ASM-garage aan de Herikeresweg. ledereen is hier van harte welkom om kennis te nemen van wat de leerlingen beleefd en ge maakt hebben. Naast het programma voor de basisschoolkinderen, is er ook een programma voor an dere geïnteresseerden. Voor iedereen van zestien jaar en ouder is er maandag 23 april van 19.00 tot 21.30 uur de Workshop Van Scherf naar Steengoed, over archeologi sche vondsten. De grafheu vels rond Markelo waren een inspiratiebron voor deze workshop. De deelnemers gaan onder leiding van de Diepenheimse kunstenaar Marianne Jonkhans hun ei gen vondst van scherven ma ken. De workshop wordt ge- 23 MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 23 april een .wandeling in het gebied van de Borkeld en wel door de natuur op en rond de Friezenberg. Tijdens deze wandeling wordt aandacht besteed aan de voorjaarszang van de vogels en het in blad komen van bomen en struiken. Bij helder weer kunnen we verder genieten van mooie ver gezichten. Een verrekij ker komt op deze wan deling dan ook goed van pas. Goed schoeisel is een aanrader. De wande ling duurt zo'n twee uur. De start is om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats (zie IVN-vlag) aan de Oude Rijssenseweg na bij de Friezenberg in Markelo. Voor informa tie: 0547-361450. Knellende schoenen worden minder knel lend. als men er een glaasje alcohol 70 pro cent in giet. De alcohol gelijkmatig verdelen over de binnenzijde van de schoen. De schoen past zich dan aan aan de vorm van de voet. Na de alcoholbehandeling me teen instappen en een wandeling gaan maken van minstens twee uur. www.almanak.nl geven in de voormalige ASM-garage aan de Herike resweg 2C in Markelo. Op dinsdag 25 april is er een wandelpuzzeltocht met oude en nieuwe verhalen door Markelo onder leiding van medewerkers van de stich ting Heemkunde. De wande ling is voor iedereen van twaalf jaar en ouder van 19.00 tot 21.00 uur, vanaf basisschool De Ichthus J. Ooststraat 13. De leeftijds grens van twaalf jaar geldt ook voor de lezing over foto grafie van Marcel Scholing, die eveneens op dinsdag 25 april is. Kernvraag in de le zing is: Wat vertel ik met mijn foto? Compositie en beeldcommunicatie worden besproken. Scholing geeft de lezing van 19.30 tot 21.00 uur in basisschool De Zwa luw, Fokkerstraat 2. Dick Voortman uit Markelo geeft woensdag 26 april van 19.00 tot 21.00 uur een le zingwandeling over de be kende architect, vormgever en beeldend kunstenaar Riet veld. De start is bij de voor malige ASM-garage. De ac tiviteit is gericht op iedereen van twaalf jaar en ouder. Ook op woensdag is er de workshop Zeefdrukken. Eric Bouwhuis legt alles uit over zeedrukken en aan het eind van de avond nemen de deel nemers een 'eigen ontwerp' mee naar huis. De workshop is van 19.30 tot 21.30 uur om basisschool De Zwaluw aan de Fokkerstraat. Alle workshops kosten 2 eu- ro, de lezingen zijn gratis en zijn mede tot stand gekomen door een grote inzet en be trokkenheid vrijwilligers. i Zo werd Koninginnedag in 1967 gevierd in Rijssen. De waterpolojongens zijn kampioen geworden.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 23